Komplikovaný případ vraždy vyvolá na americkém maloměstě nepokoje a zděšení. Ze zločinu jsou obviněni tři teenageři, kteří koketovali se satanismem. Soukromý detektiv Ron Lax se ale s touhle verzí nehodlá smířit a nabídne obviněným zadarmo svoje služby, aby pomohl zjistit pravdu... Píše se rok 1993 a jedno americké městečko sužuje tragédie. Tři rodiny přišly o své osmileté syny, kteří se nevrátili domů, a tak je zalarmována policie a začíná pátrání, které je po několika hodinách ukončeno. Tělíčka malých dětí jsou nalezena u nedaleké vody, kam je vrah pohodil jako odpadky. Policie má brzy podezřelé – tři mladíky, kteří poslouchají heavy metal a chodí černě oděni, a tak jsou považování za uctívače satana. Příběh vznikl na motivy skutečné události. Případ, který americká veřejnost nazývá West Memphis Three, ještě dnes klade řadu otázek, na něž nikdo nezná odpověď... (TV Prima)

Hanys_

Ono je prostě fakt šílené, co se těm klukům stalo. Ale ten film rozhodně dobrý není. Egoyanův ospalý styl, podivná role pro Firtha a přehrávání Witherspoon rozhodně body nepřidává.Takže zůstavá ne temná detektivka, ale sotva průměrné soudní drama. 5/10 ()

ti88na

Diablov uzol vo mne nezanechal také pocity, aké by podobný film mal zanechať. Celé mi to prišlo, ako sa hovorí, akoby sa báli chytiť býka za gule. V príbehu sa plávalo kde si po povrchu a občas som strácala prehľad kto je kto a o kom je reč. Myslím, že to mohol byť skvelý thriller vzhľadom na temnosť a brutálnosť celého prípadu, no tu som mala pocit, že zaujímavejšie boli spracované aj niektoré epizódy Najväčších kriminálnych prípadov Slovenska. ()

lucijelucije

O tomhle snímku mám hodně rozpoluplné pocity. Začátek je famózní. krutý, tvrdý a jde si za svým, až vás z toho mrazí..Ale na dobrý film tohle nestačí. Po půl hodině se snímek točí jen u právnické konverzace. Hledání pravdy, která až na jednoho člověka nikoho nezajímá, je v půlce filmu pasé.A pokud můžu být upřímná ani herecké výkony mě o kvalitě nepřesvědčily. Všechno je pochybné a závěr u tohoto filmu je hodně neurčitý. Místo prodlužování části uprostřed, která nikam nevedla, se mohl Devil´s Knot ubírat raději k hlavnímu vyvrcholení, tudíž k tomu, k čemu byl vlastně natočen. ()

filipvrbik

Není to úplně špatné, ale po celkem povedeném úvodu, se z toho stává další soudní drama a navíc ničím vyjímečné... Herci to poměrně zvládají a navíc to má hezky tíživou atmosféru, takže první hodina fajn, pak už to ale začíná být nudné až ubíjející.... a SPOILER - nakonec se vůbec nedovíme, kdo je vrah, což je dost divné...50% ()

Silviaxx

Je náročné hodnotiť alebo komentovať film, ktorý vychádza z reálnej udalosti, a hlavne v prípade ak sa jedná o citlivú záležitosť - v tomto prípade vraždu troch osemročných chlapcov. Čo mám na ňom vlastne hodnotiť? Povedať, že Devils knot na mňa nezapôsobil by bolo bezcitné, lebo takýto prípad sa dotkne každého normálneho človeka. Je mi úplne jedno ako bol spracovaný. Zahraný bol dobre, spoznala som inú stránku Reese a Colin si opäť držal svoj statický výraz. Uvedomujem si, že hovoríme o filme, ale príde mi dehonestujúce hodnotiť technické záležitosti, vzhľadom na fakt, že sa (ako som spomenula) jedná o reálny citlivý prípad. Za dôležitejšie pokladám nakoľko snímok zodpovedá realite, čo však preskúmané nemám. Z uvedených dôvodov sa teda jediným aspektom, ktorý si dovolím zhodnotiť stáva pôsobenie na diváka. Na mňa pôsobil mrazivo, hrozivo, miestami som prežívala pocity zúfalstva a bola som poriadne znechutená (aj zo skutku, ktorý sa stal aj z prístupu zákona k veci) - účel je teda splnený, pretože film určite nemal vyvolať pocity príjemné. ()

M1k9

Trochu zajímavější krimi thriller, ale ne žádná paráda. Herecké výkony se nedají vyzdvihnout. Atmosféra docela poutavá. Závěr chybí. Typická seriálová epizoda. 2.5/10 ()

Illy

Soudní drama podle skutečné události nejvíc trpí stopáží a nulovým posunem v ději. Chápu že je to ze života, ale utahané jak kozy padesátileté kuběny. ()

petikacka

Spíš než film, mě zaujal případ samotný...Tolik chyb a nejasností...Dodnes není vyřešen...Taky už pomalu začínám věřit, že policajti jsou líný a tupý hovada, kteří se nepředřou a hlavně mít pachatele co nejdřív za katrem... Za mě 75% ()

warrenur

Velmi zaujimavy kriminalny pripad zo zapadnuteho mestecka, kde nabozensku hrozu pred okultistami a primitivizmus, zaujatost a nedoslednost citit na hony. Neviem, nakolko bol pribeh pre filmarske ucely prikrasleny, ale ak to tak bolo naozaj, tak je strasne, ze zlozky bezpecnostneho aparatu boli az take neschopne a zaujate. Iste nadpriemer. Odporucam. ()

KOZEL84

Ještěže v tom hrajou nějaké ty známé ksichty,páč sem se na to skoro vybodnul a to by byla škoda (pokud už o tom člověk neslyšel).Ono už to totiž i z traileru vypadá natočené jako Tak jde čas nebo nějaký takový šit.Režie je tak trapná,že to dýchá na záda Liebsmanovi.Jinak ale zajímavý příběh jak jde dostat šmitec za to,že nosíte černé hadry a kreslíte si lebky po sešitech.Ono proti gustu.... ()

Saur.us

Velice slušná rekonstrukce jednoho velkého justičního podvodu. Škoda jen, že rozpočet spokly velké hvězdy a tak to celé vypadá jako televizní produkce. ()

Untentrauer

Filmaři zde pěkně shrnuli a zfilmovali veškeré dostupné informace a fakta ohledně tohoto případu. Možná je lepší brát tento počin, jako takový filmový dokument, než jako krimifilm. Pokud máte rádi nevyjasněné záhady, pak je to pro vás. Pokud vám ale nevyjasněné případy nedávají spát a nedopřejí klidu, pak se na to radši ani nekoukejte.... ()

Brunky

Ak by to nebolo tak neskutočne zdĺhavé, stačilo by 80min v kľude, nebolo by to až tak nudné...Aj keď musím uznať, že zimomriavkový moment na konci sa dostavil a zbytok večera som si mal nad čím lámať hlavu :D ()

BOURQUE

Opäť jeden veľmi silný príbeh, natočený podľa skutočných udalostí. Pomalé tempo pomôže lepšie pochopiť samotný príbeh. Vo svojom žánru určite pozoruhodné dielo s netradičnou rolou pre C. Firtha. Film odporúčam len pre silné povahy. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

aslavey

Jinak postavena kriminálka. Žádný velký napětí, žádná akce, ale myslím, že velmi dobře styl vyprávění zachycuje celou zmatenost onoho případu. Do dnes nikdo neví celou pravdu. A dodnes se taky můžeme ptát, co říká tento film. Ale já vyzdvihnu skvělé herecké výkony všech zúčastněných, výbornou kameru a hudbu a pár opravdu silně emocionálních momentů. A ačkoli poměr scén dobrých a průměrných byl dost nevyvazeny, vlastně mi ani nevadil. Film ubihal, žádná nuda, jen je prostě jinej oproti dalším žánrovkám. Ale rozhodně ho nezavrhuju. ()

Eluin

Zajímavý případ smrti malých chlapců a "krásná" ukázka zbabraného vyšetřování, kde se policie dopředu zaměří na jedny podezřelé, neschopna tuto myšlenku jen tak opustit. ()

FeriusParfax

Velice zajímavá a nesmírně brutální vražda 3 chlapců byla velmi silnou předlohou. Obsazení filmu bylo rovněž silné. Bohužel zde mám pocit nenaplněného potenciálu. Film má velmi silný úvod a vydařený závěr. Dlouhá střední část však chodí od ničeho k ničemu a je utopená ve zmatených soudních jednáních a místy dokonce nudí. ()

Rockerman

Rituální vražda tří osmiletých hochů je něco tak děsivého, že viníci se prostě najít musí! Co na tom, že přímé důkazy nejsou, že jeden svědek má IQ - tykve a druhý má jen osm let a rád si vymýšlí? Když je ještě hlavním "sprostým" podezřelým kluk, který se rád obléká do černého, poslouchá heavymetal a zajímá se o magii, tak je vše jasné. VINEN! Vykonstruvaná obžaloba údajných vrahů z před 22 lety je natočena zdánlivě nezáživně, ale kdo se do toho dokáže takzvaně "zažrat", pak jej čeká zajímavý a místy silný zážitek. ()