Mediálny obraz hrdinstva je viac ako skutočné hrdinstvo. Keď natočiť samovraždu má väčšiu hodnotu ako zachrániť samovraha, so spoločnosťou niečo nie je v poriadku. Do takého štádia, ako vo filme, sme dnes možno už aj dospeli, so svojim mobilom je reportérom úplne každý. To je len úvod filmu, nasleduje vyborný ukecaný Hoffman ako notorický lúser, ktorého náhoda prinúti stať sa hrdinom. Neužije si to a po celý čas až do konca som čakal, kedy to už konečne bude. Mnohé momenty sú správne komediálne pritiahnuté za vlasy, a vždy nasleduje aj nejaké poučenie naruby. Výborná zábava, silné štyri hviezdy. –––– Vaše jméno se stane synonymem pro cynické zneužívání a vydíraní! Nedostanete ani cent! –––– Taková snůška keců. Může takhle kecat někdo, kdo není prezident?(27.8.2015)

Solidní příběh o mediální manipulaci, o pokrytectví, o tom jak velmi se realita hrdinství může lišit od zažitého obrazu, a taky o tom, jak těžko se nám překonávají zažitá schemata. Dustin Hoffman je jako vždy skvělý, ale nějak jsem se nedokázal zbavit pocitu, že je víc Dustinem Hoffmanem než kdy jindy. Ani příběh sám na mě nepůsobil tak silně, jak jsem čekal, nebo spíš doufal. Na druhou stranu, není tu nic, co mi vadilo natolik, aby to rušilo a stálo za zmínku. Takže ano, přijemná podívaná, zábavná i když místy poněkud hořce, ale pokud si budu chtít někdy zokapovat něco s Dustinem, asi si vyberu něco jiného.(3.7.2011)

Sociální drama s hvězdným obsazením a komediálními prvky. Značně kritický scénář odkrývá až nechutnou podstatu médií, ale nechá i diváka pobavit. Množství na první pohled účelností fantasticky vyzdvihují herci, z nichž především Dustin Hoffman prokazuje extratřídu, zato Geena Davis není moc přesvědčivá. Konec je opět realisticky zohledněný, což dojmu ještě přispívá.(29.9.2005)

Morální dilemata, nespravedlnost světa, antihrdina, to vše tento snímek skvěle vystihuje. Herecky excelentně obsazené drama, které je jen ve špetce komedií. Spíše než komedie, tak je to serodrama, protože mě po většinu stopáže nevýslovně sr...lo to, jaká nespravedlnost se tu děla hlavnímu hrdinovi. Co naplat, že o tu slávu nestál. Naopak ale nemohu upřít snahu o realistický přístup. Jde prostě o film, který buď má velké koule, nebo byl natočen proto, aby co nejvíce lidí naštval a minimum je bavil. Já doufám v to první a i proto zvedám palec nahoru. 75%(2.2.2019)

Spíše než o jakémkoliv druhu hrdinství je tenhle film o síle médií, která dokážou udělat hrdinu z kohokoliv, ale na druhou stranu taky dokážou kohokoliv poslat nemilosrdně ke dnu. Upřímně řečeno, jde o jen lehce napdrůměrnou podívanou, v níž ani jindy dobrý Dustin Hoffman diváka nepřesvědčí o tom, jak je výborný herec.(19.5.2003)

• - Kniha, ktorú sudca Goines (Warren Berlinger) číta v posteli pri sledovaní televízie, je „The Tempting of America“, ktorú napísal Robert H. Bork, neúspešný kandidát na sudcu Najvyššieho súdu USA. (m.a.t.o.)

• - Vo filme si zahrali traja držitelia Oscara: Dustin Hoffman (Bernie LaPlante), Geena Davis (Gale Gayleyová), Fisher Stevens (riaditeľ Kanála 4) a dvaja nominovaní na Oscara: Andy Garcia (John Bubber) a Joan Cusack (Evelyn). (m.a.t.o.)

• - Meno Chevyho Chasa (Deke) nemohlo byť uvedené v záverečných titulkoch kvôli tomu, že v čase vydania filmu bol zmluvne viazaný so štúdiom Warner Brothers. (m.a.t.o.)