Pustil jsem si to jen tak v nudném večeru a dostal jsem dávku, kterou bych nečekal. Nevěřil jsem jak jak uhlazenec Godfather Andy Garcia může zahrát takového váguse. O Hoffmanovi ani nemluvím, toho chlapa miluju ať hraje komedii nebo tragedii. V tomhle filmu je trefná parodie snad na úplně všechno a já si to dokonale užil. "Vypadám snad jako magor co by šel vysvobodit lidi do letadla?"..."Chlapče pohlídej mi boty"...s jak kvalitní nadsázkou je pojat tento film, tak je i pojato mé hodnocení.(23.10.2009)

Pevedená komedie, jejíž podstatou je úloha médií v dnešním světě. Komedie o americkém snu, hrdinech a pátnácti minutách slávy. Názorná ukázka toho, jakou mají dnes média sílu a vlastně to jsou ony, co vytvářejí politiku, určují zájem lidí a vytvářejí jejich názory. Jak snadné je manipulovat s davy. Využívání hudby tak, že ani jedno oko nezůstane suché. Dustin Hofman se v rozmezí pár let objevil hned ve dvou komediích na obdobné téma. Lepším filmem je však Vrtěti psem. Oba snímky doporučuji ke shlédnutí a též doporučuji poučit se z nich. Při sledování jakýkoliv zpráv vždy přemýšlejte, jestli nejde o něčí lobby a komu ony zprávy prospívají. Realita je většinou jiná, než nám ji novináři a publicisté prezentují.(20.6.2006)

Film, který mě ohromil. Uznávám, že bez Dustina by to zdaleka nebylo ono. Postřehy v krátkosti. - Nezávisle na chování, dobré srdce se v pravý čas projeví. - I hrdinové mají své chyby. - Jeden človíček v médiích může svět obrátit svět vzhůru nohama. - Sláva ničí život. - Podvod je sladký, ale zhořkne...(24.8.2012)

Nebývale dlouho jsem míjel další z výtečných filmů nezapomenutelných devadesátých let. Tradičně přesvědčivý a suverénní Dustin Hoffman, půvabná Geena Davis a sympatický Andy Garcia ve vtipném zamyšlení na téma hrdinství - kdo je správným hrdinou a kdo ne, kdo umí zapůsobit na davy a kdo naopak raději zůstává ve stínu. Hezký filmový zážitek.(16.7.2018)

Jééé jak mě tenkrát štvalo, že Bernie tehdy promeškal šanci stát se hrdinou a dostat paníze, nakonec jsem pochopila proč nakonec veřejně neprotestoval ... zachráněná novinářka přece jen zjistila pravdu a ten konec na tom byl stejně ten nejhezčí. Aspoň vědomí, že zachráněný věděl, kdo ho opravdu zachránil a slávu pak přál druhému :-) wow(15.8.2012)

• - V scéne, keď Bernie (Dustin Hoffman), telefonuje z búdky so svojím synom, ten v televízii sleduje film Blízke stretnutie tretieho druhu (1977). (m.a.t.o.)

• - Pôvodný pracovný názov filmu bol Hero and a Half, no nakoniec musel byť zmenený kvôli podobnosti so snímkou Cop & 1/2 (1993). (m.a.t.o.)

• - Mariah Carey naspievala populárnu pieseň „Hero“ práve pre tento film, no tvorcovia ju nakoniec ani nepoužili, pretože sa domnievali, že romantická balada sa do filmu nehodí. (m.a.t.o.)