Dustin Hoffman se asi zamiloval do tématu mediální manipulace, protože hrál hned ve třech satirách s podobnou myšlenkou. Postupně povýšil z manipulovaného subjektu (Hrdina) na reportéra, jemuž dezinformace pomůže se skomírající kariérou (Město šílenců) a dotáhl to až na gurua daného oboru (Vrtěti psem). Každý z těch filmů mám rád, ale Hrdinu asi nejvíc, protože má nejpřehlednější příběh a nerozlišuje postavy na kladné a záporné, nehodnotí. Prostě vypráví a nechává zcela na divákovi, co si o tom má myslet. To nebývá v Hollywoodu zvykem. 80%(4.11.2005)

Pravdou je to, že dnes to mají rejžové a scénáristi kurva moc těžký vymýšlet něco nového! Nejen aby to působilo originálně, ale především, aby se to líbilo. Proč? Většinou to vyžraly zlatý "devadesátky"! Hrdina proti své vůli je toho krásným příkladem... Nemluvě o tom, že kvality Hoffmana jsou dnes horkotežko k zastižení! Podstivý komediální drama se supr tečkou! 80%(21.12.2016)

Další ze snímků kritizující manipulaci skutečnosti ze strany médií, chytlavé téma, neokoukaná zápletka, Hoffman si ostatně vliv médií ještě později několikrát vyzkoušel (Město šílenců, Vrtěti psem – tady si tvůrci pohráli s vrstvením několika odděleně vzniklých obrazů, viz.albánská holčička), i tentokráte stojí film především na jeho hereckém mistrovství!!(21.4.2006)

Úplne najľahšie je zaradiť film do škatuľky "satira na prácu médií" alebo "metafora prehnitej americkej spoločnosti" alebo do nejakého podobného nezmyslu. Dobre sa s tým žije, človek zaspáva s príjemným pocitom, že je slušný a skromný dielik v mozaike. Tento film však nie je o médiách, ten je o nás všetkých.(13.11.2010)

Celkom príjemná oddychovka, ktorú som dávnejšie videl parkrát v TV. Ale nebyť Hoffmana, režisér by si s dejovou líniou nedokázal poradiť. Tie humorné momenty by sa vďaka rutinnejším zručnostiam dostali do úzadia. Tak markantný rozdiel to v celkovom vyznení dokáže spôsobiť - viď, akú pozornosť (a snáď s ešte vyšším stupňom charizmy) si berie taký Jack Nicholson.(26.10.2014)

• - Vo filme si zahrali traja držitelia Oscara: Dustin Hoffman (Bernie LaPlante), Geena Davis (Gale Gayleyová), Fisher Stevens (riaditeľ Kanála 4) a dvaja nominovaní na Oscara: Andy Garcia (John Bubber) a Joan Cusack (Evelyn). (m.a.t.o.)

• - Pôvodný pracovný názov filmu bol Hero and a Half, no nakoniec musel byť zmenený kvôli podobnosti so snímkou Cop & 1/2 (1993). (m.a.t.o.)

• - Slovo "fuck" a jeho deriváty zaznejú 11-krát, čo je na film s ratingom PG-13 veľmi nezvyčajné. (m.a.t.o.)