Solidní příběh o mediální manipulaci, o pokrytectví, o tom jak velmi se realita hrdinství může lišit od zažitého obrazu, a taky o tom, jak těžko se nám překonávají zažitá schemata. Dustin Hoffman je jako vždy skvělý, ale nějak jsem se nedokázal zbavit pocitu, že je víc Dustinem Hoffmanem než kdy jindy. Ani příběh sám na mě nepůsobil tak silně, jak jsem čekal, nebo spíš doufal. Na druhou stranu, není tu nic, co mi vadilo natolik, aby to rušilo a stálo za zmínku. Takže ano, přijemná podívaná, zábavná i když místy poněkud hořce, ale pokud si budu chtít někdy zokapovat něco s Dustinem, asi si vyberu něco jiného.(3.7.2011)

Tento příběh antihrdiny Dustina Hoffmana je příkladem poznání, které jsme učinili již sledováním Macha a Šebestové. Totiž, že v každém je něco dobrého. Nejen v chlebníku, ale i v polozlodějíčkovi, který se hlavně nechce zaplést s konáním jakéhokoli dobra. Největší klad filmu je obsazení. Ze začátku jsem si sice říkal, že Andy Garcia je na bezdomovce trochu moc hezký, ale i jeho výběr dává nakonec vzhledem k příběhu dokonalý smysl. Příběh sám není nijak podvratný a od začátku víte, jak to skončí. Je to prostě chleba s máslem, kde chleba je dobrý, máslo poctivé a soli tak akorát. Ale nečekejte nic překvapivého.(14.6.2019)

Jééé jak mě tenkrát štvalo, že Bernie tehdy promeškal šanci stát se hrdinou a dostat paníze, nakonec jsem pochopila proč nakonec veřejně neprotestoval ... zachráněná novinářka přece jen zjistila pravdu a ten konec na tom byl stejně ten nejhezčí. Aspoň vědomí, že zachráněný věděl, kdo ho opravdu zachránil a slávu pak přál druhému :-) wow(15.8.2012)

Celkom príjemná oddychovka, ktorú som dávnejšie videl parkrát v TV. Ale nebyť Hoffmana, režisér by si s dejovou líniou nedokázal poradiť. Tie humorné momenty by sa vďaka rutinnejším zručnostiam dostali do úzadia. Tak markantný rozdiel to v celkovom vyznení dokáže spôsobiť - viď, akú pozornosť (a snáď s ešte vyšším stupňom charizmy) si berie taký Jack Nicholson.(26.10.2014)

Trochu podivín, ale jinak milující otec svého syna a po rozvodu bezdomovec. Osud se s ním tedy zrovna moc nemazlí, ale přesto mu dopřeje být ve správný čas na správném místě. Na slávu však nečeká, má svých starostí dost. Celá koncepce příběhu, stavěná tradičně na výborném hereckém výkonu Dustina Hofmana, je o pokrytectví a ohromné síle medií, za každou cenu prahnouce po senzaci. A právě to se stává hlavní devízou slávy a bohatství. Syrový obraz světa jaký není, ale jaký ho lidé chtějí vidět. Dobře napsaný scénář si výborně pohrává s myšlenkou. Cílevědomě totiž poukazuje na svět kolem nás.(24.2.2015)

• - Vo filme si zahrali traja držitelia Oscara: Dustin Hoffman (Bernie LaPlante), Geena Davis (Gale Gayleyová), Fisher Stevens (riaditeľ Kanála 4) a dvaja nominovaní na Oscara: Andy Garcia (John Bubber) a Joan Cusack (Evelyn). (m.a.t.o.)

• - Pôvodný pracovný názov filmu bol Hero and a Half, no nakoniec musel byť zmenený kvôli podobnosti so snímkou Cop & 1/2 (1993). (m.a.t.o.)

• - Meno Chevyho Chasa (Deke) nemohlo byť uvedené v záverečných titulkoch kvôli tomu, že v čase vydania filmu bol zmluvne viazaný so štúdiom Warner Brothers. (m.a.t.o.)