Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Letadlo se čtyřiapadesáti cestujícími na palubě ze zřítí přímo před malým gaunerem Berniem LaPlantem (Dustin Hoffman). Coby první osoba, která se ocitla na chaotickém místě nehody, bez váhání nasadí svůj život a zachrání všechny lidi z havarovaného letadla. Protože mu však životní zkušenost velí zbytečně na sebe neupozorňovat, raději se z místa neštěstí vytratí do deštivé noci. Mezi zachráněnými je také ctižádostivá televizní reportérka Gale Gayleyová (Geena Davisová), která chce získat prvotřídní reportáž zjištěním totožnosti neznámého "Anděla letu 104". Je vypsána odměna jeden milion dolarů. Bernie však svoji šanci zmešká. Ocitne se ve vězení a jeho roli převezme bezdomovec John Bubber (Andy Garcia), jemuž Bernie celou záchrannou akci vylíčil. Zdrcený LaPlante ve vězení sleduje Bubberovu hvězdnou kariéru. Po propuštění se zkouší o peníze přihlásit, ale nikdo jeho historce nevěří. V dramatickém závěru dojde ke konfrontaci skutečného i fiktivního zachránce na římse luxusního hotelu. (Cinemax)

(více)

Recenze (122)

RHK 

všechny recenze uživatele

Opravdu skvělý Dustin Hoffman v roli cynického životního smolaře zlodějíčka Bernieho LaPlante, který náhodou zachrání pasažáry havarovaného letadla. LaPlanteho botu a pak i mediální slávu spojenou s finanční odměnou však získá jeho kamarád bezdomovec Andy Garcia, který byl jako zachránce vyhledán novinářkou Geenou Davis, pasažérkou havarovaného letadla. Pohodová komedie (i tak trochu parodie Popelky), kterou si vždy rád vychutnám. Trailer je ke shlédnutí zde: http://www.spout.com/films/Hero/15253/2932/trailers.aspx ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Dustin Hoffman se asi zamiloval do tématu mediální manipulace, protože hrál hned ve třech satirách s podobnou myšlenkou. Postupně povýšil z manipulovaného subjektu (Hrdina) na reportéra, jemuž dezinformace pomůže se skomírající kariérou (Město šílenců) a dotáhl to až na gurua daného oboru (Vrtěti psem). Každý z těch filmů mám rád, ale Hrdinu asi nejvíc, protože má nejpřehlednější příběh a nerozlišuje postavy na kladné a záporné, nehodnotí. Prostě vypráví a nechává zcela na divákovi, co si o tom má myslet. To nebývá v Hollywoodu zvykem. 80% ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Výborná satira na téma pokrytectví a účelové hry médií v honbě za (třeba i falešnou) senzací... Milion dolarů je dost velká suma, aby unesla jeden kšeft mezi >hrdiny< a nakonec i profesionální >hledačka pravdy< Gale pochopí, že ta mediální pravda je nakonec slepá, hluchá i němá, když má čemusi posloužit... Hoffman v roli všiváka Bernieho obzvláště i Garcia jsou skvělí, jen G.D. v roli Gale do téhle hry ke škodě filmu trošku nezapadla. Tři a půl hvězdičky za více jak dobrý film, za neskutečnou Hoffmanovu >antihrdinovskou< kreaci zaokrouhleno (-: po vůli ;-) nahoru... ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Spíše než o jakémkoliv druhu hrdinství je tenhle film o síle médií, která dokážou udělat hrdinu z kohokoliv, ale na druhou stranu taky dokážou kohokoliv poslat nemilosrdně ke dnu. Upřímně řečeno, jde o jen lehce napdrůměrnou podívanou, v níž ani jindy dobrý Dustin Hoffman diváka nepřesvědčí o tom, jak je výborný herec. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Amerika se vším všudy. Média, realita a touha mít hrdinu. Frears dostal velkou šanci předvést co umí s velmi dobrými herci a zajímavým tématem, které se opakuje prakticky každý rok za oceánem v země (ne)svobody. Krom toho jde i o jeden z posledních kvalitních snímků Geeny Davis. Škoda, že ta holka prakticky zmizela z filmového světa, ale je tady opravdu dost dobrých herců i v menších rolích. Pěkná podívaná s dobrým tempem. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (7)

  • Kniha, ktorú sudca Goines (Warren Berlinger) číta v posteli pri sledovaní televízie, je „The Tempting of America“, ktorú napísal Robert H. Bork, neúspešný kandidát na sudcu Najvyššieho súdu USA. (m.a.t.o.)
  • Meno Chevyho Chasa (Deke) nemohlo byť uvedené v záverečných titulkoch kvôli tomu, že v čase vydania filmu bol zmluvne viazaný so štúdiom Warner Brothers. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama