Solidní příběh o mediální manipulaci, o pokrytectví, o tom jak velmi se realita hrdinství může lišit od zažitého obrazu, a taky o tom, jak těžko se nám překonávají zažitá schemata. Dustin Hoffman je jako vždy skvělý, ale nějak jsem se nedokázal zbavit pocitu, že je víc Dustinem Hoffmanem než kdy jindy. Ani příběh sám na mě nepůsobil tak silně, jak jsem čekal, nebo spíš doufal. Na druhou stranu, není tu nic, co mi vadilo natolik, aby to rušilo a stálo za zmínku. Takže ano, přijemná podívaná, zábavná i když místy poněkud hořce, ale pokud si budu chtít někdy zokapovat něco s Dustinem, asi si vyberu něco jiného.(3.7.2011)

Satira, ktora sa zaobera manipulaciou medii. Ale je to podane strasne povrchne a az naivne. Az ma to miestami stvalo. Ovela prepracovanejsie temu vystihol napriklad film Mad City. Väcsina postav su len jednorozmerne figurky. Postavy novinarov su doslova otravne vratane Geeny Davis. Nastastie ma bavi ten skoro az rozpravkovy ustredny pribeh o nevrlom podvodnickovi Hoffmanovi (aj ked sa tu herecky prilis nepretrhol), ktory sa raz zachova spravne a nikto mu to neveri. Happyend samozrejme nesmie chybat. Akurat sa divim, ze sa nedal znova dokopy aj so svojou exmanzelkou. Ale to by bolo asi uz prilis absurdne aj na rozpravky. Vo vedlajsich ulohach sa mihne mnoho znamych xichtov. Pre Chevyho Chasa to bol asi posledny dobry film jeho kariery. Aj ked to chudak este nevedel. Najzabavnejsi v celom filme bol Kevin J. O'Connor ako fanaticky kameraman. Vysledkom je taka naivna satira o praktikach medii, ktore snad uz nikoho neprekvapia. 6/10.(22.4.2018)

Tohle ve mně probudilo veliké nadšení. Opravdu humorná komedie, která má hlavu a patu, vtip i hlubší záběr a navíc veliké štěstí, že ji táhnou Dustin Hoffman a Andy Garcia. Je to ohromná zábava dívat se, jak si (výjimečně!) Američané dělají srandu sami ze sebe, ze své patetičnosti, sklonům k hloupé romantice, ze svého "amerického snu"... A jak se přitom vůbec nešetří. Moc jsem si pochutnal.(10.8.2012)

Film, který mě ohromil. Uznávám, že bez Dustina by to zdaleka nebylo ono. Postřehy v krátkosti. - Nezávisle na chování, dobré srdce se v pravý čas projeví. - I hrdinové mají své chyby. - Jeden človíček v médiích může svět obrátit svět vzhůru nohama. - Sláva ničí život. - Podvod je sladký, ale zhořkne...(24.8.2012)

Na začátku 90.let měla Geena Davis skutečně hvězdné období. Po té, kdy se Susan Sarandon vytvořila titulní roli ve filmu „Thelma a Luisa“, dnes už klasice světové kinematografie, hrála s Tomem Hanksem ve „Velkém vítězství“ a ve stejném roce také s Dustinem Hoffmanem a Andym Garciou ve filmu „Hrdina proti své vůli”, kde si zahrála novinářku, jíž při letecké havárii zachrání život neznámý zachránce, kterého se snaží vypátrat. Hrdina proti své vůli je sice nenáročná komedie, ale vtipnou formou ukazuje sílu mediálního světa, který dokáže vytvářet padouchy i hrdiny.(3.9.2018)

• - Vo filme si zahrali traja držitelia Oscara: Dustin Hoffman (Bernie LaPlante), Geena Davis (Gale Gayleyová), Fisher Stevens (riaditeľ Kanála 4) a dvaja nominovaní na Oscara: Andy Garcia (John Bubber) a Joan Cusack (Evelyn). (m.a.t.o.)

• - Kniha, ktorú sudca Goines (Warren Berlinger) číta v posteli pri sledovaní televízie, je „The Tempting of America“, ktorú napísal Robert H. Bork, neúspešný kandidát na sudcu Najvyššieho súdu USA. (m.a.t.o.)

• - Pôvodný pracovný názov filmu bol Hero and a Half, no nakoniec musel byť zmenený kvôli podobnosti so snímkou Cop & 1/2 (1993). (m.a.t.o.)