Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

snek888

Krimi / Thriller / Drama / Akční / Romantický .... tolik přívlastků a všechny jsou napsány oprávněně. Herci dostali opravdu těžký úkol. Colin Farrell a Noomi Rapace na mě svým uměním dokázali přenést celou paletu pocitů, se kterými se ve snímku vypořádávají . Jejich žal, vztek, bezmoc, strach, rozpolcenost je táhnou ke dnu, od kterého není možné se odrazit. Ztvárnění se mi líbí - když si dávají postavy načas s odkrýváním karet životních událostí. Když vykonané skutky plní nevyřčená očekávání. Když závěr a titulky spojuje emotivní hudba. ()

DavidWebb

OBSAHUJE SPOILERY! Zachrániť život niekomu, koho ten čo ho zachránil chce mať vlastne mŕtveho. Iba preto, aby ho potom mohol zabiť on sám. Pomstiť sa. Oukej. Asi nikdy nepochopím prečo Colín Farrell stále dostáva hlavné úlohy. Chcem povedať, že síce nie je zlý herec, ale ani špičkový a podľa mňa ako herec v hlavnej úlohe neutiahne film určený do kín. To isté platí pre Noomi Rapace. Perfektne ma bavila a zaujala v Milléniu ale to bola úloha pre ňu jak šitá. Tu pôsobí nevierohodne a neverím, že by sa do nej niekto zamiloval aj keby na xichte nemala žiadne jazvy. Toto bolo ako nejaký úlet zfetovaného filmového štábu - celého. Loďka v potoku bola fajn alebo to bolo skladisko? V polovici filmu Terrence Howard v postate odhaľuje Farrella (alebo?) ako, že už mu asi aj dá guľu do hlavy a sekundu nato sedí Colín v aute, chrapce do mobilu a film valí ďalej koxo. No tak ja neviem, segalofka alebo čaknorísofka by to v TV produkcii asi ustála. Ale toto bola neprehľadná kaša neviem čoho a celé to bolo akési... divné. ()

sWONDER

Ponurý „romanticky“ thriller s par prestrelkami, ktoré ale bohato stačia, sú prehľadné a to sa ráta. Viktor to ma celkom dobre vymyslené, len tie ženy.... Príbeh je otrepaný, ale nenudí. (vdaka Oplevovi). Miestami dosť nereálny, nie je však ľahko predvídateľný a vo filme je možné všetko. Temna atmosféra New Yorku je prijemne nepríjemná, herci naopak super, hlavne Farrell, ktorého mam stále radšej. Môj prvý film Niels Arden Opleva , ale po tomto určite nie posledný. ()

Indyi

Říkal jsem, co to asi může bejt za film, když z něj Verbalovi téměř spadla čelist...No je to velmi nenáročná akční podívaná s klasickým motivem pomsty, která stojí na Farrelovi a Rapace. Ústřední dvojice to zvládla výborně, čímž z banálního, průměrného filmu o ničem, dokázala udělat docela přijemně stravitelnou a zábavnou akční podívanou. Ani by mě nenapadlo, že to trvalo skoro 2 hodiny. Určitě silný nadprůměr. ()

Zombiepod

Zručný severan Oplev znova nesklamal. Po režijnom štarte do snáď najlepšej filmovej kriminálnej trilógie zarypol trochu do hollywoodskeho popcornu, ale na snahe nepoľavil. Tak nejak staronovo pojatý akčňák o romanticko - heroickej vendete, kde nechýbalo takmer nič, čo u filmu chceme vidieť. Fajn herci, jednoduchý vizuál, ľahko stráviteľný scenár, zo všetkého trošku. Navyše to celé malo taký zaujímavý feeling, aký u klasických akčňákoch nevidno. ()

Lilien

fakt skvelý thriller ktorý necháva diváka v napätí až do samého záveru, ktorí je však jedinou slabinou filmu. ()

TommyDiamond

Než vzal Colin Farrell roli v tomto filmu musel se jistě mrknout do mapy, kde vůbec Maďarsko leží. Protože když Irčan hraje Maďara je to úsměvné…. Chabá předvídatelná zápletka v pozadí nesnesitelné srdceryvné romance. Jednoduše se mi tento film nelíbil. Přišlo i to celé tak trochu přitažené za vlasy.... Úžasné je, jak v takovýchto filmech, vždy na území New Yorku vznikne nějaká mafie. Bulharská, Rumunská, Ruská většinou to jsou státy bývalého sovětského svazu. A o teroristech se mluví pokad se pohybujeme někde v oblasti od Turecka k Číně + Arabský poloostrov. V amerických filmech neexistují američtí teroristé a mafiáni tam žili ve 20. a 30. letech. Abych jen nekecal do větru; měl bych ještě rozebrat konec filmu. Finální scéna, kdy Colin najede autem do domu, kde se ještě propadne o patro níž a to vše s minimálním poškozením vozu je pro mě bezpochyby akčním black outem roku. Poté sám se svou berettou zneškodní mafiány s automaty a zachrání svou milou. Ptám se sám sebe. Tohle je vážně na 80%? Patrně mi něco uteklo. ()

vetsinezobri

Ze začátku zmatek nad zmatek. Divák je hozen do víru dění, ale jakmile do příběhu začne pronikat, je to hned zábavnější. Je to takovej průměr, který neurazí, ale myslím, že za půl roku nebudu vědět, že Colin nějakýho mrtvýho Maďara někdy hrál. ()

satanjel

Jeden tajomný chlapík proti celej mafii + nejaká zápletka s nejakou ženou. Výborný akčák, ktorý neukázal nič, čo by nebolo už 100krát natočené. Ale tentoraz sa to podarilo natočiť kvalitne a s výbornými hereckými výkonmi. Celkovo veľmi príjemné pozeranie. ()

Lavinia

Hlavním rysem tohoto veledíla je temnota, v které je co možná nejméně vidět, druhým rysem póóómalost a značně rovzleklá zápletka. Navíc si nemyslím, že pár sotva viditelných jizviček udělá z někoho monstrum. O kosmetice madam asi ještě neslyšela? Případně by pomohlo přestat se tvářit jak Nemesis se zácpou. Ale možná mi jen odchází televize, nervy nebo mě šálí zrak. ()

Shitonit

Jemně láskovaný drama, s megahromadami mrtváků. Jedná se v zásadě o to, že Vic, vlastně Lászlooo, je nasranej že mu vyvraždili paní s holčičkou, a infiltruje se do party těch jedněch špatnejch. To je negr a spol. Druhý špatný jsou Albánci. To jsou docela paka. Vic to kurevsky zamotává a nenápadně škodí, snaha je vyvraždit obě party najednou. Do toho se mu motá ta blbá kráva, co mu to vše kurví, ale tvůrci je jako trochu láskujou. No a na konec se to zvrtne, docela dost, ale Vic to vše zvládne, všichni pochcípaj a ty dva zaláskovaný si šukaj hepijend. Film škatulkuju do sekce napínavejch prdelo svěračů, páč jsem se o toho sympatickýho Farrela fakt bál. ()

papadoce

Dve veci mi hrozne prekážali. Hudba, ktorá vyslovene rezala uši a znehodnocovala jednotlivé scény a réžia, ktorú Nílz prekvapivo podľa mňa nezvládol. Dostať do ruky áčkový "materiál" ešte neznamená, že ho dokážete manažovať na áčkový výsledok. No nedokázal no. Pre mňa vzhľadom na obsadenie a predchádzajúci režisérov počin, dosť sklamanie.. ()

celticek

Hodně silné 3 hvězdy. Konec Noomi trochu zprasila, ale nakonec ok. Colin to tam rožl dobře. Scéna v hotelu je super. Má to dobrý spád. Bavil jsem se. ()

Amonasr

Spíš tuctová krimi, zpočátku značně nepřehledná a když se konečně vyloupne, o čem to vlastně je, tak to celé šílený závěr naprosto znevěrohodní. Místo sofistikovaného děje jde jen o krev, střílení a kýčovitou milostnou zápletku. Tak nějak asi vypadají tzv. béčkové filmy.  Celé je to úplně o ničem a nestojí to za hlubší zamyšlení ani zapamatování. ()

RobbieM@N

Plýtvání režisérského a hereckého talentu na nezajímavou zápletku, nic víc nic míň. Koukat na Colina Farrella se neomrzí, ale obsadit ho do role člověka s inženýrským titulem je myslím stupidní už od prvního pohledu, stejně tak Terrence Howard tam dle mého nezapadl uplně dobře. Rapace potrvzuje herecký talent, její hollywoodská transformace myslím proběhla obstojně a opět potěšila výrazným výkonem. ....jméno té úžasné francouzské písničky je ZAZ - Eblouie Par La Nuit. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (více)