La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

topi

Skvělě zpracovaný thriller s nečekanou pointou v půli filmu. Nenudící a dobře budovaná atmoška! A hlavně perfektní hudba, tvořená z velké části smyčcovými nástroji, krásně gradující. Paráda. Výborný a vcelku i originální snímek. ()

Kaluž

Žárlivá pypyna se zavře do skříně a pak tam hnije, zatímco její polovička si to rozdává s výstavní roštěnkou přímo před jejími zraky. Masochismus tímto nabyl zcela nového levelu. ()

Maq

Co by ve špatné, ale opravdu špatné detektivce bylo pointou, to je tady výchozím bodem. Jediné štěstí... Leč i tak, zacházet s tak kýčovitým prvkem aby to nebylo blbé, hm, mám pocit, že scénář by se dal poskládat i lépe. --- Celkově neprotestuji. Za vidění to stojí. A ocenil jsem filmovou hudbu. ()

Remedy

Absence krve a laciných lekaček se v tomto výborném španělském thrilleru ukázala jako skutečná trefa do černého, neboť ústřední příběh je brilantně vystavěn na staré, jednoduché a max. fungující premise. Celé vyprávění nápaditě kombinuje ješitnost a žárlivost svých charakterů, zkrátka něco, co by se dalo nazvat nešťastnou či toxickou láskou:) Pekelně napínavá záležitost, která nemá úplně pozitivní vyústění. [80%] ()

stration

Horor to není určitě. Spíš mistrně promyšlený thriller založený na perfektním nápadu, několika parádních twistech, husté atmosféře a dobrých hereckých výkonech. je zajímavé se zamyslet, co byste v takových situacích dělali vy. Jsem spokojen a jen malou výtku. Obě herečky mohly mít o chloupek větší prsa, scény v koupelně a posteli by byly působivější. ;-) ()

grogodil

"Mirror, mirror, on the wall..." Módna vlna amerických ducharčin dorazila už aj do španielska? Žeby? Režisér zo začiatku múti (a hlavne vlní) vodu, predkladá hlavného hrdinu v neurčitom svetle a necháva diváka tápať v domnienke, že počiatočných pomalých, no tak trochu znepokojivých 40 minút prerušovaných nejakými tými ocicmávačkami, vyvrcholí v maximálne tak tuctovú ohratú duchársku žbrndu s nasratým duchom. Omyl, posledná tretina je režisérovým veľkým esom v rukáve, vynikajúci zvrat, jednoduchý, no prekvapivý, krásne vysvetľujúci a doplňujúci doterajšie dianie a hlavne ani trochu neodporujúc logike. Šlo to vo finiši síce ešte viac vyhrotiť, no aj tak vynikajúce a uspokojivé vyvrcholenie. Som zvedavý, kedy prijde americký remake. ()

Petroff

Celkem se přemáhám, protože prvních (debilních, obludných, plných NEJhorších dialogů ...atd.) 45 minut je... jen kvůli (stejně blbejm, ale najednou to kvůli "tomu" (tý jediný věci, o který film je) jakože nabere grády) druhým 45-ti minutám. (ty vole, to je blbost - ale je to tak). Jinak: mít v názvu "oculta", je fakt děsivý... Neviděl jsem, co jsem po tý první půlce vidět chtěl, ani náznak pocitů, na který bych chtěl mít zahráno... v popisku filmu tak finálně chybí žánr "romantika". SPOILER: Jdu si napustit umyvadlo a zaklepat na trubku. V mým 80m2 bytě se určitě za zrcadly schovává nejmíň 10m2 místa, o kterym prostě nevim... (je fakt, že když jsem byl prcek, tak jsem si to o zrcadle v předsíni myslel - ...no dobře, mrknu za něj... ) ()

dee-key

Nejdřív se to tváří jako duchařina, ale vyklube se z toho perfektní mrazivý thriller. Bez toho, abych abych spoiloval, se nedá v podstatě nic napsat, snad jen že holky mají občas debilní nápady a pak to dopadá, jak to dopadá. Takže si to pusťte a pokud máte rádi zvraty a nahé nevyvinuté hispánky, budete nadšení. ()

TheDon

Nemůžu říct, že by to byl thriller jak noha. Ale zase se tomu nemůže upřít hodně zajmavej nápad. Maestro dirigent je nesympatickej jako kráva, zbytek svlečen je v pohodě, sice plochý jak baterky, ale to bude tou jižní amerikou. Na kvalitě filmu to nijak neubírá. Neotřelý ,ikdyž se to občas vleče nikam, pobavilo mě to. Slabší čyři. ()

honajz2

Nic jsem si o tom filmu nezjišťoval a kromě názvu a žánrů o něm ani nic nevěděl. A i tak mě to zklamalo. První polovina mě celkem nudila a zaujala mě až ta druhá (a stejně ne tolik, abych dal vyšší hodnocení), taky uznávám, že nápad to mělo zajímavý, ale prostě si nemůžu pomoct - a asi tu budu jediný - mě připadalo, že sleduji nějaký trochu lepší televizní film. Ne něco, co by mělo jít do kin. Hlavně mi ale vadí, že tomu prostě chybí pořádná atmosféra a napětí, což jsou prvky, které bych u španělského thrilleru čekal. Možná jsem měl jen přehnaná očekávání, ale i tak... Z těchto důvodu tomu filmu prostě nemůžu dát víc, než 3*. Navíc o tom SPOILER bunkru KONEC SPOILERU mi ten film mohl říct taky víc. 3* ()

GrungeChild

Velmi těžké hodnotit tento film. Dopředu jsem o něm naprosto nic nevěděl, neviděl jsem trailer, nečetl jsem obsah, takže jsem do toho šel s čistou hlavou. V první řadě, čekal jsem horor (název, žánr, obrázek), ale dostal jsem jakýsi romantický thriller (v tom nejhorším slova smyslu). V Los Ojos de Julia mi vadila přemíra nezáživné "romantiky", tady jsem jí dostal ještě jednou tolik. První polovina je naprosto o ničem, nebudu prozrazovat nic z děje, pouze řeknu, že 50 minut se odehrává obyčejná romantická slaďárna, s jen několika málo zajímavějšími momenty. Nepřesvědčivé výkony naprosto všech, dokonce ani tomu psovi jsem nevěřil štěknutí. Pak se ovšem ráz filmu poměrně razantním způsobem změní, a závěrečnou půlhodinku je z toho opravdový thriller s výbornou atmosférou, kdy už máte přehled o situaci, a užíváte si každou další minutu. Otázkou ovšem zůstává, jestli ta půlhodina pořádného filmového zážitku je dost na to, aby "La Cara Oculta" stálo za zhlédnutí. 3* ()

easaque

za nápad i zápletku si tento thriller u mě vysloužil 4* hvězdičky, i když spíš slabší. Filmařsky je na slušné úrovni, přesto jsem měl z toho od začátku pocit jako u běžného amerického hororu, jen zaobaleného do španělského hábitu, takže nic vyjímečného. A docela je škoda, že se už v polovině filmu vyloží karty a tím to výrazně ztratí napětí, přesto to stojí dokoukat do konce. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

berusche

Dobře voni!!! Furt jsem čekala nějakou nápadnou a stokrát ohranou mrtvolu, až mi to sakra vyrazilo dech. Bavila jsem se. ()

Katarine

Velmi dobré. Chválím především překvapivý zvrat v půlce filmu. Jen ten konec už byl lehce předvídatelný. I za tu Beethovenovu 7. symfonii dávám 4*. ()

applause

Pořád nevím, co bych měla o tomto filmu napsat, je to složité. Rozhodně je to zajímavý film a nečekala jsem, že se tak vyvine. Na blbost se vždycky doplácí... ()

ilemas

Perfektní, ale strašně předvídatelné. Film mě byl doporučen pod názvem bunkr, který vyzradil pointu a k závěru filmu jsem do puntíku vše správně předpověděl, jak film skončí. Nevědět to, tak by to byla krásná ukázka, jak se dá racionálně vysvětlit duchařina. Škoda, jinak bych dal plný počet. ()

Caminzind

Nejsem milovníkem španělských filmů, zvláště pak soudobých duchařin (což ovšem není tento případ). Proto jsem byl dlouho v pokušení označit Ukrytou tvář za nejlepší španělský snímek posledních let, ovšem její závěr tak nějak vyšuměl do ztracena. Přesto se o mě ve druhé půli pokoušela panická ataka. Co se traileru-spoileru týče, dával by smysl, kdyby se příběh od počátku odvíjel v jedné dějové lini zahrnující i pohled "ukryté tváře". Nabízí se proto možnost alternativní verze snímku, která by jistě taky měla svoje kouzlo. Takto jsme však obohaceni o retrospektivní linii navíc, tudíž všem trailerům se opravdu vyhněte. 65% Jo, a vyhněte se i všem plakátům a fotkám! ()

Aljak

WAW! Perfektné - jeden z najlepších filmov aké som za poslednú dobu videl... Spočiatku sa to vyvíjalo ako horor, ale potom skvelá retrospektíva vsadená do deju všetko odtajnila. Potom oba deje zrástli a všetko sa to rozvinulo. Skvelý scenár, aj spracovanie príbehu o tom ako sa malý test Lásky môže napokon zmeniť na boj o život. Vynikajúco vsunutá zápletka, aj vykreslenie charakterov postáv. Naozaj som veľmi milo prekvapený týmto filmom. Trošku ma zamrzel ten neurčitý koniec, ale tajomne to celé začalo, tak prečo by to nemohlo rovnako tajomne aj skončiť? Ale naozaj paráda - ešte viac celú atmosféru dotvárala klasická hudba, ktorá ešte viac vystupňovala napätie. ()