V roku 2000 vypukla v severofrancúzskej obci Outreau aféra pohlavného zneužívania detí. Osemnásť osôb bolo obžalovaných a medzi nimi i hlavný hrdina filmu Guilty Alain Marecaux, do ktorého domu polícia vpadla v skorých ranných hodinách. Alain strávil vo väzení tri roky a neustále sa snažil presvedčiť sudcu, že nič nespravil. Postupne prišiel o všetko: manželku, deti, prácu... Niekoľkokrát sa pokúsil o samovraždu. Obrat v jeho živote nastal, keď matka zneužívaných detí priznala, že klamala a za pedofilov označila prakticky každého, kto sa jej znepáčil. Súd veril deťom a spôsobil tak najväčšiu justičnú katastrofu v dejinách Francúzska. (sochoking)

celticek

Nadhodnocený film.Je poučné a dobré vidět,že i prolhaná smradlavá cigaňa vám může dost zásadním způsobem zničit život.Justiční bota tak obrovská,že odmítám uvěřit,že je něco takového vůbec možné a to mluvíme o roku 2005.A tady je kámen úrazu-prostě jsem jim to nežral.Silné téma,špatně podané. ()

vozralec

Cesta ke spravedlnosti je někdy dosti dlouhá a náročná. Ve filmu v podstatě nebylo hluché místo. Soudcovská sebranka k pohledání. ()

dogma97

Působivý kontrast dokumentárního stylu (ruční kamera, časté cesty po chodbách všemožných policejních, soudních a vězeňských budov) a důrazu na citové prožívání hlavního hrdiny. Soudní pointa velmi krátká. Mně by se líbilo více právničiny a státní mašinérie, a také podrobněji ukázat osudy hrdinovy rodiny i ostatních obviněných. Ale to už by asi šlo o jiný film. ()

Najt

Hustý no .. co víc napsat. Justice zde úplně selhala, tohle se snad ani nemůže stát, jaký neandrtálský idioti v téhle kauze konfigurovali. Na konci při soudním líčení jsem nechápal. Jinak to byl drsný film o šíleném příběhu jednoho neprávem odsouzeného chlapa. ()

Honsik

Pustit tohle v Aeru naslepu před Vánoci, to je masakr. Tolik lidí odejít během promítání jsem ještě neviděl... Za mě však plný počet, hustodrsný film. ()

Nikki48

Ak by na emócie, ktoré človek cíti po dopozeraní tohto filmu stačili nejaké obyčajné slová, rada by som ich v tejto chvíli použila. Bohužiaľ, niekedy je aj celý arzenál slovnej zásoby málo. Po prečítaní obsahu filmu a tunajších komentárov mi bolo jasné, že sa púšťam do ďalšieho príbehu ťažkého na spracovanie, po ktorom ma zrejme čaká pár minút rozhorčených myšlienok. Toto ale predčilo akékoľvek očakávania, pretože aj keď som v závere mala chuť tej starej ženskej po každom "pardon," vraziť medzi rebrá hocijakú bodnú zbraň stále hlbšie a hlbšie, netušila som, že už o pár minút ostane jej zvrátenosť stáť bokom, aby dokonale vynikla následná úbohosť konania francúzskej jurisdikcie. Film predstavuje hodinu a pol ukážky, ako sa z fungujúcej ľudskej bytosti môže stať totálna troska priamo pred tvárou škeriacej sa spravodlivosti majúcej v paži nepodstatný fakt, že je dotyčný tak trochu nevinný. Zároveň dokazuje, že ak sa niekto rozhodne, že ste vinní, môžete napísať starostovi, ministrom, prezidentovi, vlastne môžete napísať komu len chcete, pretože tak či tak je to dobré akurát na precvičenie štylistiky a pravopisu, lebo ak existuje niekto, kto vám v takejto situácii nepomôže, sú to rozhodne vyššie menovaní. A že na obvinenie zo zneužívania vlastného syna stačí výpoveď akejsi rómskej usadlíčky a jej dezorientovaného syna plus pár dôkazov typu "suseda vás počula, ako svojmu synovi hovoríte, nech si oblečie pyžamo", tak to tlieskam a nechcem radšej ani vedieť, koľko nevinných ľudí muselo skončiť na psychiatrii alebo rovno umrieť pre justičný omyl, ktorý si príslušné strany niekedy ani nemajú tú hrdosť priznať. Čo ma privádza k onému mladému sudcovi a jeho chladnému prístupu k práci bez emócií, ako rád uviedol na pravú mieru pri vypočúvaní. Zaujímalo by ma, ako sa mu v noci spí. Zaujímalo by ma, prečo sám už nesedí v base a neužíva si radosti tunajšieho života a ešte viac by ma zaujímalo, kde v pekle sa ukrýva jeho svedomie, keď by mu malo 24 hodín denne pripomínať, že je najvyšší čas, aby si uvedomil, že je viac vinný ako tá žena. Už som zažila filmy, vďaka ktorým som bola znechutená, nešťastná, ale aj pobavená, no číry hnev prinesie len máloktorý. Tento áno. ()

gicous

Zlý sen uvedený v realitu. Nevinný člověk mezi ozubenými koly osudu, či spíše byrokratické mašiny, která se štítí všeho lidského a živého. Jen ne žádné city, kážu Vám! Berte všechny jako neživé figury, protože k tomu Vás stát vychoval a Matka příroda Vám k podobným činům dala potřebné charakterové vlastnosti, jenž společnost hezky hýčkala. A podařilo se - světlo světa zřeli anti-lidští vykonavatele v rouchu soudcovském a policejním. Budiž jim k dobru, že zničili několik lidských životů. Za to budou pochváleni, ale ne ode mně, neboť já jim spílám, že nemají srdce, a že jsou prachsprostí neživí roboti, kteří neumějí přiznat svoji osudovou chybu a zločin. Ano, zločin proti lidskosti, proti životu, proti spravedlnosti.....Drásavé neštěstí, které se může stát každému, žijícímu v "dokonalém zřízení" jménem demokracie. 8/10 ()

freedom3112

Ještě teď se nemůžu pořádně nadechnout. Kdo se v životě setkal s jakoukoliv formou šikany, mobbingu, absurdního chování ze stran autorit, či jiným přístupem,kdy je takřka nemožné se bránit, chápe daleko více sílu dopadu ,,tohoto" na člověka. Tolik bolesti ! Nemohu jinak, než souhlasit s poslední Verbalovou větou v jeho komentáři k filmu. Ale to je samozřejmě nezákonné!!! :) . ()

Honzulik

Obviněný (Présumé coupable): Tak tento solidní a smutný film je hlavně o tom, jak je v dnešní době jednoduché přijít o všechno pro co žijete! Hajzli soudci a celá zkorumpovaná Justice mají i ve skutečnosti stále větší moc a to vše pod dohledem všemocné EU. Film v lidech zanechá hluboký dojem a chuť nakopat ty ulhané šuliny někam...4* ()

Jadro

Prirodzený pohľad na to, ako sú vždy parazity systému uprednosťnovaní pred slušnými ľudmi. Úplné stotožnenie s hlavným hrdinom - z absurdnosti, cez strach až k samovražde. To je len smietko z celej kôpky situácii, ktoré toto nevšedné a pravdivé dielo prináša... ()

Gortyna

Nesmírně silný film. O celém případu si lze přečíst na anglické nebo francouzské verzi Wikipedie, článek se jmenuje Outreau trial. ()

Miska2712

Čo sa týka toho, že film je natočený podľa skutočnej udalosti, tak ma až mrazí, pretože tomu čomu sa hovorí spravodlivosť, nie je v tomto filme na mieste. Ale čo sa týka réžie, hereckých výkonov a celého deju filmu to nemôžem ohodnotiť pozitívne. Film s touto tematikou a takýmto dejom by mal diváka chytiť za srdce a za city, no nestalo sa tak. Som osoba, ktorú naozaj rozplače čokoľvek, ale pri tomto filme som necítila žiadne emócie a na konci filmu som zhodnotila, že réžia a herecké výkony neboli na správnom mieste. Inak nápad a kreativitu oceňujem a to že tento príbeh bol skutočný, na to sa ani nebudem vyjadrovať, pretože na tomto svete je pár takýchto ľudí ako boli v tomto filme a spravodlivosť už dávno nie je spravodlivosťou..... ()

Leník

Skvělý film především díky skutečnému příběhu hlavního hrdiny nespravedlivě obviněného z pedofilie. Policie i vyšetřovací soudce se k němu od začátku chovají jako k vinnému, což je pro nevinného člověka neuvěřitelně ponižující samo o sobě. Pedofilie je hnusná věc, ale stejně hnusné je to, že na základě obvinění pologramotné osoby dokáže soudní systém zničit život do té doby zcela bezúhonnému člověku. Hlavní hrdina byl tři roky ve vazbě, poté co byl on a dalších asi 15(!) falešně obviněných zproštěn viny, se jim omluvil ministr spravedlnosti a prezident Chirac, ale to je tak vše. Skvělý a děsivý příběh o soukolí, do kterého se může kdokoli z nás dostat, ani neví jak. Philippe Torreton v hlavní roli je vynikající! ()

Saxos

Až zamrazí, že toto může v klidu potkat úplně každého. Případů vymyšlených znásilnění, zneužívání a dalších je vcelku dost. Zde perfektní zpracování, ať už dějové, tak herecké. ()

Katgatoo

To se snad ani nedá popsat jako justiční omyl. Jestli jste připraveni koukat na film, kde budete celou dobu mít touhu někomu dát pěstí, tak do toho. Po filmové stránce super. Vtáhlo mě to do děje, možná až moc. Budu mít vrásky ze svrašťování čela ještě zítra. ()

argo.smile

"Justicny omyl"? Dost caste a zjavne v tejto prehnilej dobe a jedna zpicena matka, ktora nicila zivoty inym preto, lebo jej bol niekto nesympaticky... depka sama o sebe a hnus ()

WUTEN

Tohle byla slušná porce psychologického sadismu! K čemu vám je tolik let strávit na školách, když ani neumíte odsoudit pachatele s přímými důkazy a když je nemáte tak je stejně odsoudíte. Když máte výpověď nějakého cigoše který si všechno vymyslel, tak to berou jako stoprocentní pravdu a odsoudí absolutně nevinné lidi za to, co neudělali. Lhaní mají v genech! Musím říct, že se mi vařila krev v žilách, tlak mi stříkal z hlavy při sledování. Soudci, státní žalobce, kriminální vyšetřovatele, ti všichni selhali a bez kapky empatie vás nechají zdechnout jako krysu a připraví vás o všechno. Přitom mezi soudci, doktory, učiteli, instruktory, knězi, politiky je právě těchto pedofilů bohužel nejvíc, oni si vždycky kryjí svoje zachcaný záda. Tohle je opravdu emotivní, tvrdý a ze života natočený film, za mě jasných 5*. ()

kolly13

Jak přijít o vše a ještě se chtít raději zabít? Pro otce krásných dětí to byl až fyzicky nepříjemný film a kvalitou provedení mi byl paradoxně protivný. Nikdo nepomůže, okolí vás odsoudí i bez důkazů, jen opravdu věrní zůstanou a nakonec vás vlastní krev potopí. Přidal bych jen více psychologie aktérů, ale možná to režisér nechával na divákovi. PS: jsem rád za pocit, který se vyskytuje při rychlých soudech o druhých aniž mají možnost obhajoby či a priori presumce nevinny. ()