Modrá laguna

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1980, 101 min

Randal Kleiser

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Douglas Day Stewart

Randal Kleiser

Robert Gordon

Masky:

Irene Walls
  • Malarkey

Tohle panejo je srágora. Chápu že to byly počátky VHSek u nás. My tu kazetu taky někde doteď máme. Jenže už tenkrát mi to přišlo hrozně ujetý a strašně divně natočený. A když jsem si do toho přičet tu romantiku, tak se mi chtělo blejt. A to se mi koneckonců chce i dnes po té době, kdy jsem to zase měl tu čest vidět.(2.1.2010)

Podle mě to není špatný film, docela se mi líbil. Je sice fakt, že člověk, který by žil na téměř opuštěným ostrově by asi nevypadal jako hlavní představitelé, ale stejně tak je to u veškerých historických snímků, zejména o středověku (vyjma Jména růže a Návštěvníků), takže v tom bych chybu neviděla. Nejsem milovník romantických filmů,ale tenhle se mi celkem líbil, je to asi o sto procent lepší, než jakejkoli jinej romantickej film poslední doby.(16.8.2011)

• Mykhaluu

Oni byli sourozenci?!? Ještě, že jsem si přečetl komentář od Mischka.. :-D :-D To už jsem si nepamatoval... ale že to byl videohit předrevolučních přehrávačů Orion z černé burzy a VHS rekordérů Avex z Bratislavy, a že děvčata byla romanticky dojata, to teda pamatuju... A myslím, že se to nakonec líbilo i klukům... ;-)(11.7.2009)

• peetriss

Velkokýč z červené knihovny, který u nás svého času zabodoval v posametové době VHSkové. Randal Kleiser svému dílu nedokázal vtisknout nic osobitého, a už vůbec ne divácky hodnotného. Napříč celým hereckým ansámblem vidíme v přímém přenosu epidemii křečovitosti. Nejhodnotnějším vizuálním zážitkem se tak pro mě stala mladičká Brooke Shields.(16.3.2017)

• pakobylka

Atraktivní námět, atraktivní prostředí - a trestuhodně neatraktivní zpracování, které sice ve své době mohlo být odvážné, ale snaživě zašlapalo do písku mořského pobřeží každou potencionálně silnější scénu a celý příběh spolehlivě a bez milosti odepsalo. Přitom to mohla být průzračná, stoprocentně zidealizovaná, slaďoučká love story zrovna tak jako daleko syrovější a tím pádem i nesrovnatelně pravdivější dobrodružná romance velice mladých Robinsonů. V obou případech bych byla spokojená. Místo toho vznikla vyumělkovaná, plytká, sterilní a strašlivě povrchní romantická záležitost, která zůstala jen velice chabým pokusem o vyobrazení čisté, nevědomé lásky na stejně čistém, Bohem zapomenutém a civilizací nedotčeném ostrově.(4.3.2011)

• - Matt Dillon měl být obsazen do hlavní role Richarda, ale odmítl. (HappySmile)

• - Protože se předpokládá, že hrdinný muž má být vyšší než žena, Brooke Shields strávila většinu filmu chozením ve vykopaných příkopech na pláži. Přestože jí bylo jenom 14, měřila 178 cm, narozdíl od 168 cm vysokého, 18ti letého Christophera Atkinse. O rok později se objevili na předávání cen. V tu dobu Brooke už dosáhla výšky 183 cm, což Christopher komentoval tím, že "je to jako vedle mě stála Socha svobody". (HappySmile)

• - Kelly Preston se ucházela o roli Emmeline. (HappySmile)