Modrá laguna

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1980, 101 min

Randal Kleiser

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Douglas Day Stewart

Randal Kleiser

Robert Gordon

Masky:

Irene Walls
  • peetriss

Velkokýč z červené knihovny, který u nás svého času zabodoval v posametové době VHSkové. Randal Kleiser svému dílu nedokázal vtisknout nic osobitého, a už vůbec ne divácky hodnotného. Napříč celým hereckým ansámblem vidíme v přímém přenosu epidemii křečovitosti. Nejhodnotnějším vizuálním zážitkem se tak pro mě stala mladičká Brooke Shields.(16.3.2017)

Film, který představoval zásadní divácký zážitek mého dětství. Když jsem si ho nově pustil po letech znovu (ve velice zdařilém původním českém dabingu), zjistil jsem, že se mi to pořád strašně líbí, a že jsem tím filmem do značné míry okouzlen. A to především díky úchvatnému zjevu Brooke Shields, která dokonala přikovala moje oči k obrazovce. V tom filmu je prostě tak nádherná a roztomilá, že si ji nejde nezamilovat. Se svým hereckým protějškem zde působí dojmem Adama a Evy v ráji, a to doslova - lokace ostrova, na kterém se natáčelo, jsou tak překrásné, až to bere dech. Osobně jsem si ten film prostě maximálně užil a považuji ho za totální romantickou klasiku, která je zde - z nějakého mně neznámého důvodu - krutě nedoceněná.(9.1.2017)

• sud

Pravda, je to klasika prvních videí a jeden z nejznámějších romantických filmů. Ale jak se na to koukám jak chci, je to blbost. Brooke Shieldsová je sice atraktivní a má pěknou postavu, její herecký výkon však je věc jiná. Režie také není moc dokonalá, herci se mi zdají dost upravení a Brooke v jednom záběru má nalakované nehty. Na film stojí koukat pouze kvůli půvabům Brooke Shieldsové a krásné ostrovní přírodě. Bohužel.(3.2.2006)

Záhadný film môjho detstva, z ktorého som si pamätal najmä podivnú sochu, podivné zvuky a podivné bobule. Ako plynul čas zvláštne pocity v spomienkach naň pretrvávali, až kým som sa k Modrej lagúne nedostal znovu. Musím priznať, že šlo o príjemné prekvapenie, každým záberom bolo cítiť exotiku aká s pomaly plynúcim dejom viedla ústrednú dvojicu životnými skúškami v panensky krásnom prostredí. Pekný romantický film akému nízke hodnotenie nesluší.(21.5.2014)

• foundation

Ak ste tento film nevideli v dobe ked vznikol a bol z neho pomerne veľký boom, dneska sa určite neunúvajte po ňom siahnuť. Rozhodne nie vtedy keď je po ruke akýkoľvek iný. A ak nie je radšej čítať knihu. Pozerať to v dnešnej dobe je obrovská strata času. Ja som mal to " štěstí " vidiet ho asi 10 rokov dozadu a aj vtedy uz to bola veľká kravovina.(16.3.2010)

• - Kelly Preston se ucházela o roli Emmeline. (HappySmile)

• - V nahých scénach museli herečku Brooke Shields (Emmeline) nahradiť dvojníčkou aj preto, lebo mala sotva štrnásť rokov a zákony to nedovoľovali. (Raccoon.city)

• - Lori Loughlin byla nabídnuta hlavní ženská role, ale odmítla. (HappySmile)