Modrá laguna

Dobrodružný / Drama / Romantický

USA, 1980, 101 min

Randal Kleiser

Předloha:

Henry De Vere Stacpoole (kniha)

Douglas Day Stewart

Randal Kleiser

Robert Gordon

Masky:

Irene Walls
  • Boss321

Je to už hodně dávno co jsem tento snímek viděl, ale vím, že mě moc neoslovil a celkově mi to přišlo jako slabší průměr. Jediné co stojí za zmínku je půvabná Brooke Shields a překrásný ostrov, na kterém natáčení probíhalo. Ať už se jedná o klasiku či ne, tak podruhé už bych to rozhodně nemusel......(23.7.2008)

Podle mě to není špatný film, docela se mi líbil. Je sice fakt, že člověk, který by žil na téměř opuštěným ostrově by asi nevypadal jako hlavní představitelé, ale stejně tak je to u veškerých historických snímků, zejména o středověku (vyjma Jména růže a Návštěvníků), takže v tom bych chybu neviděla. Nejsem milovník romantických filmů,ale tenhle se mi celkem líbil, je to asi o sto procent lepší, než jakejkoli jinej romantickej film poslední doby.(16.8.2011)

Nádherné křivky mladičké Brooke Shields, opravdu nádherná a nedotčená příroda tichomořských ostrovů, kterou zde a svým uměním dodal kameraman Nestor Almendros kouzelnou, téměř idylickou atmosféru, romantiku nádherných obrazů podtrhuje i hudba Basila Poledourise, decentní erotičnost, smrt kuchaře Paddyho, ale také tak trochu alá Robinsonáda, a máte příběh jako hrom, i když ne originální (myšlenka však dobrá) ale přesto krásný, který si své příznivce vždy najde. Jako žena se mě však víc líbila exotičtější Brooke, ale to je věc názoru, samozřejmě potom v nahotě ji stoprocentně překonala začínající Mila Jovovich která zas byla zajímavější celkově. Z nostalgie za 2,5/5* (a to nejsem romantik) jako dítě jsem však měl nejeden a to nemalý erotický zážitek-:)). Jinak souhlas s Radyem.(20.6.2007)

Když nic jiného, tak minimálně krásná příroda se tomu v žádném případě upřít nedá. Taky bych si zaplaval v tom skvostně průzračném moři. Děj je vcelku přímočarý, ale ničím zvláštní. Vyrůstání dítek, jejich seznamování, a nakonec zjištění, že asi nezůstanou jen u toho kamarádství, je přeslazené. Vyloženě na efekt, pro zamilované páry nebo přehnaně romanitcké ženy. Typický příběh z červené knihovny.(31.8.2007)

Nakonec to nebyla až tak ultimátní sračka, jak jsem čekal a prvních třicet minut bylo dokonce zajímavých. Pak to samozřejmě sklouzlo do totálně nepravděpodobné hrůzy, ale ve výsledku šla ta hodina a půl v pohodě přežít. Vím, že za to budu v pekle chodit po Legu, ale pořád to bylo lepší než Osvícení, Kmotr, Casino a další unuděné sračky. 55%(31.7.2017)

• - O roli Richarda se zajímal Christopher Reeve. Nakonec však dal přednost svým závazkům k akčnímu sci-fi Superman 2 (1980). Zájem o roli Richarda měl i John Travolta. (Mr.Hudson)

• - Původní dablérka Brooke Shields si zlomila záda a nahradila ji žena, která byla původně najata k trénování delfínů. Měla však tu správnou postavu, proto zastupovala Brooke ve scénách obsahujících nahoru. (HappySmile)

• - Jennifer Jason Leigh si chcela zahrať hlavnú úlohu Emmeline, ale jej otec Vic Morrow jej to zakázal. (Raccoon.city)