Modrá laguna

• USA The Blue Lagoon (více)
Trailer 2

Hrdiny romantického příběhu jsou dvě děti, Richard a Emmelina, které ztroskotají společně s lodním kuchařem Paddym Buttonem na opuštěném tichomořském ostrově. Starý námořník sice zemře, ale předtím ještě naučí obě děti jak přežít. Naštěstí je ostrov plný ovoce a moře plné ryb. Roky plynou, oba malí trosečníci dospívají a jejich vztah se postupně mění v lásku, z níž se po čase narodí syn, který dostane jméno Paddy, po kuchaři Buttonovi. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Dever

Soundtrack Basil Poledouris: 1. Love Theme [2:33] ,2. Main Title [2:37] ,3. Fire [1:19] ,4. The Island [1:46] ,5. The Sands of Time [2:27] ,6. Paddy's Death [1:21] ,7. The Children Grow [4:12] ,8. Lord of the Lagoon [1:07] ,9. Love Theme (reprise) [1:12] ,10. Underwater Courtship [2:01] ,11. The Kiss [2:35] ,12. Richard Sees Paddy [2:22] ,13. The Birth [1:16] ,14. Bad People/Baby Swim [3:02] ,15. The Memories [1:21] ,16. 3 Points to Port/End Titles [3:21] ()

Karlos80

Nádherné křivky mladičké Brooke Shields, opravdu nádherná a nedotčená příroda tichomořských ostrovů, kterou zde a svým uměním dodal kameraman Nestor Almendros kouzelnou, téměř idylickou atmosféru, romantiku nádherných obrazů podtrhuje i hudba Basila Poledourise, decentní erotičnost, smrt kuchaře Paddyho, ale také tak trochu alá Robinsonáda, a máte příběh jako hrom, i když ne originální (myšlenka však dobrá) ale přesto krásný, který si své příznivce vždy najde. Jako žena se mě však víc líbila exotičtější Brooke, ale to je věc názoru, samozřejmě potom v nahotě ji stoprocentně překonala začínající Mila Jovovich která zas byla zajímavější celkově. Z nostalgie za 2,5/5* (a to nejsem romantik) jako dítě jsem však měl nejeden a to nemalý erotický zážitek-:)). Jinak souhlas s Radyem. ()

Boss321

Je to už hodně dávno co jsem tento snímek viděl, ale vím, že mě moc neoslovil a celkově mi to přišlo jako slabší průměr. Jediné co stojí za zmínku je půvabná Brooke Shields a překrásný ostrov, na kterém natáčení probíhalo. Ať už se jedná o klasiku či ne, tak podruhé už bych to rozhodně nemusel...... ()

Djoker

Začne to jako dobrodružný film pro děti, ale brzy se to celé zvrhne v perverzní jízdu v exotických kulisách. Modrá laguna je občas mile naivní, ale často nechtěně hloupá. Navíc si to tam rozdávají dva příbuzní, takže o romantice nemůže být řeč. Většině diváků to překvapivě nevadí, ale proti gustu žádný dišputát. ()

Malarkey

Tohle panejo je srágora. Chápu že to byly počátky VHSek u nás. My tu kazetu taky někde doteď máme. Jenže už tenkrát mi to přišlo hrozně ujetý a strašně divně natočený. A když jsem si do toho přičet tu romantiku, tak se mi chtělo blejt. A to se mi koneckonců chce i dnes po té době, kdy jsem to zase měl tu čest vidět. ()

• Protože se předpokládá, že hrdinný muž má být vyšší než žena, Brooke Shields strávila většinu filmu chozením ve vykopaných příkopech na pláži. Přestože jí bylo jenom 14, měřila 178 cm, narozdíl od 168 cm vysokého, 18ti letého Christophera Atkinse. O rok později se objevili na předávání cen. V tu dobu Brooke už dosáhla výšky 183 cm, což Christopher komentoval tím, že "je to jako vedle mě stála Socha svobody". (HappySmile)
  • Christopher Atkins Bomann (Richard) má svoje prirodzené vlasy rovné, ale v záujme romantiky mu kulmovali vlasy. (Raccoon.city)