Světem se řítí vlak, který veze poslední obyvatele planety. Všechno ostatní kolem je pokryto ledem a člověk by venku nepřežil. Poslední útočiště poskytuje lidstvu vlak, který sestrojil pan Wilford, který ho také řídí. Vlak je společensky strukturovaný, od lokomotivy směrem dozadu klesá společenská úroveň. V zadní části přežívají lidé špinaví na palandách, k jídlu jim ozbrojená stráž dodává proteinové kostky. Mezi nimi žije také Curtis, který chce celou dobu, co ve vlaku žije, uniknout ze zadní části a dostat se až dopředu. Nenávidí Wilforda za to, že je drží jako krysy oddělené od zbytku vlaku. Jednoho dne se rozhodne jednat, sestrojí plán a společně s ostatními rozpoutá revoluci. Lidé pobijí vojáky a uniknou ze zadní části vlaku. Dochází ke krveprolití, protože jsou nasazeni všichni vojáci, aby povstání potlačili. Ovšem Curtisovi se podaří zajmout Masonovou, která zprostředkovává komunikaci přední části vlaku se zadní. Ta ho dostane do střední části vlaku, kde jsou vzdělávány děti a kde je jim vštěpováno, že pan Wilford je nejlepší člověk na světě a že žít ve vlaku, je prostě skvělé. Tady také dojde k dalšímu boji, protože Wilford posílá ozbrojené složky, které ještě disponují náboji ve zbraních a strhne se opět krvavé peklo... (TV Prima)

ghatos

Mělo to slušný potenciál, ale nepodařilo se zvládnout závěr. Nezdařilo se z toho vytěžit tu potřebnou hloubku, která tam byla. 64%. ()

Zagi20

Těšil sem se, hodně dlouho sem se těšil, tak dlouho až sem se dočkal a výsledkem jsem absolutně nadšen. Francouzský komix, který natočili Korejci s Americkými herci (čeština se taky mihne). U mě je to celé na hraně geniálnosti a absurdity. Ale ta genialita po krátkém přemýšlení vítězí. Začátek se trochu vleče, ale všechno se to rozjede v okamžik, kdy si ústřední parta začne klestit cestu skrz celý vlak, skrz každý stylový, a stylově odlišný vagón a při tom se střídá akce se sekerama v rukou se scénáristickými kličkami a zvraty. Chris Evans je skvělý herec, a opět to dokázal, Tilda Swinton jako mrcha naprosto dokonalá. A nevím co si stěžujete na laciné triky, mě se ty venkovní pasáže hodně líbily. Prostě super, vážně skvělý film, výsledek opravdu stál za to čekání. ()

zigíš

absurdní ultra násilí v dusivě stísněné postapo atmošce (!) přesný casting a nápaditá režie ..pořád je to blbost -se spoustou nelogičností- ale zábavná ()

blackJag

Málo vídaný zápich z nečekaných zdrojů. Kosmopolitně odzbrojující, v přesném tempu, se slabšími triky, ale přesto, kde se to vzalo? Proč to nemá větší publicitu? Takových píčovin v kinech, ale tohle tam nepustí. 90% ()

Herzeleid

Zajímavý film se zajímavým napadem. Rozhodně jsem se nenudil, neboť film byl originální a mel svižné tempo. Problém přichází s viditelně nízkým rozpočtem a řadou nelogičností. Podle mého názoru by se z toho dalo získat mnohem víc. Proto 3 hvězdy za originální nápad. ()

V.Silver

Chris Evans měl zatím jenom málo rolí, ve kterých se mohl předvést. Tady dostal prostoru víc než dost a sázka na něj se vyplatila, poradil si s tím výborně a film, který mohl skončit jako naprostá hovadina, nakonec předčil všechna má očekávání. Musím říct, že těch pár CGI výhledů z okna vlaku bylo překvapivě docela fajn, stejně jako jednotlivé "vagóny" a herecké výkony představitelů v nich. Ano, scénář měl řadu logických děr, ale žádná nebyla tak velká, aby nějak zásadním způsobem rušila. Dávám palce hore a 75%! ()

JohnSmith

Byl jsem trochu skeptik, ale film mě velice mile překvapil. Je to apokalypsa jak vyšitá. Výborná výprava a pěkné triky. K tomu to má myšlenku a je to moc pěkně natočené. Chris Evans umí být i drsňák a ne jen slušný klaďas Steve Rodgers. ()

Autogram

Vlak ako zmenšený svet so všetkými sociálnymi vrstvami od posledného vagónu až po prvý so svätým motorom je zaujímavý experiment. Baviť ma to začalo až niekedy od návštevy školského vagónu, vtedy to nabralo poriadnu paru a predzáverečný prejav strojvodcu pri stejku bol skvelý. Len neviem, či to záverečné riešenie bolo pre svet akurát ideálne. Ale ako vieme, ľudia zo spodných vrstiev si veľa vyberať nemôžu. –––– Každý má předem stanovenou pozici. A každý je na svém místě kromě tebe. –––– Populace musí být pořád v rovnováze. Nemáme čas na přirozenou selekci. Všichni bychom byli šeredně přelidněni. ()

Bagr_007

Akční lahůdka, plná úžasné (ujeté) postapokalyptické fantazie. Navíc s českou stopou! Těch lidí, co tohle odsouděj jako blbost, je mi líto. Tohle má totiž, prosím pěkně, sociálně-filozofický přesah, jak blázen. ()

Jaro.Krafcik

Dobrý korejsko-americký velkofilm. Nápad ozaj zaujimavý. Videl som už dávno ale herci aj atmosféra tu bola skvelá. Akcia ale na bode mrazu. Určite si pozriem aj chystaný seriál na netflixe. Len problém je že epizódy vychadzajú každý týžden, tak radšej človek počká na komplet. Film som odporučil aj známym a pochvalovali si... 4* ()

Hollohlaway

Originální postapo, které má i sociální myšlenku o rozdělení tříd a o boji za stejná práva. Ovšem i když nebudu hnidopich, tak tam bylo celkem dost nelogičností a zmatků. ()

Lottr

Postapokalyptické filmy mám rád a tahle originální řezničina určitě patří k nejlepším ve svém žánru. Přes dvě hodiny drsných scén, kde sekera rozhodně neslouží jen ke štípání polínek. Celý děj se odehrává v nedaleké, zmrzlé budoucnosti, kde lidé přežívají jen v jakési Noemově arše. Vlaku, který veze už sedmnáct let poslední přeživší po zamrzlé planetě. Jenže i tady jsou lidé rozděleni na kasty a kdo by se nechtěl povozit v první třídě, že? A tak začíná krutý a opravdu krvavý boj o každý vagon a každý metr vlaku, který je jedinou nadějí na přežití lidské rasy. Herecky velmi příjemné a dokonce Jamie Zvoneček tu konečně (asi poprvé) vypadal jako chlap. Ovšem nad logikou a detaily bych se moc nezamýšlel, protože jinak by tenhle vláček příliš daleko nedojel a úchylní vlakofilové jako Sheldon Cooper by mohli nad pokaženým vagónkem hořce zaplakat. ()

iantomasik

Vlak jezdí po zacyklené smyčce a vše v něm se opakuje aby byla udržena rovnováha. Ten vlak je lidstvem. Podobenství o společnosti a všech ekosystémech zabalené do akčního hávu, aby spotřebním divákům lépe klouzalo do krku. Joon-ho Bong zde přebírá pomyslnou pochodeň po Wachovských a kromě žánrové nevázanosti jistě překvapí i (pro Korejce možná až) překvapivým odsudkem potřeby společenských celků větších než rodina. ()

Styxos

Další z filmů, kterého se (nejspíš pro jeho geniální šílenost) všichni čeští distributoři vyhli a tak se tenhle skvost vyhnul českým kinům obloukem. Škoda. Příběh je super, obsahuje hodně silnej filozofickej podtext (osobně jsem tam viděl Hobbsova Leviathana) a některý hrdiny si divák prostě musí zamilovat a zvrat na konci je parádní. Naprostá spokojenost. ()

Bernhardiner

Bong zklamal. Špatně se mi to píše, ale Sněhoborec prostě postrádá originalitu režisérových předchozích počinů. Nevím, čím to je, buď mu ujel vlak, nebo tak dlouho čichal kronol, až mu z toho hráblo a nebo chtěl prostřednictvím kronolu vyvolat explozi nápadů, která však nedorazila, neboť nemohl najít sirky. Nejjednodušším vysvětlením je ale patrně Bongova snaha zaujmout nekorejské diváky. A přitom základ příběhu - globální ochlazení v důsledku nekonečné lidské blbosti - vyznívá mnohem pravděpodobněji něž zrod obří potvory v důsledku vylití formalínu do řeky Han v Mutantovi. Zbytek filmu se však prakticky neliší od hollywoodských thrillerových patlanin, je zajímavý jen prostředím, kde se odehrává. I tady je udatný rek, který spolu se svou družinou proráží všechno, co mu stojí v cestě za vytouženým cílem, kterým je v tomto případě pán vlaku, jenž zadní část této pojízdné Noemovy archy krmí nějakým svinstvem a nechává je hnít. Krev neteče jen v litrech, bez pořádných bitek by to roznhodně nebylo ono a aby toho nebylo málo, těchto soubojů se účastní také ti, o kterých jsem se domníval, že již nejsou mezi živými. A samozřejmě dojde na "myšlenky". Když se zrovna nebojuje o osud lidstva, hovoří se o minulosti a pláče nad mrtvými přáteli a spolykanými dětmi. Dialogy navíc nejsou nic, co by bylo nutno poslouchat dvakrát, zajímalo by mě, jestli je Masterson pouze překládal, nebo se je kromě toho i snažil ještě více přizpůsobit americkému publiku. Těšil jsem se na nějaké nosné myšlenky alespoň v závěru filmu, avšak ani tam jsem se nedozvěděl nic, co by mi vykulilo oči. Ještěže se na úplném konci filmu objevila malá a přitom milá jiskřička naděje. Nebudu tu příliš plýtvat slovy nad herci, ač si nemyslím, že by byli nejslabším prvkem filmu. Chris Evans je nudný rutinér, který se v rolích mimořádných hrdinů objevuje pravidelně a tahle role je jen jedna z dlouhé řady. Song je výborný herec, ale tady nemá moc co hrát. Nejvíc na mě zapůsobila Tilda Swinton, která na mě kromě svého herectví zapůsobila i svým namaskováním. Ostatní herci ve mně nezanechali výraznější dojem. Pochválit však můžu vizuální stránku snímku, Nekvasil a jeho tým zde odvedli skvělou práci, interiéry vlaku byly navrženy perfektně. Jen ty digitální záběry na vlak zvenčí na mě působily dost nepatřičně. Jsem také rád, že jsem ve filmu zaslechl jednu českou větu: „Zavřete dveře!". Je to vlastně příznačné, že zazní zrovna tato věta v mém rodném jazyce. Proto zavírám dveře s tím, že tento snímek, doufám, již nikdy neuvidím. 45% ()

Hugo01

Hlavní protagonista se klestí vlakem vagón po vagónu, za již několikátými dveřmi na něj čeká jakési komando se sekyrami v rukou a v průběhu boje se najednou všichni zastaví, aby mohla přijít Tilda Swinton a zahlásit jakýsi Nový Rok. Po tomhle by si mnohý divák asi ťukal na čelo, na jakou blbost se to zase dívá. Ale já ne, já si film užil od startu až do finiše. Chris Evans je tu strašně cool a každý vagón nabízí novou dávku překvapení a akce. S vizuálem jsem taky problém neměl, takže s velmi čistým svědomím hodnotím plným počtem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Remake Snowpiercera hlásí problémy

Remake Snowpiercera hlásí problémy

03.07.2018

Dystopické sci-fi Snowpiercer (aka Ledová archa) korejského režiséra Joon-ho Bonga (Okja) zaujal Hollywood natolik, že se stanice TNT před časem rozhodla natočit seriálový remake. Najala scenáristu… (více)

Korejský mistr se vrací domů

Korejský mistr se vrací domů