Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Olafsson

Množství a úroveň choregrafie boových scén by si zasloužila jasných 5 hvězd, ale na mě tam bylo příliš mnoho zbytečně napřímo zobrazeného krutého násilí... (podřezávání krků apod..) Prostě až moc, proto ta hvězda dolů... ()

Vykuk

:)))) Nááářez, uuuu po několika holywoodských a disneyovských výplaších konečně pořádná mela:) Surové a lahodné jak flák tataráku. Souboje setsakra našlapané, délka filmu vůůůůbec nevadila, mělo to děj, ano mělo to děj, nic mě neotravovalo, jen jsem se bavil. Teda né že bych byl nějaký magor a rajcovalo mě porcování lidí, ale tak když se to umí podat..:) Iko Uwais u mě začíná fakt válet, rozhodně po zklamání z Protectora 2 (Tony Jaa) konečně film, který nedělal retard:) ()

Benzinka

Nikdy by mě nenapadlo, že první díl může být takhle jednoznačně překonán svým nástupcem. I přes vlnu pozitivních komentářů sem prostě nevěřil. Chyba.. Viděl jsem jednoznačně nejlepší akční film všech dob. Gore level, choreografie, hudba, vše je na naprosto nepřekonatelné hranici. A závěrečný souboj.... bylo mi úzko. Z toho že 150 minut nikdy neuteklo rychleji a já už to znova poprvé vidět nikdy nebudu moct. Absolutní šílenost prostě a učitel všech předešlých akčních výtvorů. Ve svém žánru 100%. ()

The_Peach

Jedným slovom fantázia. Väčšinou sa stáva, že pokračovania skvelej 1ky bývavajú fiaskom. Tuna to bol pravý opak. Skvelý príbeh, bojové scény ako hrom. Samozrejme ten borec s tou bejzbalovou pálkou a loptičkou bol troška prehnaný, ale nevadí. Filmu to neuškodilo. Bojová scéna z kuchyne, kde sa hoši rezali a tĺkli jedna radosť, krv striekala na všetky strany ma dvíhala pri ležaní na gauči (asi nejaká úchylka alebo čo :-D ). Tento film vrelo odporúčam všetkým fajnšmekrom akčných filmov. Určite si prídu na svoje. A na záver klasický povzdych, že bodaj by takýchto filmov pribúdalo čoraz viac ! ()

Oxymoron5

Lets there BE RANDAL. A on taky byl. Více akce, více mlácení, více krve. Ještě aby ne, když je film skoro o hodinu delší než jednička. Prvotní WOW, které jsem měl po shlédnutí Serbuan Maut zde už není. Přišel jsem na nářez a taky ho dostal. Děkuji, doneste mi další, rád si počkám. Jen příště trošku víc detailních gore záběrů. ()

Hulkee

V závěrečné kuchyňské scéně mi bylo jasné kdo to podle scénáře má vyhrát, ale chvílema jsem si tím opravdu nebyl jistý. Pro mě posun na úplnou hranici toho kam až se dá vzít bojová scéna aby to ještě nevypadalo moc uměle. ()

gicous

Když se řekne Zátah, každého zajímá jenom akce. Takže začnu akcí. Je nepochybné, že Gareth Evans je talent od Boha. Všechno akční je v Zátahu na maximálně dokonalé úrovni. Nevěřím, že doposud bylo natočeno něco lepšího. Ať již na Západě nebo na Východě. Nejde tak ani o choreografii soubojů. Tady se už delší dobu pohybujeme na stoprocentní úrovní a v dlouhodobé perspektivě není, co překonávat. V případě druhého dílu Zátahu jde především o vynalezavost, s jakou Evans přistoupil k prostředí, barvě a způsobu snímaní těchto dokonalých pěstních výměn. Co obdivuju na tomto filmu, je způsob práce s kamerou. Ta se během mlátiček pohybuje v dlouhých celcích s minimem střihu. Krouží kolem herců, jde skrze údery, mezi nimi, na chvíli se vzdálí a snímá soupeře z povzdálí, aby se o pár chvilek později přiblížila k soubojům téměř na dosah. V určitých momentech jsem měl živelný pocit, že si můžu na hrdiny až sáhnout. Kamerové pohyby jsou pomalé, nesmírně plynulé bez zbytečných kotrmelců nebo třesu. Moc se mi také líbila barevnost celého snímku. Křiklavé barvy, od zelené, přes modrou až po červenou obzvláštňují tento akční spektákl a dokazují, že Evans nemá cit pouze pro akci, ale také pro celkové vizuální ladění filmů. Akce je tedy dokonalá a můžu vás ujistit, že závěrečný megasouboj je něco nevídaného a tak nesmírně vzrušujícího, že to budete chtít vidět znovu a znovu, pořád dokola, den za dnem. A co děj? Na rozdíl od jedničky tady máme dokonce i to. Sice se nejedná o žádné příběhové veledílo nebo vychytávku, jako třeba typově pododný Drug War, ale musím ocenit, že si Evans dal záležet, a těch 150 minul mi uteklo jako voda. Neakční pasáže mají dobrou atmosféru, dobré dialogy a herci hrají uvěřitelně. Pokud bych měl vybírat hnídy, tak bych vynechal celý motiv s vlasatým nájemným vrahem, který film zbytečně prodlužuje. Ještě musím zmínit hudbu, která jednotlivé souboje krásně dokresluje a dává jim potřebné a nezanedbatelné pozadí. The Raid 2 je absolutní akční orgasmus. V akci jde až na doraz, a o to u tohoto filmu přece šlo. Všichni jsme na to čekali. Všichni akční fanoušci se na to těšili. A myslím, že každý z nás může být spokojen. Na poli čistě akční podívané byste v současné době hledali jen velmi těžko něco podobného. 10/10 ()

kiros179

Jednička byla jak blesk v čistého nebe, člověk tedy už ani nemohl být v druhém dílu šokován takovým akčním nářezem, ale to nic nemění na tom, že je to stále neuvěřitelná pecka, která nechává všechny své žánrové konkurenty současnosti daleko za sebou. Závěrečná krvavá lázeň byla už úplná (a pořádně rudá) třešnička na dortu, světe div se, ani těch 150 minut nevadilo! Jsem velice zvědav zda-li se Iko Uwais dokáže prosadit někde jinde mimo tento film (myšleno z mezinárodního hlediska). 90% ()

MeatFly_cz

Řeknu to krátce akční scény dobrý, ale až na konci, ze začátku nic moc, prostředku trochu lepší a na konci filmu nejlepší. Film jako celek, je dost špatně natočený, je to celé takové mdlé, nezáživné, zkrátka nic moc. Tři hvězdy max. ()

DJ Kritik

Je to skutočne akčný film, kde sú brutálne súboje, ale prepracovanie akčných scén je dobre postrihané a i samotné scény majú dobrú choreografiu. ()

vieriX

Tak tohle se sakra povedlo už z jedničky jsem byl dost odvařeny a nechápal jak může film v indonesii tohle natočit. Souboje tu jsou naprosto neskutečne každý se tu valí hlava nehlava a neni to jak v jiných filmech kde hlavni hrdina nemá ani škrábanec tady hrdina trpí a je to prostě reálne každá modřína a krev. Zaporaci jsou sakra hnusni a nechtěli by jste s ními příjít do styku. Závěrečný souboj v kuchyni která je bíla a vidíte jak se postupně zabarví krví obou akterů a jejich rubačka skoro 10 minut trvající to nemá chybu. Sakra se těším na 3 díl za pár let jak se to všechno úzavře. Jasných 5 hvězd a kdyby šlo dám i šestou. ()

Idris

Zajímavý příběh, i přesto, že jsem viděl Volavku respektive Skrytou identitu. Bylo to totiž úplně něco jiného, mnohem akčnějšího a ať mi nikdo neříká, že film občas nepřekvapil. Dávám čtyři, protože souboje byly sice fantastické a obzvlášť ten poslední, ALE bohužel někde byly příliš přehnané i na tento film. Z některých prostě sršela nereálnost a pokud mi to někdo hází do tváře nemůžu hodnotit nejvyšším hodnocením. ()

Ernie_13

Super akcia a súboje, avšak dej zbytočne roztiahnutý. Filmy ako tento by nemali prekročiť 2 hodiny. Toto bol doslova únavny maratón. ()

HEED

Zápasy a triky v kontaktním souboji povznesené na novou úroveň. BRAVO! Jinak nejlepší natočená akční scéna v autech, jakou jsem měl tu čest za posledních deset let snad vidět. Je to akční, nelítostné, krvavé. Už dlouho mě nepřesvědčil film, abych se na něj podíval dvakrát po sobě. ()

Pavoll

The Raid 1 sa nezameriaval na dej ale na akciu a páčil sa mi oveľa viac ako 2 kde si viac venovali príbehu, ktorý aj tak nedopadol veľmy dobre. Ale aj napriek tomu že 1/2 filmu sú iba naťahovačky a dialogy tak to stojí za to si pozrieť, lebo stále je to jeden z najlepších akčných filmov. ()

Asdas

Je možné aby film ,ktorý používa príbeh(ktorý sám o sebe je typický ,pre daný žáner ale nie blbý) len ako kulisu pre rozohranie tých najlepších akčných scén za dlhé roky vo svete filmu bol tak opojný pre diváka? Áno je ,režisér maľuje obrazy a divák krochká blahom nad ich intenzitou .100% ()

kolik27

No sakra, tak tohle mohu hltat na hodiny. Bezkonkurenční upřímné souboje plné krve a s minimální cenzurou nebo uhnutím kamery na poslední chvíli. Nadupané krimi akčními souboji, i když ne z hlediska choreografie tak dokonalými, ale i řpes to u mě za 4 hvězdy minimálně ! ()

pekas

Když jsem řekl, že se vůbec v těch klanech a kdo s kým a proč nevyznám, že je to dost nepřehledné, žena to okomentovala "tak proč se na to díváš?". No přece protože o takovéhle akci se Hollywoodu nikdy ani nesnilo, po takových filmech vypadá každá západní filmová mlátička amatérsky a směšně. Naprosto ultimátní nepochopitelné souboje, tentokrát ještě v úžasně dlouhé stopáži, která ale utekla, jako nic. Jasně, každej normální smrtelník by po jedné takové ráně končil, ale v akčňáku těžko hledat logiku a reálnost, že? 98% ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou