Walt Disney dlouhodobě usiluje o filmová práva k psanému románu Mary Poppins. Opakovaně žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspěšně odmítá, stejně jako udělit mu souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvědomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Vzniká tak dvoutýdenní dobrodružství, které nakonec vyústí v zahájení prací na zbožňovaném a mnohokrát oceněném filmovém fenoménu Mary Poppins. Během těchto dvou krátkých týdnů se Walt Disney v maximální možné míře snaží vyjít Traversové vstříc. Vyzbrojený nápaditými storyboardy a veselými písničkami od talentovaných bratrů Shermanových na ni podniká doslova frontální útok, ale spisovatelka se jen tak nevzdává. Zanedlouho Disney zklamaně sleduje, jak její odhodlání mu práva neposkytnout jen sílí a ta se mu tak i přes jeho snahy stále více vzdalují. Teprve ve chvíli, kdy se v duchu sám přenese do svého dětství, je schopen začít chápat démony, kteří spisovatelku pronásledují, a společně vypustí Mary Poppinsovou na svobodu, aby společně vytvořili jeden z nejpůsobivějších filmů filmových dějin. (Falcon)

Juto

Je to trochu neučesané, nikdy nie zvlášť prekvapujúce, ale zároveň veľmi bohaté na zmysel pre tvorivých ľudí a ich ducha sebaobjavovania. 6/10 ()

Martrix

Pro mnoho lidí funguje psaní jako způsob jak se vypořádat s traumaty, kterými si prošli. Je to velmi očistný proces a je jedno, jestli píšete o tom co jste prožili, nebo co by jste zažít chtěli. Na papíře můžete změnit minulost, povědět někomu, co jste kdysi nestihli, napravit křivdy. P. L. Traversová prošla takovou terapií také a výsledkem byla kniha Mary Poppins, která měla celosvětový úspěch. A o dvacet let později si měla projít další očistnou kůrou, to když spolupracovala na tvorbě filmu. Svěřit svou minulost do rukou filmovým zlatokopům? Nechat je přepsat její minulost k obrazu hollywoodských atrakcí? P. L. Travisová uměla být nepříjemná osoba a obraz a pointu své Mary Poppins si velmi hlídala. Těžko říct, jako moc pravdivý tento film je. Když Disney točí film o svém zakladateli a jednom z nejúspěšnějších filmů té doby, těžko se dozvíme něco, co jeho památku jakkoliv zneváží. Možná se tvůrci chtěli tak trochu zastat P. L. Travisové, nebo naopak zdůraznit, jak složité to s ní filmaři měli. Těžko říct. Prostě klasická disneyovka...neurazí, nenadchne. Ty dvě hodiny uběhly ve společnosti Hankse a Thompson vcelku rychle a nenudil jsem se ani chvilku. ()

Mamie

"Nikdy nepřestávej snít, má drahá Ginty. Můžeš být, kým jen budeš chtít. Kýmkoliv" "Budu jako ty." "Nebuď." Nádherný příběh, který mě i přes své určité nedostatky dokázal okouzlit. A co na tom, že je to třeba někdy dosti kýčovité, ten film je tak milý, že mu to mileráda odpustím. ()

campix

Nečekal jsem, že když už udělají film o Waltu Disneym, tak že ten film bude opravdu o žije životě a úspěších a ne, že celý děj Saving Mr. Banks odehrává během tahanic s autorkou Mary Poppins. Životopisná nuda nabírá tedy až nečekaných rozměrů a kromě Emmy Thompson se o žádné větší herecké výkony nejedná. Navíc mě výrazně štvali flashbacky do její minulosti. ()

Icefist

Ničím nepřekvapující a klidně plynoucí "pohádka" se solidním Tomem Waltem Disney Hanksem a na přesdržku Emmou Thompson. Farrell má také svůj prostor, kde neurazí, ale ani nijak nezáří, takže by danou roli mohl hrát bez problémů i no name herec. Příběhová linka je jasně daná a i přes střihy do minulosti se jede po kolejích bez výraznějších zatáček pořád vpřed. A když dorazíte do cíle, asi vám v paměti nic moc vypáleno nezůstane, stejně tak jako mně. 60 % Oblíbená část- požadavek o červené barvě ()

tomeek

Jak to popsat. Obsazením a laděním atmosféry a příběhu čekáte velký příběh, který zahřeje u srdce. Místo toho jsem ale viděl film, kde většinu stopáže sleduju superprotivnou babu, kterou bych po dvaceti minutách vypakoval ze studia, být Waltem a zbytek děje, který by mohl být mnohem zajímavější, zabírají vzpomínky do minulosti, jejichž vyústění nepřináší žádný "aha-moment" ani radost, ani smutek, natož něco jako uspokojení. Posledních pár minut mě emočně zcela minulo a když se v titulcích objevilo, kdo že to překládal (za což velice děkuji - není nic lepšího, než podle titulků vědět, že už je konec), ptal jsem se sám sebe, jestli to jako vážně a jestli to je všechno. Jelikož byla Emma za tuto roli nominována na Oscara, tak mám pocit, že asi jenom do počtu a co se týče Toma Hankse - pravděpodobně nejslabší film, jaký jsem s ním viděl. Průměr, zapomenuto po skončení, což mě mrzí. 3* ()

URBAN

Vzhledem k tomu že neznám Marry Poppins se mi to cekem jako životopisný film líbilo . Jen škoda že to nepobralo více humoru , protože takovou až smutnou atmosféru bych od DISNEYho moc nečekal , ale musím uznat že to umělo i přes smutnější atmosféru zapůsobit . Kdybych nepočítal s tím že mě tahle disneyovka hodí do veselé nálady dal bych lepší hodnocení , možná napodruhé . ( 11.5.14/MAC ) ()

dr.fish

Trvá to chvilku, než člověka film vtáhne, ale jakmile Emma Thompson přijede do Ameriky, rozjede se velká show. Emma je jednou z nejlepších hereček co znám a tady to stoprocentně dokazuje. Je to komedie s anglickým humorem a americkou romantikou, a to obojím míněno v tom nejlepším slova smyslu. V tomto filmu není malých rolí, každá postava má svůj prostor a je dobře zahraná. Nevadil mi dokonce ani Collin Farrel. Jemné předivo vztahů mezi lidmi je zřejmě režisérovou silnou stránkou, velice hezky to dokáže vyprávět...90% ()

Radiq

Nějaká podělaná Mary Poppins mi nic neříká, nikdy jsem to neviděl a nejsu američan, abych z toho měl erekce. Je teda docela jasny, že mě ani nezajímají podrobnosti vzniku a je mi uplně jedno, kdyby ten film vubec nevznikl. Pro amíky je to asi národní kult, něco jak česká Popelka nebo ruskej Mrazík nebo jiny takovy blbosti pro celou rodinu. Neřikám, že by to byl nějak odfláknutej film, ale mě to prostě nezaujalo a to téma šlo mimo mě. Místama se to blížilo i odpadu, ale jenom kvůli obrazové stránce filmu a hereckejm výkonům dávám jednu. ()

otík

Moc hezký film plný kvalitních hereckých výkonů, nádherné hudby a příjemně vyprávěného příběhu. Hanks i Thompson jsou výteční, sem tam je to i na slzu, sem tam vtipné. Vskutku podařený film především pro rodiče dětí. ()

vesper001

Nemám ráda poutě, Disneyland je má představa o očistci a fenomén Mary Poppins mě nikdy neoslovil, ale mám ráda Emmu Thompson a Toma Hankse a mimoto na kapačkách není tak úplně jednoduché zmocnit se ovladače. Nakonec to ale nebylo špatné. Rozhodně lepší než zachraňovat neznámého vojína nebo nešťastného kosatce. ()

chelseaman22

Pokud se aklimatizujete na tu nesmírně otravnou ženskou (americká verze naší krasavy Borhyové) a zároveň se budete jen věnovat knírači GUMPOVI, tak se to na čtyřikráte dá ustát ve zdraví! Sekundární dějová linka prakticky spočívala jen v konzumaci hrušek ve formě kapalné, načež tato neředěná pochutina způsobila zdravé chrchlání krve. 66% Celosvětový výdělek k 19. 7. 2014: $112,544,580, což je 3,22 násobek budgetu ()

andrii

Jinak hrozí máry, zánik mé /kari/éry. Mary P. je perla, jako pěna. Vánek víry, berla, baterie pro dospěláka. Populární cukrátková víla pro dítka. Špendlík i pudrátko - šidítko. She is like a "pin-up" for adults, lollipop for kids. ()

filmmovier

Excelentní herecký koncert Toma Hankse (Walta D. snad ani nemůže hrát nikdo jiný) a zejména Emmy Thompson (která je krásně nesnesitelná a neodolatelná) a s vcelku dojemným závěrem. Moc příjemný film, který se sice ze začátku trošku hledá a rozjíždí, ale ve výsledku je opravdu výborný a vzájemné interakce obou protagonistů jsou neodolatelné. A navíc je to dobové a velmi hezké, takové líbivé. Není to nijak zásadní veledílo, ale ohromně si to užijete a po skončení filmu budete mít radost. 75%. ()

Mirokukii

Jakožto oddaný fanoušek Audrey, a to celým srdcem, budu mít vždy nějakou tu malou averzi k Mary Poppins, a ke všemu co obnáší. Zde je to však hlavně alkoholik Farrell a výlety do minulosti, které mi se mi ale vůbec nelíbily a rušily tu celkovou rozjařenost a touhu Disneyho světa, která zářila na všechny strany. Hanks a Thompson jsou naprosto skvělý a přímo úžasní. Bezkonkurenčně skvělé výkony v moc pěkném filmu. ()

LiborGondek

Je to film, který je vyprávěním o vzniku filmové pohádky, navíc z části kreslené a velmi staré - takže ano, vůbec nic zajímavého. Nicméně také takové, která dobyla svět. Začíná to být zajímavější? Omyl, ten film je naprosto geniální. Jednak volbou obsazení - Tom Hanks a Emma Thompson ve svých rolích prostě válí (opět se mi v hlavě, nevím proč, oprášilo slovní spojení baba na zabití), jednak scénářem, který napsal sám život, a jednak také historickou hodnotou a vzpomínkou na velikána filmové produkce, bez něhož by svět nebyl takový, jaký je dnes - Walt Disney, to jméno zná prostě každý. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Poklekněte před studiem Disney!

Poklekněte před studiem Disney!

17.11.2013

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

Bonnie a Clyde umřeli rukou Liama Neesona

13.04.2013

Alespoň se nám to pokusí tvrdit dobové akční drama Highwaymen. Pokud Neeson kývne na nabídku, zahraje si slavného texaského rangera Franka Hamera, který údajně přežil víc jak 100 přestřelek, zabil… (více)