Nejzdařilejší ze série burianovských komedií, natočených v třicátých letech, pojednává o tom, co způsobila urážka císařského majestátu, a o snaze vyhnout se trestu. Postava majitele dílny na výrobu hudebních nástrojů a neprávem nevyznamenaného člena městské domobrany patří k nejslavnějším rolím mistra českých komiků Vlasty Buriana. Stejnojmenná píseň z tohoto filmu nabyla obecné proslulosti. Růžena Šlemrová zde výjimečně ztvárnila jinou roli než obvyklou dámu z lepší společnosti. Výborný a netypický je i Jindřich Plachta. Podle jevištní frašky E. A. Longena "Už mne vezou" natočil nestárnoucí komedii, která je nadšeně vítána už několikátou generací diváků, režisér Martin Frič v roce 1932. (Česká televize)

sirnene

Burianovština opět slavila svůj úspěch, možná lepší film než Přednosta stanice. Film lze opakovaně vidět a po čase stejně baví. ()

domchacha

Stará dobrá česká komedie s jedinečným Vlastou... Kolik vtipných hlášek a Burianovských grimas za film padne nespočítám, ale je jich dost na to, aby mě dosyta pobavil a na chvíli jsem u něj zapomněla na každodenní starosti. Pozvedám stopku liguére na našeho krále komiků! ()

Ganka

Vlasta Burian je prostě klasik a záruka kvality. Jeho "Ligueére!" mě pokaždé dostalo...Jednoduchý, ryzí a upřímný humor. I dvě písně předvedené s grácií byly perfektní. ()

Alagaesie

Filmy s Burianem pan Frič uměl. Marvan výbornej. Tak cvičil a… Tak tohle zpívával dědeček! „Liguére!“ A to je vo průser… Ty pera! „Žádnýho sklenáře!“ To byla řežba! „Stolice! Soudnice!“ Sou návrhy… Plachta bavil. „Jéžiš, tomu bych to přál.“ Hodiny! To jsem celej říčnej, jak tohle provedou. „Naučíte se papírnictví.“ „Vemte si Únor.“ Ty dokukáš… Nepřežije… Vždyť nesedí. Nebude mu smutno, ne ne. Všechno zlý je po něco dobrý. Co je psáno, není vždy dáno. „Nikoho nezaklínej a pojď mně otevřít, nebo ti rozbiju vokno.“ „Copak si pánové tady hrajete na moly?“ Jó, rodinný dědičný třenice… Burian byl vlastně jeden z mála, co zažili svůj vlastní funus… Tam-tady-tam. ()

milos.bradik

Klasický humor VB, takže nic, co by mne příliš oslovovalo, ale tak na 50 % bych to ohodnotil, protože v této době se točily spíš horší filmy než je Špelec. ()

SLPHR

Můj první film s Vlastou Burianem a musím říct, že to bylo docela dobrý. Moc vtipné mi to nepřišlo, ale to je asi rozdíl generací a jiný smysl pro humor. Jinak to byl velmi povedený snímek a určitě zkusím ještě jiné filmy s Vlastou Burianem. ()

Andrmen221

Liguéééére. Dějem průměrná komedie, ale Vlasta Burian je zde opět neskutečný, myslím, že netřeba dalšího komentáře. ()