Nejzdařilejší ze série burianovských komedií, natočených v třicátých letech, pojednává o tom, co způsobila urážka císařského majestátu, a o snaze vyhnout se trestu. Postava majitele dílny na výrobu hudebních nástrojů a neprávem nevyznamenaného člena městské domobrany patří k nejslavnějším rolím mistra českých komiků Vlasty Buriana. Stejnojmenná píseň z tohoto filmu nabyla obecné proslulosti. Růžena Šlemrová zde výjimečně ztvárnila jinou roli než obvyklou dámu z lepší společnosti. Výborný a netypický je i Jindřich Plachta. Podle jevištní frašky E. A. Longena "Už mne vezou" natočil nestárnoucí komedii, která je nadšeně vítána už několikátou generací diváků, režisér Martin Frič v roce 1932. (Česká televize)

Mikino00

Velice slabé, minimum povedeným vtipů, místy až trapné přehrávání, opět celé postavené na záměně postav (Burian snad jiné komediální role neumí zahrát). Beru to jako, že se Frič teprve zahříval. ()

Brejlil

První významný zvukový film Vlasty Buriana. Burian je ve vrcholné formě, užívá si možností nového média a nešetří improvizací. I když podobný styl byl asi M. Fričovi trochu proti "srsti" pokorně nechává vše natáčet, a vlastně ani nerežíruje. Škoda, že takových filmů natočil Burian tak málo. ()

Vesecký

Co věta, to perla, která zapadá do příběhu. Kolikrát jsem ten film viděl? Dvacetkrát? Jistě i vícekrát. A není mnoho filmů, u nichž bych vydržel sedět jako přibitý. Znám to s jemnými niancemi slovo od slova. Vlasta Burian ve své nejlepší formě a řekl bych, ve své nejlepší komedii. Filmu musíme leccos prominout, zvuk existoval teprve třetí rok, ale Martin Frič z příběhu udělal nesmrtelný trhák. Skvělý Burian, ale také Marvan, Nollová, Pištěk (...mistrová, vy mi podstrojujete...), Plachta a celá ta plejáda gerců třicátých let v rolích drobnějších - Třebovký, Jarkovský, Hříbal, Šlemrová, Postranecký... ()

Eva_Krejcova

Ano je to moc dobrý film Vlastou Burianem. "Dajli medajli nebo nedajli medajli"? "Liguééére"! Nebo "Císař pán je vůl"! To prostě nemá chybu je tam spousta dalších a dalších skvělých hlášek. ()

MovieFive

Anton Špelec, ostrostřelec mě zkrátka něčím zvlášť neoslovil. Už samotný děj považuji spíše za slabší a přijde mi, že kromě výborného začátku už více nenabídnul. Cením si spojení Frič-Burian, přesto tady na mě nefungovalo tak jak bych by přála a jak jsem také očekávala. ()

Bozvav

Vynikající komedie plná skvělých hlášek a komických situací. Burian byl nepřekonatelný komik, jenž svým způsobem neměl nikdy následovníka jeho formátu.100%. ()

Huguette

Krásný film, také bych ho řadila k těm lepším dílům pana Buriana. Velice mile mě překvapila paní Šlemrová...ještě to nebyla ta úchvatná panička, ale bezvadná, obyčejná manželka. A nezapomenu ten maličký moment,který mě, ani nevím proč,zaujal - kde podle mě si tu vteřinku ukradla pro sebe...a to, když přijde Anton jako svůj bratr. To kratičké špitutí, něco jako: "Tys tu ještě scházel!" Líp to říct nešlo. ()

crha

Ten Burian je prostě král trapnosti. Podle mě to byl úplně podřadný herec. Omylem se mu někdy něco povedlo. A vyloženě nesnáším Plachtu, protože to byla bolševická svině. ()

MickeyStuma

"No tak, Toníku, tak buď přece rozumnej, no tak holt dostaneš tu mejdajli napřesrok, no." Další uniformovaná role Vlasty Buriana a do dnešní doby naprostá filmová pecka, po vojensku řečeno, s kulometnou salvou nejrůznějších hlášek a to od začátku až do konce. Očekávat vyznamenání, které nakonec vlivem nedostatku medailí uděleno nebylo, by vykolejilo snad každého. Obzvlášť Antonína Špelce s tváří Vlasty Buriana, který se s tím popral s vůlí a charakterem sobě vlastní. Jaroslav Marvan samozřejmě opět výborně přihrával a tak kdo z diváků si chce pošramotit bránici, u tohoto snímku má možnost? Co se týče vtípků o císaři pánovi, velkým konkurentem není nikdo jiný než samotný Jára Cimrman, ale co si budeme povídat, na Toníka Špelce prostě nemá. Výrazným projevem je vizuální zastavení času hrůzou po vznesení urážky císaře. Lépe vyjádřit dobu už nešlo. Ono vůbec se dá říci, že v tomto snímku jsou nejlepší scénky z útrob restaurace, hospody či nálevny, jaké kdy byly natočeny. A to je v českém filmu konkurence ohromná a to nejen z tvorby Vlasty Buriana. Tradičně samozřejmě nechybí ani písnička pro tento film, která prostě nesměla chybět. Film z roku 1932 a vůbec nestárne. Svým způsobem jsou mnohé hlášky nadčasové, což znamená, že hodně řeknou nebo alespoň naznačí i dnes. "Když má bejt pořádek, tak se račte postarat, abych měl medaili. Račte prominout při vašem vzdělání." K tomu už nelze nic víc dodat. Komedie, parodie i zesměšňování, či jak se dnes říká satira, mající stále svou zábavnou hodnotu a to i historickou výpověď své doby. A Vlasta Burian opět potvrdil, že na to prostě měl. ()

Véronique

Filmu nedám plný počet hvězdiček snad jen proto, jak moc už je ohraný. Stálé stejný děj, scénky, herci - jako u všech filmů, tady už ale s mnohem větší frekvencí. I tak je ale film povedený, duo Burián - Šlemrová se moc povedlo. A samozřejmě nesmí chybět Buriánovy "berličky" Šlégl a Marvan. Bez nich by to totiž nebylo ono:) ()

Jeand´Boa

Mít v hospodě víc takových hostů, to musí být radost... a takovýto účastník soudní pře, který vše odvolá, by se náhle potopil ještě více, tomu říkám oříšek pro rozhodnutí...Dějem i herectvím jeden z nejvydařenějších filmů tohoto komika.. ()

tranquill

Excelentní výkon Vlasty Buriana. Ať už co se týče vtipu, grimas nebo i zpěvu. Jeden z kultovních snímků. "Liguére!" :-) :-) :-) ()

Biopler

Nie je to to pravé orechové v Burianovej filmografii. Film ma veľmi nebavil a nebyť úmrtia väzňa v závere, film by nebol v závere o toľko zaujímavejší a gagovejší. Jasné 3* mu však dám. Už len pre štýl akým si Anton objednáva panáky v hospode. ()