Nejzdařilejší ze série burianovských komedií, natočených v třicátých letech, pojednává o tom, co způsobila urážka císařského majestátu, a o snaze vyhnout se trestu. Postava majitele dílny na výrobu hudebních nástrojů a neprávem nevyznamenaného člena městské domobrany patří k nejslavnějším rolím mistra českých komiků Vlasty Buriana. Stejnojmenná píseň z tohoto filmu nabyla obecné proslulosti. Růžena Šlemrová zde výjimečně ztvárnila jinou roli než obvyklou dámu z lepší společnosti. Výborný a netypický je i Jindřich Plachta. Podle jevištní frašky E. A. Longena "Už mne vezou" natočil nestárnoucí komedii, která je nadšeně vítána už několikátou generací diváků, režisér Martin Frič v roce 1932. (Česká televize)

MaxForValue

Anton Špelec, ostrostřelec, mňa tentoraz nezasiahol. Kryštofa Rozpora som mal rád, Anton Špelec išiel mimo mňa. Nie je to vyložene zlé, ale Vlasta Burian sa rozbiehal ako vlak a až v neskorších dielach to bolo úderné, vtipné, "švejkovsky" nevinné a tak ľudsky prívetivé. ()

PlayEasy

Vše co jsme měli vlastně na srdci už napsal golfista, ale přeci jen musíme dodat, že Vlasta Burian je v té nejlepší formě a jeho "LIGUÉRE" je nezapomenitelné stejně jako tahle úžasná klasika!!!! 80% ()

johnny01

Velmi dobrý příběh je korunovaný vtipnou zápletkou. Vlasta Burian hraje skvěle, mj. i svým Liguére, úžasný je také záběr na něj jako "ducha". ()

ostravak30

Nepůjdu s davem, mám oblíbenější Burianovy filmy. Zde neřádí tolik jako v jiných filmech. Možná je to tím, že snímek trochu trpí interiéry, protože se odehrává vlastně v hospodě, doma a na ulici. A také Burian nemá zase moc prostoru to rozjet. Nicméně když ho dostane, tak předvádí ze sebe to nejlepší. A hlavně ho nedoplňují ostatní, což v jiných filmech je. A já prostě z osobního hlediska nemůžu postavit na stejnou úroveň tenhle snímek a třeba u Pokladny stál nebo Přednostu stanice. ()

Pitryx

Asi nejslavnější film Vlasty Buriana, i když podle mého náhledu nejlepší není. Ačkoli kdybych měl vybrat tři nej, tak by tam jistě tento snímeček patřil. Není moc filmů, které jsem od pana Friče jako režiséra neviděl, a proto si myslím mohu dovolit hodnotit, že toto je jeden z jeho mistrovských kousků. 90 %  ()

honzic

Opět tradiční komedie, na úrovni maršálka, prostě usměje se, ale že by byl uchvácen, to tedy až tak ne, i když je to dobré. Hodnocení: 60 % ()

route60

"Tak se tedy omlouvám Císař Pán není vůl on je korunovanej" parádni komédie Anton Špelec, ostrstřelec Martina Friče je i po 80 létech zábavna komédie plná výborných dialogů a lehce šíleného děje, jeden lepší herec vedle druhého V. Burian, J. Marvan, T. Pištěk, R. Šlemrová. Asi si poručím Liguére a kouknu se na to s chutí znovu. ()

Reiner

Vlasta Burian opět ve své nejlepší formě a s ním i R.Šlemrová. Skvěle natočeno a humoru tam najdete ažaž. Určitě si zaslouží tento film vaši pozornost :) P.S.: scénka s císař pánem mi utkvěla v paměti :D Super **** ()

Joe16210

Další ze skvělých klasik s Vlastou Burianem. Zdatně mu sekunduje Jaroslav Marvan a Jindřich Plachta. Skvělá kombinace, záruka kvality. ()

PetraMishka

Anton Špelec zklamaný z toho, že nedostal metál, si objedná liguére a prohlásí císaře pána za vola. Za to má jít do arestu na tři měsíce, a aby nepřišel o živnost, podplatí pomovníka Kukačku, aby šel sedět za něj. Ten zase podplatí jiného, který ve vězení umře, a tak Špelcovi nezbývá nic jiného, než se vydávat za svého bratra. Burian tady jako vždy válí, ale ne na úkor příběhu, a je to opravdu dobré. ()

Simako

Omlouvám se, omlouvám se hlavně příznivcům slavného Vlastíka!! Ale nemůžu jinak!!!! To fakt nejde!!! Je to pěkněj kousek dal bych mu tu pětičku, opravdu dal, fakt, vážně, čestný pionýrský!!!! Ne, ne nejde to!!! Proč???? Jen jednou jsem viděl ten nový PSEUDOvideostop!!FUUUUUJJJJJJJJ. Smrt Faltusovi!!!Za toho jeho Antona prostě hvězdu ubírám. Omlouvám se je to čtyřka!!! ()

vladi87

Liquééére!....Humorný príbeh o človeku, ktorý slúži v cisárskej garde, vlastní opravovňu hudobných nástrojov, túži po medaile za službu cisárovi a rád si vypije. Vlasta Burian v úlohe špekulanta, ktorému sa nechce ísť do chládku za svoj 'zločin'. Množstvo humorných situácií a vtipných hlášok. 'Císař pán není vůl, císař pán je korunovanej...' ()

Infalín

Dlouho jsem se tak nezasmál. Prostě skvělé... Když si člověk představí, že tahle komedie vznikla jen 6 let poté, co Buster Keaton natočil Friga na mašině. ()

peaceNwar

Je to trochu iná Burianovka, ktorá viac zhrozuje diváka ako zabáva a tentokrát aj výnimočne pôsobí zápletka aj uveriteľne, ako film to síce funguje, ale čakal som ďalšiu nádielku burianovského humoru. Keby som mal byť subjektívny, tak by som dal tri *, lebo omnoho viac sa mi od Vlasta Buriana páčil Ducháček, Baron Prášil a U pokladny stál... ale kvalita a dobré hlášky sa tomuto snímku uprieť nedajú a preto dávam za štyri. ()

SuzukiZ

"Liguére!" "Co si tady hrajete na moli?" a výraz Buriana, když mu jeho zaměstnanec sní před jeho očima oběd, mě vždy pobaví ()