Své nejlepší filmy natočil Hugo Haas pod vedením režiséra Martina Friče. Patří mezi ně i tato crazy komedie z roku 1935 o veselých osudech nenapravitelného flamendra Petra Suka. Když mu lékaři po záměně rentgenových snímků předpovědí pouhý jeden den života, věren své tradici se vydá na poslední velkolepý flám. Projde několika bary, povzbudí se nemalým množstvím alkoholu, a protože už nemá co ztratit, na nemocničním lůžku se ze soucitu ožení s neznámou dívkou. Přesně s tou, do které se později beznadějně zamiluje, aniž tuší, že je s ní už ženat... Všestranně zdařilý snímek provází skvělá filmová hudba a diváka potěší i písničky, k nimž si Hugo Haas sám napsal texty. V bláznivé honičce si neodpustil několik originálních převleků a nezapomněl ani na svou oblíbenou specialitu – hlasovou imitaci Jaroslava Vojty. Po jeho boku uvidíme Adinu Mandlovou, Karla Hašlera, Václava Trégla a malého psíka Lumpíka. (Česká televize)

zpravar

Hugo Haas to dokázal pořádně rozbalit nebyl ta žádný troškař a i když Adina tu hrála takovou uťápnutou chudinku a moc prostoru nedostala i tak se mi to líbilo .. Dokázal si dělat legraci úplně ze všeho a takovým způsobem že si i diák přišel na své a nebyl ochuzen. ()

Hermione02

Další skvělý film tria H. Haas, A. Mandlová a M. Frič, jedná se snad o nejlepší film tohoto tria, jejichž spolupráce se již osvědčila v předchozích filmech. Jednoduchý, ale o to příjemnější film o muži, který papírově zemře a následně se musí vypořádat s následky své smrti, pobaví i po letech. Z herců musím kromě H. Haase vyzdvihnout V. Trégla, který výborně sekunduje hlavnímu hrdinovi: "Koňak jsi vypil a mě jsi otrávil." A v neposlední řadě nesmím zapomenout na věrného Lumpíka, kterého H. Haas zapomněl u divadla... ()

mikhail

Tento groteskový štýl mi až tak nevyhovuje. Celý film stojí a padá na Haasových gagoch, ktoré časom omrzia. Ostatní herci sú tam akoby do počtu. Režisér nedokázal využiť ich potenciál. Ale to súvisí asi aj so slabším scenárom. ()

PlayEasy

Ještě než se Hugo Haas stačil přestěhovat do Hollywoodu, řádil u nás. Nebyl to ani svůdce (Nový), ani komik (Burian, Werich, Voskovec), ale gentlemanský šarmantní mladík. Lahodně přizvukuje jako vždy krásná Adina Mandlová, o geniálně vymyšlené zápletce a šikovnému scénáři ani nemluvě. Ale to není, vzhledem k tomu, že si to vzal na starost Frič, žádné překvapení. Jenom, že se nám to (velice) líbilo. 90% ()

Pitryx

Velmi dobrá komedie s výborným Hugo Haasem. Škoda že situace s převleky nebylo využito více a lépe. Příjemná věcička na nedělní odpoledne. ()

ostravak30

Tak to je po delší době pořádná komedie, která mě i po letech rozesmála. Hugo Haas naplno dokazuje, jak širokým komediálním herectvím byl obdařen. Nejvíc se mi líbilo jeho kostýmní povyražení. Ovšem proč měl namalované rty, to mi asi těžko dneska někdo vysvětlí. Pak naprosto roztomilá Adina Mandlová, která je ve svém rozpuku téměř k sežrání. I po téměř devadesáti letech je to výborná komedie. Závěrem přidávám jednu zajímavost. Když Huho Haas alias Petr Suk dává hostu v restauraci hadičku za krk je vidět, jak ji nejprve dává přes jeho ruku - záběr zezadu. Takže host by si musel hadičky jednoznačně všimnout. V předním záběru má pak Čeněk Šlégl hadičku za rukou, takže si ji nevšimne a navíc dostane sprchu. ()

Pete

Roztomilá one man show Haase, ale natolik crazy, že to snad muselo působit přehnaně už v době vzniku. Nebavil jsem se tolik, jak jsem doufal, přesto by byl hřích dát méně hvězd, když to duu Mac&Hugo tak šlape. ()

SenFlxr

Hodně z českých filmů pro pamětníky mě nebaví, humor mě přijde krapet přežitý a kupříkladu ty s Vlastou Burianem mě vyloženě nudí. Naproti tomu tahle komedie je povedená a já se u ní zasmál. ()

PetraMishka

Krásný film o muži, který se díky omylu, který z něj udělal nebožtíka a ženatého zároveň, dostal z finančních potíží a ještě si našel krásnou ženu. Hugo Haas perlí od začátku do konce a některé vtipy jsou naprosto geniální. Přesto za nejlepší postavu považuji Lumpíka, ten byl prostě boží. ()

sto7ra

další ze skvělých starých českých filmů, u kterého se člověk pobaví, odpočine si a užije si ho. přesto ne všechny vtipy jsou až tak legrační jako třeba u filmů s oldřichem novým či vlastou burianem. ()

PTuranyi

Výborná predvojnová komédia s vtipnou zámenou osôb. Hugo Haas hrá svoju rolu roztržitého hochštaplera veľmi dobre. Nie je to síce Funés, ale dýcha mu na chrbát.  Klasický český slovno-situačný humor. Herci v ostatných roliach sú väčšinou len krovie pre Haasove výstupy a ich výkony sú viac menej ochotnícke. Výnimkou sú  Jaroslav Marvan a Václav Trégl, ktorému sa tiež pár fórov ujde. ()

Emperor1

Sakra, i po těch letech je to pořád dobré, Haasovy gagy a hlášky jsou vtipné, působí spontánně a vůbec ne trapně a podbízivě. Příběh je, pravda, jak z červené knihovny, ale především díky hravému Haasovi ta plytkost příliš nevadí. Baví mě to více, než současné české komedie, které už prostě (až na pár výjimek) neumíme dělat. ()