Své nejlepší filmy natočil Hugo Haas pod vedením režiséra Martina Friče. Patří mezi ně i tato crazy komedie z roku 1935 o veselých osudech nenapravitelného flamendra Petra Suka. Když mu lékaři po záměně rentgenových snímků předpovědí pouhý jeden den života, věren své tradici se vydá na poslední velkolepý flám. Projde několika bary, povzbudí se nemalým množstvím alkoholu, a protože už nemá co ztratit, na nemocničním lůžku se ze soucitu ožení s neznámou dívkou. Přesně s tou, do které se později beznadějně zamiluje, aniž tuší, že je s ní už ženat... Všestranně zdařilý snímek provází skvělá filmová hudba a diváka potěší i písničky, k nimž si Hugo Haas sám napsal texty. V bláznivé honičce si neodpustil několik originálních převleků a nezapomněl ani na svou oblíbenou specialitu – hlasovou imitaci Jaroslava Vojty. Po jeho boku uvidíme Adinu Mandlovou, Karla Hašlera, Václava Trégla a malého psíka Lumpíka. (Česká televize)

kocik1

Předválečný absurdní jemný humor přináší film, podle kterého by se měli dnešní filmaři učit jako podle učebnice. I z plytkého děje se totiž dá udělat skvělý film. A abych nezapomněla, kdyby ty snímečky dopadly dobře , tak bych si je nechala na legitimaci. :-)) ()

pytlik...

Ještě že není každý nebožtík jako Haas, to by bylo na světě setsakra živo. Mandlová příjemně překvapila, to snad bylo poprvé (a naposled), kdy dokázala zahrát uťápnutou, hodnou dívku přesvědčivě a přirozeně. ()

mcvpn

Určite by sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac, ale berme do úvahy, že je to film z roku 1935 a aj to cítiť. Hugo Haas má ale takú charizmu, že sa zasmejem aj na vtipoch, ktoré by ma nechali chladným v dnešných filmoch. ()

Krysa SPK

Jedna z nejlepších prvorepublikových komedií plná výborných gagů se skvělým Hugo Haasem a krásnou Adinou Mandlovou. "On říkal, že prej na hubnutí pomáhá jízda na koni nebo se nešťastně zamilovat. Tak hned zítra mi koupíš koně !" "To se radši nešťastně zamiluj." / "Pardon, dovolíte, abych vás na něco upozornil ?" "Na co ?" "Na mě." ()

Autogram

Takto si dobrú starú českú komédiu celkom nepredstavujem, no niektoré momenty stáli za to. Iné boli zase celkom zbytočným naťahovaním času, ako napríklad asi jeden z mála Číňanov v českom filme tej doby. Na prehnané herectvo a teatrálne výkony starších filmov som celkom zvyknutý, ale Hugo to tu preháňal, a pritom Adina takýto problém nemala. Koniec dobrý, všetko dobré, v tomto prípade celkom priemerné. ()

Fox85

Hlavní zápletka je celkem jednoduchá, ale příběh se kolem ní rozvine docela zábavný a většina herců, hlavně ústřední Hugo Haas, hraje výborně ()

Sdoom

Je to docela zábavné, přesto se nemohu ubránit pocitu, že se ze scénáře dalo vytřískat mnohem více. Takhle je to jen další prvorepubliková situační komedie, i když nadprůměrná. ()

Billie777

Hugo Haas v jedné ze svých nejlepších rolí a jednoznačně jeden z ných nejoblíbenějších prvorepublikových filmů. Haas je jako vždycky fantastický. Jednoznačně zastínil i krásnou Adinu Mandlovou, která tu hrála roli půvabné a milé ošetřovatelky. Haase skvěle doplňuje Václav Trégl. Zkrátka a dobře pro mě určitě si to minimálně těch 80% zaslouží. "Mě to tady nebaví, ono to časem unaví, život baví na chvíli ale vždyť se z toho vlastně nestřílí..." ()

klúčik

Dnes už nejde o ten príbeh, lebo je jednoduchý a jasný, ale dnes tu ide o to sedieť a dívať sa na H.Haasa, A. Mandlovú , vidieť tu kráľa piesní Hašlera, a ďalších hercov. To je na tom krásne.. Filmu dávam 70%, ()

Zagros

Tentokrát mi tato vychvalovaná prvorepubliková komedie nesedla. Když to srovnám s nedávno viděnými (Eva tropí hlouposti, Kristián), či dříve viděnými (Plachý milionář, cokoli s Buriánem), tak je vcelku jednoznačně tou nejslabší. Sám sebe se ptám proč? Jednoduchá a ztřeštěná zápletka? To by nevadilo, hojně se vyskytuje i v předchozích filmech a dokáži ji odpustit. Na vině je především hlavní představitel a jeho výkon. Ano, opravdu se mi Hugo Haas nelíbil. Při srovnání například s Vlastou Burianem a Oldřichem Nových jednoznačně prohrává. Jeho komika je podivně unylá a za celý film mě mnohokrát rozesmát nedokázal. Není v tom ale sám, chybí i výraznější vedlejší postavy (Václav Trégl to sám nevytrhne) a klopýtají také dialogy, které rozhodně nejsou tak brilantní, jako ve výše jmenovaných filmech. Sice půjdu tentokrát proti proudu, ale víc než dvě hvězdy nedám. ()

Pavkan

Občas si říkám, jak by asi vypadal remake takového filmu. Pak tu myšlenku zavrhnu jako obzvlášť zvrhlou. Tenhle film je čirá radost i bezmála osmdesát let po svém natočení, což mě nepřestává udivovat. ()

AIMÉE

Výborný film s Hugo Haasem, na kterého snad ani nelze zapomenout pro jeho herecký um, který vkládal do všech svých filmů a tento je toho důkazem. Na svoji dobu byl použit i celkem specifický humor, který má nakročeno do černého, jež nebyl zrovna častý ve filmech pro pamětníky. Režie, námět, scénář jsou v tomto případě velmi dobré... Petr Suk: "ještě mě unesou...", Dr. Liška: "tebe by neunesli." Pro ty skvělé dvojsmysly dávám plný počet. ()

Remini

Neviem ohodnotiť celý film, keďže som uprostred musela na 20 minút od telky. Ale ten koniec som videla už asi trikrát a veľmi rada si film opäť pozriem od začiatku. To bol kedysi humor <3 ()

Mikino00

Skvělá, ne-li nejlepší prvorepubliková komedie s naprosto fenomenálním Haasem, krásnou Adinou a vtipným slouhou Tréglem. Jeden povedený vtip střídá druhý, každá věta je perlou. ()

Vesecký

Hugo Haas, to je klasik české veselohry a jeho osobitost je ve své výborně hrané ztřeštěnosti nenapodobitelná. Film jsem viděl mnohokrát, zápletka - toť skvělý Fričův nápad; ty čtyři hvězdičky jsou možná málo, ale přec jen jsem se rozhodl pro ně, neboť jsem při bedlivějším sledování zachytil několik drobných nelogičností: dejme tomu, že Sukův pes je natolik inteligentní, že doběhne k divadlu, ale co tu řadu dní u toho divadla jedl? Proč se najednou jmenuje Kornel Suk - není to jen kvůli tomu, aby strýček nezjistil, že Mandlové manžel je jeho synovec? A samotná zápletka s rentgenovými snímky: nezaměnily se už lístky v čekárně? Alois Dvorský položil svůj štítek, Haas pak vedle taky, nevím, zda si pak vzal zpátky zase ten svůj... Kdyby došlo k záměně díky lístkům na pořadník, pak by se šestnáctka přece nejmenovala Petr Suk... No, asi jsem rýpal, v každém případě veselohra to je výborná. Skvělá tentokrát i MiládkaGampeová, která většinou hrávala paničky z vyšší společnosti. ()