Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

Martrix

O Ip Manově životě nic nevím, resp. viděl jsem Ip Man: Zrození legendy (2010) a Ip Man (2008) , takže mohu Yip Man 3 hodnotit pouze jako další akční film s Donnie Yenem. Mám v tom sice trochu bordel, protože filmů o Ip Manovi je víc a teoreticky by měla být tohle čtyřka, ale každopádně, pokud se většina z příběhů o Ip Manovi opravdu zakládá na skutečnosti, tak nezbývá než konstatovat, že on i jeho paní, měli opravdu nelehký život. Stejně jako v předchozích dílech, i tady Mistr čelí několika středně padouchovitým, jednomu solidně padouchovitému a jednomu trochupadouchovitému soupeři. A pak samozřejmě desítkám jejich pohůnků. Život ale není jen o otloukání hlav padouchů a ne všechny bitvy lze vyhrát... . Z Ip Mana 3 mám pocit, jako by byl dělaný v americké produkci. Číňani si samozřejmě také potrpí na patos, ale tady byl zvláštně umělý. Celý ten film na mě působil jako vysoustružený na nejmodernějším stroji...ale bez nějaké opravdovosti a atmosféry. Zvlaštně rutinní počin, kterému není co vyčíst, ale výjma dojemných pasáží s manželkou...ve mě nezanechal žádnou emoci. Obsazení Tysona, i podezřele nepropagandistický scénář dávají tušit, že tento film je primárně určen spíš na západní trhy. ()

campix

Pro mě osobně veliké zklamání. První dva díly série o Ip Manovi jsem zhltal neuvěřitelným způsobem a těšil se na pokračování. To se bohužel tvůrcům úplně nepodařilo a dle mého názoru vrhá nepříjemný stín na předchozí filmy. Pokud budeme hovořit o akční stránce filmu, tak ta je naštěstí naprosto v pořádku, akce je rozmanitá, choreografie opět velice zajímavá a tuto část filmu si můžete opět užít. Co značně pokulhává, je příběh. Nebo jinak řečeno dějová struktura. Naprosto vůbec nejsou jasné motivace jednotlivých postav a proč dělají, to co dělají. Daná situace nějakým způsobem vyeskaluje, často se nevyřeší, ale daná postava už tam dále není. To potkalo například Mika Tysona, která je ale jinak tak hrozný, že je to možná i dobře. Dalším mínusem je, že tvůrci dotlačili Donnieho Yena do více lidských hereckých póz, kde on prostě není tak suverénní. Celkově tak Yip Man 3 působí jako hodně zvláštní guláš s kvalitními akčními scénami. ()

mortak

Pravda je, že s životem Ip mana už toto nemá nic společného (kromě jednoho faktu). Chabá dějová linka spojující jednotlivé souboje slouží k výchově (které je to pravé Wing Chun), a vlasteneckému apelu (to byla doba, kdy Hong Kong ovládali bílí - tedy západní, ať neopomenu Tysona - ďáblové). Na druhou stranu souboje jsou plné odkazů, ať už na Bruce Lee - one-inch punch, "be like water" , a na jeho taneční schopnosti, či na Tysonovu schopnost knokautovat soupeře v prvním kole (dávám ti tři minuty). A právě za ty souboje si trojka ty čtyři hvězdy zaslouží, protože jsou vždy přehledné a uvěřitelné, i když Yen likviduje třeba v loděnici desítky statistů. A upřímně, co bychom dali za to, kdyby třeba John McClane se takto kvalitně opakoval, místo toho, aby tancoval na stíhačce. ()

majo25

Trojka určite lepšia ako prequel Zrodenie majstra a dokonca o niečo lepšia aj ako dvojka. Samozrejme, jednotke sa môže rovnať iba súbojmi. Práve na nich a na charizme Donnieho Jena môže stavať toto priame pokračovanie. Tyson je síce lakadlo a jeho súboj s hl. postavou je efektný, ale aj vtieravý a silne pochybujem, že by hocaký boxér dokázala odolávať všestrannému kung-fu umeniu, a to ešte takémuto veľmajstrovi z veľmajstrov. Dramatický príbeh neostal nič dlžný predchádzajúcim filmom, aj keď do neho primiešali zbytočne veľa linií. Spracovanie je kvalitné, nechýba napätie, akcia a aj vtip s Brucom Leem. A záverečný wing-čun súboj vsutku parádny, pokojne mohol byť aj dlhší. ()

StanislachKo

Dobre! Som veľmi spokojný. Nič komerčného sa na duchu pôvodných dvoch častiach nejak okázale nekonalo. (A Mike Tyson bol rovnako skvelý ako samotný nápad ho tam obsadiť). Ozaj som od všetkého, čo sa zvykne sľubovať od tretieho sequelu zriedkavo prekvapený, keď neklesne na úrovni. Tu je prekvapenie na mieste. Veľká vďaka! Metrosexoš Donnie je zase tam kde pôvodne patrí. A jeho americké pokusy o dobytie filmového sveta nebudú nikdy tak zaslúžene "kultové" ako tu. ()

Mol

ALL THAT WE DO IS NOT FOR TODAY, BUT FOR TOMORROW! Mike na staré kolena točí filmy a vůbec to nevadí, ba naopak, Donnie Yen snad nestárne a souboje jsou tu fantasticky přehledné. Což se o dnešních moderních akčních filmech říci nedá. Film táhne a i emoce se objeví, co bych ale trošku vytknul, tak určitě závěrečný souboj. Takový nemastný neslaný a část s motýlími meči mě celkem i nudila. Ale tak to je jen taková drobnost na jinak parádním filmu. ()

tatanapope

Tenhle díl byl velmi povedený. Především po dějové stránce, ale i zůsob jakým se bavili, vizuálně, spousta akce...Velmi milé překvapení. ()

chelseaman22

Totální dehonestace předchozích dílů. Je patrné, že producenti chtěli stůj co stůj natočit trojku, což má za následek úplně debilní zápletku. Současně dějová linka zaměřená na rakovinu bojovníkovi manželky je do filmu tohoto typů definitivně nevkusná. Ať mi nikdo netvrdí, že tohle je důstojné zakončení trilogie! 35% ()

Jizni Tlapa

Slabouckej jako pavouček je samotný příběh Ipmanka, protože vůbec největší chybou je, vydat se několika směry a v ani jednom nedojit do cíle! Obzvlast s opicakem Tysonem, protoze to melo sakra šťávu a nápad. Je to ale stará dobrá mlátička a fighty jsou naprosto dokonalé a je jich dostatek! Sám Ajpiman je decentní a stylovej. Stejně tak muzika, tak dejme čtyři. Je to ale o pěkně tenkej chlup!! ()

ywo666

Dostávame ďalšiu dávku poctivého Wing chun. Súboje sú super. Len latka bola nastavená vysoko a prvé dva diely sa v akcií nepodarilo prekonať. Poteší ale súboj s Tysonom, ktorý schudol a prekvapivo predviedol kvalitný box. Dramatická línia bola skôr na škodu. Nemusím takéto smutné príbehy poznačené chorobou. Verím ale, že niekoho to môže baviť, lebo je to natočené s citom. Jedna zaujímavosť. Ip Man mal v roku 1960 67 rokov, takže takéto opičiarne by už asi nevystrájal. Kvalitné 4*. ()

TKKMR

V porovnaní s prechádzajúcimi filmami o Ip Manovi je tento o čosi menej atraktívny, séria si však stále drží vysokú krivku kvality. Tak ako viacerí som čakal, že Iron Mike zamieša viac kartami, jeho krátky súboj s majstrom Ipom však bol určite oživením. Uši Donnieho Yena zostali na svojom mieste, Tyson zinkasoval svoj zaslúžený honorár, ktorý po ceste z Hong Kongu iste uvážlivo investoval kdesi v Tijuane a všetko nakoniec dobre dopadlo. ()

Dreaker.24

To, co tady už na rozdíl od prvního a druhého dílu trochu pokulhává, je příběh, jinak nám skvělá série obdivuhodně pokračuje ve výborném tempu, jsem zvědav jestli vydrží až do konce i ve 4. Pokračování, ale po tom co jsem tady už viděl se toho vůbec nebojím. ()

Trustme

Dokonalé spojení tradičních, klasických prvků martial arts filmů s uměním a dramatem. Klišé, ohranost, ale zhmotněná režii Wilson Yipa do neskutečného zážitku z něčeho tak pokleslého jako může být kung-fu film. Režie půlí film na drama a akci, kde souboje jsou přímou součástí dojemného příběhu způsobující zasloužené dojetí a obdiv. Technicky brilantní dílo - kamera, střih, nasvícení, choreografie, zvuk a opět Kawaiova úžasná hudba. Donnie Yen je v současnosti stále bezkonkurenční komplexní představitel bojovníka na jehož styl se dokážu nekriticky dívat a věřit mu, že i ve skutečnosti by většina jeho fyzických výkonů dala na frak jiným filmovým bijcům. Lákadlem (zbytečným) je zde cvičený Tyson, který dostal prostor ukázat jaké motovidlo, že je. Stejně tak vsuvka s Bruce Lee mi přijde spíše do traileru pro lákání diváků. První díl Ip Man považuji za jeden z nejlepších filmových zážitků v žánru. Tento díl, díky tomu, že tu divák může projevit i emoce, tak mohu poctít podobnou poklonou. ()

Imune

Trojka působí trochu přehnaně, přijde mi, že chce předčít předchozí filmy co se týče bojových scén. Víc protivníků ale neznamená víc adidas. Samotné souboje jsou natočeny pořád víc, než solidně, přesto ale převládá spíš smutná atmosféra kolem Ip Manovi manželky. Film sice pořád povedenej, ale tentokrát už budu muset u Ip Mana ubrat hvězdu dokonalosti. 75% ()

m.a.t.o.

Meranie si pipíkov o tom, koho wushu je lepšie vol. 3. Dejová línia s Mikeom Tysonom mi pripadala ako okatá nadstavba, aby mal film aspoň 100 minút, ale nebudem sa sťažovať na scenár, pretože som dostal presne to, čo som očakával. Súboje s výbornou choreografiou natočené prehľadne (vrátane dvoch grupáčov) so skvelými vizuálnymi i zvukovými efektmi. Kto hľadá viac, musí sa poobzerať inde. 75 % ()

Autogram

Na začiatku sa objavil nový druh boja - protifajčiarske kung-fu. Nasleduje už len otrepaná šablóna čínskych bojových filmov, teda partia zlých so škaredými cieľmi si porovnáva svoje kung-fu s partiou dobrých s ušľachtilými cieľmi. Zopár súbojov a jeden záverečný, ktorý dá definitívnu bodku. Ani tá nie je nijak nápaditá, nepoteší, nezaujme. –––– Takže, kdo z vás je v kung-fu lepší? Jasně, že ty, tati. ()

sedm.1

U třetího Ip Mana s Donnie Yenem si opět nemám vůbec nač stěžovat. Hlavní náplní filmu je spousta, ale opravdu spousta soubojů, které jsou choreograficky parádní, nápadité, využívající mnoha lokací, zbraní a různých počtů bojovníků, ale hlavně jsou přehledně zpracované, čímž se ukáže fantastický um všech bojovníků,nemusejíc se schovávat za trapné epileptické střihy a kamerové veletoče. Navíc zde Donnieho doplňuje též výtečný a výrazný Max Zhang a opomenout nemohu ani Mika Tysona, jehož souboj s Ip Manem je fakt luxusní. Toto třetí pokračování nicméně nepokulhává ani po stránce dějové, i když se tedy jedná o docela prostinkou zápletku, nicméně i přesto dokáže nabídnout napětí, emoce, svižné tempo a minimum nudy. Jediné, s čím jsem měl tedy trochu potíž, ovšem to platilo už i u předchozích dílů, že mi není úplně blízký styl zpracování těchto filmů, tedy co se týče atmosféry, chování postav, či znázornění té doby, to je ale spíš jen můj osobní problém, než chyba, která by se měla vyčítat tvůrcům filmu. Ip Man 3 je každopádně nadprůměrná bojovka a pro vyznavače podobných filmů jde o velmi slušný pamlsek. ()

KoRner

Po neznesiteľne patetickej dvojke tu máme aspoň aký-taký reparát v podobe vývaru, ktorý si budete pamätať iba preto, že tam hral Mike Tyson. koho však, to mi už vyfučalo z hlavy, ako celý dej filmu. Bitky dobré, konečne presila bojuje ako presila a nie po jednom, avšak nič aj tak neprekoná Ip Man vs. "10 čiernych pásov". ()