Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

jefff

Dobří herci, pěkná atmosféra, ale jinak nuda a nezajímavá režie. Tři starý chlápci, které čeká za nedlouho černá s kosou, si chtěj ještě pořádně užít gangsterský život. Kradou auta mafiánům, mlátěj je, jí steaky, ujíždějí policii a tak. Bohužel nic světového a nechápu, jak se to mohlo dostat do kin. Je to totiž typický direct-to-video. ()

P1tr

Slavní herci mají ve stáří často problém navázat na kvalitní práci z let minulých a propůjčují svojí tvář podřadným projektům. Občas se ale naskytne příležitost, jak znovu prokázat své kvality. Nabouchaní borci dostali Expendables a vrásčitému Al Pacinovi s Christopherem Walkenem se dostalo spásy v podobě Stand Up Guys. Oba dva projekty spojuje pouze návrat legend do formy a jejich pokročilý věk. Pacino s Walkenem nemohou Stallonemu a spol. konkurovat velikostí bicepsů, ani počtem vystřelených nábojnic, ovšem v hláškovací bitvě by jim natrhli řiť. Ačkoliv snímek nenabízí nic převratného a vlastně se v něm ani příliš nestane, působí přesto velice svěžím dojmem. Nejde totiž o to, co se před vámi odehrává, ale jak se to odehrává. Titulní dvojice si užívá každou scénu a čiší z ní radost ze vzájemné spolupráce a z možnosti se na stará kolena pořádně vyblbnout. Do party na chvíli přiberou i Alana Arkina a hned je ještě veseleji. Film s tématem dlouhodobého přátelství a jednoho velkého morálního dilematu se mohl snadno zvrtnout v tradičního, uplakaného uchazeče o Oscara, nicméně tvůrci naštěstí neměli takovéto přehnané ambice a rozhodli se dát legendárním hercům možnost se hustě vykecat a trochu si zařádit. Na papíře a dokonce i z ukázek to působí poměrně lacině a nepříliš lákavě, ovšem při sledování výsledného produktu jsem nemohl z monitoru spustit oči a díky sympatickým postavám jsem si snad poprvé v životě uvědomil, že důchod nemusí být zas tak tragická věc. Jedná se o jeden z nejlepších a nejpříjemnějších filmových zážitků poslední doby a když se objevily závěrečné titulky, doufal jsem, že jde jen o další z povedených vtipů scénáristy a film bude pokračovat dál....napořád! ()

Angus

Přesně takhle jsem si to po traileru představoval... Tři nebo spíš dva jedni z nejdrsnějších týpků, už ve svých letech, během toho co prostě nejraději dělají :-). ()

netahlo

Stara garda porad umi! Al Pacino a Christopher Walken jsou naprosto neodolatelni. Moc se tu sice nedeje, ale sledovat tyto dve "stary papriky" v akci je opravdu pozitek. Konec je vynikajici. Prijemna hodinka a pul plna nostalgie. ()

kenkaku

Asi jo... jsem spíš zklamanej. Obsazení super, myšlenka se mi taky moc líbila, ale... obrovsky nevyvážený scénář. Plnání, nostalgie, trochu humor (pro někoho třeba taky ne... je specifický), pak najednou krátce bang! bang! (to jako nějaké to náhlé drama). A zase brzda a zase dokola. Proč proboha? Má to být komedie nebo nostalgická slátanina? Jo aha... taky ještě "krimi" (píše se to nahoře pod zmršeným překladem názvu, tak asi jo). První půlhodina je doslova děs. Ano... rozjímá se tam a budují vztahy (nebo co), ale je to nuda. Pak se kola tak nějak roztočí a vše kumuluje (to jakože vrcholí) někde mezi "útěkem z domova důchodců" a větou "vždycky se něco posere". Tedy nejzábavnější je film asi v té části kde vystupuje Hirsh (Alan Arkin). Pak to jde zase z kopce a o tom závěru také nevím co si myslet. Dávám průměr a je mi z toho smutno. Asi tak. ()

Chegi

Když někdo dokáže v 80ti ohromit východoevropskou prostitutku, tak si zaslouží můj obdiv :) Není to mainstream v pravém slova smyslu, takže nečekejte variaci na RED. Ale kdo má rád tyhle oscarové filmové bohy, neměl by si Stand Up Guys ujít. ()

DavidS.

Znovu vidět Kmotra tančit...A ještě stále jsem se nerozhodl, zda je to boží nebo tragické :) Seniorská hra na jistotu, která rozesmutňuje nesmlouvavostí času...Lucy Punch jako rozkošná bordelmamá... ()

korndaddy

Tři vynikající herci, kteří se mohou pyšnit soškou Oscara se spolu sešli na starý kolena ve snímku Stand up guys a rozjely tak pořádnou rozlučkovou párty, která se jen tak nevidí. Parta důchodců si chce užít jak za starejch časů a prostě se jim to vydařilo. Pěkný, zábavný, hláškama bohatý a akorát dojemný. To mi prostě k zábavě stačí. ()

Lukoboss

Pěknej nostalgickej snímek s výbornou ústřední hereckou trojicí. Tenhle nádech je v každé minutě filmu, nicméně je to tak nějak celý nedotažený do konce. Sice se tam najdou černohumorný scény, který pobaví, jako milovník "muscles cars" jsem byl taky unešenej, ale filmu docházel velice rychle dech, stejně jako staršímu ročníku hlavních představitelů. Nevím, jestli to byl záměr, ale rozhodně to nepůsobilo dobře, když už jsem se cca po půl hodině, kdy se ve filmu nic nedělo, podíval, kolik času vlastně zbývá do konce. ()

jondoe

Bomba. Stary gangstri to znovu roztocili a tentokrat si uzivaju este viac a to preto ze to v pokrocilom veku dokazu docenit :-) Al Pacino po dlhej dobe konecne v polohe v akej ho mam najradsej na seby strhava vsetku pozornost a aj vo svojom veku je stale frajer a charizmi ma na rozdavanie. Ch. Walken mu zdatne sekunduje a ked k nim prida este A. Arkin ( mohol tam ostat trosku dlhsie ! o zabavu je postarane. Jednoznacne vyborny film, pri ktorom som sa neskutocne bavil. ()

Michelle75

Páprdové v akci, se svými zhýralými hlasy a figurami ,které zná snad každý. Zezačátku jsem si myslela,že se při pohledu na ty tři dědky, budu místy nudit, ale nebyla vlastně příležitost,občasný sentiment vyvvažují scény typu Alův taneček a někdy až neočekávaně vtipné dialogy,kdy se člověk směje tak obyčejným věcem až je to překvapivé:). Malý roztomilý bordýlek je taky pěkné oživení a znovu musím pochválit soundrack,ten udává tu správnou atmosféru hned odzačátku. ()

Mistickzz

Nebyť tých nudných pasáži a plytkého scenáru, tak by som kludne svoje hodnotie aj zvýšil. AL Pacino, Chris Walken i Alan Arkin boli fantastický a náramne to medzi nimi iskrilo, film mal fajn hlášky i humor. No zo šedého priemeru bohužiaľ nevystúpil. Ale i tak som sa celkom slušne pobavil. ()

KoRner

Sentimentálna spomienka na staré zlaté časy s vynikajúcim obsadením. Bolo to fajn, aj keď občas trochu nudné s divne sa chovajúcimi vedľajšími postavami. A záver si celkom dostatočne nemôžem vysvetliť. ()

Nassau

They say we die twice. Once when the breath leaves our body, and once when the last person we know says our name. Sentimentální vzpomínání. (60%) ()

divak84

Chris i Al to stále mají v nohách. oba ukazují paradně ztvarněné postavy, film samotný je pruměrný. začatek i konec určitě v pohodě, chybí jen hmatatelnější střed, který podle mě místy nudí.. naprosto užasná a svá je tradičně kráska Lucy Punch..pro nenaročného diváka který je po 50km běhání určitě vhodný filmeček. ()

Hanys_

Parta dědků, kteří (někteří na prahu smrti) chtějí strávit jeden den tak, jako za starejch časů. Kdy byli asi celkem obávanými gangstery. Spíš než konzistentní film je tohle sbírka více čí méně zábavných scének - i tak ale (i díky libovým hláškám a fain soundtracku) tahle stařešinská jízda na to jedno zhlédnutí slušně pobaví. 6.5/10 ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky