Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

Corpsegrinder

No tak to byla síla. Těšil jsem se že dostanu nákou fajn komedii s dědoušema ale to co přišlo ani nevim jak popsat. Od začátku filmu jsem čekal kdy se to jako rozjede protože několik prvních scén neni VŮBEC vtipných, ba naopak. Hlášky co hází Al Pacino jsou spíš ujetý a vzhledem k tomu jak nám uschnul jsou taky dost úchylný. Film jde prakticky odnikud nikam a je to takovej slepenec scén co vás nepobaví a ani si na ně nevzpomenete. Jedinej kdo tam je v pohodě je Walken kterej tam teoreticky táhne celej film. ()

Rssa

Celkově zpomalený film, ale ne tím příjemným způsobem. Dialogy šustí papírem, hraní evidentně nikoho nebaví a pokud to nejlepší na celém filmu je úsměv Addison Timlin, tak je něco asi špatně... 40 % ()

dopita

Jako komedie to nestojí za řeč, jako drama taktéž. Dějově to je uplnej šit, nevěřil jsem tomu ani slovo. Trochou nostalgie nasáklej film se potácí těsně na hranici strašidelné nudy a nepomůže mu ani účast sice rozklepanejch, ale alespoň sympatickejch staříků. ()

EKLEKTIK

"Mám pocit, že to bude pěkná oslava." Laskavá komorní krimikomedie, inspirovaná žánrovými snímky ze sedmdesátých let, natočená režisérem, jenž je zároveň dokumentarista i producent, vypráví gangsterskou historku o tom, že už to není co bývalo, ale musí to stači a o dvou kamarádech, z nichž ten jeden, musí na rozkaz bezcitného bosse Claphandse, odstranit toho druhého, protože v jedné přestřelce, nechtěně zabil bossova syna. Než se ale tak stane, mají tito dva kumpáni dost času na to, aby si žašli do bordelu, na to, aby vyloupili lékárnu, protože se jim nechce platit doplatky za recepty a aby sehnali něco pro povzbuzení na to, aby si znovu zašli do bordelu, na to, aby si zatancovali, na to, aby ukradli auto, na to, aby z domova důchodců unesli svého třetího společníka, na to, aby si ještě jednou zašli do bordelu, na to, aby vrátlili důstojnost jedné dívce, kterou našli v kufru auta, na to, aby pohřbili, svého třetího společníka, který mezitím v autě zemřel, na to, aby se vyzpovídali v kostele, na to, aby odkázali dědictví, na to, aby si vybrali dobře padnoucí obleky, na to, aby se připravili na splnění rozkazu a na to, aby se rozhodli, pro zcela jiný způsob, jak se s tímto rozkazem vypořádat. ()

kolemjdouc

to že se sešly herecké legendy neznamená kvalitu.Dočkáte se jen nezáživného nic.Film jsem si pořídila hlavně kvůli Al Pacinovi.Ale on ten film sám neutáhl.Oproti těm dvěma "legendám" je o několik klas výš. ()

Schuldiner

Tenhle film neni na čtyři hvězdice, ale já mu je s klidem v duši dám. Protože mou duši pohladil tak příjemně, že zkrátka půjdu proti rozumu a logice a já nevim čemu ještě a nechám se unést jen emocemi. Za prvé - Pacino a Walken, ti dva sami o sobě jsou perfektní a strašně rád jsem je sledoval a poslouchal. Za druhé - nostalgicko-melancholická nálada a příchuť ve smyslu příběhu starých gangsterů, kteří (samozřejmě především v osobě Ala Pacina, který byl pro role gangsterů naprosto bez diskuzí absolutně nejdokonalejší) jsou ve věku a v situaci, kdy vzpomínají a rekapitulují. Jako dva celoživotní přátelé. A kolikrát mam pocit jako by nemluvil Val, ale přímo Al Pacino. Vtipná volnomyšlenkářská neviditelná linie napříč jeho rolemi.. Za třetí - je tam asi ta nejkrásnější a nejmilejší a nejpřitažlivější holka, jakou jsem kdy VE FILMU viděl.!!! Addison Timlin a její obličej, její úsměv, ach ano, pro tohle je na světě tak krásně!!! PS: A ještě navíc jsem se občas i docela zasmál. ,,Oblíkáš se jako kdybys šel na mistrovství světa v nudě..´´ PS2: Ten film je prostě strašně...hrozně moc v pohodě. A je jedno, že je to chvílema taková blbina.. ()

vander19

Veľmi citlivý film o troch už nie starnúcich, ale starých mužoch, ktorí majú svoje najlepšie roky dávno za sebou. Ale je tomu vážne tak??? Val práve výjde z lochu a má chuť do života, ktorú by mu mohol závidieť hocktorý dvadsiatnik. Je jasné, že už ani Pacino sa na placi nepohybuje ako za starých čias Corleone, ale stále z neho vyžaruje veľmi silná charizma. Podobne je na tom aj Walken. Tento herec je naprostý sympaťák, príde mi ako dobrák od kosti a aj vo väčšine filmov čo som videl stvárnil tento typ postáv. Ale je tomu vážne tak??? 1/2 filmu som mal pocit, že je to príjemný film, rozhovory ma napĺňali pokojom na duši a občas boli úsmevné. Lenže zrazu ukradnú šporťák od Fordu návštívia starého kamoša Arkina v zariadení pre dôchodcov a film začne naberať grády. Arkin jazdí ako diabol, je totiž bývalím šoférom ich gangu a hneď začne vychádzať slnko predstavujúce akčné chvíle, Zrazu sa ozve buchot z kufra a tam nahá ženská. V tej chvíli nám aj Pacino aj Walken ukážu ako sa to robilo v minulosti. Nabijú svoje deviny a hor sa na úchylákov, Záverečnú scénu som si nesmierne užil, proste ako si nasadia slnečné brýle, v oboch rukách pištole a olovo strieľa na všetky strany......Len škoda, že som si dostatočne neužil Alana Arkina na scéne viac, tvorcovia mu mohli dať väčšiu minutáz...4* - KLASA ()

lucijelucije

Bez A. Pacina by to byla nuda, ale už jen ten pohled na něho, vám zlepší náladu. Avšak celkový dojem z tohoto filmu, je spíš průměrný. Scénář mohl být více propracovanější a příběh spletitější. Ale jo, šlo to. ()

Jeržik

Perfektní nostalgické dráma o podzimu života... Jo? Na****! Ani Jack Bauer toho za 24 hodin nestihne tolik! Perfektně vyvážená jízda s prošlým techničákem, jetejma gumama a hodně atrofovanou vyzáží, nicměně stále pekelně jistá v kramflecích. Kam se hrabe Shawshank, Torino nebo Bucket List. Noah Haidle vládne. 90% ()

gumolit

Jeden tip filmov zaoberajúci sa gangsterským a zločineckým prostredím. ktorý stavia často na akciu,rýchlom strihu a počitačových efektoch.Nič proti tomu pokiaľ to má svoje čaro a je to správne natočené.Pre mňa skôr ale lahodia tie druhé tipy filmov založený na príbehoch a hlavne hereckých výkonoch,hláškach a stále komplikovaných situaciach.Klasickým dielom sú v tomto žánri prvé dve ,,tarantinovky" a určite aj iné snímky.Do tejto kategórie môžme zaradiť aj tento film.Hlavným ťahákom je totiž okrem inteligentného humoru,miestami aj čierneho a občastnými hláškami jeho herecké obsadenie:Al Pacino,Christopher Walken,Alan Arkin!!!Pokiaľ týmto pánom necháte hereckú voľnosť nemôžete skončiť zle a nestalo sa to ani v tomto prípade.Na výkony všetkých hercov je radosť pozerať hláškujú,vtipkujú,bavia, a aj dojímajú.Do pamäti sa zapíšu i niektoré skvelé scény napríklad jedna pekná tanečná a jedna brutálna pomsta.Na záver ak ste milovníkmi filmov u ktorých sa chcete baviť radšej ako sledovať nesmyselné akčné počitačové výbuchy a chcete sa radšej pozerať ako si herecké legendy užívajú kvalitný scenár je tento film pre Vás.Ja som si tento film užil presne ako hercov " za starých časov "!!! ()

petrskoc

Ani taková herecká sestava nezachrání prostoduchost scénáře a přihlouple napsané postavy. V podstatě je to sázka na jistotu, rutinně zrežírovaná, bez špetky invence sázející pouze na zvučná jména. Upřímně řečeno, mít ve štábu takto zkušené, charismatické a ostřílené herce, režírovat je musí byt radost. Nejvíc ze všeho mi zde vadí plochost příběhu, naivita a neuvěřitelnost jednání. To, jak film skončí, bylo úplně jasné hned od začátku, ale že bude konec až takhle "over the top", mě opravdu nenapadlo. Na černou komedii o partičce vysloužilých gangsterů je to příliš nevtipné a při zemi se držící, na melancholické, zasněné a hlavně smířené drama o tom, že i mafiáni mají srdce, city a v hlavě popleteno jako všichni ostatní špatně napsané - není zde žádný silnější moment, a celá kostra příběhu je vlastně dost rozpolcená. O tom, že některé scény a situace jednak samy o sobě, a potom také v podání herců působí dost WTF, nemá smysl spekulovat. Kdyby Stevens režíroval trošku víc civilněji a postavy byly méně neuvěřitelné, hlavně ve svých projevech, mohlo to dopadnout mnohem lépe. Tato odtrženost od reality mi u takové látky hodně vadí. ()

KM Phoenix

Celkově je film dost průměrný (cca horší 3* ), avšak Ch. Walken a A. Pacino ho vytahují udržují v lehkém nadprůměru. Bez těchto dvou by na tento film ani nemělo smysl koukat. Pokud nemáte rádi ani jednoho z nich, tak se tomuto filmu obloukem vyhněte. ()

mazadlo

Film plný hvězd, který trpí neduhem absence jakéhokoliv dobrého příběhu. V podstatě jde o sondu do života starých gaunerů, kteří si na poslední štaci zopakují svůj neslaný nemastný život. Herecké hvězdy táhnou film slušně dopředu a pár gegů tu určitě stojí za to. Al Pacino je opět skvělý. Jeho herectví je prostě skvost a když něco dělá, dělá to naplno i kdyby to měl být gaunerský dědek se závislostí na všem od farmaceutického koncernu. Nejkrásnější scény přicházejí ve chvíli, kdy se parta složí dohromady jako za starých časů a jízda může začít. Bohužel na můj vkus končí trochu moc rychle a zbytek filmu plytce vyčerpává nasazené tempo do absolutní nuly. Konec je jakási blamáž na diváka...jako tady nám došla stopáž, peníze i scenáristé. Tak si to necháme jako jednu takovou velkou tajemnou scénu plnou střeliva a hodíme to do slowmotion. Ona ta pomsta dneska frčí spíš v jiné formě. Tohle na mě nezapůsobilo. ()

Santino7

Ako za starých čias som už vopred podvedome zaradil do kategórie filmov, o ktorých tak nejak tuším, že ma do kolien zaručene nedostanú, a predsa ich vidieť chcem. A musím. Dôvod je každému snáď jasný, trojlístok Pacino - Walken - Arkin je hlavným (a vlastne i jediným) ťahákom tohto filmu. Avšak je to ťahák natoľko silný a lákavý, že hoci predtuchy môžu byť akokoľvek neblahé, človek sa do toho tak či onak pri najbližšej možnej príležitosti ochotne (a bezhlavo) pustí. A keďže včera sa taká možnosť naskytla a ponúkala, poľahky som sa na túto nostalgickú jazdu nechal zlákat konečne aj ja. No a čuduj sa svete, stalo sa presne to, čo som predpokladal. Spomínaný herecký trojlístok to síce zvládol s náležitou cťou, to áno (hoci môj najobľúbenejší herec vôbec, Al Pacino, pôsobí poslednú - minimálne - dekádu na filmovom plátne tak nejak vyčerpane, či niekedy dokonca vyložene bez iskry, čo sa mi žiaľ i tentoraz opäť len potvrdilo), lenže všetko ostatné stálo za hovno. Všetko. A čo škrípalo úplne najviac, tak to bol priam kráľovsky domrdaný scenár. Vymyslieť niečo tak plytké, bez nápadu, priehľadné a slabučké, to chce vážne talent (alebo nulové skúsenosti, čo bude asi práve tento prípad, pri zbežnom nazretí do scenáristovho profilu). Aby som mu ale nekrivdil, nebol jediným, kto to domrvil, nemalý podiel na tom majú aj ostatní tvorcovia, režiséra nevynímajúc (z takého potenciálu mal skrátka vyžmýkať ďaleko viac, nech už okolnosti hrali akokoľvek proti nemu). Keď už to chceli celé postaviť na všadeprítomnej nostalgii, mohli sa aspoň trošku posnažiť a ísť trochu viac do hĺbky, konkretizovať spomienky z minulosti, a nie to iba načrtnúť a ponechávať v jednovetných náznakoch a spoliehať sa, že veď to predsa bude stačiť... Nestačilo, ani zďaleka. Rovnako mi chýbal nejaký výraznejší herecký parťák, ktorý by dokázal sekundovať ústrednému triu (nehovoriac o tom, že Arkin toho priestoru taktiež priveľa nedostal, a teda by sa pokojne dalo hovoriť len o ústrednej dvojici), niekoho mladšieho, akoby nástupcu týchto pánov. Takto sme mali možnosť len sledovať troch deduškov, ktorí už majú, pri všetkej úcte (a že ich mám všetkých troch vážne rád a vážim si ich ako hereckých velikánov), najlepšie roky dávno za sebou, a potom na striedajúce sa neznáme tváre, ktoré nemajú šancu dôstojne sekundovať (iba ak predstaviteľka čašníčky, tá bola sympatická) - keby aj akokoľvek chceli, výstavba filmu to nedovolí. No a hoci by som veľmi rád šiel v hodnotení vyššie, a dal aspoň tú "solídnu" trojku, skrátka to nejde - už len keď si spomeniem na podobne nostalgicky ladenú záležitosť Last Vegas (ktorej som udelil práve tie solídne tri hviezdičky), ktorú síce taktiež nemožno považovať za nijaký skvost, avšak bolo z nej cítiť aspoň aké-také náznaky dôstojnosti. A aj keď obsahovo to bolo podobne slabučké a nevýrazné ako toto, tak tá nostalgia tam bola "namiešaná" o poznanie lepšie, čo sa následne pretavilo i do lepšieho výsledného dojmu. 45% ()

bobstock

Nostalgicky příjemný filmek o starých padouších, kteří ještě nechtějí odejít, ale jednou budou muset. Slušná oddychovka pro lidi, kteří cítí a nikam nespěchají. Navíc Al Pačíno s Walkenem jsou dost charismatičtí, aby to utáhli až do konce. 65% ()

kebom

Toľko výborných hlášok v jednom filme som už dlho nepočul. Až na pár nelogickostí veľmi dobrá sentimentálna jazda vyslúžilých gangstrov. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky