Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

harryy

Pot a krv nie je úplne bežný blockbuster 21. storočia. Námetom, režisérom, spracovaním. Tu sa premiešali viaceré elementy ktoré z filmu robia dobrý letný film.Videoklipový štýl je späť, jeho majster servíruje krásne snímané scény z Miami a nič mu nie je sväté. Humor ako býva u Baya zvykom vynikajuci a kto nie je pekný, opálený či múdry, je odsunutý na vedľajšiu koľaj a stáva sa terčom posmechu. Akčné scény sú zručne točené, dynamické a prekvapivo svieže. Bay nestratil nič zo svojho remesla a na plátne nemusí mať kopu šrotu, vystačí si s kopou svalov. Nechýbajú tu samozrejme ani pekné dlhonohé krásky.Michael Bay ma proste nikdy nemôže sklamať. 80% ()

Yoda sama

Bad Boys reloaded, alebo čo vie Bay najlepšie, samozrejme hneď po opakovanom chybovaní pri robení obludných robotích sraníc. Typ krimi komédie, kde sú hlavné postavy dementné čudá, všetko okolo nich sa kazí a viacej súcitíte s tým, čo má otlačenú pneumatiku na tvári. Búra to mýty o amerických snoch, o svalovcoch a kriminálnikoch, je to parádne natočené, takže ďakujete Bayovi že si to u štúdia vydupal aj za cenu toho, že teraz musí točiť štvrtých robotov. Spokojnosť aká sa len pri tomto type komédií môže dostaviť. Chcelo by to ale vysekať asi pätnásť minút pre väčšiu dravosť, možno aj nie keď sa chce zachovať komlexnosť charakterov. 7/10 ()

Trustme

Odpůrcům Michaela Baye se film líbí. To lze chápat. Nenajdeme zde totiž třeskutou, megalomanskou akci spojenou s kladnými hrdiny v boji proti mizerům (i když...). Bay se vrhnul po až očividných opusech na sílu Ameriky s dokonalými hrdiny za které se vlast nemusí stydět na pravý opak - hloupé, vymaštěné Američany, zbohatlé přistěhovalce i naivní holky táhnoucí po pádu železné opony za svým americkým snem, kult fitness & bodybuilding a barevnou dobu let devadesátých s ledvinkou pod pupkem. Tak nějak by to mohl natočit třeba Tarantino nebo Coenové. Bay tomu však dal tu svojí sluneční floridskou barvu a styl a natočil jeden z nejbizarnějších žánrových mixů, jaký mohl vyplodit jen veselý scénárista a nebo sám život. Při sledování příběhu, který je podle skutečnosti vám vyvstane velmi často otázka: to je tak absurdní a debilní, že nebýt toho, že se to opravdu stalo (!!!), tak je to vlastně americká komedie. A to je asi taky ten určující povznášející divácký pocit brát tento film jinak. Každopádně tato trojice "gangsterů" je dementní a smolařská i na filmový svět. Bay ukázal jak hloupá je Amerika pokud věří ideálům. No Pain, No Gain... ()

ELBobes

Opravdu nevím, jestli je úplně správný nápad, dělat z takových událostí, které se staly, komedii. Jako nepřišlo mi vtipné někomu grilovat ruce a řekl bych, že v realitě to takhle "na pohodu" prostě být nemohlo. Pokud by film neměl tolik výborných a sympatických herců, jako je Mark nebo Dwayne, mé hodnocení by bylo ještě nižší. Jinak fakt jsem se na to těšil a jsem dost zklamaný. ()

drake31

Michael Bay trošičku v "komornejšom" duchu. Bez grandióznych efektov, bez nabušenej akcie, len s partičkou hercov a jedným neuveriteľným príbehom. Nenechajte sa zmiasť. Bay neupustil od mnohých svojich obľúbených vecí ... zbytočné spomalovačky, lens flares, kade kde zavesená americká vlajka, nádherné (hlúpučké?) ženy a tona product placementu - proste všetko čo milujeme na jeho filmoch. Pain & Gain je non-stop zábavnou jazdou, naplnenou čiernym humorom až po okraj, a hnevať sa na Baya že je sám sebou .... to jednoducho nejde. Od najlepšieho filmu roku 2013 to má ďaleko, ale k najzábavnejšiemu to ma sakra blízko. ()

Brain-D

Film, který má skvělou myšlenku a je tak svěží, že se dá vystihnout slovem "COOL". Proč se spokojit s málem, když má člověk na víc a dokonce si i víc zaslouží. Když se ohlednéme k realitě mnohým lidem vychází podvody doteď. Naprosto nádherné prostředí, skvělá herecká sestava a naprosto všechno super. Dlouho jsme se u filmu tak ne přirozeně nepobavil. ()

Terzeus

Človek by si pomyslel čokoľvek, ale že to bude Michael Bay, ktorý v roku 2013 (zatiaľ) najviac prekvapí, to si asi nemyslel nikto. Ani ja, o to pozitívnejšie prekvapenie ma čakalo (z filmu som videl pred videním len plagát a krátku informáciu o zápletke). Bay spravil svoj najlepší film doteraz od Skaly (1996) a pravdepodobne aj najlepší z celej jeho tvorby. Námetu sa chytil ako tiger, a podobným tempom ho aj rozvíja. Na dvoch hodinách pumpuje bizarnosti, irónie a scenáristicky veľmi výživné dialógy s takou kadenciou až je ťažké uveriť, že je to skutočne podľa skutočného príbehu. A hoci sú udalosti zdramatizované viac pre potreby filmu, žiadne nie sú ohýbané smerom ku gýčovitosti alebo prázdnote. V zdatných a herecky veľmi presných, perfektne obsadených a najmä výborne odohraných rolách sa stáva aj tá najmenšia scénka vizuálne podmanivým, strihom dynamickým filmovým potešením. Ben Seresin ako kameraman je kapitolou úspechu filmu sám o sebe. Odhliadnuc od remeselne vyšperkovaného prevedenia na tanieri zostáva stále správne a v maximálnej možnej miere najlepšie pojatá cesta akou sa daný námet mohol vybrať. Z nemalej miery hlavne vďaka, už spomínanému, výbornému scenáru. Pointa je jednoducho super, hlavne vďaka ironickosti a nefalšovanej snahe nečačkať diváka snahami o moralizáciu ako sa to zvyčajne v Hollywoodskych filmoch deje. Ak by som mal niečo vytknúť, tak snáď len zopár zbytočnejších voice over pasáží a rovnako zbytočnejších mini scénok. Výsledok? Zábavná a pritom vynikajúcim spôsobom vyspelá snímka, ktorá z Baya síce nerobí stále dobrého režiséra ale minimálne mu po katastrofálnych tretích plechovkách napravuje renomé. Viac než kvalitne. 90% ()

VanTom

Kromě jedinečného citu pro vizuál a dynamiku oplývá Michael Bay také dosti svérázným smyslem pro humor, s nímž jsem měl problémy už u Mizerů či Tranformers. Tohle "slunečné Fargo na steroidech" mne pak donutilo nevěřícně, mírně pobaveně a bohužel značně zdlouhavě sledovat trojici vymaštěnců (skvělí Wahlberg a Johnson), jak se zmateně pinoží za svým nemorálním "americkým snem". Docela kodrcavě, na vyšší, konečně plynulou rychlost přeřadili až v závěrečné půlhodince. ()

Mishqo

Rozprávočka pre vymetených konzumentov, ktorá má pár (fakt len pár) svetlých momentov a celkom fajnovú hudbicu ale inak fakt len šedý priemer bez mozgu. Ani inokedy veľmi kvalitní Wahlberg a Johnson tu neboli schopní film vytiahnuť o triedu vyššie. ()

zdenny

Ne, že by ten film nebyl zábavný. Jenže pokud jsem zjistil, že film je natočen na motivy skutečné události a jedná se o únos a pokus o vraždu... Načež jsem v závěrečných titulcích mohl vidět fotky skutečných kriminálníků, kdy se už podle vizáže jednalo o jednoduché přičmoudlé zmrdy, něco mi tu nehrálo. Jo, kdyby žánrem nebyla krimikomedie, ale normální krimithriller, bylo by to jiné. Tam by ale zase nesedělo obsazení - kladní herci přece nemůžou hrát takové debilní pitomce. Jenže film byl natočen jako černá krimikomedie, tak se k tomu tak musím postavit. Kdyby to nebyl podle skutečné události, tak bych snad dal i čtyři. Navíc si myslím, že toto zpracování může skutečnou obět daného zločinu celkem urážet a zesměšnovat. ()

Aven

Největší koncentrace vymaštěných idiotů na filmový metr čtvereční v dějinách kinematografie, naštěstí podaná formou příjemné nadsázky a záměrného hrocení některých situací. Takhle mě Bay baví - teda za předpokladu, že to celý nemyslel vážně. ()

pravdovravny

Bay ukazuje svoju široký Um. Toto akčné krimi je vďaka hereckému obsadeniu niečo viac. Myslím, že týmto filmo Bay ukázal že dokáže natočiť nadpriemerný film aj za malé milióny.:D Človeka dostane, že tieto udalosti sa mohli skutočne aj stať ako naznačujú záverečné titulky. ()

fefee

Parádna krimi komédia so živou kamerou, zaujímavým strihom, peckovou hudbou a akčnosťou kde exceluje v hlavnej roli Mark Wahlberg a jeho nezabudnuteľné hlášky a dominantu doplňuje Dwayne Johnson ktorého lepší film by sa dal ťažko hľadať. Uletené, zábavné a nenudiace true story. 4,5* ()

Danny F.

Naprostá senzace. Vkusně vtipně natočený film typickým Bayovským stylem. Výhodou je že tempo a děj diváka upoutá a opravdu baví. 75% ()

vyfuk

Je to jako sledovat film, který vídáme neustále, co se týče pravdy. Ale Bay ho udělal jiným. Bay mě již dříve "ohromil" Pearl Harbor, Transformers a rozhodně nesmím zapomenout na Skálu. Tento snímek byl jako každý jiný, ale byl jsem potěšen, že ho budu moct zhlédnout ještě před premiérou. Tento snímek datuje krutý pravdivý příběh, který je až neuvěřitelný, jak mohou být lidé pro peníze krutí, debilní, humorní a nechutně namakaní. Popravdě kulturisty moc nemusím, a i když byl Johnson Eldad, i tak se nechal unést návykovým sněhem a svaly. Skvěle provedený snímek, na který se v žádném případě nezapomíná. ()

Killda

Bay jakoby se snažil divákům naznačit, že všichni lidi jsou úplní tupci. A vzhledem k tomu, že já blbce nesnáším snad ze všeho nejvíc, tahle neustálá připomínka mě po celou dobu stopáže dost iritovala. Tři tupý sypači se prostě rozhodnou změnit si život... to je příběh na poblití (ikdyž je skutečný). Film je navíc podán z části jako komedie a z části jako krimi, v Mizerech to fungovalo, tady ale vůbec. Zkrátka Michael Bay jen potvrzuje, že spadl do rutiny, a že nemá co velkého by ještě nabídl. Příště si trhne čtvrtý Transformery, což určitě nebude žádný masterpiece. ()

ghatos

Úplně to přesně napsal Lima. Bay nepatří mezi mé favority, avšak tímhle hodně zabodoval. Připomnělo mi to Podfuck nebo trošku Trainspotting. Málokdy se podaří taková kombinace absurdna, černého humoru a lehkosti. Jde vidět, že to režisér dělal s velkým zaujetím. Všechny tři figurky jsou úžasně jeblé. PS: Začal jsem věřit ve fitness. Od teď se vždy do posilovny donutím jít :) . 77%. ()

s.e.p.p odpad!

Michael Bay je lascivní idiot s humorem a vkusem polucemi trpícího puberťáka. A každý, kdo v tomto filmu vidí nějakou záměrnou kritiku nebo jakýkoliv podtext, je naiva. Tohle je prostě filmařská slabomyslnost v krystalicky čisté formě. ()

Jacob23

Jako absurdni cerna komedie o parte nasteroidovanych silencu velmi zabavne-silene je ze je to podle ,true story,.Vyborna 3 ka-Rock jako napraveny svetec a Wahlberg tahne cely film,standartne vyborny Harris.Film ma tempo ikdz malo akce-scenar je vsak na Baye velmi originalni ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)