Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Gothar

Skvelá oddychovka plná čierneho humoru pri ktorej som sa prekvapivo dobre bavil. Hlavná trojica spolu výborne funguje a ich stvárnenie nabúchaných hlupáčikov je dokonalé. Prekvapil aj Dwayne Johnson, na jeho stvárnení kresťansky založeného bodybuildera s násilnickými sklonmi je niečo špeciálne. Áno, je trochu kruté, že drsný skutočný príbeh bol spracovaný takto komediálne, ale je to proste zábavné :) 85 % ()

flawi.f

Drsné, bláznivé, zábavné, akční, sexy, cool. Michael Bay nezklamal a u mě rozhodně tímto nabušeným kouskem zabodoval. Po sérii Transformers opravdu příjemná změna. ()

Johnny.ARN

Filmy podľa skutočnej udalosti sú buď veľmi emočné alebo katastrofické. Poprípadne priteplene romantické. Toto však bolo skvelé. The Rock namakaný asi jak ešte nikdy, Wahlberg tiež, scenár ani nie že výnimočný, ale výnimočne psracovaný. Bayová dynamická réžia spolu s akčnou kamerou dáva tomuto nizkorozpočťáku výnimočnosť. A samozrejme jeden z najlepších motivačných prejavov, aké som kedy počul. Niet čo dodať. 4 z 5 ()

LiborGondek

Film, na kterém se podílelo mnoho hvězd, od režie, hudby až k úžasnému obsazení. Akční krimi komedie, která musí zákonitě být skvělou podívanou. Film podle skutečnosti - možná proto je tak těžko uvěřitelný a uhozený. Ale také film, na který jsem se těšil a který mě bohužel zklamal. I přes všechny superlativy a potenciální pocit dokonalosti se jedná pouze o průměrné akční drama, při čemž s označením jako komedie nesouhlasím. Je to komedie jen do té míry, kdy si říkáte, to už snad není možné jak jsou blbý, je to ten okamžik kdy nevíte jestli se smát, či brečet. O vrcholových sportovcích se říká, že jsou lehce jednodušší, o kulturistech to platí dvojnásob, ale že až takhle...? Snímek Michaela Baye Pot a krev není špatný, jen je podstatně horší, než jsem čekal. 60% ()

rodo

Zábavná blbinka, u které jsem se velmi dobře bavil. Na Baye dost bizarní a černohumorné, v tom jsem opravdu režiséra Transformerů nepoznával. Mělo to trošičku pomalejší rozjezd, ale pak už to byla jízda. Trošičku jsem v tom poznával i můj oblíbený první díl Mizerů (ale jen ten první). Nechci být sprostý, ale Bay by se měl na kraviny s obživlýma hračkama v....t a měl by točit akční komedie. Ty mu jdou! ()

Lachtaan

Jízda, která se dosti vymyká Bayově klasické tvorbě, ale právě tento fakt z ní dělá pozoruhodné dílko, které samozřejmě svým nuceným komediálním pozadím nemůže nabídnout nic světoborného, ale svůj účel vlastně plní. Má perfektní tahouny s tvářemi těch nejnedotknutelnějších drsňáků současného filmu i tempo, které nepolevuje. Jen náročnějšímu divákovi nemůže poskytnout zážitek, na který po zhlédnutí dalších tří náhodných snímků zcela nezapomene. ()

neoBlast

Miluji Mizery 2 a v nejnovější reinkarnaci režisérského výtvoru Michaela Baye se on navrátil nejenom do žlutými filtry prosluněného Miami, ale duchovně i k buddy dvojce Marcusovi a Mikeovi. Infantilní humor ve spojení s propracovaným vizuálem je dnes stále unikátem a perfektním letním osvěžením pro horké dny. Sympatické obsazení (Bay musí být vděčný za generaci Wahlberga a Rocka, kterým není problém ty tupé kulturisty uvěřit) a dravý vizuál, na druhé straně antihrdinové a ukrutně dlouhá stopáž. 70 % ()

elanius

(99/2013) / Je mi úplne jasné, že Pain and Gain dokáže nasrať v prých pár minútach. Ja radím zobrať to trochu z nadhľadu a s vypnutou hlavou si užiť neskutočný nášup hlášok, vtípkov, absurdných situáciu a trochu aj tej akcie. A k tomu ten parádny, farebne vypiplný vizuál. Je to hrozne tupý film, ale tak neskutočne zábavný. Večná škoda, že rolu vo filme nedostal aj Turturo, to by som asi naozaj išiel až na maximum. (8/10) ()

terunka003

Skutečné, zajímavé, steroidové, vtipné, napínavé, drastické, fitnessové, drogové, omamné. Po dlouhé době v kině a díky tomu mě to donutilo sledovat. Film byl možná delší, každopádně děj se ani na chvíli nezastavil. Zpracováno dle skutečné události, o to horší zjištění při některých drastičtějších scénách. Děj byl odlehčen i zajímavým černým humorem. Kamera výborná, herci si odehráli svoje, hlavně "Roček" docela překvapil. Zajímavá podívaná, na kterou už se asi znova nepodívám. Každopádně stojí to za to. ..a přítel přestává chodit do fitka, aby mu nespadlo závaží třeba na nohu, nebo tak.. ()

ywo666

Hmm. Tak u mňa sklamanie. Chvály sa na to sypali takmer z každej strany, ale film ma nepresvedčil. Ako je to zábava. Casting sa vydaril a Bay aj s menším rozpočtom ponúkol super vizuál. ALe z nejakého dôvodu som čakal viac. Možno po druhom videní budem spokojnejší, lebo som k tomu nemal titulky, takže je možné, že mi niektoré perly unikli. 75%. PS: Harris je ešte v prekvapivo dobre forme aj po 60tke. ()

Maki89

neskutočný výplach mozgu podľa skutočnej udalosti... budiž... presne to som momentálne potreboval... Michael Bay má na konte asi svoj najlepší film a u mňa malé bezvýznamné plus za to, že ma rozveselil po veľmi dlhej dobe... Wahlberg imho poslabší, hoci to hral presvedčivo, The Rock ako kresťanský fanatik fičiaci na kokse ok... 7/10 ()

Phietros

Celkem vydařená jízda borců, kteří si chtěli zlepšit život v 90.letech obráním bohatého klienta s posilovny a přivlastění si jeho majetku. Plán se zdál jednoduchý, jenže nic nedopadá podle představ a tak místo toho aby obchodníka Kershawa zabili, tak ho jen zmrzačili a on přežil! Naštěstí mu policie nevěří ani slovo a téhle partičce to s odřenýma ušima vyjde a rázem přicházejí k penězům, vile, luxusním autum a i úplně jinému životu, bohužel zkaženému. To je důvod, proč začnou pomýšlet na dalšího klienat u kterého se ovšem díky nenasytnosti, řadě okolností a výbušností hlavního mozka a trenéra s fitka Luga připraví o vše a postupně se dostanou tam kam si zaslouží- za mříže! Na top hodnocení mi tam něco scházelo, možná svižnější tempo-nevím, ale každopádně se jedná o vydařené dílo, ve kterém rozhodně humor nechyběl, parta byla celkem fajn až na Dwayna, který si tu dal spíše takového měkotu a smažku:D ale sledovanost téhle krimi pozvedl i fakt, že se to vše doopravdy stalo! 80% ()

venison

Moc mě to nenadchlo - nevyrovnaná taškařice z posilovny.. První půlka filmu nuda a mdlá omáčka, druhá půlka "Tarantino".. Křečovitej humor, namakaný tělo, dutý hlavy.. ()

_DAVE_

Parta hloupočkých kulturistů bere Americký sen za pačesy a snaží se nastartovat úspěšnou gangsta kariéru. Ale poserou doslova co mohou :-) Jestli tohle bylo natočeno podle skutečných událostí, tak klobouk dolů. Baye moc nemusím, a tohle je opravdu trochu jiné než jeho typická tvorba, takže za mě možná jeho nejzábavnější film. Jen rozjezd je pomalý. 75% PS: Lima - velmi trefný koment.. ()

Iwory_

Všechny tři hlavní postavy tam ze sebe dělají blbce. To se mi na tom opravdu nelíbí, aspoň jeden mohl být opravdu chytrý. ()

Gar-mogoth

Míša už by měl přestat potit Transformery a točit víc filmů jako je tenhle. Zábavnější film jsem totiž delší dobu neviděl. ()

hanagi

První půle filmu byla jen takové jemné, lehké polechtání. Až v té druhé se absurdnost celé story roztočila do plných obrátek. Černý humor pro otrlé, neuvěřitelně pitomí hrdinové, hory svalů a dvě nezapomenutelné hlášky "Musím si zacvičit!" a "Věřím ve fitnes!" ()

Sany33

V prvých momentoch po zhliadnutí filmu som mal chuť ho maximálne zhatovať. Nie kvôli hereckému obsadeniu alebo dejovej plytkosti, to vôbec nie. Jednoducho sa mi vo filme miesilo viac žánrov a ani jeden nebol dotiahnutý a jednotlivé subžáre si navzájom skákali na hlavu. Ale potom som pochopil, že život nieje jednostranný a nemá udaný iba jeden smer, ktorým sa môže uberať a filmy nakrútené podľa skutočných udalostí sú jednoducho také. Teda za mňa slušných 55% ()

hroubek

Nejúpřímější Bayův film od Mizerů 2. Transformers jsou fajn, ale když je nějaká látka pro Vás srdcová, tak je to o něčem jiném. Bay tohle moc dobře ví a proto, taky udělal vše proto, aby si tenhle film mohl natočit a krásně si zablbnout. A když sedíte v kině a sledujete to co se filmu děje, tak naprosto Bay chápete, že něco podobného si říkalo o filmové zpracování. Bay nám předkládá, až neuvěřitelně absurdní zápletku, u které si budete říkat, že není možné aby se ve skutečném světě stalo. Dokonce jsem trochu doufal, že si z nás Bay udělá legraci, jako to udělali bratři Coeni s Fargem s tím, že si to celé vymysleli. I přes trochu nižší rozpočet se Bay nevzdal svých typických záběrů, barvičky, filtry, zpomalovačky, záběry z nevídaných úhlů a černého humoru. Ale příběh by nefungoval, tak dobře, kdyby nebyly postavy zahrány, tak jak jsou. Mark Wahlberg si svoji roli užívá a prožívá jí naplno. Z každé jeho hlášky je cítit, že jí sám věří a to co dělá je podle něj morálně správné, jelikož je Hráč a ne Sráč a chce prožít svůj americký sen. Dwayne Johnson je nejsrandovnější postava z celého filmu. Vidět dvoumetrového chlapíka, jak brečí, bojí se jako malá holčička, miluje Ježíše(je taky v jeho týmu) a provadí nejšílenejší věci co Vás napadnou. To se skoro nedá ani popsat, to se musí vidět. Anthony Mackie je na tom podobně jako jeho dva kumpáni, jen s tím rozdílem, že místo nádherné modelky ho zajímá Rebel Wilson. Tony Shalhoub je skvělý, jeho židovský prodejce sandwichů je neuvěřitelně vtipný, zvláště ve scénách, kdy ho mučej, snaží se ho zabít nebo při výsleších. Ed Harris představuje v tomto světě, který je plný hloupých až skoro dementních lidí jistou naději, že né všichni mají IQ pod 50. V cameo roličká potěší Ken Jeong, Rebel Wilson a nebo Peter Stormare. Komický momentů je ve filmu tolik, že než bych je všechny výjmenoval, tak na spoustu z nich zapomenu. Ale pár jich dám jako příklad, jako únosy, mučení, tělesná výchova podle Wahlberga, Johnsonvy slabé chvilky, pokusy o vraždu, neúmyslné zabití a samozřejmě grilování v Johnsové provedení atd. Jedinou výraznou chybou je délka. Film je zbytečně dlouhý a v půlce začne ztrácet tempo a potom všem co jste viděli je toho trochu moc. Michael Bay natočil fajn podívanou, která si nebere servítky a díky tomu je jeho satyra o to údernější a silnější. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)