Frankensteinova armáda

(festivalový název)
  • Nizozemsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

Mi Nü-Chai

Jedna hvězda dolů za found footage formát, který nenávidím až za hrob, zejména proto, že mi dost snižuje šanci na plátně něco vidět, což je u filmu troška problém. První téměř hodina byla v tomto směru vyloženě otravná, pak to dostalo švih ala Bioshock a nebezpečnou symboliku navrch. Dmitrij = kamera = divák, Viktor = Adolf, mechanizace, dehumanizace, náckové jako kolečko v bizarním stroji, léčba řezem, svět po smrti boha, kde vládne chaos, zmar a rozklad, všechno dobrý, ale... found footage. But still better a nazi love story than Lída Baarová. ()

pornogrind

Tak tohle teda byla řádně ujetá chujovina bez výraznější dějové linky. Nic víc než přehlídka celkem cool cyborgů ( Tady teda někdo popustil uzdu fantazii ) sestrojených Kájou Rodenem. Mě to teda moc nebralo. Né že by to bylo zase až tak špatný, ale zase tak dobrý abych se k tomu popřípadě někdy vrátil to taky nebylo. ()

mzss1

Pane bože ! To byla ale pěkná blbost. Poslední dobou mám ve zvyku psát dlouhé komentáře, ale tohle se nedá ani popsat. Nechci film nějak ztrapňovat, ale tvůrci to snad natočily pro srandu divákům. Co mě dokázalao na tomhle neuvěřitelném braku zaujmout, tak trošku krvavost a hlavně to jaká to byla blbost, až jsem se místy smál. Tohle nemůže být ani horor ! :-) Úvod filmu už jasně napoví co nás čeká za hit. Amatérština a nic víc. Kamera, která se třese po celý čas filmu. Bláznivý vojáci - jejich chování, po vesnici tam honily do konce slepice !!! Takže to už bylo na mě moc. Říkejte si co chcete, ale tohle se snad nemůže nikomu líbit, ale tak proti gustu, můj názor je jasný. Film se pomalu pak přesouvá do linie, kdy útočí velmi strašidelný Frankenstein ! :-) Aspon to zde bylo řádně krvavé, ale co je mi to platné, když mě žádná scéna nevyděsila a nic mi nepřišlo nechutné, ale spíše směšné - a to je špatně. Hudba - nic. Příběh snad žádný. Herecké obsazení je na tom velmi špatně - herce snad vybíraly z ulice. Karel Roden je jediné malé světélko naděje co se týče obsazení no. Stejně ale moc neoslní, ale alespon jeho role potěší. Úplný konec filmu nic moc. Jak toto shtnout v kostce ? Nějaký pokus o krvavou vyvraždovačku, nikoliv pokus o horor či co. Celkově mě skoro nic nezaujalo, celkem to mělo obstojné tempo, nějaké vyvraždovačky, které byly hezky krvavé, ale neměly žádný efekt. No, já končím, víc se nehodlám o tomto bavit. Právě, že mě to místy tak rozesmívalo, jak to bylo uhozený, tak odpad nedávám. Odpady nerad uděluji. Co se týče letošního roku 2013, jako novinek, tak jsem dal jen 2 odpady. Tak snad při tom zůstanu, ale dát slabou hvězdu je také zatraceně málo. Celkově to je na hraně mezi odpadem a 1 hvězdou. Finálně hodnotím na velmi slabých 13% = * ()

kingik odpad!

Opravdu myšlenkově složitý film. Zuří válka. Průzkumný oddíl ruských vojáků hovořících plynou angličtinou s neposlouchatelným přízvukem se vydává na obhlídku širokého pásma terénu a jeden z členů to pro dokumentaci natáčí ruční kamerou, která se neustále třese a kymácí až navozuje dojem, že divák hraje nějakou válečnou hru na Xbox nebo PS konzoli. A při tom narazí na podivínského doktora, který záhy odhalí své děsivé praktiky. Výčet pozitiv je nulový, ale negativ je velké množství. Monstra, podle některých zdejších komentářů, jsou "vymazlená", ale podle toho, co jsem viděl já, byla natolik nepovedená a fušérská, až jsem měl obavu, jestli ustojí scény s několika vteřinovými záběry na ně a něco gumového z nich neodpadne. Katastrofa to sledovat a že tvůrcům není blbé, s něčím takovým vyrukovat před diváky v roce 2013. Roden je ksicht k pohledání, takže vyšinutí jedinci mu jdou dobře a nemusí se ani moc snažit hrát. Jen vypilovat přízvuk a v těchto céčkových břečkách může hrát až do zavření Národního divadla Ministerstvem kultury, které tuhle hrůzu podpořilo. Režisér Richard Raaphorst je buď zoufalec na fetu anebo nadšený amatérský filmař, ale řekl bych obojí v jednom, protože jinak by takovou slátaninu, ve které nic nedává smysl, nemohl stvořit. Dorazila mě závěrečná nepovedená fotomontáž přeživšího vojína Saši se Stalinem, od kterého dostal řád Sovětského svazu. Připadá vám to ještě normální?! Pobavila akorát hláška "mrdám Visarionoviče Stalina", ale jinak zhlédnout tohle, je opravdu kalibr. Mé hodnocení: 0% ()

Frajer42

Vždy jsem toužil vidět Karla Rodena v hororu. Bohužel, po zhlédnutí tohoto snímku budu muset toužit dál. Až na docela pěkné lokace a ohozy Rudé armády je to naprostá kokotina. Kdyby byl na projekci pozván soudruh Stalin, tak by rozhodně neronil slzy, jak u dobových propagandistických filmových skvostů sovětské výroby. Spíše by otevřel nějaký moc pěkný gulag, kde by se pracovalo ještě tvrději. Měl jsem dost z té vymazlené angličtiny, přičemž Sověti mluvili s ruským přízvukem, ihned jsem si vzpomněl na PC hru Call of Duty a Němcové mluvili zase s přízvukem náležícím jejich krajině. Příšerky byly celkem fajn. Nejvíce se mi líbil frajer, který měl na hlavě připevněn větrák. V dnešních horkých dnech by jistě našel využití. Škoda, že v závěru byl o hlavu zkrácen doktor Kája. Byl to výtečný mozkový specialista, který mozek vyndal, nařezal, napojil, odřezal, vrátil zpět, pustil trošku elektřiny a světe div se - ono to fungovalo! Film je hrozně pičoidně natočen. Nemyslím teď kvalitu obrazu či zvuku. Výborný obraz i zvuk - to je pro kameru z první poloviny 20. století skvělá vizitka. Myslím spíše všechny kameramany, kteří se vystřídali u kameru. Snaha se jim nedá upřít. Klidně zdechnu, ale ať má soudruh Stalin záběry. Ale vem to čert. Párkrát jsem se zasmál po skončení jsem si několikrát zafacepalmoval. Zahrané to bylo, výjma Karla, katastrofálně. Přesto hvězdu vykouzlím, neboť jsem nic podobného dodnes neviděl. ()

Kudly4

Film o ničem. Pokuď se chcete pobavit nad ''monstrama'' tak ok. Gore vtipné - amatérské. Jednohubka - břečka. ()

MikeCool

Žádná sláva to není, ale na druhou stranu je to docela dobré a po atmosférické stránce příjemné překvapení. V hlavní roli Karel Roden, vytvářející nacistické a antikomunistické kyborgy, to byl docela slušný a nezapomenutelný zážitek. Found footage styl natáčení se mi u tohoto hororu velice líbil, zvláště když se jedná o válečnou tématiku. Příjemná atmosféra, nestvůry krásně propracované, posedlý Roden. Já jsem spokojený. ()

Filmmaniak

Na bizarním námětu o Karlu Rodenovi sešívajícím z těl nacistů a sovětů steampunková zombie-frankensteinovská monstra stojí celý film a kromě tísnivé atmosféry strašidelných sklepení a bizarních děsivých příšer nenabízí nic dalšího, co by ospravedlňovalo jeho existenci. Režie i scénář jsou strašné, na druhou stranu se nic jiného od takovéhoto filmu asi ani čekat nedalo. Zvrácené choutky krvežíznivých fajnšmekrů sice ukojeny budou, dobrý film to ale není. ()

Campbell

Tohle se mi líbilo. Parádní příběh, nebo spíše ta myšlenka, jinak se nejedná o nic převratného, takovej mix mezi Return to castle Wolfenstein a Frankensteinem. Co se musí hned na začátku pochválit jsou parádní monstra které jsou fakt grandiózní. Ovšem tu bude plno lidí co budou tohle odmítat ale fakt se mi líbily. S tím pochvaluji i krvavé scény, kterých sice není nijak extra ale jsou dobře udělané a nejsou ani přehnané. Co je ale horší je kamera která byla udělána stylem Found footage a to je asi největší nevýhoda tohohle filmu. Je to u tohohle filmu zbytečné a špatné. Člověk si ty monstra nemohl ani vychutnat. Herci nepřekvapej ani nezhnusej, samozřejmě Roden je výbornej. Příjemnej malej filmík na který se bohužel nějak zapomělo. ()

korbitch22

Nízkorozpočtová evropská šílenost, kterou sráží strašné lokace, debilní roztěkaná kamera a příšerní herci.Každý, kdo se kdy zajímal o hru Wolfenstein, bude svým způsobem spokojen, náročnější a zkušenější divák ovšem pozná a zamrzího ten neskutečně promarněný potenciál, ano přesně takhle nejlíp popsat tento film, promarněný potenciál.Ze začátku se nic moc neděje, parta ochotníků, vedená nekvalitním režisérem, v divadelních kostýmech a nuzných lokacích snímaná příšernou kamerou putuje krajinou a nacházejí "hrůzy" války.Do toho je sráží angličtina, když mezi sebou němci, poláci a rusáci mluví anglicky, prostě se od toho těžko odpoutáte a aspoň mě osobně to přijde vždycky strašně odbyté a vyloženě debilní.Po pár scénach, kdy většinou zakopnou o nějakou mrtvolu, či hromadu mrtvol najdou hnízdečko roztomile zvrhlého "lékaře" (jako vždy nepřekonatelný Roden) který má svůj vlastní systém vytváření vojáků....no a v tu chvíli začíná bizardní a neskutečná jízda, kdy na scénu nastupuje plejáda dokonalých a šílených monster, místy je díky (konečně k užitku) ruční kameře opravdu dynamická atmosféra a vy dokonale cítite ten tlak, takovou tu sílu toho děje a při snímání monster v úzkých chodbách mě to vtahovalo do děje a začalo mě to konečně bavit, bohužel tohle pozitivum vydrží jen chvíli, potom se děj zase rozvleče a i když má film jen 84 minut, po 50 minutách sem měl pocit, že to sleduju už 4 hodiny a nakonec sem to dokoukal až druhej den ráno.Finále neslané/nemastné, bez většího či zajímavějšího vyústění, Rodena si na plátně užijete dost málo na úkor celé řady nesympatických herců a i přesto, že Frankenstein's Army má dobré momenty a to především bravurně okostýmované a zručně vytvořené monstra, vše ostatní od výpravy, přes herce, režii a scénář včetně rozpočtu je bídné a ničí to potenciál látky, která být zpracovaná např Neilem Marshalem v Hollywoodu za třicet míčů v eRokvym ratingu, mohlo to být doslova epické a temné.Přesně ten film, který je potřeba natočit v USA.Škoda, potenciál tam byl a ne zrovna malý....45%. ()

honajz

Nesnáším už po těch letech found footage styl ani laciné gore a explotation ani pododrůdy. Tohle možná natočeno normálně jako tajemný příběh mohlo mít nějaký potenciál, třeba alespoň tu myšlenku, kdo je větší monstrum, dr. Frankenstein nebo Stalin, o němž víme své? Myšlenka hezká, ale to je tak vše. Jinak celý film vypadá jako sen psychotického milovníka jakéhokoliv násilí a sraček, v době natáčení zrovna na tripu. Roden je skvělý, a možná mu to vyneslo nějaké ty tisícovky dolarů na jeho zámek, kde bydlí. Možná si koupil nové auto. Asi to neřeší, v čem hraje, hlavně když to sype. Ale že takový shit podpořilo Ministerstvo kultury ČR, to už je do nebe volající nespravedlnost, protože to už by ministerstvo rovnou mělo podporovat amatérské filmaře a všem, kdo se přihlásí, koupit nějakou hezkou HD kameru, ať si něco podobného natočí doma ve sklepě a reprezentuje Českou republiku z našich daní. Hvězda za skutečně ulítlé, řekněme kostýmy. A jako vždy u found footage filmů, zde především, si kladu otázku, proč kameramani neodhodili s řevem kameru a nezdrhli? ()

Pítrs85

Dokázal bych si to představit jako slušnej Grindhouse, nejlépe v režii Nespoutaného Tarantina, pak by to mohla být aspoň sranda. Takhle je to totiž po Iron Sky další promarněná šance, kdy se ze zajímavého a fajně ujetého námětu stane nakonec jedná velká nuda... Dvě hvězdy tak putují jen ke skvělému Rodenovi a k vylepšeným "kick-ass" náckům. ()

jonyyy

Má to slabší až amatérský začátek, který bych dokázal natočit líp i já na poli u nás za barákem, ale příchodem Rodena se z Frankensteinovy armády stává neskutečně zvrhlá, nápaditá a zábavná záležitost. Příšery svým provedením a kreativitou střčí do kapsy všechny Silent Hilly a podobné mnohem dražší konkurenty. 70% ()

matestlust

Found footage z druhé světové války, kde Frankensteinův vnuk vytváří z vojáků jakési ,,roboty" s vrtulí na ksichtě, vrtačky místo rukou, kladiva místo hlav,...zkrátka totální trashový brak - které já mám rád. Toaletní herecké výkony, levnější triky, do toho vynikající Karel Roden, slušné gore a výborně vybrané prostředí ( natáčené v ČR ). Předpisová céčková podívaná. ()

JASON_X

Další nízkorozpočťák z kategorie těch, které točí nějaký dement ručkou, protože to má vypadat jako jó autenticky. Už mě serete, hoši. Tolik na úvod. A na závěr - je to sice hrozná chujovina, ale celkem zábavná. Po neslaném nemastném začátku se film překvapivě slušně rozjede a graduje a graduje až do samého konce. Kvůli kameře jsem plánoval dát dvě, ale Frankensteinovi zomboti mě natolik nadchli, že nemůžu. Taky bych chtěl mít na hraní nějakého toho zombota... ()

oLí

Největším negativem budiž levnější vizuál, herci a zřejmě hodně slabý rozpočet, to se na filmu z tohoto prostředí a s podobným tématem asi zákonitě projevit muselo, ale až tak moc to nevadí. Tohle vše zmíněné je spolehlivě převálcováno bizarní a chorou myšlenkou - Nazi, experimenty, Frankenstein a způsob "tvoření" monster a jejich vizuál. Jasně nejlepší je "Mosquito Man" a za ním "Propellerhead", chybu nemaj ani ostatní. Hlavně to ale celé působí jako noční můra, věrohodný zlý sen, peklo, deprese. Raaphorstův příští projekt budu s nadějemi vyhlížet a zatím věřit, že FA nebyla náhoda a že podobných myšlenek má v hlavě daleko víc. 8/10 ()

Morholt

Herecky bídné. Tedy až na Rodena. Klepající kamera také není můj šálek kávy a monstra byla spíše k pousmání. No ale dohromady se mi to nějákým zvráceným způsobem líbilo a nedokážu napsat proč. 50% ()

Katullka

Jako odpůrce hororových kousků, jsem podlehla naléhání jít na půlnoční projekci. Tohle prostě neumím moc hvězdičkovat. // 48. Mezinárodní filmový festival, Karlovy Vary, 2013 ()