poster

Velká čínská zeď

 • Čína

  Čchang čcheng

 • Čína

  Chang cheng

 • Čína

  长城

 • USA

  The Great Wall

 • Austrálie

  The Great Wall

 • Slovensko

  Veľký čínsky múr

 • Nový Zéland

  The Great Wall

 • Velká Británie

  The Great Wall

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Thriller

Čína / USA / Hongkong / Austrálie / Kanada, 2016, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (515)

 • verbal
  *

  Počítám, že si Met Mamon ještě teď vytahuje z prdele Číňany, kteří mu tam během natáčení nalezli. Pro patrně řádnou hrst jüanů a nepokryté opičí uctívání se zaprodal až na Dálný východ, aby jako obvykle nehrál, tentokráte krutohustého lovce Pokémonů v mimořádně hnusném, kýčovitém, přiblblém, narychlo uplácaném a předraženém digitálním mrdníku. S sebou na cesty si přibalil téměř kompletní scénáristickou partičku z Narcosu, která při svém posledním počinu evidentně hustě zneužívala rekvizity, námezdního mezka Pedra, jenž nepohrdne jakoukoliv sračkou poté, co mu ten zlý Martin nechal v HoTu rozmačkat hlavu, no a toho dávno mrtvého chlápka, kterému už nikdo nechce posílat tantiémy za Robinsona Crusoa, aby předvedl nejtrapnější a nejdementnější výron své kariéry. Na světě je tak Velká čínská hněď, ultimativní blockdisaster a slaboduchá přebarvičkovaná pekingvůdská pičovina, dobrá leda tak k ještě většímu vyděšení Tibeťanů, co za nevkusná pakáž je okupuje.(20.3.2017)

 • Lima
  *

  Čína si hraje na Hollywood. Akorát že na ten dementní, hodnotu to má jako produkce studia Asylum, jenom s tím rozdílem, že tady je vidět obří rozpočet. Děkuji Čínské lidové republice za obohacující zážitek, koukal jsem na to na monitoru značky Huawei, myslel při tom na Hedvábnou stezku a v duchu si sesumíroval znění dopisu pro Ovčáčka, ve kterém jsem přibalil blu-ray pro Miloše, aby se také potěšil.(20.5.2017)

 • Cervenak
  ****

  V rámci kategórie "fantasy o vojne so zelenými príšerami" u mňa dokonca lepšie ako WarCraft. Na nič sa to nehrá, proste poldruhahodinová rúbačka s rýchlym tempom, pekným vizuálom, sympaťákmi v hlavných úlohách a sem-tam vtipnou replikou. Výplach ako (ryžové) víno. Dokonca aj tá otravná recyklovaná Djawadiho hudba tam pasuje.(3.5.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $150miliónovTržby USA $45,540,830Tržby Celosvetovo $334,933,831Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,111,088Tržby za predaj DVD v USA $5,154,193║ No tie príšerky ma fakt zaskočili, netušil som že sa to bude uberať až tak smerom k fantasy. Osobne som dúfal, že to bude skôr niečo dôstojnejšie o veľkom čínskom múre. Takto to je len laxné tuctové fantasy, ktoré pripomína uletenú "všestrannosť" Paul W. S. Andersona (Pompeje, Traja mušketieri). Našťastie ale Zhang Yimou je ale zručnejší režisér a dokáže sa aspoň vyhrať s vizuálom. Proste film kde sa zas pekne vybláznili kostyméri, akcia taký guláš ale újde, trikovo znesiteľné. /50%/(16.5.2017)

 • Marigold
  **

  Čínský miliardář dal chechtáky, Hollywood největší hvězdu, Říše středu kdysi skvělého režiséra a div světa. Výsledek? Bezpohlavní, kulturně indiferentní a ušmudlaná prasoryba, která největší naděje budí v prvních dvaceti minutách. Jenže ten výtvarně vymazlenější Warcraft se nakonec stejně utopí v polívce plné nedovařených postav, vypravěčských neobratností a úsměvné ideologie, která se zoufale snaží konvenovat zcela rozdílným typům publika. Správný kritik prý nepoužívá slovo nuda. Jenže tady je bezradnost kastrovanost až fyzicky citelná. Takže sorry, NUDA.(5.1.2017)

 • Toren
  ***

  5/10. Strašná, ale fakt strašná konina. Ale safra, strašlivě monumentální a v mnoha okamžicích děsně cool! Dlouho jsem neviděl davové akční scény za denního světla a tak příjemnou paletu barev! Jasně, je to naprosto hloupý, dialogy směšný a vše se tam děje náhodně a pro potřebu scénáře, ale tady šlo fakt čistě jen o akční výplach, který dle mého funguje parádně.(12.2.2019)

 • Dever
  ****

  // Distribútor: Universal // Počet premietajúcich kín v USA: 3,326 // Otvárací Víkend v USA: $18,469,620 //(24.6.2017)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Nemám rád historické filmy, ale díky příšerám jsem vydržel až do konce.(19.3.2017)

 • Fr
  **

  ,,PODCENILI JSME JEJICH INTELIGENCI.“… /// Pohádka pro děti do 15ti let, ve který Čínani bojujou s vetřelci, ale i kdyby jich bylo vo milión víc, bez Matta by dokázali hovno. Dalo by se na to „normálně“ koukat. Ovšem to by příběh nesměl bejt jednoduchá píčovina, spolíhající na vomalovánky, hafo CGI (nebejvá většinou na škodu, ale tady z toho má cákat majestátnost – Čínská samozřejmě) a (ucházejícího) Damona. Navíc je to uvěřitelný jak proslov Kalouska (Mirka). Amíci velkolepě doprasili dalšího fajn režiséra. A podcenili naši inteligenci… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju digitální bordel. 2.) U zdi mám zelený svině. 3.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ ne(17.5.2017)

 • tron
  ***

  „Vyzeráš byť so sebou spokojný...“ Páčilo sa mi to. V scenári všetky tie hovadiny (a že ich je!) museli pôsobiť neuveriteľne absurdne, no hotový film vyzerá ako dokumentárna historická dráma. Bungee jumping? Jasné, v pohode. Balóny? V pohodičke, zožeriem aj s navijakom. Scenár je skutočne plný takýchto (a iných) kokosín od výmyslu sveta. K tomu plno strašne nelogických kravín, postavy ako zo šlabikára, kvalita trikov často podozrivo kolíše, Willem Dafoe WTF a na samotnom „múre“ sa odohráva len časť deja, navyše v podstate len na ploche pár metrov štvorcových (!). Toto musel Tony Gilroy dlho písať.(2.4.2017)

 • Mazarini
  *

  Ne(3.4.2017)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Zpočátku jsem tomu příliš nevěřil, že jsem se neodhodlal jít ani do kina, ale nyní čerstvě po zhlédnutí jsem velmi mile překvapen. Yimou Zhang je zručný režisér a jeho vizuální stránka v pohodě dokáže konkurovat Hollywoodu. Potěší Matt Damon, který jako lučištník byl víc než vynikající a zaujme i Willem Dafoe, z Asiatů potěšil Andy Lau, Eddie Peng a princezna Tian Jing, která si střihla roli i v novém Kongovi. Nástup akce je hned už v 15. minutě a obléhání Čínské zdi je velmi velkolepé, zaujala mě strategie, synchronizace armády a všelijaké nástroje či technologie byly velmi podařené. Líbil se mi i vzhled samotných monster, které měly přijatelné CGI. Za mě velmi zábavná a chytlavá podívaná, u které jsem se skvěle bavil. 80%(21.3.2017)

 • Marius
  *****

  Pod vizuálom " artový Marco Polo pre Dynasty Warriors gamerov" drieme podvratný politický film. Na jeho správne dekódovanie ale potrebujete aspoň základné znalosti čínskeho myslenia, filozofie, kultúry a dejín a oprostiť sa od ideologických vzorcov strednej Európy 20. storočia. 9/10(30.1.2017)

 • Dadel
  ****

  Zhang stále umí. Armáda potvor útočících na zeď jsou jak Zergové ze Starcraftu a pohledné čínské vojačky jako by vypadly z nějakého J-RPG. Škoda, že asi nevznikne druhý díl o tom, jak nastala epidemie moru, protože se nepodařilo rychle uklidit ty statisíce mrtvol.(11.6.2017)

 • flanker.27
  ***

  Je to strašně pitomý, ale pořád se mi to líbilo víc, než Kong, kterého jsem si dal minulý týden. Zatímco přerostlého opičáka a jeho podzemní přátele jsem zčásti prozíval, zčásti uvažoval, zda si mám vyrazit mozek z hlavy pangalaktickým megacloumákem, abych si ukrátil trápení, tady jsem se mnohokrát od srdce zasmál. A smích je zdravý. Abych to zkrátil: tak blbý, až je to hezký.(14.4.2017)

 • choze
  ***

  Vizuálně velkolepé, ale scenáristicky béčkové dobrodružství s velkou zdí, spoustou příšer, epickými bitvami, katapulty a horkovzdušnými balóny.(25.2.2018)

 • SNCIS
  ****

  Obsahuje spoilery: "Velká čínská zeď stála po tisíciletí jako jedna z nejtrvanlivějších divů světa. O rozsahu přes 5500 mil se stavěla více než 1700 let. Bránila před mnoha nebezpečími. Některé jsou známe, některé jsou legendy. Toto je jedna z legend." Jason Bourne v boji proti GGI příšerám. Jednoduchý příběh, barevné kostýmy a akrobatické boje. Je to příjemné a pohodové fantasy na které se dá koukat i opakovaně. - 70%.(24.4.2019)

 • sniper18
  ***

  V tomto prípade bolo nevyhnutné úplne zabudnúť na to, že Great wall natočil kedysi mimoriadne talentovaný Zhang Yimou, ktorý sa ale už upísal komerčnejším projektom bez štipky osobitosti, ale čakať len obyčajný blockbuster v západnom štýle a takto to nedopadlo zase až tak zle. Dlhší čas ma to dokonca aj celkom bavilo, síce hrdinovia zo západu sú tu nadbytoční, ale prostredie múru je atraktívne, mám slabosť pre dokonalo organizované veľkolepé armádne manévre, v čom Čína nemá moc konkurenciu, o tvoroch spoza hradieb sa rozpráva správne tajomne a navyše prvá bojová sekvencia je poriadne veľkolepá a rozmanitá, takže som si to v rámci možností celkom užil. Ale vydrží to prinajlepšom polovicu filmu a potom to síce tiež nie je najhoršie, ale už celý čas len obyčajné dialógové sekvencie, ktoré dej prakticky v ničom neposúvajú striedajú priemerné akčné scény, ktoré sa zábavnosťou a ani veľkoleposťou s tou prvou nemôžu porovnávať a už je to len čakanie na koniec, ktorý ale tiež sklame, nemám rád takéto rýchle a relatívne jednoduché riešenia nebezpečných hrozieb. Sklamaním sú aj postavy, Matt Damon sa tu absolútne nehodí a síce inokedy si bojovníkov, ktorí sú majstrami v práci s lukom užívam, ale tu mi to frajerenie s lukom prišlo len trápne, Pedro Pascal už je typovo podstatne vhodnejší, ale tiež ma moc nebavil a Willem Dafoe mi prišiel zbytočný. A tak to musia zachraňovať čínski herci, ktorí tu sú jednoducho doma. Jing Tian ma veľmi bavila a tak ma mrzí, že ku spolupráci nemala niekoho vhodnejšieho, než Damona, charizmatický Andy Lau má zase prekvapivo málo priestoru a okrem nich už nikto nevyniká. Takže po akčnej stránke určite stojí za pochvalu prvá veľkolepá bojová sekvencia, ktorá slušne navnadí a tak o to viac zamrzí, že tie ostatné jej nemajú vôbec v ničom konkurovať, chýba im akýkoľvek zaujímavejší moment. A režijne je to presne to, čo som aj čakal, o nejakej osobitosti nemôže byť ani reči, ale predsa len vizuálna stránka je na tom veľmi dobre, rozpočet je vidieť a Zhang Yimou tomu občas dokáže navodiť príjemnú rozprávkovú atmosféru, ale tým to končí. A ani samotné netvory ma moc nebavili, viac ma bavilo, keď sa o nich len rozprávalo, ako keď aj dostali nejakí priestor. Ale chválim hudbu, tá sa mi celkom páčila. Takže Great wall je film určený len pre štandardného diváka blockbusterov, taký by mal byť spokojný, ako fanúšik čínskej kultúry tiež nie som sklamaný, raz sa na to pozrieť dalo, ale tým to aj končí. 60%(15.1.2017)

 • 3DD!3
  ****

  Čínská legenda v balení pro masy. Vizuálně vypulírovaná pohádka v péči Zhang Yimoua často bere dech. Obrovské měřítko se kterým díky délce zdi pracuje je ještě nafouklé nezbytnou mysticitou. Zeď samotná působí mnohem masivněji než je v reálu, stěny jsou vyšší, krajina zdevastovanější (Mordor styl), Peking září novotou a Zakázané město je... jako z pohádky. Yimou se nebojí duhových barev, které do interiéru vrhají skla věží, skaliska u pouště jsou až mimozemsky oranžové, zbroj sytě barvená jako pastelky. Celek připomíná klasickou videohru a není divu, většina jich, alespoň příběhově z pohádek vychází. Hrdinův přerod ze zlodějského sviňáka a vraha Damon zvládá, i když trochu krkolomně (může za to ten jeho dobrácký ksicht). Pedro Pascal působí uvěřitelněji. Obludy jsou fajn, i když by designově klidně mohly vypadnout ze Star Wars, spíše potěší, že na nich makali čeští trikaři. Tempo filmu je ovšem super, celý film skvěle šlape, rychle to odsýpá a hlavně akce baví. Ovšem čínské hodnoty o jednotě a sebeobětování pro celek zde hrají prim (pozor neplést s hodnotami komunistickými), kdo s tím má problém ať na to radši nechodí.(11.1.2017)

 • Spiker01
  ****

  Zprvu jsem vůbec nechápal, do čeho se ten můj oblíbený Matt Démon pustil tentokrát, ale nějaký důvod k tomu měl, jelikož on si své projekty rozhodně vybírat umí. No dneska už je na beton jasné, že injekcí byly krvavé čínské prachy, ba co víc, Velká čínská zeď je poměrně koukatelnou velkolepou fantasy, na které je vidět vysoký rozpočet a "Oberyn s Bournem" se vždycky postarají o nějakou efektní zpomalovačku, která zpravidla končí rozkrojením oněch podivných zelených monster. Je to krátké, úderné, sice trošku kýčovité (ale to já rád) a čínskou kulturu to moc neuctívá, jelikož z odvážných čínských bojovníků jsou vesměs jen karikatury vykřikujíc tu svojí hatmatilku a když přijde na lámání chleba, vždycky udělají to správné rozhodnutí. Upřímně jsem to po té marketingové masáži čekal mnoheeem horší, takže mě to už z principu mohlo jenom příjemně překvapit, což se také stalo. A kdo by to byl před projekcí řekl, já si tu dvojku rád dám PS : Z důvodu vlezných manýrů českého distributora jsme byli nuceni absolvovat český dabing (pro mě je furt 3D větší zlo) a musím konstatovat, že to bylo celkem ok, z části i proto, že mandarinštinu někoho napadlo nechat s titulkama a Démon měl svůj obvyklý hlas...7/10...[20.1.2017_Cinestar Černý most](20.1.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26