Thomas_xxxxx

Nápad dobrý, ale pozerať dve hodiny na hlavnú postavu ako sa rozpráva s niekým, koho ani nevidno, nie je bohviečo. 2 hodiny je príliš veľa na tento film. Chýbalo mi tam nejaké tempo, ktoré by to spravilo zaujímavejším a menej nudným. Mohol z toho byť lepší film. ()

sedlo03

Donutí vás se zamyslet, to je bez debat. Největší síla tohoto filmu je však ve své reálnosti. Je to sice sci-fi, ale je to upřímnější než 90% ostatních filmů. To, že lidé formují vztah se svými přístroji už asi každý postřehl a mě se zdá, že tohle je další 'logický' krok, protože člověk ke 100% vztahu potřebuje 2 věci - citový a fyzický pocit sounáležitosti, přičemž skoro nikdy tyhle 2 prvky nejsou v harmonii a troufnu si tvrdit, že citová stránka je důležitější. Opravdu si nemyslím, že by na tom bylo něco divného, nebo spíše nečekaného, jenom se nad tím zkuste zamyslet .. co přesně definuje vztah a může být pravý pocit lásky pouze k něčemu živému? Už dávno víme, že to tak není :) ()

arcticsky

Původně jsem dal o bod méně s nadávkami na nekonečnou délku Jonzeho (byť působivé) onanie. Jenže po pár hodinách jsem ten film nemohl dostat z hllavy a to se často nestává. Mé zkušenosti z dlouhodobé účasti na různých seznamkách a soc. sítích jsou takové, že ta doba popsaná ve filmu už nastala. Jen na druhém konci "drátu" není OS, ale člověk z masa a kostí, kterého ovšem nikdy neuvidíte - a když, tak "z rychlíku". Takových mám v šuplíku (s nadsázkou) 650 jako Samantha a naopak to platí podobně....jak mi ty dialogy připadaly povědomé! ()

LukyNike odpad!

Doufám, že k tomuto se lidstvo nikdy nedopracuje. Někdy jindy zkusím dokoukat, neboť u některých filmů opravdu nechápu tak vysoké hodnocení. ()

Olaf7

Jeden zoufalec se zamiluje do robota a člověk to musí 126 minut sledovat. Nemusíme chodit do budoucnosti, obdobní zoufalci se vyskytují i na všech těch cool seznamkách. Žijí v domnění, že si píšou s dvojčetem Scarlett Johansson a ona místo toho tam na druhé straně sedí rozvalená kosatka s hranolkama. Jinak chápu trauma z toho, když zjistíte, že kromě vás randí vaše pc žena s dalšími tisícovkami dalších. To je tak dobrý chytit nějakýho Trojskýho koně. ()

Illy

Svého času jsem se taky zamiloval do nového Playstationu, ale teď, když je za dveřmi jeho mladší, nablýskanější a výkonnější sestřička mi nebude dělat problém kopnout ho do prdele. A může mluvit sexy hlasem co bude chtít. Btw... film mě bavil, jen hodnocení ubírá přepálená stopáž. ()

Maslord

Pred zhliadnutím tohoto snímku som mal veľké očakávania, keďže hodnotenia mojich kamarátov a známych nasvedčovali, že pôjde o kvalitu. Niektoré nápady, ako aj vykreslenie budúcnosti sa mi páčilo, zo začiatku dej vyzeral veľmi sľubne. Žiaľ očakávania sa nenaplnili, dej bol čoskoro neúnosne zdĺhavý a úprimne - nudný. Myšlienka, zvolení herci aj prevedenie v poriadku, ale dejovo ma to vôbec neoslovilo. Myslím, že sa skôr jedná o psychologický film ako sci-fi drámu. Pravdepodobne u divákov, ktorý nemajú dokonale zmáknutý Sci-fi žáner nebude tak bolestné ako u mňa, zároveň nemôžem povedať že to bolo až také originálne. ()

majo_svk

Je to šialený, originálny a svojský film ako nejeden ľudský život. Ak sa niečo podobné naozaj udeje (pri dnešnom vývoji IT techniky a softvéru to nie ďaleko), bude to obrovská rana do medziľudských a partnerských vzťahov. Pôsobivo natočené melancholické divadlo, ktoré zobrazuje „lásku medzi človekom a operačným systémom“. Celé to znie divne, ale je to presvedčivo reálne a extrémne šialené. Nedovoľme to, stretávajme sa medzi sebou, majme vzťahy s ľuďmi, buďme otvorení citom a buďme ľuďmi v celej podstate. V opačnom prípade budeme „zamilovaní do svojich OS a iPhone“ a to už bude naozaj smutné zistenie, ktoré nechce nikto z nás alebo? ()

Antaeus

Film, v ktorom sa prakticky po celý čas NIČ nedeje, no i tak ma dokázal na dve hodiny úplne pohltiť, si plnku zaslúži. Fenix a jeho osamotený život sú na zamyslenie. Nevidíme to snáď už dnes? Po ulici chodiaci entity baviace sa sami so sebou, majúce na fejsbúku 200+ priateľov a pritom nepoznať ani jedného z nich? Pochybujem, že decká dnes dokážu komunikovať s niekým živým, pretože keď sú s niekým v spoločnosti, esemeskujú o dušu s niekým, kto pri nich nie je. A keď sú s ním, pre zmenu píšu tomu prvému, ktorý je teraz ďaleko. Ako Joachim, ktorý chodil na prechádzku s "mobilom". A keby som vedel, čo to znamená "artový film", napísal by som, že toto je niekde uprostred medzi popkornom a oným arstom. Beriem to. Ale smutné na celom filme je, že nakoniec ani nemusí ísť o fikciu.. ()

Maryinka

Co se týče hraní, nemám Her co vytknout - Joaquin naprosto dokonalým způsobem ukázal další ze svých hereckých poloh, tentokrát introvertního a citlivého muže, jenž se ocitl v životní krizi, Amy podala jako vždy super výkon a hlas Scarlett byl opravdu sexy (jak se koneckonců dozvíte v každé druhé recenzi). Řemeslná stránka filmu taky drží dobrý standard, režisér odvedl kvalitní práci a kulisy velkoměsta skvěle pomáhají vytvořit atmosféru oné osamělosti, která je jedním z hlavních témat filmu. Hudba se mi taky moc líbila, Arcade Fire patří mezi mé oblíbené kapely. Použití myšlenek jako je závislost na technologiích, neschopnost a nemožnost se jim vyhnout či hledání útěchy v útěku do nereálného světa taktéž chválím. Proč tedy dávám pouhé hvězdy, když začínám tolika klady? Nesmírně mě mrzí, že film s tak zajímavým potenciálem, navíc sci-fi, což je můj čím dál více oblíbený žánr, nemohu ohodnotit lépe, ale toto mi bohužel nesedlo. Problém mám především se scénářem (popř. dějem) a rovnou přiznávám, že je mi celkem fuk, že získal nějakého Oscara, ačkoli mu jistou originalitu rozhodně nelze upřít. Po celou dobu sledování jsem se dost nudila, s hlavním hrdinou, ač jsme si v mnohém podobní, jsem se nedokázala ztotožnit, stopáž mi připadala zbytečně dlouhá a humor občas zbytečně sprostý. Jako většina dnešních filmů podle mě taky příliš stavěl na sexu, což nevidím jako chybu, ale spíše jako důvod, proč mě místy nebavil. Hlavním důvodem, proč se mi Her nelíbila, je však skutečnost, že jsem prostě nedokázala brát Samanthu jako skutečnou bytost. To, jak říkala, že Theodora miluje, její schopnost orgasmu, vlastní iniciativy, kreativity, nadšení, smyslu pro humor, radosti ze "života"... Prostě pořád jsem si představovala pitomý algoritmus, jedničky a nuly, které simulují lidské pocity, ale neprožívají je. K tomu všemu jsem nebyla s to spolknout fakt, že vytvořit až tak dokonalý software bude v blízké budoucnosti nebo vůbec někdy možné. Samanthiny reakce byly podle mě až příliš bezchybné a lidské. Celý děj mi přišel nelogický, proč například psal Theodore ony dopisy, když by se našel určitě nějaký inteligentní SW, jenž by je dokázal napsat za něj a k tomu všemu zdarma? Kvůli těmto důvodům (a pár dalším, avšak již drobným, takže je zde nebudu dále rozepisovat) jsem si nedokázala film užít, a tudíž jsem z něj byla, obzvlášť po skvělém Ex Machina, docela zklamaná. Jak se říká - sto lidí, sto chutí. A mně bohužel tentokrát nechutnalo. ()

dee.n

Hihi, klasika, zase takový intelektuální film, který má podle mě dost zajímavý nápad, ale dlouhé, nekonečné, nic neříkající scény ho zabíjí. A navíc ta přemrštěná stopáž! Dvě hodiny tohoto, to nechcete :D. Dvě hvězdičky za to, jak mě film krásně ukolébal do polospánku. A to je prosím Joaquin Phoenix můj oblíbenec. Asi je to na mě hold moc chytré, soudě dle vysokého hodnocení a já nerozumím umění. :D ()

Atheas

Neuvěřitelně jednoduché, hodně silné a originální. Tento silný film mě na konci zasáhl více než jsem sám čekal. Doporučuji se dívat spíše o samotě, protože možná ve vás otevře místa, která jsou zavřená. ()

Muel

| Warner Bros. | Je neuveriteľné, že Scarlett Johansson tu hrá plnohodotnú postavu len s hlasom. Užíval som si celý film, production design je inde a Joaquin samozrejme výborný. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Pavlinenka

Něžné a přitom drsné konverzační drama z blízké budoucnosti vyvolává spoustu otázek a podnětů k přemýšlení. Skvěle film vystihují tagy umístěné k tomuto filmu: láska, budoucnost, rozvod, samota, virtuální realita, umělá existence. Není co dodat. ()

Mikli

"You are in a relationship with your OS?" "It's great actually..." Melancholická vztahovka 2.01, která rozumí vztahům a neuvěřitelně přesně zrcadlí moderní posedlost virtualitou. Plus mě napadá, že Phoenix by byl vynikající Leonard k Penny. Love, Theodore. Send. ()

X@triX

Dabovacie štúdia budú musieť dôkladne vyberať tú správnu adeptku do "hlavnej úlohy", aby jej hlas bol aspoň z polovice taký okúzľujúci, ako od Scarlett. Mňa, ako človeka, ktorý si každú minútu tohto filmu analyzoval vrámci toho, či môže byť operačný systém až taký user-friendly a zároveň ako človeka, ktorý má bližšie k počítačom než hocikto široko ďaleko, tento film celkom vystrašil. Našťastie sa naša generácia nedočká až takéhoto prevratu a tak sa môžeme venovať jeden druhému. ()

Tred2

Trošku překvapení pro mě. Rozhodně v dobrém. Her je velká emoční jízda, která vás protáhne všemi možnými náladami a pocity a nakonec zanechá takový správný, příjemný, ale ne-úplně sladký pocit. Tak jak by to mělo být. Joaquin zase jednou dokazuje, že je ujetý blázen a zároveň herecký genius. Těžko by jste hledali osobu s "lepším" hlasem, než má Scarlett, díky níž je daný vztah tolik realistický. Audiovizuál je taky perfektní a posunuje tak film na boj o plný počet. Ačkoliv se ale jedná částečně o sci-fi, tak tím, že je to takhle emoční záležitost, si prostě nemůžu dovolit několik výtek v logice scénáře. Ne ani tak k samotnému vývoji, jakožto k některým konkrétním faktům (celková nesmyslnost celé OS záležitosti - na to, že to jsou počítače, tak byly "příliš chytré" a zároveň podivně naivní až hloupé, další věc byl přístup k danému nefyzickému vztahu, reakce na něj a chování v něm). Chápu, že je to na trošku jiné "úrovni", ale v některých momentech mě to natolik hryzalo, že prostě na ten plný počet jít nemohu. I tak se Her staví jakožto favorit (alespoň pro mě) pro, hned několik, nablýskaných Plešnounů. 4 a půl směrem dolů. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz