Hadriel

Nebýt Scarlett pouze virtuální, tak je to asi běžné drama na 3,5 hvězdy. Ale právě to, že je nehmotná, navíc s tím super hlasem tomu přidává na 4 hvězdy. Pátou pak přináší brilantní Phoenix, výborný výkon, další čekatel na Oscara vedle DiCapria. Amy Adams zahodila své obvyklé hot líčení a styl a je spíš taková next door girl. Ale po chvíli jsem si uvědomil že je vlastně možná i milejší než kdy jindy. Mladší a roztomilejší ze sester Marových potěšila stejně jako chvilková Olivia Wilde. Uvěřitelně vykreslená budoucnost (máme se na co těšit *sad face*). Příjemný soundtrack i grading, klidná, dobrá kamera. Výborný film, který mi absolutně sedl. Trocha deprese, smutku, melancholie, přesně tak jak to mám rád. + Zmatení, citlivost, nerozhodnost, neschopnost a neochota vyjádřit své pocity jsou mi, stejně jako Theodorovi, poměrné blízké. ()

jasiska

Film Her je v podstate príbeh lásky. Je veľmi vkusne a citlivo napísaný aj stvárnený s krásnou, ležérnou a niekedy trochu smutnou atmosférou. Čo ma však na ňom zaujalo boli jednak v podstate nový pohľad na umelú inteligenciu (hoci ju film len tak zbežne načrtol) a jednak taká tá jeho láskavá kritika dnešnej spoločnosti, kde sa ľudia nerozprávajú jeden s druhým,.napriek tomu, že sú osamelí, ale so svojimi operačnými systémami. ()

Asmodin

Hezký futuristický snímek. Jednou to dopadne tak, že lidstvo vymře na přechytralou blbost. (Množit se budou jen idioti. Chytří lidi si pořídí OS - partnera. ()

Disease

Příjemný film, ale to je tak všechno. Phoenix hraje dobře, ale to je tak nějak normálka. Emocionálně mě to vůbec nezasáhlo, možná proto, že nemám chytrý telefon a "offline" pro mě není sprosté slovo. ()

Kejt.lin

No..tak tohle je snad můj nejrozporuplnější film. Sakra, já nevím co si o tom mám myslet. Jsem tedy v nesnázích. Nemyslím si, že bych byla nějaká konzerva nebo že bych měla nějaké předsudky, co se takovýhle filmů týče. Ba naopak. Ale v tomhle případě si vážně nejsem jistá. Je to zlváštní, jiný. Hodno k zamyšlení. Skvělý námět. Což si zaslouží 3 hvězdy. Za co bych ale dala ty další 2 fakt netušim. Phoenix mě zde nijak nenadchnul. Takže jsem buďto divná já nebo "Ona". ()

Prochy38

Chtěl jsem dát 4*, ale nějak mi tam chybí něco, proč tomu nedat plné hodnocení. Herecké obsazení vynikající. J. Phoenix ukazuje v každém filmu, že je schopen zahrát naprosto cokoliv. Sexy hlásek S. Johansson mít ve svém PC, asi se taky zamiluju. Ale odmítnout otevřenou náruč O. Wild nebo jasné signály nádherné A. Adams, to určitě ne! Skvělý nápad ještě lépe realizovaný. A musím říct, že budoucnost v tomto stylu si umím představit. Přesně tam někam teď míříme. Příběh úžasně graduje a závěr byl překvapivě zdrcující :). Hrozně milé překvapení. ()

angloumene

Ona sice nabízí krásný vizuál, ale po celou dobu sledování jsem se nemohla zbavit pocitu, že jde jenom o prázdnou skořápku. Jde snad o dobrý romantický film? No nevím, nejsem si moc jistá, přeci jen těžko si vybudovat vztah k mluvící krabičce. Objevují se zde nějaké zajímavé myšlenky? Ačkoliv si tohle dílko připravuje opravdu skvělou půdu pro zamyšlení se nad vlastní identitou a tím, co dělá člověka člověkem, nakonec vše jen vyšumí do prázdna bez jakékoliv odpovědi a vlastně i bez jakékoliv přímé otázky. Když to shrnu, tak určitě oceňuji spoustu propracovaných detailů a pár zajímavých nápadů. To ale naneštěstí nestačí k tomu, aby byla Ona plnohodnotným filmovým zážitkem. Celkově 58 %. ()

Paldiny

Zvrátený pohľad do budúcnosti, ktorá nie je až tak vzdialená a v istých ohľadoch už v nej z časti žijeme. Sú to sotva 2-3 týždne čo som sa dozvedel, že dnešní násťroční už takto klábosia s operačným systémom aj v rodnom jazyku. A nie je žiadne sci-fi, že čo sa spočiatku zdá ako zábava môže vyústiť v niečo iné. Film má čo povedať k tejto nebezpečnej téme a veľmi starostlivo sa venuje každej etape, ktorá sa od skutočných vzťahov príliš nelíši a možno ju chápať aj ako ich paralelu. Lenže vo filme som častokrát nevedel byť nad vecou a tá zvrhlosť mi bola v istých momentoch až nepríjemná. Ešteže v druhej polovici nabral dej správny smer a za rozumné vyústenie pridávam aj tretiu hviezdu. Napriek dobrému hodnoteniu si film tak skoro nepozriem. To "skoro" trvalo bezmála 5 rokov a po druhom pozretí opäť kývam hlavou na znak spokojnosti. ()

DannyBoy80

Tak tohle bylo hodně slabé. Nudné a nezáživné asi jako vztah s OS. Jako myšlenka hezká, ovšem herecky hodně podprůměr, natočeno nudně. V budoucnu asi něco takového bude pro úplné lůzry, ovšem točit o tom film??? Zlatá S1m0ne ()

Tristaver

Srovnání se S1m0ne se sice v tomto případě přirozeně nabízí, nicméně fakt je, že jde o dva úplně odlišné příběhy. Zatímco Pacinův režisér vyvolával spíše úsměv a pobavení, (oscarový) Phoenix cílí na úplně jiné emoce. Her je melancholický, byť optimistický příběh, který se trochu nemotorně snaží vyjádřit poslání o tom, že věda a technika je sice fajn, ale lidský kontakt nemohou nahradit. Kromě zmíněného Phoenixe je skvělá i Scarlett - už nikdy v žádném filmu si takhle neužijeme její krásný hlas. K tomu sympatické hrátky s kamerou, které hlavní postavu nechají herecky zcela vyniknout a hezká, leč místy zbytečně digitalizovaná výprava. Jedinými zápory tak zůstává (má jindy oblíbená) Amy Adams, jejíž postava je přinejmenším divná, trochu odfláknutý závěr, a taky masky/kostýmy, kdy postavy (Phoenix, Adams, Pratt) vypadají, jako by točily film ze sedmdesátých let, a ne z budoucnosti. ()

kwoky

Nádherný film o lásce, který na vás nespěchá. Škoda poslední třetiny, která se snaží tu krásu nějak ukončit, obepnout hlubší myšlenkou, což se v mých očích úplně nepovedlo. Hlas Scarlett je odzbrojující, stejně jako herecký výkon J. Phoenixe. ()

Milodar odpad!

Tohle krmení je pro mě nestravitelný. Silně pochybuji, že by někoho bavilo rozmlouvat s počítačem. I kdyby jo, tak koukat na film o tom, jak někdo počítá s rozmlouvačem, je dobrý tak leda pro úchylné programátory. Velmi umělý a neživý zážitek. Samé nuly, málo jedniček. Hodnotím první čtrvrtinu, dál jsem to nedal. Jo a ještě - Scarlett Johansson jako počíčač? Trapný. ()

orkadimenza

Skromně laděné sci-fi režiséra Jonze, který mě již dříve uchvátil krátkým snímkem I'm here. Spike nemá potřebu zaujmout diváky velkým rozpočtem, u žánru sci-fi tradičním megalomanstvím nebo tunou vizuálních efektů, úspěšně však útočí na mozkové buňky. V případě Her zejména na pravou hemisféru. Jedná se o skutečně vnímavý romantický příběh, ve kterém má každé slovo svou podstatu...protože tak to ve vztazích chodí. Pro lidi, jenž se umí ponořit do hloubky romantických vztahů a vydrží bez klimbání nasávat každý dialog, je Her naprostá lahůdka. Spike Jonze vytvořil skutečně důmyslné a velmi přemýšlivé romantické drama, škoda jen, že je ve své druhé polovině rozvláčné více než je zdrávo. Asi největší inspirací z tohoto po právu Oscarem za scénář oceněného snímku mi budou Theovy nádherné dopisy. "Vždycky tě budu milovat, protože jsme spolu vyrostli. A pomohla jsi mi být tím, kým jsem. Jen chci abys věděla, že vždycky ve mně bude část tebe. A jsem za to vděčný. Ať už se staneš kýmkoliv a ať se ocitneš kdekoliv ve světě, pošlu ti svou lásku. Budeš do smrti má přítelkyně." ()

prezdivaka

Příjde mi podivné, uvádět zde Scarlett Johansonovou jako herečku. Maximálně na konci seznamu a s uvedením, že jde jen o hlas. ()

Miuri

Podívejte se na dnešní dobu a zjistíte, jak rychle to začalo nabírat na realitě. Virtuální realita nikdy plně nenahradí skutečné vztahy a lidi. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz