Mikino00

I přes velmi neoriginální téma jsem byl zvědavý kam až režisér nechá milostné souznění zajít, tato netradiční romantika má sice své kouzlo v bezprostřednosti a svůdném hlase Scarlett, ale na to jak je dlouhá je dějově plytká, nepřekvapí a postrádá emoce. ()

Ollie235

Zvláštní film s hezkým poselstvím a trefným obsazením, u kterého mi ale dost nesedla jakási hipster-stylizace. Hlavní postava s knírkem, brýlemi a barevnými košilemi mi byla trnem v oku, ač musím uznat, že to Phoenix zahrál dobře. Největším tahákem podle očekávání Scarlettin hlas, povedené vedlejší ženské role a občasná nápaditost. Slabší 4*. ()

aLPaC

Na "Her" jsem se hodně těšil. Ale moc mě to nechytlo. Příběh je sice dost originální, což kvituju, ale nevím, zkrátka mě to nevzalo. A to i přesto, že do Phoenixe tu dělá Johansson (ne úplně tradičně), Adams, Mara či božská Olivia, která se tu pro mě bohužel objeví jen na chvíli a Phoenix opět hraje tu svou bláznivou postavu, ve které se nikdo nevyzná. Film má celkově určitě co říci a jeho poselství je jasné, ale jak říkám do třetice, byla to docela nuda. ()

Rada

Přestože jsem udělila snímku známku nejvyšší, nemyslím si, že se film bude líbit všem. Podle mě vystihuje přesně, kam společnost a kybernetický vývoj spěje a je s podivem, jak velký fenomén je láska. Lidé po lásce touží tolik, že jsou schopni se zamilovat do umělé inteligence a umělá inteligence má samozřejmě mnohem větší šanci než lidé, je intuitivně naprogramovaná a čte jakkoliv malé niance v komunikaci. V podstatě jde o velmi smutný příběh, je smutné, když si lidé přestávají rozumět s lidmi, když pouhá komunikace nahradí doteky, vůni, pohledy ... ()

Jaro_slav

Obrovský nápad o nebanálním příběhu ve sterilně čisťounké sluníčkové a (bohužel) uvěřitelné budoucnosti. Je to wow!, ale na pětihvězdu to nestačí. ()

sona123

Panečku. Ta myšlenka plní sen všech narcistických osobností...no nebylo by to krásné? Tedy, až na ten konec, to už je po iluzi. Film hodně vytváří Jaoquin, ale o tom snad nikdo nemůže mít pochyby (jednak si filmy, kde účinkuje, velmi dobře vybírá, a jednak je to pan herec), sexy hlas Scarlett, úžasné dialogy, ale především famózní hudba. A děj se ubírá dál a nenechá se vtáhnout do klišé, je velmi volnomyšlenkářský a vše je v něm dovoleno. Je to úžasně poetické a snové. Takových filmů je strašně málo. ()

Frederika

Skvělý výkon Phoenixe a spoustu zajímavých nápadů k zamyšlení. Dost psycho je scéna s blondýnkou, snažící se nahradit tělo Samanthy. Mínus ale dávám za špatně vysvětlený odchod operačních systémů. ()

hammerhead

Poměrně nadějná myšlenka se postupně měnila v rozvláčnou, málo uvěřitelnou a až vyděračskou záležitost, která na mě nefungovala. Ex post ještě přemýšlím, co mě na filmu iritovalo a myslím, že mj. představa, že vztah jsou slova, že se lze k lásce prožvanit, pronaslouchat. Nepopírám samo vztah bez možnosti fyzické přítomnosti, ale zde se prostě šlape na plyn, co to dá a zaplať za alespoň příležitostné humorné odlehčení. Komunikační modla pak vzhledem k celistvosti vztahu připomíná umělý strom ve výtahu výškové budovy. ()

seko0408

Myslim, ze tento film mal v sebe aj skrytu myslienku. (aspon podla mna) Vpodstate uz teraz sa ludia uzatvaraju a prestavaju komunikovat s ostatnymi ludmi. Zacinaju viac komunikovat cez socialne siete a prostrednictvom telefonov a chat nez osobne. Castejsie komunikuju s ludmi ktorych nevideli nez s ludmi pri ktorych ziju. Nedostatok lasky a osamelost si nahradzaju kupou domacich milacikov ktore su im prednejsie nez ludska spolocnost. Aj tieto myslienky mi prebehli hlavou pri sledovani tohto cudneho (v dobrom slova zmysle) filmu. ()

Nethar

Jo, takhle nějak by to mohlo vypadat. Ale to si ještě počkáme. Minimálně dva roky ;-) Jsem rád, že mu neběžela permanentně doma na počítači, ale že to bylo v cloudu, je pozitivní, že v budoucnosti se zvýší datové limity a rychlost mobilního internetu :-) Good idea. ()

janabel

Začátek filmu byl slibný, takový skoro aktuální: Lidé jsou osamoceni uprostřed davu, povídají si jen se svými mobily nebo počítači, nevnímají okolní svět. Tak, teď nám ukážou kam až tento závislý a nezdravý stav může dojít, myslela jsem si a těšila se. Těšila se a čekala, až jsem z toho samého čekání usnula. Později jsem se k němu vrátila a zkoukla zbytek, abych mohla říct, že film je celkem o ničem. Zajímavý začátek sklouzl k tuctovému ději a předvídatelnému konci. Něco tam ale bylo co mě překvapilo, a to ne zrovna mile, udělat totiž z umělé inteligence nadpřirozenou bytost, tak to už chce opravdu notnou dávku fantasmagorie. To už se mi víc na toto téma líbil film Transcendence, měl totiž nejen více zajímavých myšlenek, ale byl navíc i napínavý. ()

Marys

Jeden z najkrajších filmov, ktoré som videl za veľmi dlhé obdobie. Natočený s citom, istou poetikou melanchólie a jednoznačným posolstvom, od ktorého sa nedalo odtrhnúť. Zhruba v trištvrtine na chvíľu stratil svoje čaro a upadol, no následne na konci krásne vygradoval v spojení so skvelým soundtrackom a spravil mi tak viac než príjemný filmový zážitok. ()

zzuzi

Ze začátku mi to přišlo zdlouhavé a utahané. Člověk na takový film asi musí mít správnou náladu. Ale příběh je zajímavý a baví mě filmy, nad kterými ještě nějaký čas po skončení přemýšlím. ()

Lovely.Bones

Her bylo nakonec, i přes mé obavy, docela příjemné osvěžení a ty techno-bláboly mě docela bavily. Joaquin byl naprosto slizký a Scarlettka měla ten nejlépe vybraný hlas, co šel. Naštěstí to mělo i rozumnou stopáž , protože jsem si 10 minut před koncem filmu říkal, kdy už to skončí. Ale jinak, příjemné. ()

Dallas

Viac ako spoločenská satira mi tu vyráža na povrch obraz schopnosti (emočne zraneného) človeka pripútať sa v podstate k čomukoľvek čo mu opäť dáva (stratený) pocit, že je pre niekoho skutočne vzácny. Tá satira tam je. Ale skôr v globálnom pohľade v podobe obyvateľstva nevšímajúceho si svet mimo obrazovky mobilu a slúchadiel. Pre mňa najväčšou fackou z tejto budúcnosti (ak to teda už nie je realita) bolo zamestnanie hlavného hrdinu. Každopádne to je iba vedľajšia lajna. Hlavnou je vzťah Theodora a Samanthy 1.0 s ktorej pomocou opäť hľadá sám seba. Vďaka hercom im tú lásku verím. Film má celkovo pre mňa dosť pomalé tempo, ale zato veľmi pekný soundtrack. Ak čakáte od filmu odpoveď na otázku či androidi skutočne snívajú o elektronických ovečkách, tak nečakajte. Tento film skôr otázky kladie ako ich zodpovedá a to sa každému určite páciť nebude. Nakoniec skúsim jednu položiť aj ja. O čo by bol tento film odlišnejší ak by na začiatku Theodore vybral namiesto ženského hlasu mužský? 70% ()

simply

Trošku jiný romantický film. Na začátku jsem si říkala, že to bude takovéto romantické scifi z blízké budoucnosti, kterých je v poslední době poměrně dost. A film mě vtahoval víc a víc do sebe a na konci jsem už jen zírala...Joaquin Phoenix je skvělý herec a je vidět, že i teď dokáže v podstatě sám utáhnout celý film....ale si bych nechtěla mít takový vztah. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz