Rajca

Skvelá novodobá love-story podčiarknutá výborným Joaquinom. Veľmi originálny námet a bohužiaľ ani nie až tak veľmi vzdialený realite. Oceňujem aj skvelý český dabing Samanty, ktorý dal tejto kybernetickej romanci ten správny smutno-bôľny náboj. Verme len, že skutočne ľudské city ešte majú nádej a high-tech láska nás tak skoro nečaká. ()

lineker

Říká se, že pokrok nelze zastavit. Já si však myslím, že u některých technologií by se pár chytrých hlav mělo dát dohromady a říci stop. Netoužím po světě, kde na ulicích budu potkávat plno pro sebe mumlajících si lidi nevnímajíc své okolí. Netoužím po světe, ze kterého zmizí pohledy do očí, pohlazení po tváří či vlasech. Totální odcizení, totální intimita, kterou si člověk pod vlivem současné blaženosti se svým OS nedokáže uvědomit. Skvostně natočené precedentní drama, o lidské touze nebýt sám a přitom si nevědomky čím dál tím více samotu přivozovat. ()

buryman

Shledl jsem s dabingem a dal bych max 3 hvězdy. Pak nechtěně s titulky a tvl bomba !!! Ten její hlas no chapu,že se zamiloval. ()

LiSaiFun

No. Prej je to hrozně romantický. Nevím. Mně to přišlo ulítlý. Ne že by tam nebyla žádná myšlenka, spíš mě právě vadilo to, jak se to bere strašně vážně a "romanticky". Navíc mám podezření že té Samantě ještě nebylo patnáct... ()

quido.morava

Já nevím, slibný začátek, ale druhou půlku už jsem čekal, kdy to skončí. Nevyvážený scénář. Postava Theodora mi připadala jako nesvéprávná. Tři hvězdy jen za první půlku. ()

JollyJOKER

Je to zvláštní náhada, že jsem včera seděl v tý neosobní závodní jídelně v ikei a koukal jsem na lidi jak si nosí ty švédský amarouny tam a zpět, jak jsme si cizí , jak má každý zabořenou hlavu ve smartfounu a poliká vodu z kaluže sterilního socializmu s blaženým ůsměvem nad samotou uprostřed davu. No stejný pocit jsem měl dnes z tohoto filmu. Neuvěřitelný (vlastně uvěřitelný :-)) výkon Joaquina Phoenixe. ()

Lubyk

Zajímavá alternativa vhledu do blízké budoucnosti. Spousta lidí už v této době má se svým počítačem vyloženě intimní vztah a zažívají s ním většinu erotických okamžiků. Takto vyspělá umělá inteligence by pro ně byla určitě vítaným upgradem. Nesedl mi Pheonix jako hlavní představitel. Protože se na něj člověk dívá vlastně v kuse 2 hodiny, tak mohla být volba přívětivější. Nebo mohl v tomto filmu mít alespoň pro něj standardní outfit. Takto je až moc jasné, že má být sám. A ještě se mi nelíbilo oblíkání celé populace. Pas přes pupek je a bude doufám navždy pasé :) Tímto ale z mé strany výčet negativ končí. Námět je zajímavý a je skvěle ztvárněný. Samantha je skvěle napsaná, je to fakt skvělá ženská, do které by se zamiloval nejeden statný jinoch. A určitě je film dobrý k zamyšlení. Asocialita populace je enormní, a když si to lidi začnou rozdávat s počítači, tak Země nebude místo, kde si staromilec bude život užívat. Interiéry a hudba jsou skvělé. ()

ciapok

v budúcnosti sa budú nosiť gate prekliate vysoko (koniec-koncov, je to isto zdravšie). Nebudeme sa hanbiť laterálne zdielať svoje emócie na verejnosti a budeme lásku prežívať viac vovnútri ako fyzicky. Sarah Connor raz mala úvahu nad strojom- druhom, keď sa zahľadela na T800, stojaceho na stráži pri okne motela ... je robot ideálny partner ? Nie je egoistický, nebije vás, hlúpo nežiarli, nevadia mu vaše zlozvyky, bude tu vždy a len pre vás ... Roboty tu však nemajú telo a fungujú ozaj perfektne, zbožnujú vás a chcú sa na vás pozerať aj v spánku. Je striktne emocionálna láska výdobitok novej spoločnosti ? A budú roboty ozaj verné ? Joaquin Phoenix tu ukázal, že jeho poslaním je určite byť hercom. Zabezpečil to, že som dopozeral film čisto o vzťahoch (so štipkou hi-tech scifi), kde Rooney Mara sa len párkrát mihne a Scarlett iba počuť ;) Určite hlavný hráč na poli filmov o AI. ()

io.

Hlavní myšlenka tohoto snímku není úplně marná, ale celkové zpracování je strašlivá nuda. Holkám se ta spousta emocionálních keců možná bude líbit, ale já jsem si nudou málem ožral prsty až na kost. OS1 Sára je geniální a navíc se ještě dokázala bezplatně upgradovat na docela slušnou reálnou buchtu... tak to je super ... a já furt na trapných windowsech, to zamrzí ;-) ()

goodridge

Fakt neviem 4 alebo 5, preto radšej ani nedávam hodnotenie. Človek musí byť správne citovo naladený na tento film a keď je, tak sa vie do toho filmu strašne hlboko vžiť. ()

kori_kori

docela zajímavé po stránce technického vývoje - ta stránka sci-fi budoucnosti mě zaujala ... ovšem tohle soužití s OS bych nám lidem nepřála ... škoda toho slizskýho looku ústřední postavy, coby východoněmecký občan 80.let minulého století, ještě scházel hřebínek v kapse na zadku fešáckých kalhot s pasem vysokým až běda ... konverzace do prostoru mě nebrala, prostě člověk z masa a kostí mi tam chyběl ... celkově mě to nudilo, tempo vleklé, mě to zkrátka nebavilo, zklamalo a ještě to navíc bylo smutné ... hvězdička za výkon J. Phoenixe a hlas Scarlett (jenom ji slyšet a toužit ji vidět, to mohlo u některých zafungovat dobře) ()

somme

Podle me velmi originalni scenar o dost i mozne budoucnosti. Pribeh o smutne samote cloveka obklopeneho vyspelymi technologiemi, pribeh o ztrate lidskeho kontaktu a uzavreni se pred okolim ve svem vlastnim svete. Skvely vykon Joaquina Phoenixe a procitena interpretace Samanthy v podani Scarlett Johansson doprovazena prijemnou hudbou i vizualem, proste krasa i originalita v jednom. ()

Pcermis

Pěkně pojata zajímavá myšlenka která ale na začátku měla jasný konec. Jen ten úplný konec jsem čekal že bude dokončený. ()

Tereza11

Tak tohle je originalita samo pro sebe to se bezesporu filmu upřít nedá, ale je to tak bizardní, že po celou dobu očekáváte, že hlavní hrdina by měl navšívit psychologa , který by mu dal sezobnout nějáký ten prášeček aby přestal masturbovat s operákem a raději si stáhnut z netu něco pořádnýho, když už nemá koule na to zbalit nějakou real....Je třeba se zamyslet i nad tím, že Mr. Spike Jonze by možná měl taky něco sezobnout...nebo aspoň začít hulit, protože tohle je fakt přehnaný a děsivě dlouhý.... ()

Jirkacek

Ona je ideální film pro diváky, kteří nemají rádi akční scény, přestřelky ( pouze slovní ) či násilí. Ona musí padnout do oka lidem, kteří trpí psychickými problémy anebo jsou sami bez přátel. Ona se zalíbí těm, kteří si libují v nekonečných dialozích s někým o ničem, i o něčem a jiným čem. Ona se může stát obrazem budoucnosti, pokud se něco nezmění a lidé budou trávit svůj čas jen u PC popřípadě s ním bez lidského protějšku. Ona je v tomto snímku operační systém v tisících počítačů, který bude v blízké budoucnosti naprosto dokonalý, velmi inteligentní, dokonce dle autorů filmu tak moc, že může nahradit životního partnera, rodinu či přátele a uživatel si s ním může užívat i sex. Já tedy doufám, že k tomu nedojde nejen za pár let, ale ani za dalších 100 či více let. Pokud režisér a scénárista Spike Jonze chtěl tímto filmem upozornit na podobný problém, myslím že se mu to povedlo. Jako člověk jsem si to uvědomoval po celých 126 minut, kdy film Ona běžel na mé TV, ale ničím jiným mne neohromil. Příběh Theodora, muže citlivé a složité povahy, dávající po rozchodu s manželkou přednost svému PC před seznámením se s živými dívkami, mne nudil. Strašně moc se v něm jen kecalo, nejvíce tedy o sexu a partnerkách, což mi někdy připadlo až nechutné, obcovat s vlastním operačním systémem. Mně stačí okno neboli Windows. Nicméně hlavní hrdina si koupil nový systém, představující zcela unikátní a intuitivní bytost, který si pojmenoval jako Samantha. Tato virtuální umělá inteligence s milým ženským hlasem jej svými zajímavými postřehy, citlivostí, vtipem a neustálou přítomností jej naprosto uchvátila. A když ho nebavila, prostě jen vypnul PC a byl klid. Jejich vztah se ovšem začal vyvíjet jako v normálním mezi lidmi, což přineslo nové problémy. Později si Theodor uvědomil, že jej virtuální svět natolik uchvátil, že přestal vnímat ten skutečný, stejně jako další tisíce lidí okolo něj. Protrpěl jsem se až ke konci filmu, s jednou několikadenní přestávkou, prostě jsem Onu najednou nedal. Chyběla zde nějaká akce, nebezpečí, honička ( ta byla jen pod peřinou ) a to jsem člověk, který má rád inteligentní humor, takže se bez akčních scén dokážu obejít. Ona mi připadala jako pěkné jídlo bez soli, koření a dobré přílohy. Něco jako klobása, kterou svět neviděl. Ona mne nalákala na moji oblíbenou herečku Scarlett Johansson, která se zde ale vůbec neobjevila, pouze propůjčila svůj hlas OS v PC. Dále se mi nelíbil Theodore, jehož si zahrál Joaquin Phoenix, vyloženě mi připadal nesympatický jako východoněmecký Helmut. Mé utrpení bylo o to větší, že se objevoval v 95 % filmových záběrů, byl prostě všude, což jsem ještě nezažil kromě one man show. Jediným pozitivem tedy pro mne bylo ono poselství pro budoucí uživatele inteligentních operačních systémů. Bohužel za tu ukecanou nudu dávám snímku Ona jen jednu operační hvězdičku *. ()

budejovice

Nádherně a moc zamilovaný Joaquin Phoenix... do počítače. Blízká budoucnost je zde vylíčena vcelku uvěřitelně a takové sci-fi já ráda. To, jak tvůrci filmu ztvárnili vztah člověka k unikátnímu operačnímu systému, mi přišlo podobné k tomu, jak jsou ve skutečnosti dnes lidé někdy doslova závislí na virtuálních technologiích. Zajímavá myšlenka o tom, kam by se moderní technologie mohly vyvíjet. Výkon Joaquina Phoenixe mě mimořádně zaujal, utáhnout komorní snímek vyžaduje opravdový herecký um, který on tady prokázal. ()

desod

Romantika a hudba která šumí jako vlny s obrázky ve sci fi pojetí se se mnou proletěly do budoucnosti. Chci se taky zamilovat do svého OS , ovšem zatím má stále jen ty vrtochy .........až bude sexy chci s ním ujíždět ..... ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz