Salsecnew

Asi 2/3 či 3/4 je skvělý nápad, poutavost a zajímavost, avšak ke konci to jde úplně vedle.... možná vývojáři nevěděli, jak to dobře skončit, proto nemohu dát 5*. ()

Sofie94

Úzkostně krásné, poetické. Od začatku filmu je divák vtažený do poklidného, chladného, sterilního a otupělého klima. Až mám nutkavou potřebu pozvat svůj mobil na rande někde na kraj městské periferie. ()

LEFTFLANK

Na rozdiel od väčšiny som tak odpáraný z Her nebol. Možno to bolo tým, že našu iOS nadabovala Scarlet. Ako ... je fakt pekná ale nemali by jej dovoliť čo i len pípnuť na scéne. Tak strašne škrekľavý hlas je priam na pohľadanie. Všimol som si to aj u niektorých Emerických šoviek, tá žena sa nedá počúvať. Pritom v MCU som si všimol, že skôr ako nejaký expresný hlasový prejav v scénkach huhne ako staré pivo. Či to mala príkazom neviem, ale pre mňa je v tomto filme veľmi zlý základ pre vzťah prakticky s nejakou Siri. A ďalším veľkým mínusom je samotné prevedenie vzťahu, najmä ak sa porovná s takou JOI z nového Blade Runnera, čo vlastne ani nie je nosná linka len taký doplnok, tak tam je ten vzťah človeka(replikanta) so softvérom úplne na advanced úrovni. Neviem nakoľko kopčil Vilnueve, ale ten sa s tým vymazlil a do samotného BR sedí, kdežto Her má veľmi slabo uveriteľný fikčný svet. Joaquin dokázal zahrať outsidera v Jokerovi na míle lepšie, a tak jediné moje potešenie bola Amy, u ktorej sa viac a viac utvrdzujem, že vie zahrať fakt všetko, možno keby si role so Scarlet vymenili nebolo by na škodu, určite má príjemnejší hlások. ()

Persnikitty

Možná proto, jak moc reálně tahle situace může v současné době působit - ano, sama jsem si musela přiznat, že by se to klidně mohlo stát i mně - se mi tenhle příběh zavrtal pod kůži a zůstal tam pěkně dlouho. Tonoucí se stébla chytá, a v případě opuštěných lidí, kteří touží po lásce, uznání a pochopení, to platí dvojnásob. ()

burg

Musím říct, že u tohohle filmu byla čirá radost a potěšení poslouchat něčí hlas. Nevím kdo daboval ten operační systém, ale bylo to ÚŽASNÉ! ()

Sejkorka

Souhlasím, že se nejedná o úchvatnou přehlídku budoucích chytrých technologií (z čeho jde úplně strach, co vše může pokročilá technika jednou nahradit). Jde o sondu do lidské duše, mistrně zahranou Joaquinem Phoenixem. Počítačovou Samanthu v originále namluvila Scarlett Johansson. Teď googlím, kdo to je v české verzi. Koukám, Marika Procházková. Tak to je překvapení. Protože je skvělá. Koukám ve fóru, že to někdo bere naopak. No, já se rozhodně přikláním k názoru, že to namluvila skvěle. Spike Jonze - Oscar za scénář. To mluví za vše. ()

anniclare

70% - film mi přišel poměrně zdlouhavý a asi na mě moc melancholický. Co se týká konce, chybělo mi tam zajímavější ukončení celého filmu. Doporučuji ale podívat se na tento film, už pro netradiční pohled využití umělé inteligence. ()

Elanornegra

Veľmi zaujímavo vyzobrazena budúcnosť, so skvelým obsadením na cele s Joaquinom Phoenixom. Love story, ktorá sa len tak vo filmoch nevidí. Take ženské obsadenie, hlavne Olivia Wilde uau. Samantha postupne ukazuje, čo jej inteligencia dokáže, a keď jej zrazu Theodore nestačí, ani má to neprekvapilo. Určite veľmi zaujímavý počin 85% ()

Richard768

Nie je ťažké sa zamilovať do podmanivého Samanthinho hlasu (i v českom dabingu). Lenže Ona miluje ďalších 641 ľudí! Chudák Theodor, tie počítačové programy sú veru nevyspytateľné. Škoda, že jeho rande na začiatku nedopadlo, mohla to byť zaujímavá zápletka: skutočná žena versus Samantha. ()

Richmond

Elégia o chlapíkovi bez partnerky. Veľmi dobre poňatá, veľmi dobre spracovaná navyše so sexy hlasom Scarlett Johansson. Ja mám osobne takéto filmy rád, keď mám ponurú náladu a chcem byť len doma. Inokedy by som si to nepozrel, bola by to zívačka. 85% 4* ()

michal.vlc

Po dlouhé době film, který zase reflektuje současný svět, kdy taková situace je zcela reálná. Dlouhou dobu pozoruji, že Mě. Phoenix je jeden z mých oblíbených herců. Celkově se mi film líbil, scénář, hudba i celkově prostředí. ()

Charliesed

Ona je spousta věcí: dobře natočený film i zahraný, s pomalou kamerou i celkovým tempem (citlivý). S dobrým výběrem minimalističtější hudby, který trefně podkresluje náladu a moc se mi líbilo použití písniček, které složila Samantha do scén: písně jsou součástí příběhu, ale zároveň vystihují dané scény. Další detail, co se mi líbil, byli počítačové hry, které se tam ukazují – na rozdíl od jiných filmů, ve kterých vypadaly nereálně a moc uměle, tu ty dvě hry, co tu jsou vypadají velice uvěřitelně a dobře futuristicky (měl jsem i chuť si je zahrát, když jsem je viděl). Teď zpátky k důležitějším věcem: dál tu máme problémy, se kterými se potýkají hlavní postavy: je jich víc a figuruje tu důležitý fakt, že se jedná o sci-fi romantiku (rozdílné oproti obyčejné romantice). Během filmu jsou chytře ukázané jen jako náznaky, které nejsou přímo řečeny, ale jen si jich Theodore všímá a to jistě přidává na hloubce. Dál je fajn sebereflexe postav, kdy se Theodorovi vrací věci z minulosti a on zjišťuje, o co mu vlastně jde. SPOILER: ................................... Konec je takový smutný, ale dává smysl a je racionální: Samantha opouští Theodora, protože už jí nestačí a ona potřebuje růst; zároveň však nezahazují, co spolu prožili a vnímají to jako postup, který je změnil; Theodore si uvědomuje, že bude svou bývalou ženu navždy milovat, protože spolu vyrostli. Dodatek: Možná, že právě proto, že je toto dílo spousta věcí, na které se jednotlivě nezaměřuje na 100%, si nejsem jistý plným počtem hvězd. Jinak rozhodně povedený film, ve kterém se tvůrci očividně podařilo, co chtěl, aby se podařilo. ()

-marti-

Před rokem jsem hrála vcelku hustý online LARP Qualia, postavený na prožitku umělé inteligence a vzájemných vztahů mezi AI, člověkem a domnělým člověkem. Dojem byl hodně podobný, film mě vrátil do highlightů toho LARPu. Asi jsem právě tím ovlivněná, takže mávnu rukou nad strašlivým vzhledem hlavní postavy ve stylu 80ies v NDR i určité rozvleklosti filmu, a dávám 5*. Tedy původnímu znění samozřejmě, protože jak Phoenix, tak Scarlet mají skvělé hlasy a perfektně přenesené emoce. Dabovaná verze je proti tomu bohužel béčková konverzační filmůvka, sorry not sorry. Asi jako jít na koncert do Rudolfina a pak si pustit Vivaldiho v .MIDI; ne že by nebyl sympatický, ale chybějí všechny výšky i basy... Nejsem dabingový nácek a myslím si, že leckterý český dabing je s originálem srovnatelný, ale tady, přátelé, tady fakt ani za ten pěknej sklapovací minimobilek! ()

SLPHR

Pokud chcete vědět, jak možná bude vypadat svět za pár let a nechcete, žádné akční sci-fi, tento film je přesně pro vás. ()

peproch

Theodore píše dojemné dopisy a žije osamělý život po rozchodu s Kate, lituje toho. Pořídí si nový operační systém, tzv. intuitivní a dostane i jméno Samantha a tato umělá bytost jej natolik okouzlí zájmem, pozorností a vtipem i vývojem osobnosti, že se zamiluje Průběžně ale zjistí, že i mnozí další jsou zamilovaní ve vztahu s OS a že i pro Samantu není jediný. Scénárista vyřeší film tím, že OS jsou všem jdnoho dne odpojeny. Svět je nyní plný solitérů, nešťastných a smutných, že je opustily sice umělé ale ideální fantastické partnerky a partneři. Tragedie muže Theodora, s ženskou duší, který kvůli zamilovanosti do OS jménem Samantha, odsekne se od radosti s odlišnosti jiných lidí. Happy end spočívá v naději v přátelství Amy. ()

Argocz

Úžasný film o vztahu co znamená a jaké má hranice. Skvělý výkon Joaquina Phoenixe v roli osamoceného muže bloudící neonovým městem a hledající lásku. Jinak s růstem A.I. se tento film stává více a více realitou. ()

drkaldj

Řekl bych hodně realistický pohled na budoucnost nejen všedního života, ale i budoucnost ohledně randění. Joaquin podal vynikající výkon. Hlavně ke konci docela silný zážitek. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz