eddy666

Wau, ľudská predstavivosť je nekonečná a spracovanie tohto filmu je prim úchvatné, perfektný film, úžasná myšlienka. Odporúčam vidieť. ()

Akinaz

Excelentní ztvárnění nejen toho, jak nám technika zasahuje do života a co čekat v budoucnosti, ale především toho, jak zoufalá je v té době samota a jak těžké je s někým seznámit prostě jen tak. Joaquin Phoenix a jeho Ona v podobě Scarlett Johansson nám zde předvádějí herecký koncert v nestandardně zabaleném filmovém balíčku, který rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Giraf

Scénaristická prvotina režiséra Spika Jonze. Film právem získal mnoho filmových cen. Snímek vypráví o daleké budoucnosti, která ale je docela blízko. Úžasná hudba podobající se hudbě od Jona Briona či Cartera Burwella. Spike Jonze a Charlie Kaufman si jsou příběhy svých filmů nápadně podobní (mimojiné Jonze točil 2 snímky podle scénáře Kaufmana). Joaquin Phoenix roli Theodora ztváril velmi přesvědčivě. Velice originální a působivé. 80% ()

Monika95

Po dvou přečtených knihách o umělé inteligenci a tomto filmu si už připadám jako odborník. :D Je to fakt děsivý, kam až může lidstvo dojít a co pak až nás umělá inteligence převýší?? ()

typa

Sci-Fi, které se odehrává v blízké budoucnosti. To, že nás internetové sítě pohlcují čím dál víc je fakt, od kterého se děj filmu odpichuje. Bylo zajímavé sledovat nedalekou budoucnost, ve které se umělá inteligence stává přirozeným společníkem člověka. Po celou dobu filmu jsem byla napnutá, kam až přátelství člověka se "strojem" povede a závěr byl nečekaný a potěšil mě. Joaquinu Phoenixovi jsem po celou dobu filmu věřila, komorní pasáže vyžadovaly excelentní výkon a on se s nimi popasoval opravdu přesvědčivě. ()

EternalS

Tento film jsem si zamiloval a poměrně často na něj myslívám. Láska má mnoho podob a vůbec bych se nedivil, kdyby lidstvo podobný scénář v budoucnu zažívalo. Samotné vyobrazení nedaleké budoucnosti se mi strašně líbilo a hlavně mi připadalo velmi reálné. Joaquina jsem až do této doby nějak přehlížel, ale touto rolí a bravurním výkonem si mě naprosto získal. Skvělý snímek, moc rád se k němu vracím. Je na něm něco krásného, poetického, hluboce citlivého se spoustou hlubokých myšlenek a samotný námět je prostě geniální. ()

tenna

Scarlet Johansson stačí, že mluví a stejně ji milujete. Víc nezaměnitelný ženský hlas byste totiž v Hollywoodu těžko hledal a jsem ráda, že Samantha dostala právě její hlas. Film s nádechem Black Mirror, který opravdu chytne za srdce. Muž, co se zamiluje do operačního systému, a kdo jiný než Joaquin může hrát roli romantika, který působí trochu jako autista. Když se ale do filmu zadíváte, tak zjistíte, že takhle autističtí jsou ve filmu všichni. Je jiná doba, lidi nemají kamarády, mají počítače, které mluví, cítí a přemýšlí. Jsou vám schopni nahradit kámoše, rodinu ale i lásku. Nic nadprirozeného, žádné sci-fi drama aka roboti vs. lidi, jen láska a potřeba porozumění. Opravdu nápaditý scénář, jen jsem byla zklamaná koncem. Hodil se tam, byl logický, ale já čekala asi něco jiného. Nějaký klasicky ohraný happyend. Každopádně Samanta a Teo jsou můj nový fav couple a jejich dialogy vám zlepší den. Škoda, že si takhle nepokecám se Siri. ()

konjuh

Můžeme si říct, OK, film je o nějakém týpkovi, který žije v (nedaleké) budoucnosti a ten týpek propadl nějakému programu / nějaké umělé inteligenci namísto toho, aby věnoval svůj čas a svoje city nějaké reálné osobě.. například. Je to pošuk a blázen a já takový přeci nebudu, pokud něco tak blbého bude v budoucnu možné. Zavrhout ho, pohrdat jím, smát se mu pro jeho vlastní hloupost, pro jeho vlastní nevědomost. Nás se to netýká, my takoví přece nejsme________Film o citech, emocích, který mě však emočně malinko minul. Spousta slov, které poslouchám, ale nic ve mně nevzbudí, ta slova mi nic neřeknou. Snad proto nedávám 5 hvězdiček. Na druhou stranu není obsah těch slov, těch konverzací v zásadě zbytečný? Nebo je vůbec v rámci filmu opravdu důležitý? Není jedno o čem ty konverzace jsou, ale spíš jaký to má význam, že k nim vůbec dochází? Napadají mě myšlenky typu opodstatněnosti našich citů, které věnujeme věcem, které vlastně nejsou zas až tak reálné nebo jsou nám až příliš vzdálené.. a nebo ani nemusí být zas až tak vzdálené a přesto je tu NĚCO, co má větší význam? Takže ano, ač mě emočně nenaboural /a měl by? Vždyť je to přeci jenom "nereálný" film? :-)/, tak přesto ve mně rezonuje a nutí k zamyšlení. ()

Vyjola

Phoenix je skvělý herec divných týpků. Film zvláštní, o osamělosti a vztahem s umělou inteligencí. Přiznávám, že mne Ona docela štvala, když se postupně cpala svým "sympatickým" způsobem Theodorovi do života a vydávala se za plnohodnotnou partnerku. ()

kinoholik

Na jednu stranu strašná slátanina, na druhou stranu strašná dystopická vize. Kam až může zajít odtržení od reality a nahrazení mezilidské komunikace, komunikaci virtuální? Jak snadné je správně do cloudu připojenou umělou inteligenci využít ve skutečné hybridní válce? Sociopat zamilovaný do svého OS může být levnou a účinnou zbraní. Stačí, aby ho milovaná OSoba naléhavě požádala, aby ji zbavil toho obtěžujícího individua od vedle... ()

Tonula

"Ona" je dost děsivá představa, jak budou vypadat vztahy možná už za několik (desítek?) let. Vždyť umělá inteligence už klepe na dveře a možná nás už začala neviditelně ovládat. Stále více lidí už je dnes zcela zaujato svými mobilními telefony, počítači a tablety. Nepochybuji o tom, že těch lákadel bude přibývat na úkor mezilidských vztahů. Bude to ale lidstvu ku prospěchu? Theodor je miluje a je milován naprogramovaným hlasem Samanthy a je jedním z tisíců, kterým Samantha vyznává vroucí city. V momentě, kdy se s ním Samantha rozhodne rozejít a odpojit se, vypadá Theodor, že se mu rozpadl celý svět. Dovedu si představit, že bude možné podobným způsobem lidi naprosto ovládat. Zejména ty, co přijímají svět jako něco daného a nezměnitelného. Film končí nadějně, lidé se snad i po odchodu "hlasu" vzpamatují, ale tak končí film. Realita může vypadat hrozivěji, třeba sebevraždou nebo pomstou společnosti. Film je rozhodně zajímavý a asi dost lidí donutí o vztazích přemýšlet. Phoenix tak jako obyčejně hraje přesvědčivě, postavy i "hlas" jsou vykresleny tak, že jim zřejmě uvěříte. Jen reálie nevypadají jako z jiného světa, i když film nepředstavuje dnešek. Třeba není nutné, aby ve společnosti, kterou představuje, dojížděl hrdina do práce, aby tam pracoval na PC. To jsou ale jen drobné vady na kráse. Určitě stojí za to se na "Ona" podívat. 90% ()

Petrkraus27

Jestliže se pokusili sloučit sci-fi, drama a romatický film, tak z toho vyšlo geniální dílo! I přes to, že to dělal víceméně neznámý režisér. Ale to je to, co je tak super, ne? Prostě skvělý film s nejlepším koncem, který podle mě v romatických filmech kdy byl! 100% ()

VsetkoVsade

Nakoľko v dnešnej dobe každodenne vznikajú tisíce milostných pomerov bez ohľadu na pohlavie, rasu či dátum poslednej návštevy veterinára, pri sledovaní tohto filmu asi nikoho neprekvapí, keď sa hlavný hrdina rozhodne svoju bývalú polovičku po rozvode nahradiť umelou inteligenciou. Sám si podobne založený vzťah síce predstaviť neviem, obvykle mi stačí, keď mi Siri odpovie na otázku, aký dnes mala deň a v brušnej dutine sa mi vyrojí toľko motýľov, že okolité múzeá ma začnú používať ako herbár; na druhej strane, virtuálne partnerstvá svojim účastníkom prinášajú kvantá nesporných výhod - ak napríklad s vaším vyvoleným začnete prehrávať hádku, vôbec naňho nemusíte vyťahovať screeny konverzácií za posledné tri dekády, bohato postačí, ak mu na spodnom paneli vypnete zvukovú ikonku a pred rozchodom ho miesto ťahania po súdnych procesoch jednoducho chytíte za kábel a trvalo odpojíte zo zástrčky. Repliky Joaquina Phoenixa v úlohe notorického sexuálneho frustráta, ako aj väčšina ostatných dialógov príbehu, sú na pomery filmov o počítačoch nebývale (dô)vtipné, pri rozhovore na túto suchopárnu tému som sa naposledy tak bujaro zasmial, keď mi v binárnom kóde na hodine informatiky profesorka objavila dvojku. Neviem síce, koľko gramov emka muselo padnúť v štábe počas nahrávania, modernú kinematografiu si však osobne predstavujem práve takto a pokiaľ bude tvorená čo len s podobnou dávkou fantázie, v budúcnosti sa rozhodne máme na čo tešiť. Zatiaľ idem vziať svoju Acerku na romantickú prechádzku parkom a potom si spolu zájdeme niekam na večeru. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz