Akčné buddy-komédie sú dnes zriedkavou záležitosťou, a tak som nesmierne rád, keď raz za čas príde poctivý prírastok do tejto vydedenej vetvy filmovej rodiny. Scenár sa síce zahráva s ohňom a robí si s divákom čo chce, miestami je to príliš rozlietané, ale niektoré zvraty vám naozaj zavŕtajú v hlave a tak vlastne neviete, či pozeráte špionážny thriller plný zvratov o infiltrácii medzi gangy, šialenú komédiu so sliepkami, či poctivý osemdesiatkový akčňák nešetriaci výbuchmi a prestrelkami. Celé to ale nakoniec Kormákur ako-tak ukočíroval a ukázal, že žiadny žáner mu nie je cudzí. Zároveň ale neukázal nič prevratné a mohol by sa naučiť obmedzovať klišé. Celé to však spasí dvojka Washington-Wahlberg, ktorá bola vynikajúcou voľbou. Uvoľnené herecké výkony je cítiť v každom okamihu, najmä Markova postava mala niekoľko top momentov. Veľkou podporou bolo aj obsadenie vo vedľajších úlohách. No a hlavne to netreba celé brať príliš vážne a užiť si film s popcornom v ruke. 85%.(31.3.2014)

Rozpočet $61miliónovTržby USA $75,612,460Tržby Celosvetovo $132,493,015Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,273,304 //počet predaných kusov 384,109Tržby za predaj DVD v USA $8,588,369 //počet predaných kusov 503,495║ nakoniec príbeh bez väčších ambícii, film ktorý v prvej polovici ešte čo to zaujímavé ponúkne, potom to už príde len na taký popcorňový povrchný dojazd, dvojica Wahlberg a Washington to dosť zachraňuje celkom im to sedí, ostatný herci ako Paxton či Marsden si to tiež celkom v rámci svojich úloh užívajú a snažia sa zapadnúť do deja kde občas treba udrieť nejakú praštenú hlášku, akcia slušná /videl v kine: 60%/ __moja recenzia(16.10.2013)

,,BOBBY BEANS JE TAJNÝ DEA AGENT. A PAN STIGMAN DEZERTOVAL Z NÁMOŘNICKÉ ROZVĚDKY. UKRADLI 43,125 MILIONŮ DOLARŮ Z BANKY TRES CRUCES. CHCEME JE ZPÁTKY“ … ,,JE ZA TO NÁLEZNÉ?“.… /// Uvolněný vyprávění, v obstojným tempu (podřízenýmu hláškám), o tom, jaký to je, když po vás jde CIA, DEA, armáda a drogovej kartel. Pohodáři W+W užívající si role by mohli bejt z fleku parťáci bratrů Oodieovejch, což značí, že tuhle nuznou a nefkusnou zábavu já můžu. Tohle totiž není nic jinýho, než vodlehčená a svěží jízda, ve který se neřešej zbytečný detajly. Tak nějak osobně su navíc rád, že Kormákur nemíní prudit, ale bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O komiksy Stevena Granta se nezajímám. 2.) Často slýchám: ,,Mluv tiše a vezmi si M4 s granátometem“. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(10.11.2013)

Celkem příjemný závan devadesátých let. Byť trochu přepálený a v mnoha chvílích skutečně přitažený za vlasy. S klidem ale mohu říct, že je to jeden z nejvtipnějších snímků, co jsem za poslední dobu viděl. Je to nahláškované a plné vtipných momentů, o které se postaralo parádní ústřední duo (Mark Wahlberg a Danzel Washington jsou tahouni a výtečně vtipná dvojka). Nicméně, vyšší hodnocení si 2 Guns nezaslouží. "Vypadáš jak mexickej Albert Einstein" :-D 65%(10.10.2013)

Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)