Konečně jsem se dočkal amerického akčňáku, který by mi přinesl všechno to, co bych od správnýho amerického akčňáku chtěl a očekával. Poctivou dvojku, která se ze začátku má ráda, pak se nemá ráda a nakonec se zase má ráda. Výbornou akci, parádní hlášky, dobrý příběh a ironickou legraci, bez které by takový film byl poloviční. Smůla pro Amíky, že tenhle film natočil Islanďan. Já mu ale na druhou stranu gratuluju, že se tak parádně dokázal upíchnout v Hollywoodu. Pokud bude takové filmy točit i nadále, vůbec se nebudu zlobit. Tady jsem se opravdu cítil jak u Smrtonosný zbraně, a to se mi vážně nestalo dobrých pět let.(4.7.2014)

Čisté béčko, jak vypadnuté z osmdesátek. Hodne to atmosférou pripomína staršie pecky Waltera Hilla, ale obsahovo je to predimenzované v štýle Rennyho Harlina. Obsadenie fajn + oceňujem parádnu oldschoolovu kameru Olivera Wooda. Blbé je to na kvadrát. U inej Wahlbergovej buddy akčňárny z toho istého roku, Pain & Gain, to bola výhoda a regulérny tvúrčí zámer. Pri 2 Guns je to skôr na smiech/škrípanie zubami.(11.12.2016)

Skvělá osmdesátková nahláškovaná záležitost. Wahlberg je pro mě akčním borcem roku. Po Pain and Gain další skvělý zásek a putuje do mé desítky oblíbených herců, odkud vyhazuje Willise. Paula Patton je dost možná nejkrásnější ženskou v současném Hollywoodu a Denzel opět výborný. Nemám k filmu jediné výhrady a Baltasar jen potvrdil že mě zcela vyhovuje. 2 Guns zkrátka a dobře baví. Tečka.(16.11.2013)

Akční komedie prakticky se vším všudy co od ní očekáváte. Marky Markovi to s Denzelem svědčí a já jsem se celkem nasmál. Samozřejmě musíte brát film s rezerervou. Ale pokud jsi chcete odpočinout a moc nepřemýšlet a k tomu se pobavit tak je toto správná volba. Trošku jsem se bál islandského režiséra, ale zvládnul to na dvojku.(11.10.2013)

// Musím říct, že toho bylo dost. Těch podzápletek, no.. solidní, na to v jakém jsme žánru, možná až moc. Vlastně, hlavní dvojice byla perfektní, Paula Patton sexy as hell, Bill Paxton jeden z nej CIA agentů za dlouhou dobu a opravdu mi to uteklo, ale k pořádné trefě do černého tomu přece jenom dost chybělo. Třeba vizuál, vsadím se, že od Baye by to vypadalo mnohem lépe, pak ten děj, zjednodušit to, taky bych se nezlobil. Jestli bych si ale dal dvojku? Hej, asi jo. Hláškujicí Denzel hned tak neomrzí. 3,5*(25.12.2013)