Obsadenie bolo dobré, ale aj tak to nebolo nič extra. Zápletka vyzerala zo začiatku celkom slušne, ale nebavili ma tie akčné scéniská, kde hlavným hrdinom všetko vždy prejde. Nezáleží na tom, koľko tisícov guliek bolo vypálených napríklad z vrtulníka, záleží na tom, že hero sa dokáže vyhnúť tým dvom, ktoré nakoniec dopadli na zem. Keď už som pri záverečnej scéne, tak je fakt obdivuhodné, ako sa dokázali všetci vinšovníci pekne stretnúť. A ak si do toho predstavíme, ako sa 2 x hero ocitne v strede kruhu, po obvode ktorého smerujú do stredu paľbu jednotlivo príslušníci armádnej rozviedky, agenti CIA a gadžovia z drogového syndikátu, a dokážu z toho vyviaznuť, tak je nám jasné, že sa pozeráme na stelesnenú bezmozgú nesmrteľnosť.(17.11.2013)

Pohodová akční satira, která zřejmě nenadchne ničím jiným, než správně namíchanou hlavní dvojku. Duo Washington-Wahlberg skutečně funguje na výbornou. Pokaždé vás překvapí jednou ze svých vtipných hlášek nebo jen prostě udělají něco nepředvídatelného. Bez nich by ten film nebyl ani poloviční. Už dlouho jsem Denzela neviděl v takto komediální roli a nečekal bych, že mu takhle sedne...70%(10.11.2013)

Je to tak týden, co jsem film viděl a pamatuju si z něj jenom tolik, že při pohledu na Pavlínku jsem měl sto chutí tasit svoje zbraně. To jí sice může těšit, jestli si právě teď čte můj komentář, ale Baltasar Kormákur si za to moc nekoupí. Kde bylo prosím pěkně nějaké jiskření a špičkování hlavní dvojice, které dělá z akční komedie akční komedii? Mně je jasné, že s Wahlbergem se hraje stejně těžce jako proti Bayernu Mnichov, ale ona už příprava na papíře asi až moc spoléhala na to, že "vrazíme tam jednoho černýho, jednoho bílýho, kudrnatou roštěnku, spoustu peněz, na konci to všecko rozstřílíme a bude vymalováno."(28.10.2013)

V ramci akcneho zanru skor priemerna zalezitost nabita exploziami, strielackami a nahanackami. Dialogy a slovne prestrelky svizne a vtipne, miestami nuda a bez ziadnej stavy. Hlavna dvojka celkom fungujuca, s patricnou chemiou. V celkovom dojme tento film funguje ako uvolnena akcna jednorazovka, na ktoru si uz po dvoch tyzdnoch ani nespomeniem.(6.5.2014)

Tak takhle si představuji akčňák. Všeho akorát, žádná pompéznost, ale čistokrevná akce a ještě k tomu super akce, skvělá dvojka, no nemějte je rádi, když se třeba muchlujou v písku. Sice neradi, každý hrál za jinou ligu, ale co, nakonec to dali dohromady a zachránili celý svět. Přežili všechny přestřelky, to se hned tak nevidí, jen sem tam nějaké škrábnutí, až jsem přemýšlela o zařazení do sci fi žánru. Za mě je to pravé ořechové. Bobby a Marcus byli prostě prima kluci a to si zaslouží vyšší ohodnocení. Jen škoda těch autíček, ale ta jízda stála za to.(6.1.2017)