Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)

Poměrně atypický, sice dost předvídatelný "buddy movie" od jehož definitivní režijní 'majklbejovské" vyzrálosti ho dělilo režisérovo opojení Hollywoodem a s tím také spojená nenasytnost, protože se chtěl za každou cenu v kinech vytáhnout, až příliš toho dějově obsáhnout, a ne vždy na to měl. Přesto je druhý akční film islandského režiséra Baltasara Kormákura minimálně o třídu lepší, než slabý "Kontraband" rovněž s Markem Wahlbergem v hlavní roli, kterého si zřejmě z předešlé spolupráce oblíbil. Dějově bych to nastínil asi takto. Jsou dva a od jisté doby jsou to partáci, kteří provedli bankovní loupež a přetahují se o monstrozní balík peněz (43,125 mil.$) s drogovým kartelem a zkorumpovaným šéfem CIA. Potíž je akorát v tom, že Michael Stigman (Mark Wahlberg) je ve skutečnosti bývalý důstojník námořní rozvědky a Robert Trench alias Bobby Beans (Denzel Washington) je protidrogový agent DEA. Oba pracují v utajení obestřeném složitými okolnostmi, které je k tomu vedly a hlavně, ani jeden to o tom druhém neví. Je jen na nich, jak tohle zásadní odhalení jeden od druhého přijme, a jestli v rámci záchrany životů a nějakého toho vysokého spropitného z podpáleného bistra, o které se postarají v úvodní sekvenci filmu, budou ochotní vzájemně spolupracovat. Rovnou říkám, že do podobně laděného filmu lépe zapadá žvýkající a lehce nafrajírkovaný Wahlberg než Washington v úděsném apartním kloboučku ze smetiště, co ho tam asi kdysi pohodil Usher. Překvapivě však tahle dvojka po celou dobu filmu energicky funguje, a i když skoro nezavřou klapačku, někdy je to až kulometná kadence, a nesnaží se o podbízivé hláškování, tak je na ně radost pohledět. Dále zaujme Bill Paxton jako zkorumpovaný CIA padouch a vllastně většiny rolí se herci zhostili dobře, až na tragickou Paulu Patton v roli agentky DEA a současně Bobbyho milé, která do sexbomby měla daleko a o nic lépe na tom byly i její herecké schopnosti. V akčních scénách se režisér moc nepředvedl. Upřednostil kvantitu před kvalitou a žádná z akčních scén nebyla dostatečně rozmáchlá, mimořádně nasnímaná a režisér nepřišel ani s nijak osobitým akčním stylem. Některé scény však přece jen snesly přísnější měřítko, jako třeba mučení rozběsněným býkem, kterého naši hrdinové měli jen pár centimetrů od hlav, když viseli zavěšení hlavami dolů. Tempo pro story s originálními momenty bylo nastaveno perfektně a řada scén s Billem Paxtonem patřila k tomu nejnapínavějšímu a nejmrazivějšímu, co film nabídl. Horší to bylo s tím, jak se vůbec duo odpadlíků dalo dohromady a scénář se neobtěžoval přijít s objasněním. A nebyl to jediný sporný moment stran scénáře, který o minulosti postav podával jen velmi strohé informace. A to nejhorší byla předvídatelnost děje a také až příliš křečovité špičkování mezi Bobbym a Stigem. Upřímně, tento film v kině není žádné velké terno. Občas se film velmi neotřele vzpírá zaběhaným schématům "buddy movies", ale hned o pár sekvencí dál, do těchto schematických chapadel spadne. To se opakuje až do konce filmu. Kormákur se v akčních scénách nevyrovnal svým slavnějším režijním specialistům, ale zkusil nový styl, který ještě není v jeho podání tolik vybroušený a k dispozici měl dobré herecké obsazení. Na akční film má ještě jeden pokus. Mé hodnocení: 60%(14.10.2013)

Akční komedie prakticky se vším všudy co od ní očekáváte. Marky Markovi to s Denzelem svědčí a já jsem se celkem nasmál. Samozřejmě musíte brát film s rezerervou. Ale pokud jsi chcete odpočinout a moc nepřemýšlet a k tomu se pobavit tak je toto správná volba. Trošku jsem se bál islandského režiséra, ale zvládnul to na dvojku.(11.10.2013)

Čisté béčko, jak vypadnuté z osmdesátek. Hodne to atmosférou pripomína staršie pecky Waltera Hilla, ale obsahovo je to predimenzované v štýle Rennyho Harlina. Obsadenie fajn + oceňujem parádnu oldschoolovu kameru Olivera Wooda. Blbé je to na kvadrát. U inej Wahlbergovej buddy akčňárny z toho istého roku, Pain & Gain, to bola výhoda a regulérny tvúrčí zámer. Pri 2 Guns je to skôr na smiech/škrípanie zubami.(11.12.2016)

// Musím říct, že toho bylo dost. Těch podzápletek, no.. solidní, na to v jakém jsme žánru, možná až moc. Vlastně, hlavní dvojice byla perfektní, Paula Patton sexy as hell, Bill Paxton jeden z nej CIA agentů za dlouhou dobu a opravdu mi to uteklo, ale k pořádné trefě do černého tomu přece jenom dost chybělo. Třeba vizuál, vsadím se, že od Baye by to vypadalo mnohem lépe, pak ten děj, zjednodušit to, taky bych se nezlobil. Jestli bych si ale dal dvojku? Hej, asi jo. Hláškujicí Denzel hned tak neomrzí. 3,5*(25.12.2013)