Ako no-brain chvíľka na zabitie nudy je to úplná pecka:) Nič zásadné sa nedeje, všetko tu už bolo a mnohonásobne lepšie, ale nejakým podivným spôsobom je 2 guns sviežou akčnou jazdou, pričom na mňa fungovali aj všetky tie vtípky, ktoré boli tiež predvídateľné. Žeby v tom bola nejaká Islandská alchýmia...?:)(22.4.2014)

Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)

Až pri sledovaní som začal zisťovať koľko známych tvárí tu hrá. Dvojke W&W (Wahlberg, Washington) to spolu klape, občas je to sranda, ale všetko ubíja až príliš prekombinovaný scenár. Možno ho písali dvaja a bavili sa na divákov účet. Akčné scény sú svižné, ale film sa nedá brať vážne. Ok, je to akčný výplach a tvorcom o nejakú dôveryhodnosť možno ani nešlo, ale aby som si zábavu užil viac, chcelo by to na vtipoch ešte viac zapracovať a navyše v takto ladených filmoch sa krásky ako P. Patton nezabíjajú. 60%.(23.3.2014)

Je to zábava výhradně pro lidi, kteří mají nakoukané kriminálky a filmy podobné tématiky a v hlavě jim utkvěly slavné hlášky a různé odkazy hlavních hrdinů. Pro takového člověka bude 2 Guns příjemná parodie s několika zajímavými momenty a výbornou ústřední dvojící. Pro zbytek to bude jen solidní lupičská krimikomedie se zajímavými hereckými představiteli.(30.11.2013)

Slušně odpracované, ale na vyšší level to nemělo. Stejně jako loňský kriminální výlet Islanďana Baltasara Kormákura Kontraband. Akční komedie 2 zbraně ho zase trochu představila širšímu publiku, ale díru do hlavy mu neudělala. Jeho hrdinové se představují jako ti pánové z ostřílených buddy movies, jakými byly Smrtonosné zbraně nebo nedostižný Poslední skaut. Drsňáci, hláškaři. Tvůrci dobře znají pravidla žánru, nenabídli málo, ale taky se úplně nepředřeli a opora v kvalitnějším scénáři prostě chybí. Jednoduchý motiv je přetavený do zbytečně spletitého vyprávění. Ústřední dvojice Wahlberg-Washington zkrátka tuhle jednohubku táhne i ve slabších chvílích. Vadilo mi hlavně střídání nálad/atmosféry. Před detektivem Joem Hallenbeckem před lety také stálo několik zásadních rozhodnutí, našel si čas na infantilní chování, trefné sarkastické hlášky i na pořádnou řežbu. A fungovalo to královsky. Tady mi zbyl solidní vizuál, několik lehce zapomenutelných komických situací, dva sympaťáci v čele a krásná Paula Patton v jejich blízkosti. Není to málo, ale ani moc!!(28.10.2013)

• - Natáčení filmu probíhalo v New Orleans v Louisianě a v oblastech po celém Novém Mexiku. (Kevin 3171)

• - Keď mexický šéf vypustí na hrdinov býka, stojí v blízkosti klietky, ktorá ho má pred býkom chrániť. Pri zábere zblízka však stojí za klietkou. (johnsnow)

• - Scéna Deb, v ktorej je bez trička, bola nápadom jej hereckej predstaviteľky Pauly Patton. (Astonko)