Čisté béčko, jak vypadnuté z osmdesátek. Hodne to atmosférou pripomína staršie pecky Waltera Hilla, ale obsahovo je to predimenzované v štýle Rennyho Harlina. Obsadenie fajn + oceňujem parádnu oldschoolovu kameru Olivera Wooda. Blbé je to na kvadrát. U inej Wahlbergovej buddy akčňárny z toho istého roku, Pain & Gain, to bola výhoda a regulérny tvúrčí zámer. Pri 2 Guns je to skôr na smiech/škrípanie zubami.(11.12.2016)

,,BOBBY BEANS JE TAJNÝ DEA AGENT. A PAN STIGMAN DEZERTOVAL Z NÁMOŘNICKÉ ROZVĚDKY. UKRADLI 43,125 MILIONŮ DOLARŮ Z BANKY TRES CRUCES. CHCEME JE ZPÁTKY“ … ,,JE ZA TO NÁLEZNÉ?“.… /// Uvolněný vyprávění, v obstojným tempu (podřízenýmu hláškám), o tom, jaký to je, když po vás jde CIA, DEA, armáda a drogovej kartel. Pohodáři W+W užívající si role by mohli bejt z fleku parťáci bratrů Oodieovejch, což značí, že tuhle nuznou a nefkusnou zábavu já můžu. Tohle totiž není nic jinýho, než vodlehčená a svěží jízda, ve který se neřešej zbytečný detajly. Tak nějak osobně su navíc rád, že Kormákur nemíní prudit, ale bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O komiksy Stevena Granta se nezajímám. 2.) Často slýchám: ,,Mluv tiše a vezmi si M4 s granátometem“. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(10.11.2013)

Je to tak týden, co jsem film viděl a pamatuju si z něj jenom tolik, že při pohledu na Pavlínku jsem měl sto chutí tasit svoje zbraně. To jí sice může těšit, jestli si právě teď čte můj komentář, ale Baltasar Kormákur si za to moc nekoupí. Kde bylo prosím pěkně nějaké jiskření a špičkování hlavní dvojice, které dělá z akční komedie akční komedii? Mně je jasné, že s Wahlbergem se hraje stejně těžce jako proti Bayernu Mnichov, ale ona už příprava na papíře asi až moc spoléhala na to, že "vrazíme tam jednoho černýho, jednoho bílýho, kudrnatou roštěnku, spoustu peněz, na konci to všecko rozstřílíme a bude vymalováno."(28.10.2013)

Islandský Ridly se opět dostal na pálku a s lehkostí sobě vlastní to místo nějakého trapného bruckhajmrovského houmranu zase napálil rovnou do Mannových koulí. Přesně takhle totiž mají vypadat reminiscence devadesátkových akčňáků, aniž by se jeden musel úchylit k debilním, zfetovaným pirátům, u nichž dvanáctiletí otyloni lepí žvýkačky pod sedačky, aby je z toho nadšeného kvičení nevdechli, nebo brutálně znudit všechny kromě masturbujících artových hnědopichů dvě hodiny mlčícím Goslingem. Tak to má prostě být! Film musí především bavit a ne vás nutit mačkat si otráveně jebáky či se třepat na to, jaký že skrytý jinotaj, o němž nemá tušení ani sám režisér, tu pak ve svém grafomanském zvratku zase odhalím, aby ostatní mastňáci ze šachového kroužku padli na prdel! Tenhle Komár Bajkonur mi rozhodně krev nepije, už podruhé mi rozhýbal koule a doufám, že jej Island brzy vyhostí, aby musel zůstat v Holyúdu a ukázal těm zkostnatělým židákům, že lze pořád páchat zábavné filmy bez epileptických střihů, supergayů, robomrdek a filosofických přesahů.(21.10.2013)

• BoPo

Na jednej strane nízke celkové hodnotenie a na druhej celkom slušná kopa spokojených dojmov. Tak si vravím, ktorý tábor užívateľov je za škodnú? Po zhliadnutí Černý Petr zostáva v rukách všetkých čo dali 4 hviezdy, respektíve o nich vôbec uvažovali. 2 zbraně sú naozaj rozdvojené. Chvíľu nevážne, chvíľu vážne. Drama strieda komédiu a tú strieda ačkný film strieľajúci hlášky. Mark Wahlberg a Denzel Washington sa pokúsili vytvoriť novodobého Gibsona a Glovera. Vďaka prepálenej minutáži miestami dosť zívačka.(13.1.2014)