Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Posledních 12 měsíců jsou agent Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Washington) a důstojník Americké námořní rozvědky Marcus Stigman (Wahlberg) i přes vzájemné antipatie odsouzeni nehnout se od sebe téměř na krok. Pracují v utajení jako členové drogového syndikátu a každý z nich svému partnerovi věří zhruba tolik jako zločincům, jejichž zadržením byli oba pověřeni. Když jejich pokus o proniknutí do mexického drogového kartelu a zabavení milionů dolarů selže, jsou Trench a Stigman svými nadřízenými ponecháni napospas osudu. Teď, když se je všichni snaží dostat za mříže nebo pohřbít, se mohou spoléhat pouze jeden na druhého. Jejich pronásledovatelé to ale nebudou mít jednoduché, protože když celé roky předstíráte, že patříte mezi padouchy, nemůžete se ubránit tomu, abyste se od nich něčemu nepřiučili. (HBO GO)

(více)

Videa (44)

Trailer 1

Recenze (619)

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Musím říct, že toho bylo dost. Těch podzápletek, no.. solidní, na to v jakém jsme žánru, možná až moc. Vlastně, hlavní dvojice byla perfektní, Paula Patton sexy as hell, Bill Paxton jeden z nej CIA agentů za dlouhou dobu a opravdu mi to uteklo, ale k pořádné trefě do černého tomu přece jenom dost chybělo. Třeba vizuál, vsadím se, že od Baye by to vypadalo mnohem lépe, pak ten děj, zjednodušit to, taky bych se nezlobil. Jestli bych si ale dal dvojku? Hej, asi jo. Hláškujicí Denzel hned tak neomrzí. 3,5* ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Příběh dvou agentů lehce zklame hlavně ctitele islandského režiséra Baltasara Kormákura. Pokud tedy doufali, že do Hollywoodu přenese typickou přízračnost svých děl včetně Severních blat, vítězného titulu karlovarského festivalu před sedmi lety. Jenže těžko lze osobitost uplatnit na scénáři, jejž seriálový autor Blake Masters vystavil na tuctové zápletce. Dva policisté s tajným posláním se stanou oběťmi překomplikované vyšší hry, a tudíž štvanci, kteří musí překonat vzájemnou nedůvěru i jízlivost, aby přišli podrazu na kloub. Nicméně i z nepříliš vděčné zakázky vykutal režisér několik výhod. Jednak humor, počínaje muslimskými vtipy a konče situační hrou s telefony, jednak atmosféru opačného konce světa, Mexika s krvavým barvotiskem zábav drogových mafií. A hlavně dvojici, které to dohromady příjemně ladí. Denzel Washington i Mark Wahlberg se řadí k hercům, kterým stárnutí vyloženě svědčí, poskytuje jim odstup i nadhled, aniž by zároveň už museli omezovat svou fyzickou výkonnost. Zkrátka vznikla slušná krimi; kdyby za ní nestál tvůrce s dalekosáhlejšími ambicemi, nýbrž běžný řemeslník, pět procent navíc by jí rozhodně neublížilo. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když si vemu, že jsem měl hned na začátku po náladě, protože jsem přišel na projekci mokrej jak kdybych se zaučoval v oblasti oprav sprch a po skončení filmu jsem odcházel vysmátej jak zamilovaný sluníčko, není co řešit, bravo, bravissimo, filmečku můj milovanej, polaskal si mě přesně tam, kde to mám od filmu nejradši, na bránici. Vtipné jsou jednotlivé scény ( ta se slepicema), jednotlivé dialogy ( ty u slepic) i jednotlivé postavy (všichni u slepic ), hlavní holka těžce žratelná, akcička sice něco ztrací díky heslu houp sem, houp tam, ale naštěstí udělala kamera houpity houp snad jen při dvouch scénách, takže zábavička zase jednou triumfovala. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Nakonec se to na ty tři vyškrábalo, ale první půlku jsem se těžce nudil. Na 60 milionový biják po akční stránce velmi dietní (hodně krátkých nezajímavých akcí) a s hláškama to taky netrhá pytel, Wahlberg se snaží ale v BENGÁCH V ZÁLOZE byl tisíckrát vtipnější. Ale postupně mě dostaly různé drobné nápady a taky záporáci Paxton a Olmos byli fajn. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Je to tak týden, co jsem film viděl a pamatuju si z něj jenom tolik, že při pohledu na Pavlínku jsem měl sto chutí tasit svoje zbraně. To jí sice může těšit, jestli si právě teď čte můj komentář, ale Baltasar Kormákur si za to moc nekoupí. Kde bylo prosím pěkně nějaké jiskření a špičkování hlavní dvojice, které dělá z akční komedie akční komedii? Mně je jasné, že s Wahlbergem se hraje stejně těžce jako proti Bayernu Mnichov, ale ona už příprava na papíře asi až moc spoléhala na to, že "vrazíme tam jednoho černýho, jednoho bílýho, kudrnatou roštěnku, spoustu peněz, na konci to všecko rozstřílíme a bude vymalováno." ()

Galerie (49)

Zajímavosti (17)

  • Natáčení filmu probíhalo v New Orleans v Louisianě a v oblastech po celém Novém Mexiku. (Kevin 3171)

Související novinky

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (více)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (více)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (více)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (více)

Reklama

Reklama