,,BOBBY BEANS JE TAJNÝ DEA AGENT. A PAN STIGMAN DEZERTOVAL Z NÁMOŘNICKÉ ROZVĚDKY. UKRADLI 43,125 MILIONŮ DOLARŮ Z BANKY TRES CRUCES. CHCEME JE ZPÁTKY“ … ,,JE ZA TO NÁLEZNÉ?“.… /// Uvolněný vyprávění, v obstojným tempu (podřízenýmu hláškám), o tom, jaký to je, když po vás jde CIA, DEA, armáda a drogovej kartel. Pohodáři W+W užívající si role by mohli bejt z fleku parťáci bratrů Oodieovejch, což značí, že tuhle nuznou a nefkusnou zábavu já můžu. Tohle totiž není nic jinýho, než vodlehčená a svěží jízda, ve který se neřešej zbytečný detajly. Tak nějak osobně su navíc rád, že Kormákur nemíní prudit, ale bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O komiksy Stevena Granta se nezajímám. 2.) Často slýchám: ,,Mluv tiše a vezmi si M4 s granátometem“. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(10.11.2013)

Ach jo, další nepovedený film s mými oblíbenými herci. Kdo píše tak nepovedené scénáře a dokáže je dostat do hollywoodské produkce? I průměrný divák se musí zamyslet nad faktem, že se kolikrát ve filmu objeví scéna, která naprosto postrádá logiku. Jako třeba - hrdinové unikají v autě a "bad guys" věděli s naprostou jistotou, kterou z mnoha cest se vydají a zrovna v ten správný čas do nich narazí hned dvěma auty a kolem se vyrojí desítky Mexikánců... A nechcete mi namluvit, že policisté, kteří jeli kousek za autem, neviděli vystupovat Bobbyho? :) Špatné.(15.11.2013)

• Wacoslav1

No mě to nenadchlo. Trailer nevypadal úplně špatně, ale už teď je evidentní, že do něj naprali všechnu akci i hlášky z celýho filmu. Byl jsem zvědavej hlavně na Wahlberga kterej u mě poslední dobou docela slušně stoupá v ceně a musím konstatovat, že ani tentokrát nezklamal. Nejlepší hlody a situace tu souvisí z jeho osobou. Washigton kterýho sem nikdy nežral je pak přesně podle očekávání těžce nezábavnej a otravnej. Jako, že snaží se hláškovat za každou cenu, ale působí to poněkud uměle tu přirozenost a samozřejmost jakou má Wahlberg mu může jenom závidět. Takže tu máme značně nevyrovnanou dvojici a značně nevyrovnaný je i celý film. Příběh mě do děje nijak extra nevtáhnul z ostatních postav už tu není nikdo jiný kdo by se mi nějak nesmazatelně vryl do paměti. Akce je taková průměrná neříkám, že špatná, ale není tu zkrátka nic extra z čeho bych si sednul na prdel. Jinak sem tam nějaká ta dobrá hláška padne, ale místy se hrdinové snaží být vtipní za každou cenu a vyznívá to tak dost samoúčelně. Já nevím, ale tenhle film mě prostě nijak extra nechytnul. Další shlédnutí asi hned tak neplánuju a ani tak nepředpokládám, že bych hodnocení zvednul. 40%(22.9.2013)

Islandský Ridly se opět dostal na pálku a s lehkostí sobě vlastní to místo nějakého trapného bruckhajmrovského houmranu zase napálil rovnou do Mannových koulí. Přesně takhle totiž mají vypadat reminiscence devadesátkových akčňáků, aniž by se jeden musel úchylit k debilním, zfetovaným pirátům, u nichž dvanáctiletí otyloni lepí žvýkačky pod sedačky, aby je z toho nadšeného kvičení nevdechli, nebo brutálně znudit všechny kromě masturbujících artových hnědopichů dvě hodiny mlčícím Goslingem. Tak to má prostě být! Film musí především bavit a ne vás nutit mačkat si otráveně jebáky či se třepat na to, jaký že skrytý jinotaj, o němž nemá tušení ani sám režisér, tu pak ve svém grafomanském zvratku zase odhalím, aby ostatní mastňáci ze šachového kroužku padli na prdel! Tenhle Komár Bajkonur mi rozhodně krev nepije, už podruhé mi rozhýbal koule a doufám, že jej Island brzy vyhostí, aby musel zůstat v Holyúdu a ukázal těm zkostnatělým židákům, že lze pořád páchat zábavné filmy bez epileptických střihů, supergayů, robomrdek a filosofických přesahů.(21.10.2013)

Rozpočet $61miliónovTržby USA $75,612,460Tržby Celosvetovo $132,493,015Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,273,304 //počet predaných kusov 384,109Tržby za predaj DVD v USA $8,588,369 //počet predaných kusov 503,495║ nakoniec príbeh bez väčších ambícii, film ktorý v prvej polovici ešte čo to zaujímavé ponúkne, potom to už príde len na taký popcorňový povrchný dojazd, dvojica Wahlberg a Washington to dosť zachraňuje celkom im to sedí, ostatný herci ako Paxton či Marsden si to tiež celkom v rámci svojich úloh užívajú a snažia sa zapadnúť do deja kde občas treba udrieť nejakú praštenú hlášku, akcia slušná /videl v kine: 60%/ __moja recenzia(16.10.2013)