Zábavná odlehčená akčňárna s překombinovaným dějem, kterej mi byl v podstatě celkem jedno. Důležité je, že Wahlberg i Washington jsou super. Má to šťávu, správnýho zloducha, jehož roli si Bill Paxton fakt užívá (oproti tomu Edward James Olmos mi jako mexickej drogovej baron vůbec neseděl) a Paula Patton ukáže kozy.(27.12.2013)

Čtyři hvězdy jsou moc, objektivně jsou to tři za slušnou a hlavně nenáročnou akční zábávu, no půl hvězdičky na aktuálních 70% přihazuju za oblíbené herce. Já netvrdím, že ten film je nějak nadprůměrný, není, ale já prostě strávím něco takového mnohem lépe, než honičky autama po střechách baráků, rozmlácenou týdenní výrobu čínské automobilky atd. Jinak tady se jedná o jednoduchej kříž mezi mafošema, fízlama, žoldákama a CIA o šlohnutých 43,125 mega doláčů. Nelituju, že jsem se na to mrknul.(14.11.2013)

Skvělá osmdesátková nahláškovaná záležitost. Wahlberg je pro mě akčním borcem roku. Po Pain and Gain další skvělý zásek a putuje do mé desítky oblíbených herců, odkud vyhazuje Willise. Paula Patton je dost možná nejkrásnější ženskou v současném Hollywoodu a Denzel opět výborný. Nemám k filmu jediné výhrady a Baltasar jen potvrdil že mě zcela vyhovuje. 2 Guns zkrátka a dobře baví. Tečka.(16.11.2013)

Kormákur se stal ve svatym lese mistrem sterilnosti, nudy, šedi a kýče, gratuluji! Pokus o buddy movie nefunguje v žádném směru, protože dvojice Washington/Wahlberg není prostě vtipná seč se snaži co může.V dramatické rovině film funguje mnohem lépe, protože na to jejich herecký projev stačí víc než dobře.Jenže co je to všechno platné, když scénář je prostě tuna nudného sterilního a hloupého kýče, herecké projevy to nezachrání, akce nudná a bez nápadu a režie umělá, jako by se Kormákur bál udělat něco víc, aby si mohl příště zase na písečku natočit stejně sterilní mrdku, jenž je úplně stejně nudná a pitomá jako Kontraband a zase si mohl nahrabat pár penízek do kasičky.Že tohle v týhle době ještě někdo natočí je s podivem a ještě víc s podivem je, že se najdou lidi kteří tuhle sterilnost zafinancují.Dneska už asi může psát v americe opravdu scénáře každej kokot a pak je nějakej kebabožrout natočí.Film jako celek není sračka, jen je prostě zbytečný a nestojí nikdy za víc, jak za jedno podívání a to ještě se zaťatou prdelí.50%.(21.2.2014)

,,BOBBY BEANS JE TAJNÝ DEA AGENT. A PAN STIGMAN DEZERTOVAL Z NÁMOŘNICKÉ ROZVĚDKY. UKRADLI 43,125 MILIONŮ DOLARŮ Z BANKY TRES CRUCES. CHCEME JE ZPÁTKY“ … ,,JE ZA TO NÁLEZNÉ?“.… /// Uvolněný vyprávění, v obstojným tempu (podřízenýmu hláškám), o tom, jaký to je, když po vás jde CIA, DEA, armáda a drogovej kartel. Pohodáři W+W užívající si role by mohli bejt z fleku parťáci bratrů Oodieovejch, což značí, že tuhle nuznou a nefkusnou zábavu já můžu. Tohle totiž není nic jinýho, než vodlehčená a svěží jízda, ve který se neřešej zbytečný detajly. Tak nějak osobně su navíc rád, že Kormákur nemíní prudit, ale bavit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) O komiksy Stevena Granta se nezajímám. 2.) Často slýchám: ,,Mluv tiše a vezmi si M4 s granátometem“. 3.) Thx za titule ,,.Bac.“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ ne(10.11.2013)

• - Při druhé "ruské ruletě" si můžeme všimnout různé polohy nábojů na stole při vyndavání z bubínku a následných scénách, kde jsou jinak uspořádány a umístěny. (Shadowrat)

• - Denzel Washington a Paula Patton sa stretli už pri natáčaní filmu Deja Vu (2006). (kacer4)

• - Při automobilové honičce jsou v jednotlivých scénách vidět různě poškozená světla. (Pyron)