Dvanáct měsíčků (TV film)

O dvanástich mesiačikoch

Pohádka

Česko, 2012, 97 min

Hodnocení nevyznívá moc kladně, jenže tohle zpracování Dvanácti měsíčků bylo dosti příjemné. Jednoduše zobrazená, klasická pohádka, která strčí hravě do kapsy novodobé slátaniny od pisálků, kteří už nevědí, co dalšího by si vycucali z prstů, tak smolí jednu slátaninu za druhou, mnohdy nemající hlavu ani patu. Zrovna takovou pohádku bych se nebál pustit svým ratolestem, kdybych nějaké měl. :D(22.12.2014)

• jhrasko

Tri oriešky strihnúté s Perinbabou. Sympatická Maruška a totálne zle učesaný Kája. Akoby autorom novodobých českých rozprávok došiel dych - príbehy kopírujú, herci sa výrazne viac opičia (čeština má "krásny" výraz PITVOŘĚNÍ), sú zbytočne expresívni (PŘEHRÁVAJÍ) na úkor jednoduchosti príbehovej, v motívoch, hereckej. Dlhodobé a smutné konštatovanie.(2.1.2014)

• topi

Co čekat od režiséra paskvilů jako byli Snowborďáci a Rafťáci. Tohle bylo tak strašný, že jsem nevěřil vlastním očím, co se děje! Otřesné efekty, hrozné dialogy a jako třešnička na dortu je macecha v neskutečně hrozném přehrávání Veroniky Žilkové. To byl teda výkon, za kterej by měla spadnout na spodek herecké žumpy. A to nemluvím o dalších " hereckých " rolích. Fuj, tohle už bych nerad viděl někdy znovu!(28.12.2014)

Super. To nemá chybu. Užasný humor a musím vyzdvihnout soundtrack, protože ta ustřední písnička (ale i ostatní znělky) ta je naprosto dokonalá a jedna z uplně, ale uplně nejlepších, co jsem kdy vůbec slyšela. Chvilkama byly lehce slabší herecké projevy, ale zaznamenala jsem to jen párkrát a 12 měsíčků v podání takových velikánů, to rozhodně okamžitě zastínili. Jako rádoby druidové ve stonehenge byly dokonalí. Moc se mi líbilo, jak to spracovali, jak to vypadalo, jak čarovali ... prostě vše. Musím říct, že jsem nesmírně překvapena, nečekala jsem, že se mi ta pohádka bude až tak moc líbit. Ale vážně super. Hvězdy bych dala 4, ale ta jedna navíc je tam trochu pro zlepšení průměru.(28.12.2012)

• korbitch22

Dost velká bída, česká pohádka je už prostě mrtvá.Skoro mě až bolelo vidět jak se snaží Roman Vojtek hrát, ani jednomu herci nevěříte jediné slovo, vše je strojené, umělé.Už si ani nepamatuju kdy naposled jsem viděl něco českého, co stálo za řeč.Proč už to nejde tak lehce, proč už češi neumějí udělat tak hezké pohádky jako S čerty nejsou žerty, nebo Popelka?Jako velký kámen úrazu bych označil i naší moderní dobu a kamery, které prostě těm pohádkám dávají full HD look a těm filmům to prostě zatraceně nesluší.Janákovi se povedly hezké kostýmy a lokace, jinak je to herecká tragédie a strojená bída.Kde je mlynář Máchal? :/ 40%(25.12.2012)

• - Natáčelo se ve skanzenu Rožnov pod Radhoštěm a v Beskydech. (M.B)

• - Hora a zároveň i sídlo Dvanácti měsíčku bylo vytvořeno graficky ve studiu ČT. (TuristikaJi)

• - Pohádku tvůrci natáčeli celé 3 roky, zrazovalo je totiž počasí. Často museli odložit natáčení kvůli nedostatku sněhu nebo docházely finance. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)