Dvanáct měsíčků (TV film)

O dvanástich mesiačikoch

Pohádka

Česko, 2012, 97 min

No vida vida... tak češi přece jenom ještě umí zatočit pěknou pohádku.(24.12.2012)

• jhsoft

Taková nemastná, neslaná směsice několika pohádek v čele s nesympatickým Vojtkem. Dokoukal jsem to v podstatě, jen kvůli sympatické Marušce:)(25.12.2012)

Obydlí dvanácti měsíčků trošku jakoby vypadlo z Tolkiena s úsměvnou variací na Stonehenge, měsíčci sami jsou spíš parodií na řád kapucínů. Svými sympatickými hláškami ale zachraňují celý dojem ("A co kdybysme z Marušky udělali třináctej měsíc?"). Maruška se mi nelíbila a Roman Vojtek mě bavil naposledy na svém absolventském koncertu, což máme nějakejch šestnáct let. A i když jsem sám starej kanálník, nemyslím si, že do pohádek patří výkřiky typu "nežer to!" nebo "di se vycpat!". Ale jako celek to až takovej průser není.(27.12.2012)

Hodnocení nevyznívá moc kladně, jenže tohle zpracování Dvanácti měsíčků bylo dosti příjemné. Jednoduše zobrazená, klasická pohádka, která strčí hravě do kapsy novodobé slátaniny od pisálků, kteří už nevědí, co dalšího by si vycucali z prstů, tak smolí jednu slátaninu za druhou, mnohdy nemající hlavu ani patu. Zrovna takovou pohádku bych se nebál pustit svým ratolestem, kdybych nějaké měl. :D(22.12.2014)

• duklak2

Směs Popelky i Mrazíka se nepovedl. Na druhou stranu to zase není až tak špatné, jak asi napovídá mé hodnocení. Vyzdvihuji výkon paní Žilkové, která nezklamala. Pan Vojtek na jeho věk rozhodně nevypadá. Chválím hudbu, která přesně zapadá do snímku. Příběh trochu pokulhává a celá tato pohádka jen potvrzuje, že v dnešní době se kvalitní film natočí bohužel málokdy.(25.12.2012)

• - Hora a zároveň i sídlo Dvanácti měsíčku bylo vytvořeno graficky ve studiu ČT. (TuristikaJi)

• - Při natáčení se Romanu Vojtkovi ztrácely paruky, a tak jich vystřídal hned několik. (Aknah)

• - Pohádku tvůrci natáčeli celé 3 roky, zrazovalo je totiž počasí. Často museli odložit natáčení kvůli nedostatku sněhu nebo docházely finance. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)