poster

Dvanáct měsíčků (TV film)

 • Slovensko

  O dvanástich mesiačikoch

Pohádka

Česko, 2012, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Jako každý rok, tak i tenhle rok se těším, až si po štědrovečerní večeři pustím na České televizi novou pohádku. Tentokrát padla volba na Dvanáct měsíčků a já se opravdu těšil. Musím nicméně říct, že výsledek nebyl nejhorší, ale byl to takový slušný průměr. Žilková byla šílená. Vojtek a Majkusová v pohodě. Dvanáct měsíčků bylo naopak to nejlepší, co na pohádce bylo. Jenom škoda, že příběh si kromě základního příběhu ukrad kus z Mrazíka, kus z Popelky a udělal z toho takový všelijaký mišmaš.(29.12.2012)

 • jhrasko
  **

  Tri oriešky strihnúté s Perinbabou. Sympatická Maruška a totálne zle učesaný Kája. Akoby autorom novodobých českých rozprávok došiel dych - príbehy kopírujú, herci sa výrazne viac opičia (čeština má "krásny" výraz PITVOŘĚNÍ), sú zbytočne expresívni (PŘEHRÁVAJÍ) na úkor jednoduchosti príbehovej, v motívoch, hereckej. Dlhodobé a smutné konštatovanie.(2.1.2014)

 • D.Moore
  **

  Ha, záhada Stonehenge vyřešena! Od Karla Janáka jsem čekal jen to nejhorší... A tentokrát to nebyl úplný odpad. Atmosféra sice vykrádala Tři oříšky pro Popelku, macecha s nevlastní sestrou zase jako by přijely na prasaty tažených saních přímo z Mrazíka, nicméně klady tu byly. Především představitelka Marušky, neokoukaná, moc hezká a přirozená dívka. Líbila se mi i kamera, která si zasněžené exteriéry vyloženě užívala a spolu s hudebním doprovodem vyráběla vcelku působivé scény. Škoda, že pohádka byla až příliš ukřičená, jak už to u českých pohádek poslední doby bývá, že si měsíčkové až příliš hráli na "něco na způsob nebe z Anděla páně" a že celé to "velkolepé" finále bylo pořádně směšné. Dvě a půl hvězdy, čistý průměr. Den po zhlédnutí zaokrouhluji dolů.(24.12.2012)

 • argenson
  ***

  Obydlí dvanácti měsíčků trošku jakoby vypadlo z Tolkiena s úsměvnou variací na Stonehenge, měsíčci sami jsou spíš parodií na řád kapucínů. Svými sympatickými hláškami ale zachraňují celý dojem ("A co kdybysme z Marušky udělali třináctej měsíc?"). Maruška se mi nelíbila a Roman Vojtek mě bavil naposledy na svém absolventském koncertu, což máme nějakejch šestnáct let. A i když jsem sám starej kanálník, nemyslím si, že do pohádek patří výkřiky typu "nežer to!" nebo "di se vycpat!". Ale jako celek to až takovej průser není.(27.12.2012)

 • swamp
  ***

  Pohádka Dvanáct měsíčků sice není v ničem originální, alespoň si však oproti jiným současným pokusům udržuje jednoznačný statut "pohádka". Nikdo ze štábu (jak před, tak za kamerou) nepředvádí žádný exkluzivní výkon, přesto můžu říct, že v rámci svátků jsem ochoten přistoupit na Janákovu hru a nijak zvlášť se neurazit. Zvláště pak, když nám nabídl pohled na spoustu sněhu (navíc ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm), o kterém si v realitě můžeme jen nechat zdát.(2.1.2013)

 • - Pohádku tvůrci natáčeli celé 3 roky, zrazovalo je totiž počasí. Často museli odložit natáčení kvůli nedostatku sněhu nebo docházely finance. [Zdroj: deník Metro] (hippyman)

 • - Při natáčení se Romanu Vojtkovi ztrácely paruky, a tak jich vystřídal hned několik. (Aknah)

 • - Hora a zároveň i sídlo Dvanácti měsíčku bylo vytvořeno graficky ve studiu ČT. (TuristikaJi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace