Blood

• Velká Británie Blood - You Can't Bury the Truth

Blood je temný thriller, mapujúci morálny kolaps rodiny policajtov. Príbeh pojednáva o dvoch bratoch policajtoch, ktorí sa rozhodnú vziať spravodlivosť do vlastných rúk a zabijú človeka podozrivého z brutálnej vraždy. Situácia sa zamotáva, keď musia vyšetrovať vraždu, ktorú sami spáchali. To ich uvrhne do chaosu a navyše sa nad celým prípadom vznáša tieň ich otca, ktorý je tiež bývalý policajt.
Režisérom thrilleru je majster gotického hororu Nick Murphy (Awakening). Vo úlohách bratov sa predstavia Stephen Graham (Piráti z Karibiku: V neznámych vodách, This is England) a Paul Bettany (Da Vinciho kód, Dogville). Otca dvoch policajtov si zahrá Brian Cox (Trója, RED) a v úlohe Roberta Seymoura sa predstaví Mark Strong (Kick-Ass, Sherlock Holmes). (ywo666)

KOZEL84

Potěší,že Bettany zase hraje,ale jinak to není tak zajímavé jak se mi na první pohled zdálo.Je to předvídatelná,nezajímavá rutina bez atmosféry a napětí.A pohádka o svědomí.2aPůl ()

gicous

Příběh o vině obou hlavních představitelů testující sílu pout v rámci jedné rodiny. Pravda, námět nanabízí nic nového. Tentokrát ho ale táhnou kupředu dobří herci v čele s Paulem Bettanym a Markem Strongem. Všechno to je zabaleno do mrazivě chladné atmosféry, která vás na duši určitě nepohladí. 6/10 ()

Nightmare89

Problémom je, že obdobných filmov je jak na Luníku IX nezamestanných, čím pádom iba dobre odvedené remeslo skrátka nestačí na to aby vo vás zanechalo výraznejší dojem... No a keďže v tomto prípade sa rozhodne nejedná o dramaticky prevratný počin, nad priepasťou priemeru ho držia len herci podopretí skvelou hudbou. 4real weak 4 stars. ()

a0001

Skvelý thriller!! Nešetrí pocitom autentiskosti. Skvelé herecké výkony, výborne navrhnuté postavy, úžasne zahrané emócie, dialógy dopĺňajú dokonalosť snímku na plný počet. Vizuálne i zvukovo dokonalý šperk. 100% Komu sa to nepáči nech si pozrite kriminálky typu Miami, Las Vegas a podobný odpad, pár divákov je zvyknutých ešte stále na 1000rozbitých aut 20mŕtvol a efekty hutnejšie ako myšlienku, či dobrý herecký výkon. Tu sa však produkt exkrement nepodáva, tak si nechajte zájsť chuť a naservírujte si ho inde. ()

kacir

Vražda nevinného, aj keď úchyla, dokáže zničiť. Ale koledoval si o to sám.. Človek bez morálneho cítenia by si kľudne žil ďalej a nevadilo by mu ani to, že behom chvíle sa stal tým istým človekom, ktorého sa snažil vypátrať. V celku dobrá robota. ()

veverysiak

Viac psycho ako krimi s dostatočnou dávkou pochmúrnosti, som celkom rád, že Paul sa konečne bravúrne prejavil a našťastie aj ostatní podali solídne výkony, ničmenej takéto kúsky ma nevedia úplne nadchnúť, takže 65%. ()

petronela86

Neurazí nenadchne, co ale nadchne, je výkon Paula Bettanyho. Někde jsem četla, že je jedním z možných kandidátů na postavu Harryho Holea v Nesbeho Sněhulákovi. Myslim, že by to byla trefa do černýho. ()

mirushbiatch

Zbytocny film s mojimi oblubenymi hercami Grahamom a Coxom...2,5 Update 2017: Neviem, kde som bol vtedy mentalne,ale po dalsom, nahodnom zhliadnuti, mi az tak zbytocny nepripadal :D ()

in flames

Zajímavý, psycho-thriller, skvelý britský štýl, ktorý mi aktuálne veľmi vyhovuje. Filmové majstrovstvo -presný opak filmov kde zabijú 50 ľudí a nič, a tu jedna vražda rozhádže celý svet hlavných postáv. Vynikajúci uveiteľný herci, príjemná citlivá hudba a hlavne dokonalé scény kde jeden pohľad nahradí dlhý dialóg, scénar mohol byť aj plnší a celý film dlhší a dalo by sa nadžgať aj viac zvratov, ale o to tu nejde.......ide o to priznať si chybu.... ()

hujerita

Absolútne výborný thriller. Zo začiatku som čakal kriminálku ale sa to zvrtlo a držalo my to v napätí až dokonca. Herci v hlavných úlohách výborný. Malý veľký film. ()