Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

punkton

Pre mňa silnejšie tri hviezdy. Nenudil som sa, no niektoré veci, ala teen film, by som si odpustil. No keď sa na to pozriem ako fanúšik Star Wars, tak úplne must see :D (joke samozrejme :)) ()

prostoreka

...a bolo to celkom dobré, až kým záverečná, plesová scéna všetko nezadupala. Málokedy mi finále dokáže takto pokaziť dojem z celého filmu, ale v tomto prípade sa to podarilo priam bravúrne. Človek sa zabudol s chrumkami v ruke na pol ceste do úst dúfajúc, že to je len zlý vtip. Nebol. Ale Džulien sa mi ako mierne vyšinutá a maxi veriaca maminka páčila. ()

pajuscherry

Celkem dobrý film, už jsem viděla jeho starší verzi, takže nic nového, samozřejmě tento jelikož je nový, tak je lépe natočený. Jen hlavní hrdinka, není ani trochu ošklivá naopak je velmi sympatická.;) To už bych do role Carrie dala tu herečku, která tam hrála tu naprostou tmavovlasou krávu, ta nebyla hezká ani trochu její obličej vypadal fakt jak prasečí ksicht, takže by ta prasečí krev patřila na její obličej.:D ()

klaranapoli

No na tenhle film jsem se podívala jen proto, že je předlohou knihy Stephena Kinga a jak Kinga známe ten rozhodně nepíše nic špatného. Film se mi docela líbil, ale pod pojmem horor si představuji něco jiného. No ale občas když tam ta holka tak pěkně řádila, jsem zavřela oči a představovala si sebe, jak by se mi taky občas takováhle moc líbila ;) Nepotěšil, ale ani nezklamal :) ()

Dvyt

Modernizovaná verze klasiky, nepovedlo se to, trapné od začátku do konce, žádná atmosféra, žádné vtažení do děje, sterilní tuctový shit. ()

ajaxx

No, shrnu to asi stručně. Hlavní role: pěkně a snaživě zahraná, patří ji dík za zážitek. Casting? Velmi špatný. Což o to, matka Whiteová souhlasí, ale Tommy je poněkud tuctový a Carrie? Příliš hezká na takovou roli. Originál v tomto ohledu o moc lepší. No a poslední věc, adapatace: opět a zase nedostatečná. Pana spisovatele S. Kinga už léta lituju, zatím se nenašel dost dobrý režisér na to, aby některou z jeho knih zfilmoval tak, aby to skutečně stálo za to. Já vím, jde o rozpočet a na to, co by museli vytvořit (viz. knižní ukázka finálního pochodu Carrie skrze město, tzn. počet výbuchů, zničených kulis a kde čeho) by sama o sobě stála mraky peněz. Jenže dokážu si představit ten úspěch a divácké orgie, kdyby toto někdo dokázal. A není to jen Carrie, těch zfilmovaných děl je valná většina, ne li všechny (s vyjímkou TV filmu TO, které neodsuzuji zcela jelikož potenciál knihy je tak ohromný, že scénář by vydal spíš na seriál než film). ()

raru

Ak to mal byť horor,to teda nie.Dráma?Možno trochu.Hlavná predstaviteľka nebola vôbec šťastná voľba,k škaredému káčatku mala dosť ďaleko.A Julianne Moore tu bola so svojim výkonom akoby do počtu.Ale z vizuálnej stránky to bolo celkom fajn,a dalo sa to pozrieť bez toho,aby som pozeral na hodinky,kedy sa to už skončí. ()

RenoBo

Viděl jsem původní Carrie , dokonce před X lety i četl knihu , Ani jedno mě nijak zvlášt nezaujalo ,ale tohle spracování je výborné a dávam za 5 hvězdiček , herci , kamera vše jak má být . ()

Aeven

Na tuto nejnovější Carrie jsem se dívala zrovna v den, kdy jsem dočetla knihu. A mé pocity by se daly shrnout do slova zklamání. 100 minut jsem strávila sledováním Muzikálu ze střední avšak bez muzikálu, v menším rozsahu růžových barev a se smutným koncem, kde téměř celé město lehne v plamenech. Nevím, jestli to scénaristi udělali schválně nebo scénář prostě sestavili z obsahu na internetu, ale nepřipadá mi, že by se to nějak moc shodoval s knižní předlohou, která je mnohem lepší! Ve filmu bylo plno nepřesností: 1) Mobily a sociální sítě - to raději komentovat nebudu, jedná se o jakýsi moderní 'remake', ačkoliv mi převod Carrie, jejíž příběh se odehrává v 70. letech minulého století do moderní doby sociálních sítí, mobilů atd. připadá jako znehodnocení Kingova díla. A je to prostě škoda. 2) Slečna Desjardinová a její typické bílé šortky, jenže nějaký barvoslepý génius tam dá modrou sukni! Dobře to jsou kraviny, ale i tak mi to hodně vadilo. Když v knížce je prostě alespoň 2x zmíněno, že to prostě byly bílé šortky nikoliv modrá minisukně. :) 3) Ale já si ty barvy stejně neodpustím...Carriiny šaty na maturitní ples byly červené a ta růžová byla strašně vyblitá... 4) Nepřesnosti v časové ose a v ději. Těch bylo spíše více nežli méně a některé pasáže z knihy byly úplně vynechány nebo pozměněny, což je podle mě u některých škoda. :) A konec byl vlastně úplně jiný než v knize. Ona totiž ta fantastická kamenná bouře byla ještě před tím než si Carrie plně uvědomila sílu svých schopností, když byla ještě malá. :) Tady to je na konci a je to špatně! 5) Nepamatuji si, že by Sue byla v knize těhotná...vážně jsem četla pozorně a pokud jsem to tedy přehlédla, tak se omlouvám... ... Dále mi celou dobu vadil Ansel Elgort. Do role Tommyho mi vůbec nesedí a připitomněle se tváří..ne prostě ne! Ale třeba je to jen můj pocit...např. v Hvězdy nám nepřály jsem ho měla docela ráda. Filmu bych dala přepsat nebo alespoň poupravit nedostatky ve scénaři, protože pro ty co četli knihu nebo alespoň pro mne to bylo skutečné utrpení ty nedostatky sledovat. Ale co se týče filmu, kdybych nečetla knihu dám určitě lepší hodnocení, takhle na podívání to úplně nejhorší není. Chloë Grace Moretz a Julianne Moore své role zahrály vcelku pěkně a u některých scén jsem se i zasmála, líbily se mi efekty!!!:) Jinak díky převodu do moderní doby je to jen další film o střední škole zázračných Američanů a jejich životu a poměrech v onom vzdělávacím ústavu, akorát hlavní hrdinka outsiderka neskončí na konci s lesklými vlasy a v náručí nejoblíbenějšího kluka na škole, ale rozpoutá apokalypsu a skoro celé město lehne v troskách... :) Na podívání pěkné. ()

CaptAnne

Knižní předlohou i filmovou verzí z roku 1976 nepolíbená, nevěděla jsem, co očekávat. Tak jsem sedla k filmu a očekávala jsem, že se budu bát. Ale ono ne. Místo toho se polovinu filmu řešila témata, která rozpatlává Breakfast Club nebo Charlieho malá tajemství. Nevím, jestli je to právě tím, že je to tisíckrát přežvejkaný téma nebo tím, že jsem nikdy nepocítila na vlastní kůži hierarchizaci společnosti podobnou takový, která by podle zástupů filmů měla panovat na amerických středních, ale tenhle způsob uměleckého zpracování dětský šikany už pro mě naprosto ztratil na důvěryhodnosti a nevyvolává ve mně odpor ani strach. Prostě tomu nevěřím. Nevěřím záporačce, která se schová za tatínka, když je nejhůř, nevěřím tělocvikářce správňačce ani blondýně dobračce. Věřila jsem Carrie, Chloe mi ve své roli přišla víc než dobrá. A plus dávám i za dojem, že i přes silně přítomný duchařský prvek byli na tomto hororu-nehororu nejděsivější lidi, ne vyšší síly, což je sice zřejmě původně Kingova myšlenka, ale je fajn, když se to ve filmovém zpracování podaří zachovat. Posledních dvacet minut vyvražďování teenagerů bych ale stejně zařadila jako předkrm na menu Festivalu otrlého diváka. ()

Jekyl

Přiznám se, že jsem knihu nečetl a neviděl jsem (zatím) ani původní verzi z roku 1976. Vzdělání si však hodlám co nejdříve doplnit. Myslím si ale, že právě díky tomu dokážu tento remake přece jen ohodnotit snad trošku objektivněji. Takže. Úvodem je nutno napsat, že Carrie není horor. Spíše bych to nazval misteriozním thrilerem, jejíž námět je jak vystřižen pro Akta X. Určitě to ale není zbytečné dílo, jak tady semtam zaznívá. Carrie docela solidně zvládá od začátku udržet diváka u televize bez známky vnímání vedlejších podnětů. Tedy nesouhlasím ani s tím, že to mělo pomalý rozjezd. Triky jsou na solidní úrovni, i když mě trošku iritovala ta nekonečně opakovaná kyblíková lázeň. Kladné hodnocení zaslouží i stopáž filmu, která je tak akorát. Co se týče hereckých výkonů a obsazení. S tím prvním nemám problém - herci to zvládli solidně a především Julianna Moore byla famozní. Pohled na ní při dobývání se z komůrky byl hrůzostrašnej. I Chloe Moretz to zvládla zahrát uvěřitelně, ale měla to teda sakra těžký, čímž se dostávám do otázky obsazení. To totiž nebylo vybráno příliš vhodně. Carrie se ujala herečka, která z celého ansámblu byla nejatraktivnější a spíše než jako na školního outsidera a směšnou postavičku vypadala na studentku, po které by měl šílet celý chlapecký sbor. U vedlejších rolí mi zase vadila absence jakéhokoliv charizmatu a jistého podtonu teenage vyvraždovaček. A co ještě trošku mému hodnocení ubírá jsou některé dialogy na lince žák-kantor, kde si dovolím tvrdit, že to bylo v rámci drzosti až moc přehnané a ne příliš uvěřitelné. Dávám 3 hvězdy a myslím, že zasloužené. ()

Pythonator

Mnohem lepší zpracování, než Palmový přeceňovaný nudný originál. Tahle drsnější a bohužel i modernější verze má jen jednu velkou vadu na kráse, a tou je krása hlavní hrdinky. Ona Chloe je totiž kouzelně přitažlivá a na roli utlačované ošklivky Carrie se prostě vůbec nehodí. Což o to, já to přežiju a rád se podívám na její šťavnaté svůdné tělíčko, ale co pan Štefan Kralevic??? Co ten by na to řekl, že z jeho ošklivky udělali v rámci lepší prodejnosti pomalu sexbombu? ()

Hadrian

Carrie...aneb pohádka o holčičce, která získá kouzelnou moc a prožije ples svých snů....well...než teda všechny zmasakruje a spáchá sebevraždu :D ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek