Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

BlackMolla

Na tento film jsem se vážně těšila, a proto jsem šla hned na premiéru do kina, ale jsem docela zklamaná.. kniha je holt vždycky lepší než filmové podání a ten upravený konec se teda moc nepovedl.. ()

De Large

Z Chloe vyrastá jedna za najlepších (samozrejme, aj najkrajších - ale nie preto ju chválim) herečiek súčasnosti. Lenže nie je film ako film. Carrie nie je horor. Je to psychothriller, ktorý musia zvládnuť dvaja herci - matka a dcéra. Chloe a Julianne boli perfektné - "o tom žádná" :-). Ale ten zvyšok? Scénu po krvavom vedre asi ťažko niekto natočí normálne a dramaticky, nie je to ani tak potrebné, pre film to nie je rozhodujúca a ťažisková scéna. Škoda, že sa scenár viac nevenoval vzťahu mamy s dcérou, tak ako kniha. Je to medzi 4 a 5, výkon vytiahli spomínané dámy. ()

SnOuWeX

Upřímně musím říci, že Carrie je pro mě velkým zklamáním. Carrie je hodně rozvleklá a asi půlku filmu čekáte na nějakou akci, když konečně začne, tak je v podstatě konec, který není ani tak epický jak bych si představoval. Asi největší slabinou Carrie pro mě je atmosféra, tu jsem naprosto postrádal, možná to bylo Kimberly Peirce bo Chloë Grace Moretz, ale asi proto na mě film příliš nezapůsobil. Když už mluvím o Chloë, ačkoli ji mám rád, myslím si, že zde nepodala nejlepší výkon. Zkrátka musím říct, že Carrie je do tří čtvrtin filmu nuda, pak chvilku akce a konec, který je v podstatě nic neříkající. Vadilo mě zde kupa nedotažeností (např. její neučení, ale i přesto bezchybné ovládání telekineze) a já jsem se za celý film nedozvěděl, kdo vlastně Carrie je, představoval bych si více rozpracované postavy a také o větší prostor pro vedlejší role. Carrie je zkratkovitá, nedotažená, předvídatelná a po většinu času až příliš nudná. Ač jsem knihu od Kinga ještě nečetl, myslím si, že mohu s klidem říci, že bude lepší. Za návštěvu kina rozhodně nestojí. ()

teseth

Sice to je remake, ale vcelku zdařilý a líbil se mi překvapivě víc jak originál. Obě hlavní představitelky stvořili naprosto perfektní fanatickou rodinku, která bydlí v retro baráčku ze 60 let naplněný starým harampádím a hromadou krucifixů. Z rádia se linou náboženské písně a komůrka pod shody je připravena. Ano sice to opisuje původní zpracování a není to tak úplně horor, ale ztvárnění je parádní! Není to sice nejlepší horor letošního roku ale mě se líbil a fakt jsem si to užil. ()

Robbie

Slabotka, film akoby skončil v polovičke, príliš veľa teenagerských blbostí a pozerania sa na seba ako v malinami ovenčených pseudofantazy filmoch o upíroch a zrazu jedna akčná scéna a koniec. WTF??? Príliš málo akcie a hlavne len jedno vedro krvi?! Pani režisérka má asi slabý žalúdok, lebo toto sa hororom teda určite nedá nazvať. Ani drastické scény, ktoré síce nie sú podmienkou, ale ani psychologický moment, proste len.. film. Osobne by som veľmi ocenil, keby sa nenechali tvorcovia toľko viesť originálom a radšej zanechali len jeho kostru a pridali veeľa vlastnej fantázie. V remaku Evil Dead to napr. fungovalo výborne. Veď ako môže byť takmer doslovný remake slabého filmu dobrý? A Chloe, z ktorej priam srší hyperaktivita a verím jej úsmev, šialenstvo, drsnosť a oplzlosť, proste všetko okrem skromnosti, plachosti, nedostatku sebadôvery a vystrašenosti, dostala práve rolu založenú na atribútoch, ktoré nespĺňa.. Škoda, mám ju inak veľmi rád :-( ()

PanSoudce

Nevysvětlené, nejasné až do konce. Nevadí mi mysteriózní horory, ale musí mít alespoň základní bod, čeho se chytit. ďábel, ufo, psycho japonský holčičky se starodávnou kletbou... ale tohle? A co ta Julianne Moore? Kromě toho filmů o nepopulární holce, které se všichni vysmívají a "ono se jim to potom vymstí" už jsem viděl víc, jenom na jejich konci nebyla nepochopitelná jatka s jakousi magickou mocí. (možná se tak narodila, možná je to maybelline...) ()

opiumka

Původní film jsem neviděla a předlohu jsem nečetla. V každém případě mi přišlo, že by se člověk mohl podívat na trailer a přečíst si někde shrnutý obsah do jedné, dvou vět a nemusel by se na to ani dívat. Za pochvalu stojí jak režie, tak kamera, kostýmy, hudba, herci...všechno. Jediné, co v tom hapruje je téma. Když jdu na horror, očekávám horror. Když jdu na drama, očekávám drama. Ale tohle nebylo ani něco mezi. Spíš slabý odvar slabého odvaru něčeho mezi. Matka byla magor, to bezpochyby, šikana proběhla - slabší než bych čekala, ale proběhla. Exploze vzteku Carrie byla dostatečná, ale přišla příliš pozdě a na příliš krátkou dobu. Vlastně mi bylo hlavní hrdinky moc líto a těch lidí, co zařvali, taky. Co bych vytkla - asi scénáristovi, ačkoliv je dost možné, že i samotnému Kingovi, je poslední scéna. Nebudu tady šířit spoilery, ale po takovém masakru, jako tam proběhl, odcházet s úsměvem na rtech a pobavená...to asi nebylo to, co tvůrci chtěli v divácích vzbudit. ()

dachna

Twilight krížený s Popoluškou. Jednu hviezdu dávam za psychotickú matku a scénu s autom. Byť ja Stephen King, tak sa v hrobe obraciam. Kieždy sa niekedy na tento film objavila paródia, ale nie som si istá či je to vôbec ešte potrebné... ()

Lillyilly

Carrie je prostě Carrie, stejně dobrá jako originál, ovšem moc nepřekvapí, protože stejně všichni víme jak to dopadne. ()

vade_mecum

Tady budu kritický... Toto zpracování filmu Carrie se mi líbilo ze všeho nejméně a rozhodně to není špatnými výkony herců, protože ty byly v podstatě bezchybné. Problém však vidím ve vyznění tohoto zpracování. Ve verzích z let 1976 a 2002 mi podstata celé záležitosti vyzněla sympatičtěji. V těch dvou prvních zpracováních to dávalo mnohem větší logiku. Matka byla vždy velice fanaticky věřící, že jsem ji nenáviděl a přál jsem jí brzký skon. Líbilo se mi tam, že se Carrie začala díky svým schopnostem mstít těm trapným nepřátelům. Kdežto zde mi matka připadala ani ne tak fanatická, jako spíše duševně nemocná, která ve vlastních hodnotách nemá jasno a svým způsobem jsem ji i litoval. Carrie zde příliš často své matce vyhrožovala, že ji zabije a celé mi to od tvůrců vyznělo, jako, že si Carrie právem zaslouží titul "zplozenec pekla", což je pro mou osobu nepřípustné, protože Carrie je přeci ta, která po zásluze potrestá své trýznitele a neměla by být filmem prezentována jako ďáblovo dítě. Navíc mi přišlo, že se tvůrci snaží ohromit telekinetickými schopnostmi hlavní postavy a zastínit tím nedostatky ve filosofii filmu. ()

v0jt1s3k

Není to uplně špatné, ale občas ten film celkem plave, dost scén mimo atd. Přijde mi, že do té doby, než je Carrie pozvána na ples, tak to má stoupající tendenci. Ale pak se to nějak zvrhne. Chloe je fajn, ale jak už zmiňovali někteří zde, na tuto roli se nehodí, na to není dost "divná" :). Takže ve výsledku neodsuzuji, ale pokud bych to minul, nic se nestane ()

Mukade

och, zle sa mi dívalo na tú debilnú psychopatku mater carrie, fakin moron, ale veľmi dobre sa mi dívalo keď konečne dostala čo si zaslúžila. BTW táto rola bola pre julianne moore ďaleko primeranejšia ako tá v Don Jon... :) .Chloe bola optimálna voľba, dobre to hrala , aj dobrý xichtík na to má (: .Celkovo výborné. Originál som asi nevidel a ani sa nechystám lebo väčšinou horrory zo sedemdesiatych rokov riadne sucks ()

neni_o_com

Nuda. Drvivu vacsinu sa vo filme absolutne nic neodohralo, Chloea Grace Moretz hrala nepresvedcivo, prilis vela hluchych scenok, scenar na zaplakanie a nulova atmosfera. ()

Marlo

Považuji se za fanouška Stephena Kinga, ale bohužel zrovna tuto knihu jsem od něj nečetl a nemohu tedy srovnávat na kolik se předloha liší od tohoto filmu. A ani jsem neviděl původní film od Briana DePalmy. Takže tohle je má první zkušenost jakož to s postavou Carrie a bohužel po velmi líbivé kampani kterou tento film doprovázel mě moc tato telekinezí znalá slečinka neuchvátila. Musím tedy uznat že jsem se u filmu nijak nenudil a to hlavně díky hlavní představitelce Chloe G. Moretzové která mě od prvních kick-ass nepřestává překvapovat a podání šílené matky je taky díky Juliannne Mooreové slušné jen mi přišlo že se toho na horror moc ve filmu defakto neděje. Nechápejte mě zle ale na tento styl filmu tam bylo málo strachu, krve... či nějaké atmosféry vůbec. A též scénář mi přišel dosti slaboučký mimo dvou hlavních postav mi přišly ostatní bud dementní nebo úplně blbý. K čmuž přispěl konec kde na barák padaj šutry a vše rozemelou...Proč? nejaké vysvětlení....Také mi přišlo vše na rychlo moc spíchnuté v podstatě vidíme z jejich života cca dvy týdny do slavného maturitního večírku kde se vše zvrtne. Přál bych si víc hloubky u postav , více děje kdy šílená matka týrá své dítě, vetší rozbor postav co se jim odehrává v hlavě apod... no bylo by toho dost kritizovat, ale i přes všechny vítky jsem se bavil snad nás za pár let překvapí lepší remake..za mě 55% ()

ivanlaris

Remake sa celkom vydaril. Nechápem tieto tu negatívne komentáre. Treba prečítať zopár Kingových knižiek, potom by tu kritizujúci prišli na fakt, že je to verne podľa knižnej predlohy. Faktom je, že tento žáner nie je pre každého. Nerozumiem už ale, prečo to všetci pozerajú. Verbal a M.a.t.t. - dobré komentáre - palec hore. Tiež podľa mňa to bolo spracované výborne. Ja ako divák som dostal presne to, čo som očakával, že dostanem. Zasadenie do prítomnosti je super, veď Carrie bola tuším Kingova prvotina, a to už píše nejaký ten piatok... Presnejšie asi 40 ! rokov... en.wikipedia.org/wiki/Carrie_(novel) ()

Raziel811

Několik dobrých momentů a to je tak vše. Osobně si myslím, že výběr Chloë Grace Moretz do role Carrie byla slušná volba a to je asi tak jediný důvod proč se na film dívat.... ()

doogiemus

Najprv som si chcel prečítať knihu a tak pozrieť film, ale niekto (ahoj Anjelik) ma presvedčil, aby sme si to pozreli. Mám rád to, že King dáva do svojich kníh veci z Biblie, resp. kresťanstva, aj keď sa na tom môžu potom mnohí pohoršovať a nadávať na vieru a veriacich, že ľaľa je to o zabíjaní, pokrytcoch atď, atď... V pozadí vždy u neho vidím, že vie, o čom je skutočná viera, a akoby varoval pred extrémami a nezdravou vierou. Áno je pravda, že jestvuje vo filme zobrazený fanatizmus, a človek môže do neho skĺznuť, ak vidí iba jednu stránku Boha, v tomto prípade Sudcu. Zabúda však pritom na lásku, dobro, pokoj, odpustenie a podobne. Pri pozeraní som si tiež spomenul na slová z filmu Sedem, kde bolo povedané: "We see a deadly sin on every street corner, in every home, and we tolerate it. We tolerate it because it's common, it's trivial. We tolerate it morning, noon, and night." (John Doe). A tak som si nanovo uvedomoval skrz toto všetko úroveň morálky, etiky a prístupu k druhým v dnešnej dobe i mojom živote. No, ale inak si myslím, že to herci zahrali veľmi dobre, najmä hlavná postava. Síce je to čosi úplne iné ako Kick-ass, ale táto rola jej pristala. Celkom sa teším na knihu. Je fajn, že ma film od nej neodradil. Bude to za tri. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek