Epizody(10)

Režisérka, scenáristka a herečka Lena Dunhamová se vrací s netrpělivě očekávanou pátou řadou úspěšného, cenami ověnčeného komediálního seriálu Girls, který sleduje nejrůznější pokoření a triumfy partičky dvacátnic. Každá z nich je v této sezoně postavena před nové výzvy, a to jak v profesním, tak i milostném životě. Na začátku páté série Hannah na chvíli odloží své spisovatelské ambice stranou a pokračuje v práci učitelky. Po boku má nového přítele (a konečně taky opravdového sympaťáka) Frana. Kamarádi jí kladou na srdce, aby tenhle vztah za žádnou cenu nepokazila. Marnie mezitím s puntičkářskou pečlivostí dohlíží na přípravy své svatby s hudebním partnerem Desim. Po návratu z líbánek si však začne uvědomovat, že potřebuje víc prostoru - doslova i obrazně. Jessa, která se rozhodla stát terapeutkou, se snaží sekat latinu, zatímco investuje do svého začínajícího vztahu. A Shoshanna, která se kvůli Marnieině svatbě na otočku vrací do Států, rozjíždí slibnou kariéru v Japonsku, kde navíc flirtuje se svým novým šéfem. A to i přesto, že na ni doma čeká Scott, s nímž udržuje vztah na dálku. Upřímná a bouřlivá pátá řada Girls, která je plná nečekaných a překvapivých zvratů, je příslibem toho, že seriál zůstane jedním z nejdiskutovanějších televizních pořadů současnosti. (HBO Europe)

claudel

Já tenhle seriál neskutečně miluju a mám pocit, že pátá série zatím suverénně vede v kvalitě. Všechno do sebe krásně zapadá a závěrečný díl korunuje celou sérii... Je mi nesmírně líto, že mě čeká už jen jedna série. Jsem zvědavý, jak to dopadne s hlavním kvartetem a mým alter egem Adamem :-D ()