blondboss

Ale ale ale...zas až taká katastrofa to nebola. Ja som to šiel pozerať s tým, že je to Troška a viem, čo od neho očakávať. A to, čo som očakával, som aj dostal. Je to síce minimálne o triedu horšie ako Slunce, seno....ale bola to celkom svieža komédia a párkrát som sa aj slušne zasmial. Veľkým plusom bola Lucka Vondráčková, na ktorú proste nedám dopustiť už od mojich teenagerských liet. Stopáž dosť prepísknutá, malo to skončiť už u scény u farára Petra Š., keď si to všetko spolu vysvetlili. Každopádne to nie je filmový skvost, ale pre jednoduché rozptýlenie sa je to pohodička. 45 % ()

koza3

Nevím co mě donutilo k tomu, že jsem si večer dobrovolně pustil toto dílo Zdeňka Trošky. Asi jsem chtěl vědět, proč se to tak líbí a zda je tam pořád ten vtip, který Troška přinesl v trilogii slunce, seno, kterou mám velice rád. Když jsem zjistil, že to má přes dvě hodiny, tak jsem se modlil, aby to nebyla kravina, ale bohužel mé modlitby nebyly vyslyšeny. Díval jsem se na hodinky každých pět minut a trpěl po většinu času. Film je o ničem, vtip tam není, vykrádá to všechny předchozí Troškovy snímky a scéna s výbuchem mohla být vysvobozením z tohoto mučení. Přemýšlel jsem, zda dát odpad nebo jednu hvězdu a tak jsem se podíval na své předchozí hodnocení a odpad jsem dával pouze sporadicky megakoninám, takže tohle si přece jenom jednu hvězdu zaslouží. Zřejmě za to, že je film barevný a za romanci mezi Vondráčkovou a Dolanským, které jsem fandil. Proč má film taková rozporuplná hodnocení? Procházel jsem spoustu pozitivních a negativních komentářů a vypadá to, že 5 hvězd dávají pouze uživatelé, kteří chtějí bojovat s odpadními hodnotiteli. Neviděl jsem v jediném pozitivním komentáři pádné důvody proč by měl mít snímek stejné hodnocení jako Forrest Gump nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Opravdu se jedná o Oskarový snímek hoden ultimátního hodnocení? Mým názorem je, že Češi se chtějí bavit a to hlavně u českých filmů. Když jsem si vyjel seznam českých komedií za poslední čtyři roky, tak už tomu rozumím. Je to stejné jako v ekonomice, kde není konkurence, tam vyhrává monopol a lidi kupují i tu největší sra*ku za velké peníze. Nemyslím si, že bychom byli národ buranů, ale prostě se v posledních letech nic lepšího nevytvořilo. A echt se podívám na pokračování, zda se Troška poučil a dal tam aspoň trošku koření s názvem Koukatelnost. Za mě 10% ()

jack_scott

Viděl jsem k smrti unaven, v zájezdovym autobuse, kdy po celodenním vejletu řvala do ucha až příliš blízko umístěná televize, která nedovolovala spát. Ano, byl jsem proklet. Uvědomil jsem si to hned, jak jsem uviděl titulek filmu. Rozhodl jsem se však nedat se lacino a nezbláznit se, snažil jsem se tedy hodnotit objektivně. A ano, jsem překvapen, jak typicky český film to je, pro masové publikum, se skutečným nemalým úspěchem. Jako zrcadlo snímek vystavuje nemilosrdně hodnocení pro jeho dobrovolné filmové diváky. UPDATE- po mnoha letech shlédnuto znovu. Se standardní láhví Hanácké vodky je film příjemný a velmi vtipný. Dal bych skoro 75%! Ano, střízlivý bych to stále vidět dobrovolně nechtěl. ()

Meow86

Dobrovolně jsem na BOŽÍ hod podstoupila BOŽÍ muka v podobě sledování této "KOMEDIE". Velmi laciný, křečovitý až trapně sprostý humor. Herci či spíše neherci neskutečně tlačící na pilu. Chtěla jsem tomu dát opravdu šanci, ale sebemenší náznak úsměvu či zahihňání se neobjevil. 1 hvězdička za "Haňu Zaňu". ()

Matamoroz odpad!

Nevím jestli je Troška dementní, nebo je mu to prostě jedno a chce se zapsat do dějin české kinematografie jako tvůrce dvouhodinových reklam na prací prášek. Tohle je totiž na stejné úrovni. Film akorát tak pro blbečky z ústavu. ()

mnx odpad!

Z pana Trosky se na stará kolena stává veliký lidumil, když dal práci tolika lidem z našeho hereckého ambasáblu, kteří o kloudnou roli nezavadí :) Co ho jen vedlo k tomu, že výsledný produkt zařadil do žánru komedie? Jedině, že s věkem má už takový nadhled, že se prostřednictvím tohoto filmu směje sám sobě. I když tomu odmítám uvěřit.... ()

a0001 odpad!

Aj vo svete odpadov sa najde odpad. Megasr.čka, kameňák je oproti tomuto megafilm a kandidát na oscara. Najviac ma ale štve, že keď chce ísť človek do kina tento film zaberá zbytočne miesto filmu, ktorý by si premiéru v kine skutočne zaslúžil. Už len nápad premietať túto sr.čku v kinách je čisto dementný. ()

JosefIII

Sluce, seno, Kamenak a Babovřesky jsou super ale ve Babovřeskách hrají víc herci než obyvatelé obce. Někeří říkají že je to opičárna po Slunce, seno. Podle mě ne. Mě se to líbí. Je to SUPER. ()

Madhuri odpad!

Ehm...Co to sakra bylo?!?! Ani nevíte jak jsem po shlédnutí filmu byla ráda že jsem v kině za to nenechala peníze, protože v tomhle případě by bylo přínosnější přispět na výzkum růstu chlupů na pravém psím uchu. Věc co mě na moderní reinkarnaci Slunce, sena vytáčí je krom pitomého scénáře bez jakéhokoli děje prostředí samotné vesnice- celou dobu mi připadá jako by se natáčelo před kulisami. Takhle, ve Slunce, seno se v pozadí odehrával normální vesnický život, tu někdo prošel tam zas prošla slepice prolítl pták atd. ale tady snad ani moucha jednou neprolétla. Dále potom tak okatá reklama na všechno možné, že jsem na konci přesně věděla kdo jsou sponzoři. Vím že v dnešní době je reklama všude, a filmy nejsou výjimkou, jenže tady je to cpané skoro do každé scény filmu. Sečteno podtrženo tohle se hrubě nepovedlo a prosím už nikdy víc. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Musím říct, že jsem se u toho párkrát zasmál a některé scény se mi i líbily, ale celý neskutečně dlouhý film jsem si musel rozdělit na čtyři části, protože jsem nebyl schopný to shlédnout celé naráz. Prostě mě to nudilo. Nejhorší na tom všem bylo pomyšlení, že Troška nepochybně udělá dvojku a trojku. A když byla dvojka, trojka byla samozřejmostí. To je na tom celé obrovská škoda. Troška je talentovaný režisér, ale dvojky a trojky mu nejdou. Byl bych daleko radši, kdyby se držel pohádek, ty mu jdou tak, jako nikomu jinému. ()

natalanka

najust .... a proč? Protože je to komedie. Letní, bláznivá, ujetá, odlehčená....:-) Proto. Možná to tady někdo nepochopil :-) ()

B3n odpad!

Ani na trikrát som nedokázal vydržať dlhšie ako 15 minút. Film vo mne vyvolal celé spektrum emócií, žiadna z nich nebola kladná, najsilnejšou vyvolanou emóciou bola hanba, stud. ()

walkingdead

Troška by udělal nejlíp, kdyby už točil jen pohádky, protože ty mu celkem jdou. Babovřesky nejsou nic jiného než pokus oživit po 30 letech Hoštice. Jenže dnes už je doba jinde, současné vesnice takhle nevypadají, působí to strojeně a kvůli tomu většinou trapně. Přesto se ten první díl ještě dá snést, i přes zbytečně dlouhou stopáž. Na druhou stranu lidi na to do kina chodí, 1. díl vydělal přes 80 milionů, takže z toho pohledu chápu, že točí další, i když ta kvalita klesá a klesá... ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015