Zvonilka: Tajemství křídel

• USA Tinker Bell: Secret of the Wings (více)

Zvonilka: Tajemství křídel je fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Fíla

Na první pohled jsem se zamiloval do prostředí a vše kolem, se mně zdálo úžasné. Tohle je úžasná pohádka, která by měla bavit kohokoliv, jakkoliv je starý. Příjemný příběh a sympatické postavy na obou stranách. Po filmovém prožitku, ve mně panovala spokojenost a rozhodně byl hned den ještě příjemnějším. ()

Wiikii

Zvonilka je klasický filmeček pro menší, především pro dívky... Ale i mě se to tak nějak líbilo :) ... HODNOCENÍ: 62% (3*) ()

Streeper

Pohádka byla příjemným zpestřením dne. Byla kouzelná ale žádné velké "vzrůšo" tam nebylo. Ovšem námět byl hezký. Líbil se mi nápad ztracené sestry, která žije v jiných podmínkách. Moc se mi to líbilo. ()

majo25

Piaty film z vílovskej sérii o trochu roztržitej víle Cililing, v ktorej sa rieši viacero problémov. Všetky sa týkajú fantazijného sveta a "nenarúšajú" tak svet ľudí, čo hodnotm pozitívne. Animácia je opäť o čosi farebnejšia a pestrejšia, na svižnosti a nápadoch sa nešetrilo a občas sa vydarí aj jemný humor. Pre dievčatá, pre ktoré je to cieľovka, ako stvorené. ()

Estrellita

Průměrná přihlouplá pohádka pro děti (opravdu pro děti, je to cítit z prvního záběru, jinak bych musela ještě o hvězdičku ubrat), která pro mě byla relativně přijatelnou kulisou pro jiné aktivity. Akorát protestuju proti prznění mozků malých dětí - po zhlédnutí téhle věci si budou myslet, že když dají svoje morče na týden do mrazáku, tak bude po vytažení hravé, veselé a živé. 45% ()

_DAVE_

Nádherný animák určený ryze pro dětské publikum, bez krvelačných záporáků, lekaček a podobných věcí. Důležitý je určitě i fakt, že bez problémů zabaví i dospělého diváka. Jak 2D, tak hlavně 3D verzi doporučuji. ()

Trustme

Okouzlující čarukrásná fantasy, kde je roztomilost vyvedena k dokonalosti. Barbienovské víly, zajíčci z Bambiho, příroda, hra barev, třpyt, záře, dojetí, divacké pohlazení a protipól většiny současných animovaných filmů světa. Tinker Bell: Secret of the Wings je tou nejryzejší a opravdovou pohádkou jakou bych se nebál pustit dětem a nebo jako terapii v nápravných zařízeních. Tolik čistoty a něhy už pravděpodobně v animovaném filmu jen tak jinde neuvidíte. Skvělá animace, s kterou se piplají armády (zde indických) animátorů, kde za každým záběrem je vidět proč je Disney král animovaných pohádek. ()

tommmy89

Milá, dobrodružná a graficky pekne spracovaná animovaná rozprávka. Zpočiatku som si myslel, že to ani nedopozerám, lebo to svedčilo o tom, že je to len pre tie najmenšie deti, ale nie, je to vhodné asi pre všetky vekové kategórie. Dve sestry (víly) sa spoznajú len vďaka Zvonilkinej odvahe a chuti spoznať niečo, čo je v ich svete zakázané. Ich svet sa delí na dva - zimný a ten teplejší, kde im nezamrznú a nezlomia sa im krídla. Jedna žije na jednej strane a tá druhá na druhej. Spoznajú sa a zistia, že už nikdy viac sa nemôžu rozdeliť. No nebude to až také jednoduché. Keď na to príde Lord Milori (vládca zimnej strany) a kráľovná Clarion, rozhodnú sa im v tom zabrániť a tak im vysvetlia, aké obete by museli vydať, aby sa spolu stretávali i naďalej. Nájdu si tieto dve sestry vlastnú cestu ku sebe? O tom Vám povie viac príbeh.. 4* ()

Lisabellla

Je to taková rozkošně kouzelná pohádka. Nechybí láska, přátelství a malé ponaučení, že sestry vždy stojí při sobě. No a navrch něco vílího prachu, trocha třpytu a kouzelné barevnosti. Pohádka, u které se člověk zkrátka nepřestane usmívat a tak by přece pohádky měly fungovat ne jen na ty nejmenší. ()

dopita

No že by se mi chtělo do animáku s vílama, to teda ne. Ale nějak (i díky místnímu vysokému hodnocení) jsem se přesvědčil a rozhodně nelituji. Je to jednoduchej, ale zároveň v tom nejlepším smyslu slova kouzelnej film, plnej pozitivních vibrací. V rámci žánru je to bomba. ()

bloodline

V celku pútavá animačno-vizuálna bomba pre najmenších. Akurát animácia mimiky prechádzala miestami hore krkom a pripomínala zdigitalizovanú Barbie po amputácii končatín. Inak sú víťazmi, myslím si, všetky strany. Od producentov a tvorcov, cez kiná a obývačky až po rodičov s dietkami. Príbehovo panensky čistý zážitok ešte znásilňoval multikulturálny best of víl, ktorý by svojou absenciou predstavoval federálny zločin s diskriminačným a rasistickým podtextom. V tom prípade chcem vílu v burke s menom Jihadia! :) ()

PetkaW.

Tohle vážně můžu. Líbivý příběh, roztomilá animace, akce, krásná hudba, svět víl okořeněný novým zimním prostředím... co víc si přát? Jsem sice už mimo hlavní kategorii, které je film určen, ale i tak jsem si přišla na své a byla víc než spokojená. Zvonilka zkrátka funguje po všech stránkách a míří na ta pravá místa. Vůbec mi nebude vadit, podívat se na ni víckrát. ()

Hanes88

Tak po dlouhé době animák, který není položený na vtipných hláškách, ale hlavně na pěkném ději. Tudíž se z tohoto filmu stala především pohádka, ale to neznamená, že by to nebylo skvělé. Velice se mi to líbilo a musím dát 4*. 70%. ()

serioga

Pozeral som to z malou neterou, ktorá je do Zvonilky doslova zažratá.Ona od toho nešla otrhnúť oči.Mne sa to tiež celkom páčilo.Obraz na DVD bol skvelý , príbeh celkom ušiel.Takže pohoda. ()

Gore

Je milé zas po čase vidět film, který je roztomilý, miloučký, kouzelný a neobsahuje ani náznak násilí. Takový film je ojedinělý, a pokud má nehloupý scénář, kvalitní animaci a sympatické postavy, není co řešit a lze jedině dětem doporučit. ()

Lilloos

Vysoký Zvonilkovský standard si udržuje i tenhle díl, jen jsem zvědavá, jak to bude klapat dál, když už tvůrci vypotřebovali všechny roční období. ()

Axident

Až tak úplně oblibu Zvonilky nechápu a moc mě nebere. Holky (9/7/3) si to ovšem užívali, stopáž je naštěstí velmi rozumná (1h15m). ()