Zvonilka: Tajemství křídel

• USA Tinker Bell: Secret of the Wings (více)

Zvonilka: Tajemství křídel je fantastickým příběhem, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních víl a odhaluje kouzelné tajemství – Zvonilka má totiž sestru, stejně veselou a hravou Modrovločku. Ta se s ní na oplátku vydává na návštěvu do Zvonilčina domova. Když se o jejich pouti dozví královna Clarion a král Milori, vládci Zimních lesů, varují obě před tím, že už nikdy nesmějí zapovězenou hranici překročit, a vysvětlují jim oběť, kterou sami museli za podobný přestupek podstoupit. Zvonilka a Modrovločka ale nemohou ovlivnit přírodu. Když stroj na výrobu sněhu, který Modrovločka při svém putování po Zvonilčině domově používá, začne ohrožovat strom, jenž je zdrojem kouzelného prášku víl, jsou obě sestry nuceny sjednotit letní a zimní víly a vše napravit dříve, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Gardis

Výtečně! - Jsem ve věkové kategorie studijní a tedy mám už i dosti dobré zkušennosti s filmy. A Zvonilka je moje nejoblíbenější a snad jediná animovaná pohádka co nevypadá hloupě a tak působivé podání a příjemné písně se jen tak nehoupou, těma dokáže překvapit jen Walt Disney a Zvonilka. Ať si říká kdo chce, co chce série se přizpůsobuje moderním nárokům a není to takzvaná miminkovská sračky, ale pořádná pohádka pro velké. ()

ostravak30

Zvonilka je typ příběhu, který mou dceru zaujal, přičemž jí jinak animované pohádky, mimo Scooby-Doo či Spongebob nebo ještě Tlapková patrola, nezajímají. Za dětí teda dvě hvězdy, protože právě pro ně jsou tyto pohádky určeny. Za sebe dodávám, že u filmu sledujeme moderní animace. Ovšem příběh postrádá nějakou větší hloubku, jakou třeba nalézáme v jiných, často mnohem úspěšnějších animácích. A to jsou ještě tyto filmy vtipnější, což ani zde se najít nedá. ()

avonetka

Všechny díly o Zvonilce jsou moc hezké, každý je úplně jiný, a každý má svoje kouzlo. Tenhle díl je ještě o trošku víc kouzelnější:-) Opravdu nejhezčí díl, asi i proto, že byla konečně možnost vidět ho v kině a ve 3D. Všem maličkým i velkým doporučuji, je to krásná, milá, citlivá, dojemná a poučná pohádka. Pokud můžu radit ale, kdo ještě neviděl díl první ZVONILKA, podívejte se nejdříve na něj, pak Zvonilce daleko více porozumíte, proč je to taková rošťanda, a hlavně, jak se víla narodí a kde se bere její talent.............. ()

lobo87

Jeden z lepších dielov Zvonilky. Krásna animácia, hudba, pekný príbeh o rodine, priateľstve... A obľúbené i nové postavy. Pre deti pecka, pre dospelých príjemne strávených 70 minút... 70% ()

blondboss

No nemôžem si pomôcť, ale 5 hviezdičiek nedávam naozaj len z trucu, lebo chlap predsa nemôže mať rád rozprávočky :) Ale nie, vážne, toto bol jednoznačne zatiaľ najlepší diel celej "zvonilkovskej" série. Nádherný, farebný, trblietavý, svižný s inteligentným scenárom, krásnym prostredím, milou myšlienkou, unikátnym spracovaním a o dosť lepšími animáciami ako v predošlých dieloch. Už teraz môžem povedať, že keď raz budem mať nejaké dieťa (a je to jedno či chlapca alebo dievčatko), toto bude prvá rozprávka, ktorú si s ním (ňou) spoločne pozriem a budem sa tešiť z tých rozjarených detských očí. Toto musí byť pre každé jedno dieťa proste blaho. Nádherná rozprávka a veľmi veľmi silné štyri hviezdy. 85 % ()

v3s

Kýč jak bič. Pokud k něčemu napíšete rodinný film, nemělo by se zapomínat, že do rodiny většinou patří i tatínek. Jeden takový měl pocit, že mu dělají lobotomii tupým předmětem. Chápu, že nejsem cílovka neskutečně roztomilých velkookých postaviček s vážčími křídly a záplavou hvězdiček, králíčku a další tuťu ňuňu. Nicméně mi vadilo víc věcí než tohle aranžmá. Třeba vedlejší postavy, z nichž většinu tvoří stereotypně nablblé pubertačky i s jejich pózičkami (shodně v obou světech), chlapeckou (a značně méně personálně obsazenou) část tvoří v letním světe dva nerdi (ošliví, nablblí, ale šikovní), v zimním světě cool frajírci (hezoun, emař v kulichu). Nějak jsem nechyt jestli jsou i jiné světy (podzimní a jarní), mám pocit, že o nich něco padlo v závěru, ale to už jsem měl většinu mozkových závitů narovnaných. Asi proto, že jsem se se snažil pochopit rozdíl mezi rychlým zmrznutím námrazou a mrazem a taky jak struhadlo na led dokáže narušit rovnováhu počasí. Jak říkam, nic pro tatínky nebo jen na vlastní nebezpečí. A ještě - celej byznys (řekněme, že dost jednostranný) mezi letním a zimní světem je o tom, že jim vyrábí košíky na sněhové vločky, kterými sněžné sovy roznáší sníh vyrobený do speciálních tvarů z obyčejného sněhu (který tam rozsypal kdo?), a převádění zvířátek z léta do zimy - kdy? A proč, když je v jednom světě pořád léto a v druhém pořád zima? Aby se jim efektně obarvil kožíšek a mohla se klouzat po sněhu? ()

Víteček

Zatím druhá nejlepší Zvonilka. Rozhodně je to jednodušší, ale nedělá to vůbec nic špatně a pro cílové publikum se tomu nedá moc vytknout. ()

osslik

V kině 3D pěkný zážitek, kde je všeho s mírou. Jednoduchá fantasy v andante tempu - pohodička pro malé i větší holčičky, ale i pro tatínky ()

mandella

Fuj, esence všeho, co nemám ráda na americké popkultuře. Se Zvonilkou jsme se minuly o celý jeden Zimoles. Své děti bych se na to dívat nenechala. KÝČ. ()

WoodoX

Solídna a konečne ďalšia právoplatná Disney rozprávka s podaním na určitej úrovni, na aké si ľudia, od tohto štúdia, už zvykli dávnejšie. ()

ludovit14

Všetky filmy okolo Cililing(Zvonilka) sú veľmi pekne spracované a príbehovo veľmi slušne,sám som videl 3 filmy celé a ostatné som nespočetne veľa krát zazrel-kedže neterka (8 ročná) to sleduje.HOD:75%.je za neterku ku ktorému sa aj ja prikláňam.Veľmi dobrá voľba pre baby do 10 rokov (ideálny vek 4-8r). ()

robfi

Zvonilka nám začíná upadat ... je to logické, protože první díl byl poetický, druhý byl dobrodružný a tenhle .. nevím no. Jestli to mělo být o lásce a oběti a ekologické katastrofě a následné záchraně světa .. tak jsem tomu asi neuvěřil. Dá se to přežít, ale po předchozích dílech je to průměr a více než jednou se na to koukat nedá. ()

Londi

Zatím nejhezčí Zvonilka, kterou jsem viděla. Moc hezká pohádka, krásná hudba, povedené animace a příběh bez násilí a zloduchů. Pro malé holčičky ideální. ()

LencaN

Animáček vyloženě pro dětského diváka. Ale to neznamená, že se mi to nelíbilo nebo že budu kvůli tomu hodnotit hůř. Prostě každý film má svou cílovou skupinu. Tenhle film je plný barviček, třpytu, nadšení a smíchu. Podstatné ale je, že Zvonilka najde někoho, kdo je jí velice blízký, aniž by to tušila. Navíc měli moc hezky vymyšlené ty teplomilné víly a víly ze Zimních lesů, což dalo hezký prostor pro různé příhody, když jedni nebo druzí navšíví tu protější říši. Koukat na to moje budoucí děti, tak je nebudu rušit a budu tajně pokukovat taky :D ()

Eeve

Poctivé, krásne a ako vždy, čarovné pokračovanie Zvonlikiných dobrodružstiev. Táto časť sa mi veľmi páčila, u mňa dokonca predbehla aj dvojku (Stratený poklad) a trojku (Záchranná výprava). Zopár nových postáv doplnilo našu obvyklú zostavu, čo samozrejme okorenilo príbeh, ktorý mimochodom je síce jednoduchší a nenáročný, ale ako oddychovka musí potešiť každého, bez rozdielu veku. Čo mňa ale najviac zarazilo, je až očividné poprenie dosť očividných faktov, ktoré nám boli prezentované ešte v prvej časti (kto má napozerané, vie) - od faktu, že v prvej časti víly nemali problém preletieť cez zimu, a zimné víly sa takisto bez problémov zúčastňovali deja aj mimo svojho zimolesa, až po asi najdôležitejšiu chybičku, že ako hlavný šéf nám nebol prezentovaný nejaký lord, ale ministerka zimy....no mne to skôr pripomínalo reboot :) zrejme si tvorcovia boli na istom, že deťom na tom bude záležať pramálo...a možno mali pravdu :) Ešte mi tu chýbalo trochu väčšie rozvitie tej malej romantickej linky, ktorá nám tu bola tak pekne prezentovaná. Inak nemám čo vytknúť, hudba opätovne chytľavá a príjemná, krásna animácia. Ešte mohli trochu obohatiť konečné titulky, tak ako to bývalo v minulých častiach, napríklad o takú Lucindu :D o ktorej sme teda veľa počuli, ale nikto ju nevidel...no, možno nás tvorcovia v ďalších častiach prekvapia :) ()

Lilith03

Druhá nejkrásnější pohádka ze země nezemě. Příběh je doslova kouzelný, tohle se tvůrcům moc povedlo. Bavilo mě to od samotného začátku až do konce a to už jsem to viděla mnohokrát. Krásná pohádka pro děti i dospělé. Mimochodem miluji ty krásné písně co jsou v těchto pohádkách a především ten krásný český dabing, no neříkejte, že není nádherný. ()

demovka

Je to hezké a jednoduché. Vhodné pro děti a holčičky a pro pozitivní náladu. Animace je velice dobrá, rozdíl mezi zimou a teplem byl nápaditý.Vtipné momenty nezapadly, ani nedělaly dojem uměle vložených. Písničky mi nevadily. Jediná plochá postava, snad proto, že byla ze začátku negativní, byl král Milori. Přijemný byl knihovník-dědeček, ale myslím, že to byla kopie z nějaké jiné animované pohádky. ()