Málokdy se stane, že sequel předhoní originál. Anchorman je ale výjimka potvrzující pravidlo. Nutno říci, že i samotný první díl byl sám o sobě dostatečně trapnou, oplzlou a přiblblou šaškárnou. Druhému dílu se však podařilo laťku ještě o malý ždibec zvednout. V mnohem rozsáhlejším scénáři se naštěstí Willu Ferrellovi podařilo vyvážit složku příběhovou se vším tím humorem, a tak je nový Anchorman skoro jako ten starý. Jen s více lidmi, lepšími lokacemi, dražším zázemím, bezmála tuctem cameí a baby žralokem. 6/10(17.3.2014)

• SaNcHeZ_cz

Nejznámější televizní knírač je zpět. Ron Burgundy se napodruhé nicméně zase tolik nepředvedl. Druhé jeho dobrodružství je docela průměrnou podívanou, která skrývá některé naprosto geniální fóry, jiné však pálí naprosto mimo již tak pokřivený dobrý vkus. A nezachrání to i další gigantická nálož cameo rolí. Druhý Zprávař je spíše než samostatný snímek docela obstojnou jakousi děkovačkou fanouškům, která pobaví, nicméně nenabízí nic navíc než jen pár výborných momentů v jinak bezbřehé nesourodé a protahované průměrné komedii. [50%](17.3.2014)

Idiot je zpátky se svým zpravodajským týmem, aby obrátil New York vzhůru nohama. A zase je to klasická sypačka ferrellovskýho humoru - místy fakt vtipnýho, místy tak trapnýho, že se smíchu prostě neubráníte, jindy tak kreténskýho, že se klepete na čelo. Přesně jak to mám rád, prostě skrz na skrz debilní americká komedie s oblíbenými skvělými herci. Závěrečná bitva na Madison Square si počtem cameí definitivně vynutila 4*, jo jo.... jsem rád že to mám za sebou :D(16.3.2014)

Will Ferrell někdy baví, a někdy je trapný. V tomto případě platí první přívlastek, a to jednoznačně. Další příběh Rona Burgundyho snad ještě předčil prvotní. Očekávaně opět skvělé obsazení s Ruddem či Carellem. Humor byla tady stěžejní disciplína, nikdo nečekal, že by to mohlo být něco jiného. Finální super mega bitka všech zprávařů, které hráli hodně velké hvězdy "Holýúdu", opravdu bavila. Ostatně jako celý film. 70%.(29.3.2014)

Legenda pokračuje poctivým vyčórovaním jednotky, ale to vôbec neuráža. Je to taký ten úškrn, ktorý máte celý čas na ksichte a raz, možno dva razy, vybuchnete od smiechu na plné gule. Ja konkrétne pri hulení cracku.... Kto nevidel jednotku, nemusí sa obťažovať ťahaním jej z netu, ale naopak, veselo môže ísť hned' na toto do kina. Je to to isté, len v novšom obleku....(19.12.2013)

• - Natáčelo se převážně v Atlantě v USA. (wohna)

• - Vo filme si mohla zahrať aj Jennifer Lawrence, ponuku ale odmietla. (firewind)

• - V jedné ze scén Brick (Steve Carell) cituje ústřední melodii z filmu Krotitelé duchů (1984), přestože se snímek odehrává 4 roky před vznikem zminěného titulu. (wohna)