Pro mě docela překvapivé zjistění, protože první díl se mě líbil. Na filmu je hodně znát, že jak Will Ferrell, tak hlavně Adam McKay své nejlepší nápady již dávno vyčerpali. Stopáž je zcela nesmyslně nafouknutá přes dvě hodiny a často je divák svědkem, že dvě postavy na sebe prostě jen mlčky čučí a to doslovně. Zpočátku mě to přišlo i docela směšné a občas se dostaví hodně povedené vtípky (jednoznačně dominuje Ronova návštěva u Lindiny rodiny), jenže povedené scénky se dostavují prakticky jen v první polovině, v té druhé je již Willův humor pitomý, trapný někdy až tolik, že to bije do očí. Závěrečná bitva je spíše jen přehlídkou známých tváří. Pro mě docela solidní zklamání, protože jsem vkládal nemalé naděje.První poločas 75%, druhý 35%, celkově 60%(25.3.2014)

Ani moc nechápu to nízké hodnocení tady - opět podotýkám a opakuji se, že Ferrella moc neuznávám,ale tohle jsou přesně ty filmy jemu psaný na míru, kdo neuviděl, neuvěří, sem tam jsem se opravdu smál jak blázen, jenom o trošku horší, než-li jednička - a nutno dodat, že debilní Carell je zde ( i v jedničce) fakt vtipný............moje hodnocení = 8 z 10.(19.10.2014)

• Ivoshek

Jednička se mi - co se pamatuju - docela líbila, tak jsem čekal něco podobnýho. A co jsem dostal? Nablito. Strašná křeč, strašná... Žádnej nápad nebo gag, jenom pitvoření a strašně korektní snaha o nekorektnost. Vydržel jsem to asi 20 minut. Jediná dobrá věc je soundtrack, díky kterýmu jsem objevil skladbu Driver's Seat.(10.2.2015)

Ron Burgundy se svým týmem opět směle vyrazil do akce a u mne znovu uspěl. Rozhodně je to dáno tím, že neopustil svůj trapný, dementní a imbecilní humor, který v inteligentních bytostech vyvolává dávivý reflex, ale mne naštěstí z inteligence ještě nikdo nikdy nepodezříval. Mně zkrátka stačí ke spokojenosti skutečnost, že debilní Brick dostal větší prostor a ještě k tomu rozkošně debilní přítelkyni. S tímto lidským odpadem mi prostě život připadá tak nějak snazší a tak nebudu ubírat hvězdy za to, že o nějaké objektivní kvalitě snímku si může Adam McKay pouze nechat zdát mokrý sen s nahatým Ferrellem v hlavní roli.(10.5.2014)

• VanTom

Vysokokadenční přehlídka ferrellovského hovadského humoru, jenže z pěti vtipů na minutu se ujal tak maximálně jeden. Navíc skutečně dobrých a svěžích nápadů bylo jako šafránu, a to ještě větší část z nich variovala scénky z povedené jedničky (třeba závěrečná megabitva asi šesti zpravodajských týmů (vedených opravdu hvězdnými jmény)). Nějaký ulítlý, totálně nesmyslný dějový rámec se tu také vyskytoval, ale jen přispíval k roztahané trapnosti většiny verbálních výlevů v neodhadnutě dlouhé stopáži.(26.2.2016)

• - Natáčelo se převážně v Atlantě v USA. (wohna)

• - Vo filme si mohla zahrať aj Jennifer Lawrence, ponuku ale odmietla. (firewind)

• - Během prvního sportovního vysílání na GNN se v záběrech z baseballu objevuje moderní vybavení, které by se v době, do které je snímek zasazen, objevovat nemělo. (wohna)