Klasická vylízaná Ferrellovka, která fanoušky "božského Willa" víceméně nemůže zklamat, ale zároveň ani ničím překvapit nebo dokonce ohromit. Will jako arogantní sebestředné hovado (check), jako sex-symbol otlapkávající o několik tříd žhavější kolegyně (check), nebo jako zlomený zoufalec, který prorazí hlavou pomyslné dno (double check). Anchorman 2 je v tomto ohledu klasickým hollywoodským pokračováním, které jenom vykrádá/upgraduje díl první. Plus za ten satirický náhled na americké zpravodajské kanály. Mínus za špatně dávkovaná camea (zprávařská bitka v jedničce byla i přes méně známých ksichtů o dost lepší). I tak to slušně pobavilo - lepší 3*(15.6.2014)

Trosku zklamani, i pres spoustu ultimatnich hlasek nebo forku by se dal pocit z Anchormena 2 coby celku srovnat s trapnym pocitem z opakovaneho vtipu, a to jsem fanatickym priznivcem Willa Ferrella. Lecba sokem tentokrat nefunguje. Prvni dil povazuji za klasiku fekalniho humoru a i kdyz jsem se pomerne bavil, ke klasice ma pokracovani opravdu daleko. Steve Carell prekvapive vsechny prevalcoval.(6.4.2014)

Dobrý diváku, střež se humoru Willa Ferrella, sic je ti dobrý vkus milý a nenech se uvést v pokušení pomýšlet na třetí díl. Hned v úvodu domýšlivý zprávař Ron Burgundy dostává padáka (od Harrisona Forda), hroutí se mu manželství s moderátorkou Veronicou, nezřízeně pije a pomýšlí na sebevraždu. Po půlročním půstu od moderátorské židle, přichází nová pracovní výzva. Je přijat do nově rozbíhající se televize nesoucí název GNN, nikoliv však už jako někdejší moderátorské eso. Legendární zprávař je zdá se definitivně zpět na scéně v plné formě a pracovním nasazení a spolu s ním i bývalý zpravodajský tým sestávající ze starých dobrých kamarádů, které se po letech rozhodl vyhledat, aby s nimi oprášil vzpomínky na nehynoucí televizní slávu. Noční zpravodajství, do kterého Burgundy nastupuje, zažije revoluční převrat, jaký doposud nudné a upjaté televizní zprávy ve svých amerických dějinách ještě neabsolvovaly. Vysílání originálních kravin v přímém přenosu diváky baví a je to znát na rekordní sledovanosti, která záhy poráží i zprávy vysílané v prime time. Nebyl by to Will Ferrell, aby okamžitě po devíti letech, které uplynuly od natočení prvního dílu, nepřispěchal se směsicí toho nejnevkusnějšího a nejbizarnějšího humoru, jaký v "áčkové" komediální produkci je k mání. S přepálenou, bezmála dvouhodinovou stopáží se rve nelítostně a stihne do svého filmu zaštítěného vlastním scénářem i produkcí, nacpat nevídanou porci oplzlého, originálního i čistě originálně trapného humoru. Je mu v podstatě jedno, jestli to do filmu sedí, nebo to spíše škodí, ani mu zřejmě příliš nezáleží na reakci diváckého publika. Dost se tentokrát staví na detailech. Dobová výprava, kostýmy, účesy i zařízení studia zdatně plní diváckou představu o retro zpravodajském vysílání. Pro Ferrella už je jaksi vedlejší, že do toho míchá poměrně moderní prvky, nehlídá si ani, jestli v té době bylo vůbec něco takového možné. Ferrell si zkrátka dělá srandu, jak z té doby, tak také ze všech, co se v ní pohybují. Občas to zdatně vystihne, ale protože nezná dostatečnou míru, kdy gag správně vybalancovat, tak to dost často hodí opačný efekt. Z dobrého, v podstatě ve svém zárodku originálního gagu, se náhle stává gag natahovaný, málo vtipný, nepřizpůsobivý a nezřídka končící trapně vypointovaně. Do pokračování se evidentně nalily slušné finance. První díl působil dost skromně. To jeho následné pokračování je technicky mnohem kvalitněji vyvedené, disponuje lepší kamerou a dovolí si v závěru přijít se zástupem hereckých hvězd, které závěr učiní solidně bláznivým i akčním. Ve výsledku se jedná o pořádně vyblázněnou kravinku s tradičně nesympatickým Ferrellem, který svoji nesympatičnost dovedně umí přetavit v humor, nebo je o tom nějakým způsobem přesvědčený, že to zvládá. Film pro našince trochu obtížněji stravitelný. Některé gagy jsou dost specifické, jednoznačně z nich budou mít větší užitek převážně američtí diváci, nebo ten český divák, který dokonale zná dějiny a vývoj amerického televizního vysílání. Je tam totiž dost chytrých narážek, které s nízkou znalostí, zcela zaniknou. Will Ferrell u nás stále nemá takovou fanouškovskou základnu, jako v zemi svého působiště, a tak se film do našich kin nepodíval. Nevkusně vkusný humor v jeho osobitém podání má svého o dost razantnějšího následovníka, kterému právě nestřídmost ve zvolené humorné taktice, nedává prostor si ty "ferrellovské" eskapády lépe užít. 60%(15.12.2014)

• Dale

Toľko hviezd v jednom filme sa len tak nevidí, hlavne pri tej záverečnej bitke v parku. Herci sa naozaj snažia, ale keď je celý film tak zúfalo nevtipný, tak tie ich výkony vychádzajú navnivoč. Ferrell je dosť zúfalý, jeho dialógy sú plné nechutných a trápnych žvástov o ničom. Toto je už niekoľký jeho film, kde ide jeho "humor" úplne mimo mňa.(11.9.2015)

Absurdný, ironický humor plný narážok a nekorektných odkazov. Presne to je Will Ferrell a presne to je moja šálka kávy. Aj napriek dejovo menej výraznej linke a nie zrovna inteligentnému charakteru vtipných scén som sa bavil kráľovsky. Film balansuje niekde na pomedzí lacných "béčkových" komédií a snímkov rovnakého žánru s vyšším rozpočtom pôsobiacich serióznejšie. Záverečné multicameo prekvapilo, pobavilo a potešilo zároveň. Poctivé 3,5 *(30.3.2014)

• - Vo filme si mohla zahrať aj Jennifer Lawrence, ponuku ale odmietla. (firewind)

• - Před premiérou se mluvilo o tom, že by se měly v cameo rolích objevit hvězdy Meryl Streep a Nicole Kidman, nakonec se tak však nestalo. (wohna)

• - Původní scénař k filmu byl napsán jako muzikálové představení pro Broadway. (Paulina01)