Po delší odmlce se vrací Ron Burgundy, aby nám ukázal, že stále umí dobře rozesmát , taktéž i celý jeho tým. Neskutečná pecka. Takové záchvaty smíchu jsem neměl už nějakou dobu a celé dvě hodiny mě snímek nenechal vydechnout. Černý humor, dobře podané hlášky, skvělé situace. A posledních 15 minut mě rozsekalo na plné čáře, to jsem prostě nečekal. Skvělá komedie, která nemusí sednout každému, ale mě sedla dokonale.(16.3.2014)

• maddy

Najzúfalejšia komédia roku. Priznám sa, že prvého Anchormana som nevidel, ale nemyslím si, že by som tým bol pri dvojke o niečo ukrátený, resp. že je v žánri komédia nutné poznať celé sériu, aby človek pochopil, ehm, dej. Po Legend Continues mi je navyše jasné, že sa k prvému filmu ani tak skoro nestanem. V USA patrí síce prvý Anchorman medzi novodobý komediálny kult, z ktorého sa neraz cituje a na ktorého sa pop-kultúrne odkazuje, a preto som aj do sequelu išiel s vysokým očakávaniami. Vytriezvenie však prišlo hneď v úvodných minútach, vtip ma úplne míňal a mnoho kvázi humorných situácii som úprimne vôbec nechápal (ako príklad môže slúžiť hneď úvodná hádka „zpravaře“ s manželkou a následná rozprava so synom). Trápnosť tu naberá monstróznych rozmerov a zachádza za hranice akéhokoľvek vkusu. Väčšina, až sa to bojím tak nazvať, „vtipov“ spočíva v chovaní hercov, ktorí po sebe buď nepríčetne vrieskajú, robia debilné grimasy a/alebo pazvuky, prípadne otrasne spievajú. Kým sa stará parta dala v prvej hodine dokopy, tak už som bol tak otrávený, že ma film absolútne nezaujímal. Nezasmial som sa pri ňom ani jediný krát, a to sa vážne nepovažujem za nejakého puritána. Ale to bude asi tým, že humor Willa Ferrella som nikdy nemal rád. To už vážne radšej Bena Stillera. A to som prosím pekne pozeral „Super sized R rated version“, kde mali byť údajne všetky vtipy bez cenzúry. Neviem si ani predstaviť ako vylúhovaná musí byť štandardná verzia, ktorá šla do kín. Toto je totiž skôr ako komédia len prehliadka známych tvári v cameo rolách. Nikdy viac.(4.4.2014)

Idiot je zpátky se svým zpravodajským týmem, aby obrátil New York vzhůru nohama. A zase je to klasická sypačka ferrellovskýho humoru - místy fakt vtipnýho, místy tak trapnýho, že se smíchu prostě neubráníte, jindy tak kreténskýho, že se klepete na čelo. Přesně jak to mám rád, prostě skrz na skrz debilní americká komedie s oblíbenými skvělými herci. Závěrečná bitva na Madison Square si počtem cameí definitivně vynutila 4*, jo jo.... jsem rád že to mám za sebou :D(16.3.2014)

Will Ferrell někdy baví, a někdy je trapný. V tomto případě platí první přívlastek, a to jednoznačně. Další příběh Rona Burgundyho snad ještě předčil prvotní. Očekávaně opět skvělé obsazení s Ruddem či Carellem. Humor byla tady stěžejní disciplína, nikdo nečekal, že by to mohlo být něco jiného. Finální super mega bitka všech zprávařů, které hráli hodně velké hvězdy "Holýúdu", opravdu bavila. Ostatně jako celý film. 70%.(29.3.2014)

Rozhodně mě to nedostalo tolik jako první film, ale pořád jsou zde místa, jež jsou skvělá. Někteří herci trochu zestárli, ale jiní jsou výborní. Nejlepší je jednoznačně scéna na konci, kde se sejde skutečně komediální elita. Parádní scéna a to, na co jsem celý film čekal. Je to až zbytečně dlouhé a někdy schematické natolik, že mě to ani moc nebavilo.(24.4.2014)

• - Natáčelo se převážně v Atlantě v USA. (wohna)

• - V jedné ze scén Brick (Steve Carell) cituje ústřední melodii z filmu Krotitelé duchů (1984), přestože se snímek odehrává 4 roky před vznikem zminěného titulu. (wohna)

• - Vo filme si mohla zahrať aj Jennifer Lawrence, ponuku ale odmietla. (firewind)