Málokdy se stane, že sequel předhoní originál. Anchorman je ale výjimka potvrzující pravidlo. Nutno říci, že i samotný první díl byl sám o sobě dostatečně trapnou, oplzlou a přiblblou šaškárnou. Druhému dílu se však podařilo laťku ještě o malý ždibec zvednout. V mnohem rozsáhlejším scénáři se naštěstí Willu Ferrellovi podařilo vyvážit složku příběhovou se vším tím humorem, a tak je nový Anchorman skoro jako ten starý. Jen s více lidmi, lepšími lokacemi, dražším zázemím, bezmála tuctem cameí a baby žralokem. 6/10(17.3.2014)

• milka

(Ne)překvapivě zbytečné pokračování. Pár vtipných a nápaditých scén se zde sice najde i tentokrát. Jinak však už převzal otěže trapný Ferrellův humor z posledních let, kde je každá druhá scéna dvakrát delší, než by si zasloužila. Věčné improvizování herců se zde navíc projevuje tím, že zde na sebe postavy jen neustále debilně křičí a celé je to až příliš dlouhé. A nezachrání to ani hvězdná pětiminutovka se snad nejvíce camey v historii. 50%(23.4.2014)

Zprávař 1. Pán Rón Burgundýýý, ten má půůl kundýýý, prdel je však celičkááá, kouká mu z ni větvičkááá. No. Cirka stejně infantilní, jako komentovaný snímek. Ferrell má specifický smysl pro absurditu i trapno, to se mu nedá upírat. Po třinácti letech je humor již notně vyčichlý, přesto se to dá dokoukat bez zbytečného týrání lymfatických uzlin. Zprávař 2. V prvním filmu se cinklo o notu emancipace genderové, ve druhém emancipace etnické. A v podání Carella snad i mezidruhové. Ostatně právě jeho postava dostala podstatně více prostoru, protože počiny chlapíka se středně těžkou mentální subnormalitou potěší celé zhulené publikum. Osobně bych vypíchl nové pojmy, které mi Will přidal do slovníku. Jeskynní kuře a nebo pouliční kuře - jiné hodnocení žranců od rákose už ode mě blízcí asi neuslyší.(11.4.2017)

• SexyAjinka

Něco tak nepochopitelně uječeného jsem už nějakou dobu neviděla. Fakt mě nebavilo nechat na sebe taklhe přes plátno křičet. Navíc tomu chyběl humor. Neboť to, co tam předváděli, za humor nepovažuji.. jako neustálé opakování slov "jste černoška" se vtipem nestane ani po stém zopakování..!(9.5.2014)

Obdobně jako jednička, tak mi druh humoru i přes svou bláznivost nesedl. Místy velmi trapné.(25.5.2014)

• - Během prvního sportovního vysílání na GNN se v záběrech z baseballu objevuje moderní vybavení, které by se v době, do které je snímek zasazen, objevovat nemělo. (wohna)

• - Vo filme si mohla zahrať aj Jennifer Lawrence, ponuku ale odmietla. (firewind)

• - Původní scénař k filmu byl napsán jako muzikálové představení pro Broadway. (Paulina01)