Blízko od sebe

• USA August: Osage County (více)

Celá rodina Westonových se sjíždí do rodného domu v Oklahomě na pohřeb otce (Sam Shepard), básníka a opilce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena, cynická a celoživotně konfliktní Violet (Meryl Streep) takřka s potěšením rozdmýchává spory se svými třemi dcerami (Julia Roberts, Julianne Nicholson a Juliette Lewis). Ani jedna z nich to nemá jednoduché: jedné se hroutí manželství, další tutlá aférku se svým bratrancem, třetí se právě zasnoubila a ani na pohřbu není schopna mluvit o ničem jiném než o nadcházející svatbě. Přičemž každému kromě ní je jasné, že její snoubenec (Dermot Mulroney) je slizký parchant. (Bontonfilm)

Homosapiens

Byl jsem zklamaný z Benedicta, nejhorší herecký výkon ze všech zúčastněných. Jinak je snímek velmi pozoruhodný a Meryl tu nehraje žádný prim. Trochu jsem se bál, že film je přímo ušitý pro hlavní roli a její další nominaci na oscara, ale byl to příjemný omyl, jelikož s každou další přibývající minutou mě snímek neskutečně pohlcoval a na všechny kromě zmíněného byla radost pohledět. Nikdo z členů této "takové normální Oklahomské rodinky" :D vám nepřiroste k srdci, ale rozhodně se budete stále hlouběji vrtat v jejich osobnosti. A možná se k nim budete ještě mnohokráte rádi vraceti. Welcome August! ()

kacudzde

Příšerná deprese. Takové pocity jsem měla po shlédnutí filmu. Plné rozjitřených emocí a kostlivců ve skříni. Scéna s večeří je geniálně natočená. Herecky vyčnívá Meryl Streep a Julia Roberts. ()

demovka

Připomnělo mi to americké vesnické prostředí se vším všudy, co k tomu patří: dlouhé prašné cesty, špatné vztahy mezi lidmi, co mají k sobě daleko, solidní kuchyňské umění, nevěra a velmi málo příležitostí k něčemu jinému než se věnovat domácnosti. A nemoci a osamělost. Když je těžká situace, mnoho mužů uteče či to vzdá, což se stalo hlavě rozpadlé rodiny. Dcery přijíždějí, aby čelili výpadům své těžce nemocné a na prášcích závislé matky, která se rozhodla "být upřímná". Během pár dnů se řeší vzájemné vztahy a pro všechny to není příjemné. Vydrží spolu opravdu jen ten víkend při pohřbu. Načež se všichni, co se mohli dozvědět o trošce té rodinné špíny víc, zase rozutečou. Meryl Streep exceluje, dobře zahraná je i Julia Roberts, Chris Cooper a ostatní. Dala bych lepší prostor postavě Benedicta Cumberbatcha, stále se upozorňuje, jaký je to chudák, ale film neřeší proč. ()

(fun)tomas

Hercom do jedného nie je čo vytknúť. Avšak je ich v jednom dome až príliš veľa a riešia priveľa rodinných záležitostí na (v tomto prípade) krátku stopáž stodvadsať minút. Viem si predstaviť, že toto dokonale funguje na divadelných doskách, no filmu by neuškodilo pozvoľnejšie tempo. Príbeh mi pripadal miestami prekombinovaný a prehnaný. Najradšej by som z toho urobil desaťdielnu ságu rodiny Westonových. ()

Krupe

Dost dobré drama jedné rodiny, kde všichni zůčastnění herci podávají excelentní výkony, hlavně M. Streepová. Super. ()

durkes

konverzačná dvojhodinová americká stupidná nuda......nič len nuda ...... a nezachraňujú to ani renomovanné hviezdy .......a žiaľ, tentokrát ani Meryl a Julia, ktoré často prehrávajú....... ()

Mates Hradecky

Shlédnutí tohoto snímku jsem dva roky odkládal. Nechtělo se mi do zfilmované divadelní hry, pod taktovkou režiséra, který má na kontě zatím pouze seriálu. Navíc z prostředí amerického venkova a rodinného života. Ale byl jsem příjemně překvapen. Streepová dostala po letech roli šitou na tělo a luxusně vystřihla postavu matky závislé na lécích všechny kolem jedovatě glosující, ze kterou byla právem nominovaná na Oscara. Další velké překvapení byla Jůlinka Robertsů. Tady dokázala, že má opravdu herecký talent a není jen hezká "pritty" tvářička. Dovoluji si tvrdit, že to byl zatím její nejlepší výkon. Po Krásné učitelce a paskvilu Jíst, meditovat... to bylo vskutku nečekané. Bravo pane režisére, jen tak dál! ()

90125

Takyto druh filmu mam vlastne asi najradsej. Vyborni herci v konverzacnej drame. Ziadna action, efekty, ziaden primitivny, lacny humor, alebo vynutene slzicky. Ale film plny nadherne nedokonalych ludi, takych ako sme my vsetci. Ano, ludia vedia byt k sebe skutocne velmi krutí a ano, rodinne spletence vedia byt pekelne zapeklité. Herci su fantastickí, specialne Meryl a Julia. Cate Blanchett musela byt ohromna, ak Oscara dostala ona. Ak niekto povie, ze ale ten pribeh zase az taka šupa nie je, musim suhlasit. Scenar tohoto filmu nie je dokonalý a vacsina charakterov by si zasluzila dotvarovat a podotahovat. A nie, na Who's Afraid of Virginia Woolf ? alebo Death of a Salesman, to nema. Ale tie baby tu, su tak dobré, ze ja osobne som aj za tento kúsok len a len vdacny. Viacej takych. 74 % ()

baron156

„Co kdybychom říkali původním obyvatelům třeba dinosauři?“. Hořké drama s působivými výkony, kterým kraluje Meryl Streep. ()

Rikku

Famózní herecký koncert Meryl Streep a zdatně sekundující Julie Roberts. Chvílemi velmi nepříjemná podívaná, ale holt musí být i filmy o nepříjemných věcech/tématech. Občas jsem se přistihla, že mi leckteré výměny názorů připomněly situace, které jsem sama zažila (nejen) ve vlastní rodině. Na druhou stranu těch tragédií a výčitek bylo na jednu famílii v tak kratkém časovém úseku možná až příliš. ()

kika1650

Meryl Streep prekonala samú seba. Pre mňa jej najlepší herecký výkon vôbec - nikdy doteraz sa neponorila tak hlboko do najtmavších zákutí ľudskej duše. Obdivuhodná odvaha tak pravdivo stvárniť to, čo je človeku najnepríjemnejšie na pohľad, čo sa mu najväčšmi hnusí - starobu, chorobu, závislosť, šialenstvo, bezmocnosť. A veľa vypovedá i skutočnosť, že takýto výkon prejde takmer bez povšimnutia Akadémie - možno v niečom zašla priďaleko. Inak výborný kasting, vysoko kvalitné herecké výkony celého ensemblu. Úžasná skoro 20minútová scéna karu. Film však trpí po väčšinu stopáže slabou a neinventívnou réžiou Johna Wellsa, ktorý je jednoznačne najslabším článkom.Slabý je aj soundtrack. Pritom sa Wellsovi dostal do rúk unikátny materiál - ide vlastne o adaptáciu ocenenej divadlenej predlohy Traceyho Lettsa, pokračovateľa tradície klasických amerických hier Tennessee Wiliamsa či Albeeho Kto sa boji Virginie Woolfovej. ()

hajner

Drama zahraté skvelo a hlavne absolútne presvedčivo, mal som pocit, že ide o skutočnú rodinu riadiacu sa heslom: na osratého aj hajzel spadne. Ale napriek všetkému a všetkej mojej snahe o pozornosť to bola strašná NUDA. ()

AmericanX

páni, tak tohle jsem opravdu nečekala, velmi tvrdý a realistický pohled na jednu rodinu, která se sejde pohromadě, bez příkras, bez všeho, syrové a cynické... Meryl Streep je standardně úžasná, ale tentokrát jí podle mně maličko přehrála neuvěřitelná Julia Roberts, smekám před jejím výkonem- každá buňka jejího těla byla plná hořkosti a vzteku, a vy jste jí všechno věřili... ze scény u večeře mě opravdu mrazilo a větu: eat the f...cking fish, bitch, taky dlouho nezapomenu.... pět hvězd bez jakýchkoliv pochybností ()

Montmorency

Jako podklad tady máme výbornou divadelní hru, která je skvěle zahraná - od hl.postav až do posledního vedlejšího charakteru, obligátně výborná Streep a (k mému překvapení) i skvělá Roberts.....Navíc já tyhle jižanské rodinné dramata miluju, takže jsem si rochnila a tak za mně plný počet... ()

phoebinka

Výborné dialogy, skvělí herci. V podstatě všechny situace ve filmu jsou velmi vyhrocené, a tak diváka drží celou dobu ve střehu, někdy je toho napětí z hádek a krizových situací moc. ()

Ema22

Hvězdně obsazené rodinné drama, osvěžující nepřítomnost mobilů, tabletů a počítačů. Mám totiž dojem, že lidé spolu v posledních letech nemluví vůbec. Takže je pro mě asi přijatelnější křik než mlčení. Trojlístek sester mi je blízký z vlastní zkušenosti a musím přiznat, že jsem se ve filmu našla (i když nerada). Meryl v jednom rozhovoru zmínila, že se jedná o vážná témata podaná s humorem, ten jsem v celém filmu nenašla. Ani chvilku jsem se nenudila, jen mě zklamal rychlý závěr, najednou všichni odjeli, vrátili se do zajetých kolejí a ... katarze nenastala. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele