V napínavém thrilleru Uzavřený kruh svede bývalé milence-právníky dohromady velmi vážný teroristický útok. Komplikovaný případ prověří jejich loajalitu. Brzy se navíc ukáže, že v sázce není jen jejich kariéra, ale i život. V rušné londýnské tržnici vybuchne dodávka a rázem je na světě jeden z nejsledovanějších případů britské historie. Pachatel je dopaden a schyluje se k soudnímu přelíčení, které bude sledovat celý svět. Proti sobě stojí dva výjimeční právníci, bývalí milenci (Eric Bana a Rebecca Hallová). Případ se zamotává a vše nasvědčuje tomu, že je do něj zapojená tajná britská policie. Najednou už není v sázce jen kariéra obou právníků. Tady půjde i o jejich životy. (HBO Europe)

Igwar

Na tento typ námetu sme zvyknutý skôr z druhej strany atlantiku. Keby sa filmu chopili američania, som si istý, že bude efektnejší, dynamickejší, plný automobilových naháňačiek a prestreliek. A v závere by si to hlavní záporáci pekne zlýzli, najskôr tiež a lá guľka do hlavy. Close Circuit presne taký nie je a to je dôvod (najmä záver) prečo mnohím ľuďom nesedí a dožadujú sa napr. dlhšej stopáže a podhodnocujú hodnotenie. V štýle typickej anglickej kriminálnej drámy, sa napätie darí budovať aj bez uvedených efektov a pozátok. Film má svoje chyby a veľmi trefne ich popísal v svojom komentári napr. Traffic, ale mne vreľmi sadol. To je možno dôvod prečo monžno dávam o jednu hviezdičku viac, ako by si zaslúžil. ()

Edwin44

Tak od tohohle filmu jsem nic moc nečekal, ale nakonec to byla celkem jízda. První půl hodina sice trochu nudí, člověka uvádí do děje a předkládá spojení mezi postavami atd. Potom se to ale rozjede a já jen se zatajeným dechem čekal co se bude dít dál. Hlavní postavy zejména Bana jsou super. Docela jsem byl zklamán, že taková Julia Stiles se tam vlastně objevila všeho všudy tak na 2 minuty. Další plus je za ty krásný interiéry Britských soudních dvorů a celkově Londýnského velkoměsta. Za další pozitivum považuju to, že tak nějak nedostal prostor milostnej vztah mezi hlavníma postavam, to bylo jen dobře zbytečně by to ubralo napjetí. A poslední plus je to, že to *spoiler* neskončilo typickým happy endem, ale spíš prohrou kladných hrdinů. Za mě super ()

lukas.frydry

váhal jsme jestli 3 nebo 4 kousky, určitě je to lepší než předešlá velevychválená sračka kterou jsem hodnotil, alesamozřejmě je to naprosto jinej žánr, na durhou stranu Eric Bana ... ()

Aresko123

Pozeratelne ale nicim vinimocne. Ale ze MYSTERIOZNE ???? a cim preboha? Autori si asi z zotrvacnosti pisu ze je film mysteriozny aby sa lepsie predaval....... Takze nie , nieje to mysteriozny film! ()

JerryPilsen

Zajímavý i napínavý thriller,který ukazuje čím by mohl být,kdyby se zadařilo.Veze se na vlně antiterorismu,ale pořád mu cosi schází. ()

Tempter

Sotva necelý týden uplynul a já už ani nevím, o čem to bylo. Jo nuda, tolikrát obehrané spiklenecké teorie, že ne oni, ale oni jsou vlastně ty teroristi nebo, že by oni? Jako ti? Aha tak vlastně oni... naši? Ne oni? Oni, ne naši !!! A proč? To nikdo neví, ale je to hrůůůůza. Jo a nezničitelné punčocháče té podivné hlavní hrdinky, o tom to bylo. A taky o nudě, hlavně... Blbost jak lampa. Už jsem si vzpomněl, ubírám hvězdu. ()

Falanx

81%. Advocatus diaboli - Eric Bana v roli ochránce údajného mordýře 120 duší.****U Jupitera, Hospodina, Aláha! Byl to znamenitý kinotyjátr. ()

leafroller

Evropský film většinou poznáte na první pohled. Napnutý rozpočet, slabý či žádný soundtrack, mizivé tempo i sex-appeal. Uzavřený kruh je sice jedním z lepších představitelů této skupiny, nicméně mu chybí silnější osobnost a větší švih. Jinak je to velmi dospělý politický thriller s - pro mě příjemnou - konspirační zápletkou. Na jedno shlédnutí určitě dobrý. ()