Před sto lety byly ďáblovy oddíly, které chtěly zničit svět, donuceny k ústupu do záhrobí. Dnes opět přišel jejich čas. Chtějí zaplavit svět svou temnou silou. Neočekávaně jsou však zastaveny. Komu se to podařilo? Záhrobnímu komandu! Komandu amerických dětí, které se spojí a dětskou bezelstností neohroženě bojují proti teroru krutých monster. Dobrodružný film pro děti a mládež je nejen napínavý, ale také veselý. Setkáte se tu s řadou legendárních filmových příšer, například Draculou, Frankensteinem, Vlkodlakem, Mumií, Netvorem z Černé laguny a dalšími. O kvalitě speciálních efektů není třeba se příliš rozepisovat. Stačí připomenout jména dvou mužů, kteří se na nich podíleli: Richard Edlund a Stan Winston. Tím je řečeno vše. (ČSFD)

pornogrind

Tohle je pro mě další nostalgická záležitost. Jako dnes si pamatuju VHSku kde byly dva filmy. Prvním byl Pozdrav z cest do pekla a druhým filmem bylo právě Záhrobní komando. A právě tahle videokazeta patřila v dětství k těm nejpouštěnějším.  Záhrobní komando se jako horor moc nedalo brát ani tenkrát natož nyní. Dnes by se u filmu nejspíš nebály ani ty nejmenší děti.  Spíš bych to bral jako rodinný film kde nechybí humor a hororový je tu v podobě monster - Drácula, Frankensteinovo monstrum, Mumie, Vlkodlak a Jožin z bažin. A tahle hororová cháska se snaží narušit rovnováhu mezi zlem a dobrem.  A v tom jim má zabránit parta kamarádů. Nemůžu si pomoct. Bavilo mě to tenkrát a bavilo mě to i dnes. Tohle byl povedenej návrat do mých dětských let. Je to taková nenáročná oddychovka, která dokáže pobavit celou rodinu. Nějakým nedopatřením jsem tady tomu dal 3 hvězdy. Podle mě si to ale zaslouží minimálně 4 hvězdy. Pro mě osobně tenhle film má ještě daleko větší cenu. Takže to dnes napravuji a dávám tomu né čtyři ale rovnou plnej počet hvězd. Určitě si tenhle film budu pouštět častěji. ()

topr harley

Výborná dětská horrorová. komedie, ve které máme možnost vidět snad ty nejzásadnější monstra horrorového filmu. Tempo filmu svižně ubíhá a neobsahuje žádná hluchá místa, kde bychom se nudili. Efekty jsou na skvělé úrovni, zvlášť vlkodlak má výborný kostým. Tenhle film je nejspíš primárně určen pro dětské publikum ale doporučuji ho hlavně těm, kteří se chtějí zase na chvíli vrátit do dětských let, kdy snili o různých příšerách a potajmu večer sledovali v televizi staré horrory. Milovníci monster si to najdou své ač Netvor z laguny tu byl zbytečný, byl tu jen tak do počtu aby se neřeklo. To mě trochu mrzelo, mohli mu dát víc prostoru. ()

Chrustyn

Dřívě to byl jeden z mých nej filmů ale teď už to taková bomba není. Ale i tak slušná zábava s velkou sbírkou monster a opravdu velkou nadsázkou. Za 4* z nostalgie. ()

dopitak

Film pro starší deseti let, se spoustou legendárních záhrobních postav jakou jsou Drákula, Frankensterin, vlkodlak, pár lesních žínek a jedna zrůdička, kterou si asi tvůrci půjčili jako nepovedenou masku z Vetřelce. Nutno říct, že v originále je film docela sprostý, zatímco čeští tvůrci jej nadabovali dost vstřícně k dětem (porovnání dabingu a anglických titulků). Asi dva tři lepší vtipy pro dospělé, toť vše. ()

SeBig

Kdybych to viděl jako malej, byl bych asi nejvíc vysranej z toho vlkodlaka, teď jakožto dospělý jedinec musím napsat, že mě to moc nebavilo. Děcka mi přišli nevtipný a protivný, bubáci se povedli hlavně maskami a zbytek prostě podprůměrný béčko pro dítě z 80let. Teď už po tom ani štek nepeskne. ()

jonyyy

Všechny tyhle potvory v jednom smínku, to je splněný sen každého horor fandy. Těžko říct jestli tomu škodí nebo prospívá, že je to brané až moc lehce a že hlavními hrdiny jsou až moc malí špunti. Každopádně jako odlehčená jednohubka super. Osmdesátky jak vyšité. 71% ()

Pítrs85

Je jasné, že film cílí spíš na dětského diváka (a jde vidět, že tenkrát se to s cenzurou zas tolik nepřehánělo a i v dětském filmu může klidně být vlkodlak roztrhaný na sračky :), pro všechny starší je to spíše taková úsměvná oddychovka s tím, že se v tom určitě pozná nejeden hororový fanoušek (nakonec kdo z nás by se nechtěl setkat a pokecat s Frankensteinovým monstrem? :). ()

SOLOM.

Co se stalo? Tvoje sestra už není…Jak to? Byl to…,ale to se nepočítá! Tak přesně tohle mě pobavilo asi nejvíc společně s malým Evženem a Tlusťochem. Klidně bych tuto hororovou komedii nejen pro děti označil za „kultovní“ a i poletech jsem se u ní bavil stejně jako kdysi. Pěkné masky z dílny Stana Winstona jsou vždy zárukou kvality. Dětští herci se mi líbili mnohem víc než jejich dospělí kolegové. Naprosto odpočinkový film, který snad ani nemůže ani nikoho nudit. ()

eraserhead666

Úvodní proslov mě trochu vyděsil, co to zase bude za sračku. Nakonec se z toho vyklubalo příjemné oddechové a silně uvolněné horrorové dobrodružství pro mladší publikum. Dneska by z toho byl nechutný sterilní digitálně trikový slint bez hlavy, paty a hlavně ducha. Tohle naštěstí má alespoň toho ducha, i když hlava je trochu vybrakovaná a obě paty kulhají. U mě to samozřejmě zachraňuje má oblíbená osmdesátková atmosféra a místy docela povedený humor (když zjistí že panna není panna, pronese dotyčná dívka skvělou hlášku). Ač je mi hodně přes třicet, docela jsem si to užil. A jen lituji, že mi nebylo umožněno být na tom počátkem 90. let v kině, to by byl docela zážitek. ()

Karamanlis

Aj keď veľmi nemusím filmy, v ktorých hrajú hlavné úlohy deti, prítomnosť universalovských hororových legiend v tejto komédii ma potešila a miestami aj pobavila. ()

matestlust

Celkem pěkná komedie, kterou bych v klidu nechal shlédnout i mladšímu osazenstvu...Co se hororu týče, nevidím zde prakticky nic mkc o co by se žánrově mohl opírat. Jedná se prakticky o rodinnou zábavnou fantasy komedii, u který bych se vůbec nedivil, kdyby jí dávali v televizi na sobotní odpoledne. Každopádně příjemný kousek a jedna z VHS klasik na Golden Crown. ()

Lacike

To boli zlate casy, ked sa pre deti tocili drsnejsie filmy ako bezzube Expendables 3. Zapletka je taka hororovejsia variacia Goonies, takze parta deti sa tu potýka s klasickymi priserami od Draculy, vlkodlaka, po mumiu a par dalsich. Ma to tu skvelu osemdesiatkovu atmosferu. Detski herci su dobre obsadeni a aj ustredny napad je super. Lenze uvod, ktory by mal trvat maximalne 20 minut tu je natiahnuty na polovicu filmu a vzhladom na kratku stopaz uz scenaristi nestihli tuto skvelu zapletku poriadne rozvinut a tak sa v druhej polovici toho vela nestane. Par dobre natocenych akcnych scen a je koniec. Co je velka skoda. Ale co cakat od preceneneho rutinera Blacka? No nic. Nastastie ma film skvelu technicku stranku a aj dnes mi jednotlive masky a triky pripadali pôsobive. Uz len kvôli nim stoji za to film vidiet. Vysledkom je roztomila a miestami aj dost drsna jednohubka, ktora mala ovela väcsi potencial. 6/10. ()

Hwaelos

Hned po projekci jsem si říkal, že vidět tohle v deseti letech, bezmezně to miluju. Opravdovej předchůdce Stranger Things, rovnou měrou roztomile naivní (a tak trochu osmdesátkově nablblý), jako zábavně napsaný (humor Shane Blacka je už tady patrný). ()

Terva

CITÁT - Sto let před začátkem tohoto příběhu vládla v Transylvánii doba temna............. Sean (André Gower) nosí červené tričko se žlutým nápisem "STEPHEN KING´S RULES". Dále k filmu - je to klasika 80. let. Upíři, vlkodlaci, zombie nebo třeba mumie. Ti všichni jsou nádherně namaskovaní - a počkejte až na scénu vyplave vodní ještěr Gillman. To je zážitek. CITÁT - Je tomu již dávno, tak hrozně dávno............ Tak co, pustíme se do těch zrůd? Já jsem pro. Strašidelný dům, skutečné příšery a nám je teprve dvanáct. Taky jsem si při pohledu na tento snímek zavzpomínal. Možná bychom mohli být v klubu matematiků nebo sbírat kameny a takový věci, ale zrovna Záhrobní komendo? CITÁT - Hele, vidíš? Nic tady není. Jdeme pryč................ Frankeinsten je mrtvej, Evžen křičí a mi tu dřepíme s kostrou. Já chci domů!!!! Prostě jedna hláška za druhou a já se bavil. Tohle se prostě povedlo, je to paráda. Viděli jsme Drákulu a nakopali vlkodlaka do koulí. Vlkodlaka si zahrál Carl Thibault, pod rouškou Mummie byl Michael MacKay a v obleku Gillmana hrál Tom Woodruff jr. CITÁT - Jsme záhrobní komando!!!...... ()

liquido26

3,5 Jedná se o skvělou poctu starým universalovským monstrům a hodně zábavnou hororovou komedii. Na druhou stranu je tu několik různých klišé a trapných chvilek, které by mi asi když by mi bylo deset nevadily. Drákula mohl mít větší charisma, tmavší vlasy, maďarský přízvuk, nepoužívat dynamit a neříkat malý holčičce "bitch" :-) Ostatní monstra se povedla. ()

corpsy

80. roky priali coming-of-age peckám, na ktoré nikto z nás tridsiatnikov zrejme nikdy nezabudne. Spomeniem THE GOONIES, STAND BY ME či THE LOST BOYS. Toto komando, sa bez akýchkoľvek okolkov môže postaviť medzi nich bez toho, aby si vyčítalo nejaké slabosti, alebo nedostatky. Jeden zo snímkov, na ktoré sa v poslednom čase nadväzuje v nostalgicky podaných filmov či seriálov ( viď STRANGER THINGS ). ()

schizmo

Další ze snímků mého dětství, paradoxně s dětmi v hlavních rolích. Povedené béčko o partě dětí, ktěří bojují s hororovými Avengers :D a docela se jim to daří. Filmu nechybí parádní autentická atmosféra, přesvědčivé herecké výkony a spousta božích hlášek a humoru. To, že se spíš jen sotva budete bát, je věc druhá - já tohle viděl poprvé tak v deseti letech a i tak mi to stačilo :D. ()

Cimr

Parta chlapců (jeden tlustý, jeden nerd...) a mladší sestra jednoho z nich, která se k nim chce dostat do party, mají rádi strašidelné příběhy, nesnáší své přísné učitele a ve skrýši na stromě plánují, jak přemoci zlo, co se usadilo v jejich městečku. Připomíná vám to něco? Ano, správná odpověď - jakýkoli osmdesátkový americký film pro mládež. Záhrobní komando vůbec není špatné (jsem přesvědčen, že jako dvanáctiletý kluk bych ho miloval), ale bohužel nepřináší vůbec nic, co bychom už neviděli. Snad kromě toho, že zde nevystupuje jen jeden záporák, ale hned celý záporácký all-star team (jak to nazval JFL). Jo a taky mě lehce zmátlo, že v partě kluků nebyl žádný černoch! ()