Před sto lety byly ďáblovy oddíly, které chtěly zničit svět, donuceny k ústupu do záhrobí. Dnes opět přišel jejich čas. Chtějí zaplavit svět svou temnou silou. Neočekávaně jsou však zastaveny. Komu se to podařilo? Záhrobnímu komandu! Komandu amerických dětí, které se spojí a dětskou bezelstností neohroženě bojují proti teroru krutých monster. Dobrodružný film pro děti a mládež je nejen napínavý, ale také veselý. Setkáte se tu s řadou legendárních filmových příšer, například Draculou, Frankensteinem, Vlkodlakem, Mumií, Netvorem z Černé laguny a dalšími. O kvalitě speciálních efektů není třeba se příliš rozepisovat. Stačí připomenout jména dvou mužů, kteří se na nich podíleli: Richard Edlund a Stan Winston. Tím je řečeno vše. (ČSFD)

Vyrida

Zasloužil bych si teď určitě pár facek, protože k tomu to filmu jsem se dopracoval až nyní nějakých 23 let po jeho natočení a to ještě uplně náhodně. Nechápu, že do té doby sem o filmu nevěděl ani prd a to i přes to, že v dětství jsem mu podobných viděl spoustu a byl zkrátka na tento dobrodružný žánr okořeněný tajemnem děsně vyšinutý. Dneska když už jsem přesáhl ony dětské roky mě film už nemůže pochopitelně tak pohltit a ikdyž bych mu dal kdysi bez řečí plné hodnocení, dnes musím trochu bohužel slevit. První co mě uchvátilo byl nápad ukázat i dětským divákům slavnou pětku příšer, které do té doby byly vesměs předurčeny pouze starším divákům a mladší generace se o nich dozvídala pouze maximálně z vyprávění. Tento film určitě protrhl tuto bariéru a seznámite se tu s můmii, vlkodlakem, frankensteinovým monstrem, příšerou z bažin, tak i s upíry v čele s hrabětem Drákulou. Hlavními hrdinami jsou děti, takže žádný krvák rozhodně nečekejte ikdyž s červenou se někdy setkáme. To spíše se připravte na fůru nesmyslů, které dnes akorát rozesmějou. Nejvíce mě pobavila zobrazená hloupost policistů, kteří si nedokázali s těmi to monstry narozdíl od dětí absolutně vůbec poradit. Je to celé směšné a z dnešního pohledu velký zábavný nesmysl, ale je to milé a když pustíte tento film vašim dětem či mladším sourozencům, mohl by je i dnes v době skvělých digitálních efektů zabavit. Mé hodnocení se pohybuje mezi trochu zaprášenými čtyřmi hvězdičkami za masky, které byly slušně povedené a onu pohodu osmdesátých let, ale hlavně nápad, který jsem snad dost dobře popsal ve slovech výše. Sám jsem mimochodem zvědavý jaké další podobné skvosty na mě databáze ještě vybalí. ()

blackrain

Úvodní scéna v temné kobce je velmi působivá a slibná. Doprovází ji krásně zlověstná hudba, která už sama o sobě nevěstí nic dobrého. Nezůstalo pouze u planých slibů. Potom se totiž rozjela osmdesátková mňamka určená spíše dětským divákům. Z toho tedy vyplývá, že já jsem stále duší dítětem, protože jsem se příjemně bavila. ()

kaylin

Příjemný rodinný film, kde je v hlavní roli skupina dětí, která věří na monstra, v tomhle případě především ta filmová. Ta se skutečně dostanou do světa živých a pod vedením Draculy chtějí napáchat pořádné škody. Scénář je místy velmi vtipný a člověk se u něj dobře baví, takže mu film pěkně uteče. ()

K.I.N.G.

Odporná kopa tupých nelogických sraček, neherců a hromada nudy. Těžko říct jaká asi měla být cílová skupina lidí pro tento "film", ale děti ani dospělý to rozhodně nejsou a pochybuju, že by to zajímalo nějakého důchodce. Je to brak. 10% ()

Derek

skoda ze som monster squad nevidel ako male decko lebo tento film nema daleko od ostatnych detskych klasik ako goonies (tym sa podoba najviac) ci gremlins (jednoducho amblinovky) ale ani to mi nebranilo si zahrobne komando uzit! v zahrobnom komande je skupina deti (jeden z najslabsich clankov filmu kde i ked decka su sympaticke do pamati sa nikdo nezapise) nutena bojovat s monstramy zo starych hororov (dracula, wolfman a tak), dvojica dekker (ktory opat kombinuje humor a horor ako v night of creeps) a black (samozrejme ze sa nehlaskuje ako v jeho inych klasikach ale stale je tu dost vtipov i pre starsich) ide na plny plyn, ale urcitym nedokonalostiam sa tiez nevyhne (preco policajti nestrielaju ale snazia sa prisery ubit rukami? ale to je len take hnidopichstvo z mojej strany) co vsak vobec neznizuje na zabavnosti! je smutne ze dekker po otrasnej trojke robocopa uz nedostal sancu... ()

balba

Skvělí horůrek , který obsahuje snad všechny filmová monstra jako jsou vlkodlaci , mumie , a spousta dalších.Film , jenž vás pobaví .Mohly by Záhrobní komando vydat na DVD. ()

Martin741

Najlepsi film rezisera Freda Dekkera ? No asi aj jo - ako Frankenstein, Dracula, Vlkodlak + Mumia + Creature from Black Lagoon --- malo to daco do seba, len rezisersky odbite a nudne ... aspon ten Rodzer Korman sa toho mohol chytit, bol by to hned lepsi horor . 50 % ()

raptorrr

Tenhle film jsem jako dítě miloval. Nemá sice úplně jasno pro jakou cílovou skupinu je určen (chvíli se tváří jako dětský film, chvíli jako horor pro teenagery), ale stojí za skouknutí už kvůli hlášce "Právě sem kopnul vlkodlaka mezi nohy !" ()

Jino

Dětsky nádherně naivní a zábavně natočený horor převážně pro mladší publikum. Studio Stana Winstona se zde předvedlo ve velkém stylu - masky dobově nezaostávají a posouvají Záhrobní komando na zasloužený nadprůměr. Stejně tak povedené skloubení hororu a komedie. Se scénářem je to trošku horší - je plný klišé a předvídatelný pro hororem zkušeného diváka....pro děti však zcela postačující. Své cíle Monster Squad splňuje dokonale. 70% ()

Alfréda

Absolutně špičkovej film. Pouštěla bych to všem dětem které lákají horory. Je to skvělý shrnutí těch nejzásadnějších hororových filmů a představení takových legend jako je Dracula, Van Helsing, Frankenstein apod. Je to dobrodružný, vtipný a strašidelný zároveň. Ze scény kde se muž přeměňuje na vlkodlaka mi běhal mráz po zádech, stejně tak z mumie ve skříni :-D, mumie visící ven z auta a samozřejmě také z uhrančivého Draculy v podání Duncana Reghera....Vzpomínám si že když jsem byla malá, založili jsme si podobný komando a běhali po lese, kde jsme hledali nějaký nestvůry. Moc příjemná vzpomínka :-) ()

destroy83

Kvalitní hororová komedie nejen pro dětského diváka, ve které tvůrce nechává ožívat klasická hororová monstra v čele s Draculou, kterému následně sekundují Frankenstein, Vlkodlak, Mumie i Netvor z Černé Laguny. Diváka do děje uvádí samotný Van Helsing, který se před sto lety pokouší definitivně odrovnat síly zla. Poté se už příběh přenáší do současnosti (zlatá 80-tá léta), kde se partička dětí dostává k Van Helsingovu deníku a rozhodne se pokračovat v boji proti zlu pod trefným názvem Záhrobní komando. Pokud netrpíte averzí na dětské hrdiny, budete se dozajista necelou hodinku a půl dobře bavit ve společnosti lehce humorného příběhu plného vynikajících efektů a masek. Jednotlivá monstra jsou ztvárněna vskutku výborně, herecké výkony jsou naprosto přirozené i u dětských hrdinů a některé hlášky opravdu nezapomenutelné. Hororovou atmosféru zde nezastupují pouze vyvedená monstra, ale i parádní interiéry osvícené svíčkami či exteriéry zalité v mlžném oparu. I když je příběh velmi předvídatelný a nadsázka někdy přerůstá tvůrcům přes hlavu, jedná se o velmi dobrou zábavu. Já se bavil na čtyři hvězdy. ()

SeanLSD

Rozkošné osemdesiatky. Keby som týchto Záhrobníkov videl ako decko, milujem to až za hrob! Ale potešilo aj dnes. Vidieť tieto 80´s filmy nabité pozitívnou energiou v slnečné popoludnie alebo za búrlivej noci, hneď má jeden pocit, že život je brnkačka. ()

Doudis19

Horor pro děti, co víc dodávat.. Ale že to ten Shane Black dotáhnul daleko. Od scénáře k téhle báchorce, až k třetímu Iron manovi a miliardovým tržbám ;-). ()

LeoH

To mě zas jednou na něco vytáhlo dítě na filmovce, za odměnu mu musím pustit ty původní universalovské horory z 30. let, s kterými si to tak laskavě pohrává. Zbytek za mě řekl kamarád Martin Č.: „Kolik takovejch filmů jsme ještě tenkrát neviděli? A proč jsme neměli ty dětský vysílačky? Nenávidím komunisty ještě o něco víc.“ ()

noriaki

Budu tomu říkat promrhaný potenciál. V osmdesátkách a z kraje devadesátek byly dětské filmy docela snesitelné. Existuje i nemálo takových, k nimž se dá dostat v pozdějším věku, a i tak si je užít. Obávám se, že případ Monster Squad to úplně není. Pod scénář se podepsal Shane Black, ale poznat to nejde. Vtípky většinou nefungují a slušných hlášek je jen pár. Navíc jsem měl celou dobu pocit, že by do role pasovali herci tak o cca deset až dvacet let starší, protože většina dialogů se k dětem nehodila. Tím pochopitelně trpěla i atmosféra, která se neustála pnutí mezi konverzační komedií a strašidelným dobrodružštvím. Krotitele duchů jen tak nenapodobíš. ()