Před sto lety byly ďáblovy oddíly, které chtěly zničit svět, donuceny k ústupu do záhrobí. Dnes opět přišel jejich čas. Chtějí zaplavit svět svou temnou silou. Neočekávaně jsou však zastaveny. Komu se to podařilo? Záhrobnímu komandu! Komandu amerických dětí, které se spojí a dětskou bezelstností neohroženě bojují proti teroru krutých monster. Dobrodružný film pro děti a mládež je nejen napínavý, ale také veselý. Setkáte se tu s řadou legendárních filmových příšer, například Draculou, Frankensteinem, Vlkodlakem, Mumií, Netvorem z Černé laguny a dalšími. O kvalitě speciálních efektů není třeba se příliš rozepisovat. Stačí připomenout jména dvou mužů, kteří se na nich podíleli: Richard Edlund a Stan Winston. Tím je řečeno vše. (ČSFD)

lykan9

Záhrobní komando je jedním z dětských hororových klenotů 80´ let. Je napínavý, má skvělé masky a dětští herci odvádějí velmi slušný výkon. Hlavním kladem filmu jsou však skvělé hlášky a vtip, který musí působit i po tolika letech. Např.každý si již bude pamatovat, že vlkodlaka může zabít jedině stříbrná kulka :-). Prostě jedná se o nestárnoucí věc, která sice už asi upadla do zapomnění, ale stále funguje. ()

manonfire

Rok 1993, Mariánské lázně, dětská léčebna Miramonte a naprostý základ její videotéky. Kde jinde uslyšíte Drákulu a jeho větu k pětileté holčičce: "Dej sem ten amulet, ty čubko!!!!" Tenhle kousek prostě neonudil, ikdyž ho člověk viděl -(nebo spíš slyšel během cumlání se s kýmsi)- třeba 4x týdně. 80% ()

Han22

A v roce 87 mi začínají klasiky. Tuhle jsem viděl někde naposledy když mi bylo 15-16 a moc se mi to líbilo. A perfektně to funguje dodnes, možná je Monster Squad nejlepším dětským komediálním hororem 80. let. Máme tu partu dětí, která si hraje na lovce monster, hlášky padají jedna za druhou (absolutně dokonalý je hledání panny), film je zábava. Ale někde venku je temná skvadra monster a ne jen ledajakých. Je to takový Universal All Star Team - vlkodlak, mumie, netvor z laguny, Frankenstein a samozřejmě Drákula. Příšery jsou dokonalé díky Stanu Winstonovi a navíc mají všechny vlastnosti z klasických hororů - vlkodlak touží po konci prokletí, Frankenstein po lásce a Drákula má spoustu schopností. Tvůrci mají nakoukáno a důsledně dodržují pravidla. V okamžiku jak se objeví na scéně jde legrace stranou, začíná bitva o život a finále má neskutečné grády. Škoda, že už se dnes podobné horory netočí. ()

iXtr3m3

Chudobnejší vzdialený príbuzný Goonies, Jumanji, Zathury a iných klenotov filmového plátna. Originálna myšlienka nedotiahnutá kvôli príliš krátkej stopáži. Ale ako spomienka na detstvo a osemdesiatky to obstojí. ()

666Carnage

Odkazy nabitá hororová komedie pro děti. Super chytlavý snímek s dobrým nápadem. Film jsem si užil, smál se u něj a kochal se tím jakej je Stan Winston frajer a jak jeho kostýmy dělají film reálnější. Na scénáři se podílel Shane Black takže už to znamenalo dobrou zábavu. Škoda jen, že jsem tenhle snímek nepotkal dřív a nebo nejlépe jako dítě. 60% ()

wosho

Další můj oblíbený film mého dětství. Skvělý mix jemnějšího hororu a typického rodinného dobrodružného filmu 80tých let. ()

Castorr

Tak u Záhrobního komanda mě vadí jedna věc, že jsem jí viděl až teď ... myslím, že v dětství bych si ho sjížděl na VHS pořád dokola :-) Pro moderního dospělého diváka není film tak atrativní, to chápu, ale na tu dobu je to zábava a mě se to líbilo i teď. Až budou mít děti kolem 12 let tak jim to určitě pustím a věřím, že se budou bavit i trochu bát, ale to k dětství patří!!!! ()

Knowho

Roku 1987 šlo do kin několik skvělých známých hororů, mezi ně patří Evil Dead II nebo Predátor, ale taky spousta dalších. Bohužel, tenhle film není tak známý jak by měl být a jak koukám na zdejší hodnocení tak ani ,,skvělý" i když si moje srdce 100% získal. Jasně , tenhle film vážně není pro všechny, je především pro fanoušky původních hororů. A já jsem fakt koukal když po boku Draculy stál Vlkodlak, Netvor Z Černé Laguny, Mumie a Frankensteinkovo Monstrum. Jo, tenhle film má fakt skvělý záporácký obsazení, avšak tu hlavní zápornou roli si krade Dracula. Postava Rudyho je moje nejoblíbenější z celýho filmu a musím říct že ten kluk je fakt kurevsky drsnej-no co si budeme, ten týpek zabil Mumii, Draculovy nevěsty a Vlkodlaka během jednoho večera! Výkon hodný Ashe Williamse! Taky se mi líbilo že Monstrum je tady vlastně klaďas a snažil se hrdinům pomáhat. Ty hlášky jsou taky super :D ,,Neuvěříte co se mi stalo! Viděl jsem Draculu a kopnul jsem Vlkodlaka do kou-" ,,Drž hubu tlustoprde!" 10/10 Sviňsky nedoceněný film... ()

Prochy38

Zklamání určitě ne. Ale po dnešních Stranger Things si moje sympatie tahle hrstka dětí prostě nemůže získat. Sorry. Ale postavičky klasických hororů výborné. Jedna lepší než druhá! Ale Dracula nejlepší. Místy vtipné, častěji slabší. Ale mám pro podobné snímky pochopení. Určitě super nápad! ()

Toshiro30

Parta dětí, kteří si říkají Záhrobní komando versus legendární monstra ? Kolika způsoby lze zabít vlkodlaka ? A kdo je tajemný němčour ? To vše zjistíte, pokud si tento příjemný a oddychový film pustíte. Takový druh žánru se totiž dnes už bohužel netočí. Samozřejmě má i své slabiny, ale dát takhle dohromady partu legendárních monster, to se jen tak nevidí. ()

jednaveta

Shane Black vkládá dětem do úst tvrďácké hlášky a nechává je dumat nad tím, jestli můžou kopnout vlkodlaka do rozkroku. ()

Bozvav

Ve své době asi dobré, zvláště pro děti 6-13 let. Jsem evidentně špatná cílová skupina, takže se mi to moc nelíbilo. Dialogy dobré tak do půlky, strašidla spíše směšná, hudba nic moc. 40% ()

helloween93

Když hodíte do mixéru Krotitelé duchů, Roštáky, Critters a E.T.ho vyjde vám Záhrobní komando. Sejde se parta dětí, která bojuje se záhrobním zlem v podobě Draculy, Frankeinsteina, Mumie nebo Vlkodlaka...Má to typický 80's feeling a je to takové svižné a naivní. A zábavné. 4 hvězdy. ()

Raziel_cz

Nemůžu uvěřit tomu, že jsem jako malej čuměl na E.T.ho a Buráky a Záhrobní komando mě naprosto minulo. Tohle je ta nejlepší dětská záležitost, jakou jsem kdy viděl. Dvanáctiletí mluví sprostě, zabíjejí upíry a vlkodlaky, šmírují vysvlékající se středoškolačky a do toho klasická monstra od Universalu kydlí policajty po desítkách – co víc by jaké dítě mohlo od filmu chtít? Jo, Duncan Regehr má do démonického Bély Lugosiho daleko, ale jeho vražedný pochod ve finále je neuvěřitelně badass a konec s Frankensteinovým mosntrem je smutnější než závěr Terminátora 2. A ty hlášky jsou prostě luxus. ()

MickeyStuma

Kultovní záležitost 80. let na poli dětského filmu a hororových postav. Drákula a jeho tři nevěsty, Mumie, Frankenstein, Vlkodlak či Netvor z Černé laguny. Ti všichni náhle vylezou ze záhrobí s úmyslem si podmanit svět. Jenomže se krapet přepočítali, neboť tu je ještě parta dětí, kteří se jim s vervou sobě vlastní postaví a kteří si později začnou říkat ´Záhrobní komando´. Do příběhu byly vneseny veškeré možné scény z velmi známých hororových snímků a to tak vyrovnaně, že se navzájem neruší a nevznikl z toho podivný dějový guláš. Nic strašidelného tu pochopitelně není, když je snímek zaměřen na dětského diváka. Naopak dějství obsahuje veškerou dětskou lehkost, fantazii a vtip. Pro dospělého diváka hloupý film, pro dětského velice povedený zábavný dětský horor. ()

inutihar

Jako líbilo se mi to, ale nemůžu si pomoci, proti známějším zástupcům žánru 1980s dobrodružných filmů pro děti tomu něco chybí. Asi trochu lepší rozpracování hlavních hrdinů, den po filmu jsem si je už vůbec nepamatoval. Možná, kdybych to viděl jako kluk, tak bych si to užil víc. Pravdou je, že jako dospělý jsem více ocenil některé vizuální narážky na ty staré horory od Universalu i některé další dobové kousky i některé vtípky dovedené do konce (armáda), ale asi to úplně nestačilo. Mnohé triky jsou výborné a je vidět, že to šikovným tvůrcům vždy šlo i bez počítačů. ()

madejja1

Nejlepší film mého dětství, nedokážu asi objektivně zhodnotit nakolik v tom má vliv nostalgie ale i tak neznám moc lepších filmů s monstry, retro atrmosférou, hláškama, prima postavama a celkovou pohodovostí (při premiéře ve starším věku asi 4* - rozhodně za to ale stojí) ()