Justine počas prednášky na vysokej škole vyjadrením svojho názoru prejaví súcit s ľuďmi žijúcimi v starých kultúrach, ktorí sú pomaly, ale isto vytláčaní zo svojho územia a divokej prírody. Vzápätí dostáva od jedného zo spolužiakov nečakanú príležitosť: spolu s niekoľkými dobrovoľníkmi vycestovať do Chile a zorganizovať protest v jednej z džunglí. Po priviazaní sa k stromom či ťažkým stavebným strojom ich ale čaká nemilé prekvapenie, nie v podobe drsného zásahu tamojšej ochranky, ale leteckej havárie. Jej následkom sa po páde do doposiaľ nepoznanej časti džungle nečakane ocitajú v rukách tých, ktorým pôvodne prišli pomáhať. Podarí sa Justine a jej známym dostať sa zo spárov ľudožrútov? (*CARNIFEX*)

manonfire

Roth se moc nepředvedl. První dva Hostely měly i přes svou škatulku cosi do sebe. Tohle už je slabota. Když byla skupina unesených přivlečena do vesnice plné rudých podlidiček stromové kultury, nepůsobilo to strašidelně, nýbrž legračně. Indiáni byli spíše sladkými Indiánky, se zajatci se chtěli v podstatě evidentně mazlit, a pár jakože explicitních scén s umělými bulvami na tom nic nezměnilo. Dramaturgicky to bylo všechno průhledné, a strašně schématické. Záporák, jak začalo jít do tuhýho, už byl zápornej za každou cenu a ve 100%všech situací. Blonďatá holčina s hezkým zadkem, která byla celou dobu vyplašená i ze svého stínu, si tam najednou během dvou vteřin prakticky uřízne kebuli. (halt náhlá depka, no.) Jako první zařve samozřejmě největší dobrácký tlouštík, kterému kvůli pipině konečně poklesly kulky. Justýna samotná pak nebyla ani tak naivní, jako spíš blbá a její ošklivá kámoška z koleje pak byla doslova k poblití arogantní (což mělo být cool and sarcastic). 40% ()

herr_carter

Nebýt tupého a místy až idiotského chování některých aktivistů ,mohl to být lepší film. A byť jsou efekty a záběry hodně realistické a brutální, nějak jsem pořád tomu kmeni jejich kanibalismus nemohl sežrat................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

The Viper

Eli Roth dokáže být opravdu zvrácený a zároveň vtipný. I přesto jsem očekával o něco více, především jsem se nedočkal žádné pořádné zvrácené nahoty jako byla v Kanibal Holocaust. Šamané vypadali jako z komixu a ztráceli tak na vážnosti. Myslim že Jason Brody by tyhle haluzáky zvládnul během hodiny. ()

coscarelli

Nie az tak tragicky cestopis, lahsie inspirovany onym Holokaustom. Karma je svina, v tomto pripade nechapem. :) Eliho nezatracujem, nieje preco, lahko stravitelne dobrodruzstvo v modernom obleku sprevadzane prijemnou vybubnavackou a skaredymi postavami zmakol sympaticky. Ekologicka vlozka prospesna, vsetko vyslo podla planu, ( aktivisti maju gule,apon nesedia za compom a za hrdinske ciny povazuju neohrozene a chlapske statusy) . Druha polovica spotu videna spoza bambusovych tyci, v zaplave nevadiacich nelogicnosti a trapnosti je dostatocne gradujuca ale bez atmosfery. Ta ostala v miestnej krcme. Zato chlapci od KNB nepili a makali. Vysledky su az autenticky realisticke ( nejedno odvratenie od obrazovky). Ucel splneny . Navrat domov bol bezpecny, zanechavam tri masite cervene papriky. ()

sedm.1

Tento Rothův příspěvek do skupiny kanibalského hororu sice určitě patří k tomu lepšímu, co v tomto subžánru vůbec vzniklo, na druhou stranu se i v tomto případě nemohu zbavit dojmu, že je to pořád to samé dokola, a to prakticky ať porovnám jakékoliv filmy, týkající se právě lidožroutů. To samé prostředí neprobádaných tropických pralesů, potrava v době stále těch samých band tupců, kteří si myslí, že se jim díky své civilizovanosti nemůže nic stát, poté je pokaždé nějaký kmen přepadne, uvězní, většinu sežere a konec. A The Green Inferno není ani trochu jiné. Ty samé postupy, ta samá zápletka, to samé vyústění. O výsledné kvalitě tak v rámci těchto snímku nakonec rozhodují jen opravdu jemné nuance, jako sympatičnost obsazení „potravy“, úroveň a množství gore, či spád filmu, a v těchto ohledech se přeci jen projevily filmařské zkušenosti pana režiséra, takže casting tvoří pohodová tlupa aktivistů, v čele s pěkňoučkou Lorenzo Izzo, krvavých efektů v porovnání s žánrově totožnými snímky je dost a jejich kvalita je též slušná a i když se začátek docela táhne, těch nudných pasáží tu zas až tolik také není. Mé doporučení je tak jednoduché, kdo má tento subžánr v oblibě, zklamán určitě nebude, spíš naopak, a kdo ho úplně nevyhledává, tak do toho rozhodně jít nemusí, o nic nového totiž určitě nepřijde. ()

666Carnage

No tak já teda nevím. Těšil jsem se na parádní GORE s kanibalama a nic takového jsem nedostal. Zbytečně zdlouhavý začátek a nic moc prostředek a fakt debilní konec, včetně špatné bonus scény v titulkách. Eli Roth má dobrý filmy, ale tenhle je spíš průměrný. Jo a zkouřený kmen kanibalů? Jako vážně?! Něco bylo dobrý, ale jen něco a to pak není dobrý jako celek. Škoda, asi jsem se na to těšil moc dlouho. 50% ()

DavidS.

Kolem jatek se netoulám, bourání masa mě nevzrušuje, nejsem eko-fašoš a o přírodních národech už všechno napsal Lévi-Strausse... ()

iXtr3m3

Hostel bol tiež samoúčelný, ale páčil sa mi viac, ako toto roky očakávané "dielo", z ktorého sa vykľubalo technicky dokonalé, ale hodnotou nevýrazné nič. ()

Han22

Žádný kanibalský horor jsem nikdy neviděl, ale zato jsem viděl pár filmů od Eli Rotha, které mě znechutily (Hostel 1+2) a pár docela slušných. Tohle je tak mezi. Dementní sluníčkáři se vydají chránit do pralesa domorodce před těžaři, což se zadaří, bohužel při návratu mezi ně letadlo spadne přímo mezi ty domorodce, ze kterých se vyklubou kanibalové. Zápletka dementní, konec s tím lhaním před komisí jsem vůbec nepochopil. Postav je spousta a 99% úplně zbytečných, takže Vám je volný jak zařvou. Hororové prvky? Gore je tu kvalitní, ale je to zas problém co mám s Rothem, který se vyloženě vyžívá v sadistickém mučení, což není nic pro mě. Navíc je úsměvné, jak se ve filmu sekají nohy a ruce, ale frndu při chystané obřízce neukážou a vůbec prakticky žádnou nahotu. Celkově mě tohle moc nebralo, nevím jestli je to subžánrem nebo Rothem, ale víc jak 2* tomu nedám. ()

Corpsegrinder

Aktivisti jsou blbečci. Eli Roth neumí točit filmy a řekl bych že to ví takže zde opět sází na nechutnosti a nutno říct že to mu naopak jde. Jakmile se na scéně objeví domorodci tak se s ničim nesere. Úvodní rozčtvrcení na přivítanou je natočený dobře. V několika momentech je poznat že si z toho dělá i prdel (sraní v kleci, mrtvola vycpaná marijánkou která po vyuzení zkouří celou vesnici atd). Co však tenhle film neumí je posadit na prdel znalýho diváka. Vidim zde komentáře typu že je tenhle film originální. V čem jako? Italové před 30 lety natočili stejnej film a ten byl špinavější a drsnější a tohle tomu prostě nelíže ani patičku. Vždyť tehdy to schytala i želva :D Samozřejmě nemá cenu tohle vykládat lidem co ujíždí na Hostelu a podobně. P.S. úvodní část filmu radši skipujte protože horší dialogy jsem už dlouho neslyšel :DD ()

ZdenoLo

Viem že domorodci nie sú žiadny extra herci ale čumeť do kamery a schovávať si cecky rukami nevyzerá vôbec prirodzene a hlavne vzbudzuje to ten neautentický dojem. A určite sa to dalo lepšie, lebo je kopec podobných filmov kde si to vedel režisér ustrážiť a dobre zorganizovať. No aj tak viac amatérske mi prišli herecké výkony hlavných postáv, ktoré boli úplne umelé a akoby bez prirodzených emócií. A ten koniec to čo malo znamenať? Dúfam že sa nechystá ďalšie nezmyselné pokračovanie.. ()

pajik

Všechny postavy se chovaly tak tupě a naivně, až to bolí (nejen obrazně řečeno), a zasloužily si být požírány hned od začátku filmu. Jinak je to správná nechuťárna… vydloubané oči, děti cucající střeva jak špagety, prostě vše, co si kanibalové představují pod slušnou večeří. Nelze než doporučit těm, kteří mají chuť na horor bez infarktem zavánějících lekacích scén, a nebojí se trpět nad marností dějové linky. ()

provitamin

Eli Roth je sadistický magor. Po Hosteli (ktorý som našťastie nevidel) teraz toto. Mám rád horory, kde postupne s heterogénnej skupinky ľudí postupne jej členovia ubúdajú, ale nemám rád názornú ukážku vypichnutia očí, odseknutie všetkých štyroch končatín mačetou a podobné brutality. Miestna komunita to tuším nazýva gore scény. ()

HonzysKISS

Pokud se máte v plánu podívat na film, jako na solidní horor, tak na to hnedka bohužel zapomeňte. Spíš to berte jako takovou drsnější rodinnou komedii, ale celkem suprovou. Náramně jsem se bavil po celou dobu filmu. Jenom škoda, že herecké výkony jsou občas opravdu otřesné, a to se ani ve filmování moc nevyznám. I když aspoň ty holky jsou tam pěkný. ()

Gray Wolfman

Jako po dvou letech čekání sem doufal ve větší maras, ale průser to vyloženě není. Jasně. Scénář je, jakoby ho ukradli z jedné epizody South Parku a hlavní hrdinka si u mě sympatie taky nezískala, pač mi vzhledem hodně připomíná jednu mojí ex :-D Ale pád letadla solidní, první kanibalskej kill více než solidní a navíc se mi líbilo, jak ty jejich žluté, reflexní kombinézy krásně ladily k okolní zeleni ()

Nikar

The Green Inferno je nadprůměrný film o kanibalech. V hlavní roli vynikající Lorenza Izzo. Příběh filmu není vůbec špatný, gore efekty jsou na velmi dobré úrovni, herecké výkony taktéž nebyly k zahození a Eli Roth konečně natočil řemeslně kvalitní film. Za mě 75%. ()

Prochy38

Tak za mě hodně povedené. Jasně, nejsem nijak náročný divák, to už sám o sobě vím. A nejsem ani nějak zvláště znalý problému... Filmu malinko na váze bere jeho vlastní naivita, možná i místy tupost postav. Já ale platonicky L. Izzo miluju a jsem schopen odpouštět. Je zde skvělá (naprosto objektivně) a když překonáte první místy úmornou půlhodinku, dech beroucí záběry pralesů a místní přírody ji malinko omlouvají. Po konfrontaci s domorodci film nabere očekávaný spát a vysvětlí proč je v názvu "inferno". Za mě nadšení, ale slabším povahám doporučuji vyhnout se obloukem, Eli Roth si s gore scénami fakt pohrál. Za mě palec hore. ()

peto580

no videl v kine a musim povedat ze to malo svoje dobre momenty. A dialogy o tom ako je dobre ze najtlstsieho zjedli najskor aspon prezijeme o nieco dlhsie su na nezaplatenie >D ()

Magika82

Dějová linie kupodivu dává smysl. Dialogy jsou vedeny jasným směrem a zcela jistě diváka nezmátnou. Pochopitelná je i "mstivá nálada" domorodců, jenžto vidí shodně oblečnou skupinku odrostlých mládežníků v oděvech, ve kterých vídávají také devastátory pralesa. Nepochopitelný zůstává závěr, konkrétně posledních několik vteřin. Kdo již viděl, ví kam mířm, jelikož nechci vytvářet spoilery. Ale, je tu ale. Proč babizna Magika82 chválí, když dala jen dvě hvězdy?! Právě kvůli tomu pověstnému: "Ale.". Dějová linie dává smysl, ale je prostoduchá, předvídatelná, místy hluchá. "Šamanka" onoho kmene, pojala svou roli vážněji a důvěryhodněji, než-li někteří hlavní aktéři. Parta studentů? Ale jděte mi do háje zeleného... V USA se i medicína a práva končí zhruba ve 23 až 24 letech. Hlavní postavy však - až na jednu výjimku - , mají rozhodně přes třicet... A přece nejsme ve 40.letech, aby studenty gymnázia hráli dospělí lidé, jak jistě vědí také milovníci i tzv. Filmů pro pamětníky. Kupříkladu nádherná veselohra - Cesta do hlubin študákovy duše, atd.. A na závěr se sluší říci, že snímek Zelené peklo postrádal - pro mne subjektivně - děsivé okamžiky v podobě "lekavých" scén, věrohodnost a poměrně krátkou stopáží si zde také prokázal Medvědí službu... To vše výše uvedené u mne snímek sráží na známku: Dostatečná. A Dobrou s mínusem, si vysloužil díky lokacím a paní "Šamance". 36% a tedy s odřenýma ušima 2 hvězdy. ()

SICK_BREED

No tak horší ubohost jsem už dlouho neviděl a to jak na poli hororů, tak na poli filmu všeobecně. Bezdějová slátanina bez atmosféry protknutá infantilnim humorem o hulení kterej se fakt ani vzdáleně nepotkává s tim, co považuju za vtipný. Vlastně vůbec nechápu, jak to na mě mělo zapůsobit. To že se tam objevujou kozy a standardní gore je na dnešní dobu prostě trochu málo a ta rovina zrady a přetvářky je spíš neuvěřitelná, než jakákoli jiná. NEJLEPŠÍ JE: Začátek filmu než se něco začne dít....hádám teda asi. NEJHORŠÍ JE: Všechno ostatní a to bez přehánění. ()