Zákon není jeho nejlepší přítel. Federální agent Richard Chance občas neváhá porušit zákon, aby dostal členy podsvětí za mříže. Bez výčitek svědomí zneužívá donašečku Ruth, která je zároveň jeho milenkou. Nepolapitelný padělatel peněz Eric Masters jednoho dne zabije Richardova parťáka, který šel po jeho stopě. Richard je od té chvíle posedlý myšlenkou na pomstu. Proto svého nového kolegu Johna Vukoviche přiměje také porušovat zákon. Jejich nejnebezpečnější akcí je nelegální přepadení údajného zločince, od kterého chtějí získat peníze na fingovanou transakci s Mastersem. Zatímco oni riskují stále víc, Masters jim pořád uniká… (Česká televize)

crozet

Mám určitý sklon oceňovat snímky, na kterých je z pohledu současnosti zřetelná doba jejich vzniku a jejich časový původ se odráží ve většině důležitých ukazatelů - od gest a motoriky herců, přes dobovou módu, až třeba po charakter dialogů atd. Ovšem dialogy tomto filmu jsou opravdu tragické a zvlášť ony ho odstřelují daleko za hranici snesitelné povrchnosti a průměru.. Nebudu-li mluvit o parádní scéně automobilové honičky a občasném střeleckém naturalismu, jde spíš o ztracený čas. ()

Ad4mson

Vynikající syrový thriller se začínajícím Williamem L. Petersenem a parádně svinským Willemem Dafoem. Režisér Friedkin ani chvilku nenudí, nebere si servítky v zobrazení násilí a závěr filmu je naprosto atypický a antihollywoodský. 80´s feeling podtrhuje dokonalá hudba od kapely Wang Chung. Skladba "Wait" u závěrečných titulků je strašně návyková a znít v uších mi bude ještě hodně dlouho. ()

ink flo

Jak se mlží rozdíl mezi hodnými policajty a zlými gangstery (malíř Dafoe tisknoucí prachy jako na běžícím páse) tak to nabírá na zábavnosti a neodhadnutelnosti. Dobrý přehnaný autohoničky, hezký záběry na industriální a brownfieldčásti LA ()

helloween93

Méně známá, ale opravdu povedené kriminálka, ve které nechybí jak akce, tak automobilová honička. Film má solidní tempo a nenudí, W.Dafoe tu dávál krásný návod, jak padělat americké dvacetidolarové bankovky. Do toho všeho jedou skladby kapely Wang Chung. Nejvíce mě překvapil až samotný závěr, který naprosto vybočuje ze zajetých kolejí žánru. // Shlédnuto podruhé, vysílalo AMC. Ponechávám 3*. ()

MickeyStuma

Po dějové stránce poměrně neobvyklý thriller, avšak v mnohém překvapující. Dějově jde sice o klasické rutinní vyšetřování na vlastní pěst a touze po pomstě, což jenom v 80. letech bylo takových snímků natočeno bezpočet, ale tohle je naprosto něco jiného. Byť si je divák zarputile jist dalším vývojem, nakonec je překvapen odlišným zvratem. Děj je nepředvídatelný a v tom je hlavní kouzlo. Plynulé tempo, dané napětí, živá atmosféra a patřičná dramatizace je striktně držena po celou stopáž. Osmdesátková klasika, neztrácející nic na své škodolibosti ani dnes. ()

xmy

Povedená osmdesátková kriminálka se sympatickým hlavním hrdinou, zajímavou honičkou a dobovým soundtrackem, který skvěle dotváří atmosféru. Dle zdejších hodnocení a komentářů jsem čekal, že to bude mnohem horší. Pro mě zábavnější jak celá opěvovaná Francouzská spojka. :) I've got a friend in Palm Springs, Lenne Green. He owns the Oasis. Do you know him? I got a friend in Hollywood, Donald Duck. You know him? 4*+ ()

Raziel_cz

Hip verze Francouzské spojky. S postavami, které jsou přesně tak morálně flexibilní, jak se od řádného neo-noiru sluší, ale na kterých vám přesto záleží, s parádní automobilovou honičkou, rychlými a brutálními přestřelkami, nepředvídatelným dějem (po zvratu v hodině a tři čtvrtě jsem zůstal koukat s doslova otevřenou pusou), špinavým L.A. a až mannovským detailovým fetišismem. A skvělou muzikou. Za mě rozhodně záležitost z trop trojky Friedkinovy filmografie. ()

bearmeedek

Velice příjemný výlet do starších časů (filmu je 33 let). Film asi není moc známý, a proto výsledek byl překvapivě dobrý. Krimi thriller na dobré úrovni a se všemi ověřenými tahy. A nechybí ani jeden až dva překvapivé zvraty. ()

bednyo

Klasická friedkinovka; nenápadný štart, sympaticky pomalší rozbeh, zopár podrazov na emócie diváka a záver, za ktorý dávam * naviac....prúserák Petersen je fakt cool....(videné niekedy okolo druhej ráno v tv, takže príjemné prekvápko) ()

godspeed

fantastický záběry industriální části L.A. plné jednoduchých křivek betonu a oceli, občasná překvapující nahota aktérů a akce bez umělé počítačové animace přišly vhod! defoe a petersen taky moc fajn. bohužel zbytek hereckého pole nemastný neslaný. mno a příběh včetně závěru zajímací. :) rozhodně nadprůměrný krimi film. ()

Duke90

Na můj vkus je hodnocení tohoto vynikajícího snímku, kde drsnost střídá stylovost, dosti nízké, ale ne všichni milují čistokrevná osmdesátá léta jako já, takže rozumím. Ovšem dokonale svižné tempo, výborný hudební doprovod a temný náhled do prohnilých zákoutí L.A. mi vykouzlilo perfektní zážitek. William Peterson si to před "kriminálkou" dával víc než kdy jindy a Willem Dafoe se pro záporné role narodil (i když je především velkým charakterním hercem). Hlavní složkou je však nezapomenutelná atmosféra omamující smysly všech milovníků osmdesátek. Takže ano - vinen! Byl jsem omámen! ()

JimDeNiro

Tak jsem konečně dostál svých restů a podíval se na tuhle Friedkinovu žánrovku. Jeho filmy mám rád, a tohle je příjemný neo-noir thriller. mám rád tyhle osmdesátkové krimi thrillery. Petersen kupodivu hubený a dobře hrající, mladý Dafoe samozřejmě hrající záporáka - jak jinak, že jo. Příjemný chlapský policejní thriller, kde je fajn kamera, docela se nešetří násilím a nakonec vám Friedkin flusne do ksichtu. Ale tohle mám rád, já si matně vybavuji, že jsem to kdysi viděl v TV, ale opakování, matka moudrosti. Takový druh filmu mi po dlouhé době chyběl. Já mam pro takovéhle staré fláky slabost. Největší radost mám z toho, že jsem svým hodnocením pozvedl film do červených čísel :-) 75% ()

jprmusic

Proč Friedkin natočil směšnou parodii na svojí Francouzskou spojku skutečně nechápu. Pitomoučký scénář a jak pan Petersen tak pan Pankow jsou komické figurky mající charisma mých ponožek po tenise. Dvě hvězdy za jako vždy skvělého Dafoa a ty dvě dlouhonohý kočky. Všechno ostatní nestojí za nic. ()

johnsnow

Tak tomu vravím prekvapko. Celý film ej to slušný krimi nadštandard s občasnou super akciou ale to čo príde v prezliekárni tak to teda WTF huba dokorán. Skvelý Friedkinov počin a perfektný mladý Dafoe ako záporák. Za silné 4* a koniec mi prišiel kus od veci ale fajn. ()

cinema_cz

Uplývající čas sice ukázal slabiny režisérova efektního snímku, pořád však zůstala na svou dobu nadstandardní a na dnešní dobu nevšední realistická a málo vypočitatelná podívaná. 60 % (Ci 01/2008) ()

BigBrother

Solidni thriller silne vystupujici nad obvykly prumer 80. let. Friedkin je zde verny svemu realistickemu stylu Francouzské spojky a prenasi jej do pozdejsi doby. Funguje to celkem dobre a automobilova honicka v protismeru dnes patri do casto kopirovane klasiky. V dnesni dobe najdeme je malo podobnych filmu, stylove blizky je treba Training day, ktery ovsem vsechno pokazi trapnym zaverem. Zde naopak davam hvezdicku navic za drsny a nepredvidany konec. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin