Zákon není jeho nejlepší přítel. Federální agent Richard Chance občas neváhá porušit zákon, aby dostal členy podsvětí za mříže. Bez výčitek svědomí zneužívá donašečku Ruth, která je zároveň jeho milenkou. Nepolapitelný padělatel peněz Eric Masters jednoho dne zabije Richardova parťáka, který šel po jeho stopě. Richard je od té chvíle posedlý myšlenkou na pomstu. Proto svého nového kolegu Johna Vukoviche přiměje také porušovat zákon. Jejich nejnebezpečnější akcí je nelegální přepadení údajného zločince, od kterého chtějí získat peníze na fingovanou transakci s Mastersem. Zatímco oni riskují stále víc, Masters jim pořád uniká… (Česká televize)

Jamal

Ano nebylo to takové až hrozné, jenže já se nebavil, přišla mi ta akce bez výraznějších strhujících vrcholů, prostě takové bez duše. ()

JohnnyD

L.A., drsní fízli, 80s, synťáky, krv... a pritom je to taká nuda. Zabudnutia hodný policajný krimi thriller, akých sa v osemdesiatych rokoch nakrútili desiatky. ()

Goldbeater

Rázné. Stejně jako se legendární znělka Wang Chung při úvodních titulcích pomalu noří s vycházejícím sluncem nad L.A., aby pak agresivními beaty udeřila na divákovy smysly, i celý Friedkinův snímek neustále přináší do pomalu plynoucího neo-noir příběhu překvapivé zvraty a návaly estetické brutality, aby nakonec došel do naprosto nihilistického finále. Tedy vše, co mám rád. Žít a zemřít v L. A. znamená ryzí osmdesátky a zároveň pamětihodný thriller se stylem jako žádný jiný. Můj nejoblíbenější Friedkin. A film, který bych si rád někdy dal na velkém plátně s pokud možno nejkvalitnějším zvukem. ()

Šakal

Friedkinovo „proti všem“ zasazeno do rozpáleného betonového města tlejících andělů, kde si můžete být jisti pouze jednou věcí. Nic není jisté. Friedkin jde proti všem zaběhlým žánrovým pravidlům, klame tělem, pere to do diváka s obdivuhodnou razancí, pomáhá si halucinogenní atmosférou, synťákovým hudebním doprovodem, když se mu zdá tempo příliš ospalé, sešlápne k podlaze plyn popř. něčí koule a lidé (nejen ženy) tu jsou jen bezcenným kusem hadru, sloužící (mu) jako pouhá informace resp. prostředek, k dosažení většího cíle. Upřímně, ten film není rozhodně bez chybek, ale za ten veletoč, který Friedkin předvedl v závěrečných minutách, kdy cítíte na zátylku jeho spokojený úsměv, s procedivším „seru na vás“, aby se posléze kruh definitivně uzavřel resp. vymetl cestičku do dalšího kola, si pozornost rozhodně zaslouží. Friedkina můžete osočovat z ledasčeho, ale jedno mu chtě nechtě budete muset přiznat. Jeho rukopis je nezaměnitelný. 80%[Těším se na Cruising]. ()

Anderton

Ultimátna osemdesiatková záležitosť, ktorá u nás skrátka nemá väčšiu tradíciu. Je to škoda, i keď prvú hodinu som mal skôr dojem, že ide o zameniteľné dobové krimi. Tá druhá polovica je už ale riadne našľapaná a spätne sa tak potom zdá lepšia aj tá prvá. Najviac utkvie v pamäti asi automobilová naháňačka, kde si Friedkin tak trochu zopakoval postupy z naháňačky z Francúzskej spojky. Poteší ale aj finále, kde vás prekvapí, kto prežije a kto nie a záverečný pohľad na Willema Dafoea by mal byť takým tým kultovým záberom, ktorý by mal poznať každý, ale bohvie prečo to tak nie je. ()

Chrustyn

Slabý krimi thriller od režiséra "Francouzské spojky". Jediné co si z filmu pamatuji je jen automobilová honička, které Friedkin vždycky uměl. ()

honajz

Režisér William Friedkin je znám svým skoro realistickým přístup ke ztvárnění zločinu a jeho praktik. Stejně tak v depresivní kriminálce z L.A., která toto město představí poněkud jinak než známe z pohlednic. Dva sehraní detektivové si odbudou ještě jednu - úspěšnou - akci v hotelu při ochraně prezidenta, aby nastal pro jednoho z nich čas na odchod do penze. A máte pravdu, že jeho sen o rybaření se nenaplní - na vlastní pěst jde prozkoumat jeden tip a v prázdném skladišti ho nečeká nic dobrého. Jeho mladší kolega se rozhodne jít zabijákovi po krku. Využívá služeb holky z peep show, která mu musí kvůli bratrovi - kriminálníkovi být vděčná. Když ale dostane nového parťáka, který chce dodržovat služební postupy, nastane mu problém, jak věci řešit a vyřešit, protože v honbě za cílem ani on sám neváhá využívat taktiku protivníka. V hlavní roli záporáka se představuje Willem Dafoe, detektiva hraje mladičký William L. Petersen, známý ze seriálu Kriminálka Las Vegas. Celý film však nepatří k nejpovedenějším Friedkinovým snímkům - sice obsahuje jednu dvě dobře natočené akce, nečekaný a velice překvapivý závěr, celkově však trpí nedostatkem jakékoliv kladné postavy a až příliš chladného a odsuzujícího pohledu, který takto vyznívá značně jednostranně. ()

902 10

co rict k filmu, ktery je v prvni polovine priserny a nesnesitelny, aby v druhe pulce zboril vsechna tradicni klise a stal se z nej nezapomenutelny zazitek? to live and die in l.a. je film pro vsechny, ktere uz nudi zabehnute postupy v akcnich filmech, s jednou z nejlepsich automobilovych honicek jako bonus. ()

Sawy

Velkoměstská kriminálka,která má koule! A špinavou atmosféru,která se už dnes nenosí.Všudypřítomný bordel,ulice plné grázlů,smrt číhá za každým rohem a horko a smrad z ulic L.A. přímo cítíte z obrazovky.Možná to není dokonalý film,ale rozhodně je dokonale natočený.Friedkin totiž s tou atmosférou umí skvěle pracovat,zakomponovat do nich zarputilé a rebelanstké hrdiny,kteří dostávají jednu ránu za druhou,ale stejně jdou dál,i když dobře ví,že v tomhle světě ti hodní nevyhrávají.A protivník s tváří Willema Dafoea je zatraceně těžký sousto i pro toho největšího frajera.Do toho vyhrává rockový soundtrack,s násilím si nikdo hlavu nedělá a absolutní nepředvídatelnost,kdy člověk netuší,co se může stát v příští minutě,drží diváka v neustálém napětí.Plus automobilová honička,která své sestře z Francouzské spojky nezůstává absolutně nic dlužná.Nekompromisní lahůdka. 90 % ()

mm13

Film, v ktorom má všetko (vrátane v záporných rolách typického prehrávania Willema Dafoea), každý detail (vrátane dejiska), v každom ohľade (napríklad osemdesiatkové postupy), svoje pevné miesto. Toto si Friedkin uhnietol výhradne podľa seba a je to poznať a je to radosť sledovať. Plnokrvný, diabolsky rafinovaný... diabolský výkon! ()

Listeroman

Skoro až parodicky 80tková jízda nesoucí prvky Smrtonosné zbraně i Robocopa. I když je film postavený na policejních a zločineckých stereotypech a některé části jsou předem hodně signalizované a předpovídatelné, tak hned vzápětí přichází originální zápletka a překvapení. ()

Terva

CITÁT - Aláh buď pochválen!!!........ Zajímavě řešené úvodní titulky. Červená se zelenou a povedený hudební doprovod, to vše evokuje pocit nebezpečí a zároveň klidu. CITÁT - Jsi na špatném místě a ve špatnou dobu.......... Akční kriminální příběh s několika dobrými hláškami a trochou krve. CITÁT - Vesmírný bláboly nesnáším............ Město, které je od sklepa až po půdu prohnilé jako spadaná rajská jablka. Základem příběhu je padělání peněz a snaha dopadnout jejich "výrobce". CITÁT - Ukradnem pravý prachy a koupíme za ně falešný?.............. Automobilová honička okolo 75 minuty je povedená a napínavá. CITÁT - Hvězdy jsou prý oči Bohů.......... Nadprůměrný snímek u kterého jsem se rozhodně nenudil. ()

Padme_Anakin

Drsná kriminálka s hutnou atmosférou a nepředvídatelným příběhem.. Hlavní postava je rozporuplná, dlouze by se dalo polemizovat nad pracovními postupy, charakterem, morálkou.. Záporák je ovšem skvělý, Willem Dafoe nemá chybu, osobně bych mu udělila doživotí.. Závěr si s divákem (ne)pěkně pohraje, tedy u mě spokojenost.. ()

liquido26

Tak toto byl naprosto luxusní neo-noir. Špinavé východní L.A., synťáková hudba (neposlouchám, ale tady od prvního taktu skvěle sedla), trvalý, divný osmdesátkový hadry a hlavně stroj na peníze. Ten bych taky chtěl. A nesmím zapomenout na herce. Jak Dafoe tak Petersen super. ()

YURAyura

5/10 Mlady Dafoe to cele neutahne, kdyz se film zbytecne vlece a ostatni herci jsou otresni a nepomuze tomu ani ne zcela klasicka skladba syzetu. Skoda mohl to byt skvely film, takto to vybublalo... ()

Philcze

Esenciální osmdesátky s úpěnlivým hrdinou, slizkým záporákem, brutalitou a poctivou honičkou veprostřed. Ne, že by nekonvenční závěr dával nějaký větší smysl, ale zamrazí u něj i dnes. Ještě možná víc překvapí, jak se tenhle film s ničím nepáře a po povinné představovací dvacetiminutovce nahodí neskutečně naspeedované tempo, které neutichne až do finální konfrontace. Pecka. ()

Derek

po Francuzskej spojke Friedkinov navrat k drsnym policajtom, ktori nevahaju porusit nejake to pravidlo aby dostali grazla za mreze. opat sa dockame vynikajucich nahanaciek, tu su dokonca dve, jedna letiskova na nohach a potom dialnicna ktora i ked sa nemoze rovnat so slavnym predchodcom, hanbu nerobi (70. roky su prec a autenticity je vystriedana "stylom"). dejovo to prilis prepracovane nie je, ale pozera a pocuva sa to vynikajuco. odvazim sa povedat ze Friedkin sa dost inspiroval u Michaela Manna a jeho Zlodeja (i ked Mann ho co sa vizualu tyka jednoznacne valcuje) a o rok neskor sa prave Bill Petersen (ktory tu spolu s Dafoeom ukazal viac nez len svoje herecke umenie) objavil v Mannovom Manhunterovy... ()

Skip

William Friedkin umí rozhodně lépe. Ale nebylo to špatné, jen to bylo takové bez výrazu, bez života, chyběl tomu šmrnc a chtělo by to asi i lepší herce proti Willemu Dafoeovi. Film není nudný, takže to nebude zcela ztráta času, ale rozhodně to také nebude nezapomenutelný zážitek. Ty dost krvavé přestřelky měly něco do sebe. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin