Mafiánovi

• USA The Family (více)
USA / Francie, 2013, 111 min

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění. Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem. A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi. (Bioscop)

Strzengon

Kdo by čekal film a la Kmotr, tak se velmi milí. Tento film je velmi dobře zpracované téma gangstrů, jejich tradic a způsobu života v rodinném balení. Tato "komedie" pobaví celou rodinu (mimo dětí) a neurazí vcelku nikoho. Robert De Niro a Tommy Lee Jones ze sebe vydávají vcelku standardní výkon a celý film je tak dobře vyvážený. Doporučuji. ()

Angus250

Velmi, prevelmi slabe... De Niro ako nepresvedcivy mafiansky blb (najprv napisem o nalodeni v Anglicku a az potom o vylodeni v Normandii - cha-cha-cha), Lee Jones ako jeho totalne prihluply ochranca, Pfeifferova ako skareda stara pyromanka... pritom De Niro je (resp.bol) moj oblubeny herec ale ocividne spolu s Lee Jonesom a Pfeifferovou neovladaju umenie vcas odist a nebyt na smiech...V ziadnom pripade sa nevysmievam starobe, ved kazdy raz zostarne, ale toto... Asi uz nemaju na najom a beru aj taketo kokotske scenare...Vystrelenych nabojov viac ako v Rambovi...Skoda...Besson uz tiez nie je zaruka kvality... ()

ferda12

Tak námět není nic moc, ale zpracování se mi hodně líbilo. 3,5 hvězdičky, výjimečně zaokrouhlím nahoru kvůli De Nirovi. ()

IrmaVep

Čekala jsem, že mě to bude bavit víc. A když jsem si při tom akčním finále vzpomněla na Stardust, tak to už ani ty 3* nemůžu dát. I když mě to vlastně pobavilo... ()

BR23

Zo začiatku fajn, ale potom už len degradácia. Slabý film, nečkal som nič zvláštne a napriek tomu ma to sklamalo. Nebyť ,,pitbula z FBI,, (:D) a zopár podarených nápadov, bolo by moje hodnotenie ešte horšie. ()

ferdomravec

Bol som milo prekvapeny. Nebola to komedia pri ktorej by som sa rehlil nonstop a lapal po dychu. Skor taka jemna gangsterka pri ktorej som mal stale jemny usmev na tvari. ()

PORTER44

Celý film byl takový průměr ,trochu komedie a trochu krimi ale konečná akce to ohodně zlepšila bylo to od té chvíle co šel De Niro s T.L.Jonesem na ten film a řekli mu že místo filmu který měli promítat přišel film Mafiáni to byla dobrá hláška a pak přišla akce ,z vlaku vystoupí banda mafiánů a jdou na R.De Nira který se před nimi ukrývá a skoro celou bandu vyřídí jeho děti. ()

005

Luc Besson mě potěšil. Vytvořil komedii u které si neutrhnete bránici, ale pohladí a párkrát se od srdce zasmějete. Stokrát lepší než americká komedie, která sází geg za gegem a doufá, že se něco chytne. Robert De Niro odvádí svoji skvělou práci a Michelle Pfeiffer? Ta je úžasná. Obsadit ji, byla trefa do černého. Mafiánovic rodinka se vůbec povedla a tak děti rozhodně rodičům ostudu neudělají. Pěkná je tenisová lekce Dianny Agron na pláži a John D'Leo zase nezapře svého otce a skvěle ovládá školu. 80% ()

JerryPilsen

Besson jaksepatří.Stylová žánrovka,která překvapí a ani chvilku nenudí.Balancování nad hranicí parodie drží skvělí herci a svěží režie. ()

sun.eagle

Velice zábavná komedie kterou zdobí opravdu skvostné herecké obsazení, btw. po delší době konečně zajímavá role pro De Nira a Michelle je pořád nádherná ženská. Kromě toho že se u toho člověk pobaví tak se dočká i trochu té romantiky a nakonec akční nářez za který by se nestyděl ani Arnie v nejlepších letech. ()

biochem

Já jsem se fakt upřímně bavil! Skvělá zábava prošpikovaná mnoha odkazy na velké mafiánské filmy (především samotný hlavní hrdina De Niro), svižně natočené a parádně obsazené! Velmi příjemná a zábavná podívaná. ()

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

Besson promění Scarlett v stroj na zabíjení

29.04.2013

Trénink, který absolvovala kvůli roli Black Widow (černou kůži si aktuálně navléká na placu právě natáčeného Captain America: The Winter Soldier), se jí bude hodit. Scarlett Johansson už před mnoha… (více)