Philippe je starší syn cholerického ředitele střední školy, Karla Bosquiera. Protože propadl z angličtiny, otec mu nařídí, že prázdniny stráví na výměnném pobytu u britského aristokrata. Ten k nim zase posílá svou dceru Shirley. Otcovo rozhodnutí synovi zkříží prázdninové plány, chystal se totiž s kamarády vyrazit na plachetnici podél mořského pobřeží. Přemluví proto svého kamaráda Michoneta, aby jel do Anglie místo něj. Shirley, která mezitím dorazila, vyvolá v rodině Bosquierových značný rozruch. Je hezká, samostatná a rozhodně se nemíní podřídit přísným vychovatelským metodám pana ředitele. A když se v jenom z barů náhodou seznámí s Philippem, který se vydává za Michoneta, nemůže to skončit jinak, než že se do sebe zamilují. Všechno by vyšlo, kdyby Philippův náhradník neonemocněl... (TV Nova)

Billie777

"Mišonete, musíš to všechno sníst!" Skvělá letní komedie, atmosféra 60. let je úžasná, stejně jako outfity trochu protivné angličanky Shirley, které se mi, když jsem byla malá, vždycky moc líbily. Louis opět hraje fantasticky, film je svěží, má spád a vtipné dialogy ("Ne za třicet let, hned!"). ()

Zagros

Když odečtu Četníka a Fantomase, je to právě film Senzační prázdniny, který mám nejraději a kde si vybavím herecké mistrovství Louise de Funese nejvíce. Jeho živelné herectví, grimasy, vyřídilka a prakticky neustálá gestikulace dokáže rozesmát sama o sobě. Nepotřebuje k tomu ani mírně trhlý příběh a ani vedlejší postavy, které jsou často jen v roli nahrávačů. Nicméně celkové obsazení je výborné a herecké výkony všech rovněž. Tentokrát také skvěle sedla hudba, ta dokreslila výbornou letní atmosféru celých senzačních Senzačních prázdnin. ()

Rssa

Nebojím se tomu dát plných 5 hvězdiček, protože tento film je prostě parádní, létem prosluněný a vtipný. 90 % ()

helmut111

Bol som sklamaný, pre mňa je to najslabší film s Funesom, to šaškovanie je prehnané, nezdalo sa mi to vôbec vtipné. Nechápem to vysoké hodnotenie. ()

SpaceOdyseus

Muj nejoblibenejsi Funes. Senzacni prazdniny jsou neskutecne akcni, nahlaskovane, zabavne, skvele nadabovane. Proste radost pohledet. Vzdy, kdyz to bezi v bedne, si to s radosti vpalim. ()

Sairina

Komedie o začátku letních prázdnin je pěkná, ale pro mě docela nezáživná, no prostě u ní neumím udržet pozornost a jdu radši pryč. ()

ThomasL

Mít já na škole takového ředitele, jakým byl Louis de Funés, tak už tam dávno nejsem a utíkal bych odtamtud úplně stejně jako jeho syn. Senzační prázdniny jsou pohodová komedie nejen na léto a taky jedna z nejlepších komedií Louise de Funése. ()

Neotom

Britsko-francouzské usmíření prostřednictvím lásky a koupele ve whiskey. Skvělá a nakažlivě optimistická komedie. A ta ústřední melodie! 80% ()

Hanes88

To, že je to tak kvalitní komedie pravděpodobně dělá to, že hlavní roli hraje de Funés. Ale no a co? Prostě ji hraje, film je to super...takže 80%. ()

Rozjimatel

"Veď je to osol." "Nie je osol, len je trochu plachý."     Nepatrím k priaznivcom prehnane šaškovacieho herectva Louisa de Funèsa (voľakedy dávno som ho ešte celkom toleroval, ale to bolo v dobe, keď sa do našej televízie dostávalo zo zahraničia len minimum kvalitných filmov), páči sa mi s ním len pár filmov, a to sú filmy, kde je buď viac v úzadí (Veľký flám (1966)), alebo je jeho prejav umiernenejší (Krídelko alebo stehienko? (1976)). Táto typická funèsovka ale nie je ten prípad. Sebestredný Funès tu prehráva, až sa práši (a Filipovský ten jeho prejav ešte stupňuje do krajnosti, hoci ho mám inak ako herca rád), pričom akoby sa snažil všetkých ostatných hercov vymazať z obrazu. Humor je silený, prevažne veľmi plytkého razenia (a rovnako plytký je i príbeh), viaceré pokusy o humor vyznievajú vyslovenie trápne. Aspoňže hrdinovia filmu sa na tých vtipoch dobre nasmiali. Ako tak vtipné momenty by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky (stretávanie sa s tým istým chlapíkom-silákom v podaní Maria Davida, let na rogale, vtipy na účet povestnej anglickej kuchyne). Zaujímalo by ma, aké veľké percento používateľov hodnotilo tento film iba z čírej nostalgie, bez ohľadu na jeho skutočnú kvalitu, či zábavnosť z dnešného pohľadu (hodnotenie na IMDb je úplne niekde inde (6,5) a podľa mňa viac zodpovedá skutočnosti). ()

Movie Gourmet

Spolu s legendární sérií o četnících je i toto komedie, jak se patří a nemá chybu. Louis de Funés v plné síle! František Filipovský - dokonalé ztotožnění dabingu s originálem. Je to vtipné, má to chytlavou ústřední (a vlastně snad i jedinou) melodii a několik herců z četnické série. Bravo! Verdikt: 4 a 1/2* - 5* a 80 - 90 %. PS. Tomuhle aspoň říkám KOMEDIE a ne jako nepřeberné kvantum dnešních filmů, které se za ně také označují. ()

Rocket

Ústrice v jogurte, údená ryba s ovocím a roastbeef so šľahačkou :D. Proste výdatná porcia francúzskeho humoru s anglickými prísadami, to sú Senzačné prázdniny. ()

RedHot

Francouzi hrají lépe, pokud si dělají srandu sami ze sebe (Kam se poděla sedmá rota), a ne z Angličanů (Senzační prázdniny). U Anglánů to funguje oběma směry. Ti excelují i v porovnávání sebe sama s francouzským sokem (Johnny English), i v parodování své vlastní kultury (Black Adder). Řada banálně rádobyvtipných situací spojené s pronásledováním vlastní rodiny mě ze sedačky nesklátí a i přes poměrně dobře hrajícího Luise považuji tuto komedii za značný pokles oproti jeho předchozím angažmá. ()

Eva_Krejcova

Tohle je úžasná komedie Louis de Funes je prostě geniální mám tuhle komedii ráda jak říká AngelAngie zahřeje na duši i na těle. ()

vito_corle

Senzační prázdniny komedie na léto s oblíbebým komikem Louis De Funésem, která potěší a díky dabingu nemusíte ani koukat, stačí jen poslouchat. Má to neskutečný spád, malí Francouz je neustále v pohybu a díky gestům a mimice je v pohybu, když nehne ani prstem. Klasický evropský humor-zápletky, zmatek trocha romantiky, špatná anglická kuchyně a skvělá whisky škola repetentů v obleku i v námořnických hadrech. 5 hvězd ()

pipapa

Film, který boduje atmosférou doby, kdy vznikl a příjemným prostředím = ex- a interiéry a svým klasickým dyzajnem. Prostoduchý děj s prvoplánovaným humorem, často ne zrovna komické scény spoléhají pouze na řev a grimasy de Funése. Komika spíše pro děti a mládež a nenáročné dospělé obecenstvo. Ale ve srovnání s úpadkovým filmovým zbožím (ca. od 90.let 20.století) jsou i tyhle taškařice už dávno klasikou. ()