Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

Sairina

Velmi podařené dílo. Záchrana dědečka a potom přestavba luxusní vily na stoletý dům Huberta de Tartase docela níčí. Pak mu rupnou nervy a všechno vykecá. Úžasně sehraná komedie, u které se vždy pobavím, hlavně na konci. ()

Delaney

Celej film bych ohodnotil max 3*, ale scena kdy funes vysvetloval dedovi ze byl 60let zmrzly byla bezchybna:) takze 4* ()

katchi

Hodnocení to má celkem nízké, není to takový hit a není to tak vtipné jako ostatní Funésovi filmy, nicméně dávám 4*. Líbilo se mi to. Možná za to může velký obdiv k tomuto herci, možná za to může láska ke starším komediím. Kdo ví. Každopádně Funésovi se nikdy nikdo nevyrovná ()

Oyer

Nejvíce mě na tomto filmu vadilo, že když už se začal rozjíždět a konečně se mohly "dít věci" , tak byl konec... Jeden ze slabších filmů Louise de Funése. ()

aLPaC

Takový předchůdce Navždy mladý. Ale ne, jedná se o jeden z těch slabších Funesových filmů z druhé poloviny 60. let, kdy jeho kariéry dosahovala vrcholu. ()

camper

Komedie, která neurazí, ale ani nenadchne. Louis de Fuines je stále stejný blázen jako vždy, nicméně tentokrát mi chybí nějaká hlubší zápletka. Všechno je takové povrchní a hrozně rychlé. Prostě když je film založenej jen na vtípkách jednoho herce, není to ono - chce to i ten pořádnej příběh. ()

Vesecký

Myslím, že z téhle komedie mohli scénáristé vyždímat víc. Louis de Funes je tradičně dobrý, ačkoliv se stále svými afektovanými grify v každém filmu opakuje, dnes mu dobře sekundovala jeho častá partnerka Claude Gensacová. Stejně jako v několika jiných funesovkách dal příležitost zahrát si i svému synovi, o kterém by bez táty nikdo nevěděl. Námět oživit hibernovaného muže je skutečně dobrý a ve své době jsem se filmu docela nasmál, ty zápletky, při nichž hibernovaný dědeček neustále usíná a zase se probouzí, aby se probudil v prostředí, připomínajícím roku 1905, nejsou nijak výjimečné; když se pak dědeček konečně vrátil do "svého" domu, tak už to bylo všechno nějaké podivné. Nejpodivnější však bylo to, že dědeček před svým zamrznutím evidentně byl dosud svobodný, a tak je nějak podezřelé, kde se vzali jeho potomci. ()

Joll

Staršně těžko se zde hodnotí, jako při srovnání s ostatními funésovkami nemohu dát víc než za 3 hvězdy, ale ve srovnání s komediemi především americkými, kterým dávám taktéž za 3 tak nad těmi ční Hibernatus jako mohyla nad mravencem. ()

Mahoney.

Jedinečný Funes ktorý je úžasný komik a herec. Nezabudnuteľné hlášky ktoré denne hovorovo používam. Ako napr. "loď se už potápi máme nohy ve vode." :D A musím spomenúť historickú záverečnú scénu Funesa, myslím si že mal čo robiť kým dokázal taký monológ povedať. Veľká škoda že tento umelec si uvedomil svoju genialitu a humor až na prelome 50tky. Všetky jeho filmy ma vždy rozosmiali. Iné ako 5* dať neviem. ()

Wolvie

Tohle mě vždycky hrozivě bavilo.Hibernatuse jsem viděl asi pětkrát a i když je to ostuda,v mládí mě o Funésově komediálním talentu neučili ani tak četníci nebo Fantomas,ale právě tento film. ()

MickeyStuma

Výtečná komedie stavěná na komice Louise de Funèse, který se tu na konci opět velice zábavně rozparádí. Snímek má neobvykle kratší stopáž, ale asi je to dobře. Námět alespoň není uměle natahován ve snaze z toho vytřískat co nejvíce. Zápletka děje je tedy krátká, jednoduchá a v rámci humoru a srandy dokonale vyšperkovaná. Funèsovu manželku si tu již po čtvrté zahrála Claude Gensac a po čtvrté se také po boku svého otce a podruhé v roli syna objevuje i Olivier. Tedy skutečný Louisův syn Olivier de Funès. A tak tu máme příběh o rozmrazeném dědečkovi a sehranému divadlu, aby si připadal jako ve své době. Schválně komu puknou nervy prvnímu. ()

foundation

Opat raz vynikajuci film kde sa Funes mohol naplno vysantit. Na poslednych 10 minut ked sa v nom nahromadi vsetka ta cholera ktoru cely film zbiera a uz to nevydrzi a vsetko ,,dedeckovi,, vyklopi sa neda zabudnut. Pretacal som si tu scenu mozno 30 krat a smial som sa stale dookola :D:D ()

Miki68

Na to, že se LdF podílel i na scénáři patří tahle komedie spíše k těm slabším v jeho filmografii. Každopádně jsem se smál o dost méně, než v době, kdy mi bylo -náct a viděl jsem Hibernata poprvé. ()

Armin82

Jedna z těch slabších věcí slavného komika, u který jsem se teda nijak zvlášť nenasmál. Funes předvedl svůj standart, ale scénář a režie nic moc --->50% ()

Wyrdas

Hibernatus je snímek plný převleků a imitací. Má spousty dobrých scén a opravdu dobré téma - při nejmenším na svou dobu. Pro mě nezapomenutelná scéna- E:"Ááá ne, to ne!" H:"Co jsem udělal, nic jsem neřekl" E:"Zavrtěl jsi tou svou velkou hlavou s tím nejhanebnějším úmyslem!" H:"Prvně nemám velkou hlavu a ani jsem s ní nevrtěl!".."máte velkou hlavu a vrtěl jste s ní".. a tak dál.. a tak dál.. tento film má hodně dobrých scén, ale na můj vkus je občas až zbytečně sentimentální. Nicméně i tak mu dám s odřenýma ušima pět hvězdiček. ()