Zmrazený dědeček otravuje rozhodně méně než dědeček živý... Francouzsko-dánská polární expedice objeví na nejsevernějším břehu Grónska tělo muže dokonale konzervovaného v ledovci. Je to nepochybně člen posádky francouzské lodi, která zde ztroskotala roku 1905. Zmrzlé tělo bylo dopraveno do Francie, kde se podařilo neznámého muže oživit. Pro bohatou rodinu Huberta de Tartas (Louis de Funes) je tato událost jen senzací a dalším úspěchem vědy. Ovšem pouze do té chvíle, kdy se zjistí, že zmrzlý Hibernatus je vlastním dědečkem manželky Huberta de Tartas. Hubert chce příbuzného ponechat vědě, ale jeho žena Edmée chce naopak dědečka vrátit rodině. Ale komu vlastně nyní patří rodinná továrna? (Česká televize)

rublik05

Skvělá dnes již klasická francouzská komedie s opět skvělým Louisem de Funèsem. Tentokrát je celý film prakticky založen na jeho herectví, má vcelku originální námět a nespočet vtipných scén. Opět tu máme perfektní komediální snímek, ve kterém Funès opět dokazuje, proč je právem považován za mistra ve svém oboru a proč jeho styl herectví už asi nikdy nikdo nenapodobí. 7/10. ()

donkocicak

Tenhle film s Funésem zbožňuji, obzvláště scénu, kdy dědečka tajně převážejí a nastrčí za něj ošetřujícího lékaře :) Funés jako vždy znamenitý a s Claude Gensac tvoří nádherný pár :) ()

_aandyy_

Hibernatus - tenhle film s Louisem jednoduše zbožňuju, docela bych se chtěla podívat na to jeho "randevous za půl století". Krásné, až roztomile komické ("Edmé, Edmé, Edmé,..."), jedinečné hlášky, jedinečný příběh (i když nerealistický, to je snad ještě lepší než filmy klasicky až přespříliš realistické) a herci - hlavně Louis de Funés, nepřekonatelně můj nejoblíbenější komik, a jeho syn Olivier, Claude Gensac a i ten její dědeček, taková partička k popukání... ()

kyLuke

Po druhém shlédnutí ubírám hvězdičku.Srovnávat tento film totiž např. s "Tonoucím" nebo "Grand restaurantem" si prostě nemohu dovolit . Je to až příliš bláznivé a i když se film někdy snaží ( a někdy skutečně pobaví! ) sám Louisův scénář je prostě slabší ! ()

Amadeo

Čo sa stane , keď skrížite hibernáciu a Funesovým humorom ? Hibernatus. Humorné a nostalgické spomienky na starý dobrý svet predminulého storočia verzus moderná doba. ()

Pitryx

Klasika, ono asi není co dodat. Možná se to zdá zpočátku pomalejší, ale i přesto je to skvělý film. Konečné sdělování pravdy Paulovi je scéna, kde se pan Funes opravdu vyřádil. ()

ostravak30

Hibernatus působí trochu jako chudý příbuzný mezi komediemi, které v té době za sebou už Funés měl. Série Četníků, Fantomase, Grand restaurant, Tonoucí nebo geniální Oskar. Právě na Oscarovi pracoval i režisér tohoto filmu a též scénárista Jean Halain. Celou řadu komedií pak dělal se slavným hercem i Jacques Vilfrid. Takže se všichni dohromady znali a čekal jsem opět úspěšnou spolupráci. Můj názor je ten, že tentokrát ovšem nevyšla. A to se přitom L. de F. potkal mnohokrát i s Claude Gensac. Ti dva k sobě též padli perfektně. Jenže na rozdíl od Oscara, který je svižný a plný bláznivých zápletek, je zde film pomalejší a slavný komik v něm nemá zrovna moc prostoru. Taky toho není moc na hraní. Krom jedné honičky a pár převleků se děj líně vleče. Půl hodiny se o dědečka různí lidé a instituce přetahují a pak se odehraje pár zápletek v domě, které jsou ale de facto převážně spojeny s láskou a žárlivostí. A když už se snad něco začíná pořádně odehrávat, Tartas to nevydrží a vše prozradí. Je pak už jen úsměvné, že za pouhých deset let zmrazení lidí použijí filmaři ve Vetřelci a dnes už se též uvažuje, jakým směrem se vydat, aby kosmonauti vydrželi desítky let na cestě kosmem. ()

Hawaj

Vždycky jsem tento film z nějakého důvodu ignoroval, ale nakonec mi připadal rozkoškný a zábavný. Nejvíc ovšem ta rozehraná část v minulosti. Skvělý Funes a skvělý dabing. Ostatní herci byli taky dobrý. Klidně bych si dal ještě další díl. ()

moviepill

Nechápem to nízke hodnotenie. Myslím, že Hibernatus sa radí k najlepším počinom toho malého herca menom Louis De Funés. El magnifico tu predvádza fenomenálny herecký výkon, nezabúdam však ani na krásnu Claude Gensac. Prosto, tento film milujem od detstva. A Funés je pre mňa megaidol. Takže: "Nešahat!" :-) ps: edmé, edmé, edmé, edmé... ()

Prubner

Námět je dobrý a skýtal mnoho možností, ale autoři jich skoro vůbec nevyužili. Scénář je nenápaditý a závěr je vyloženě odfláknutý, je vidět, že autoři nevěděli, jak by to měli ukončit. Ani de Funés tu neměl moc příležitostí zazářit. ()

smrtubohem

Škoda. Tohle je jeden z mála filmů Funese, kde mi dělá problém dokoukat až do konce. Vtipu na moje gusto málo a celý se to hodně rychle vytratí z hlavy, což se mi třeba u Fantomase nebo Pošetilosti mocných nestalo. ()

George.Camel

Louis de Funés je brilantní, ostatně jako ve většině svých filmů. Gagy, grimasy a nezapomenutelné škleby, to vše najdete v této komedii. Vzhledem ke své stopáži není ve filmu příliš zbytečných záběrů a než se nadějete, je konec. Škoda, že tehdy nenatočili pokračování. Zajímalo by mne, co by bylo dál po rozmrazení Huberta de Tartas po padesáti letech. . ()