Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území". Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství. (oficiální text distributora)

Chip89

Docela jsem se pobavila.Oddechovka, na kterou je občas potřeba se podívat. Mellissu McCarthy mám spojenou se seriálem Gilmorova děvčata, kde je to roztomilá kuchařka, vidět ji v takové roli mě dostávalo do rozpaků a zároveň do záchvatů smíchu :) ()

Psycho.R

Sandra už je v tomhle žánru, bohužel, vyčerpaná, jak jsem měl dřív rád její Slečnu drsňák, tak od druhého dílu to slo razantně dolu a tady se to potvrzuje. ()

milhouse333

Nadprůměrná průměrná komedie kterou táhne drsneý humor Melissy McCarthy ve které se párkrát opravdu člověk od srdce zasměje a párkrát se u toho dá odběhnout uvařit čaj a nic se nestane. ()

Mouchal

Pokud se v mém životě někdy v blízké budoucnosti vyskytne označení "fatální chyba", budu mít hned jeden příklad do diskuze. Protože já tím, že jsem si stáhl tento film jednu takovou udělal. Ne proto, že by to byla až taková katastrofa (ikdyž do slávy to má taky dost daleko), ale protože mě "zradil" anglický název tohoto snímku. Alespoň jsem dostal pořádnou lekci, že "Heat" a "The Heat" opravdu není to stejné a že anglický člen "the" je velmi důležitý. Teď už na to do konce života nezapomenu. Každopádně chyba se stala, film jsem rozkoukal a co bych to byl za filmového fandu kdybych nedokoukal, že? K samotnému filmu bych řekl snad jen to, že to rozhodně není nuda (některé scény určitě pobaví), ale tak zoufalý nedostatek originality jsem už dlouho neviděl. Tak moc ohraná zápletka, jako se nabízí zde (dvě protichůdné a svým stylem vyšetřování naprosto odlišné policistky se vzhledem k okolnostem musejí dát dohromady, aby vyřešily případ zdejšího drogového kartelu a přitom se stanou i přes své původní neshody nejlepšími kámoškami) je trestuhodná. Přišlo mi to jako horší a méně ambiciózní Jump Street s ženskými představitelkami (což je asi jediná originální věc). Další chybou byla zbytečně nafouknutá stopáž, která se blížila až k dvěma hodinám, což u tohoto typu filmu je prostě hodně. Díky bohu alespoň za ty vtipné pasáže. Především za ně je to ještě 60%. ()

Sign

Na tomto filmu je nejzvláštnější to že stojí za starou belu... ten film stojí pouze na Bullockové a McCarthyové a mne proste zabavily na 4 hvězdy hotovo tečka :-) ()

Sophia

Slyšela jsem názory jako: " Nic moc, nuda, film na jedno podívání"... No, já s nimi nesouhlasím! Dvojka Bullock a McCarthy mě bavila. Film je svižný, nepostrádá ani dojetí. Takže, já osobně si tuto vtipnou, přesto, že akční, tak dle mě odpočinkovou komedii, pustím kdykoli znova - a ráda :) Nejlepší část filmu ? Jednoznačně pařba v baru :D ()

gemi

Třikrát jsem se uchechtl a z toho dvakrát stejnému vtipu. To je na dvouhodinovou komedii setsakra málo. Vůbec mi nevadí, že je to dějově klišoidní. Vadí mi, že je to zoufale nevtipné a vůbec to nefunguje. ()

Inozuka

Pořád jsem si říkal, proč je mi to tak povědomé a pak jsem na to kápnul ... je to v podstatě Smrtonosná zbraň, akorát genderově obrácená. Takže klasická detektivkářská šablona neslučitelných parťáků, jeden trochu magor a druhý upjatý, kteří jsou nuceni spolu pracovat až si nakonec jeden druhého oblíbí. Hlášky nejsou buhvíjaké špeky, ale potěší a úsměv párkrát vyloudí. Pokud tedy čekáte jednoduchou, oddechovou záležitost, nebudete zklamáni ... větší ambice tenhle film ani nemá. ()

mira.l

Jedna * z milosti za Sandru Bullock, sice to nebyla taky žádná sláva, ale narozdíl od tý bečky sádla se na ni dá aspoň trochu koukat, pokud to není detailní záběr obličeje delší než dvě vteřiny. ()

newstedson odpad!

Ďalšia dementná béčková americká komédia, bez "duše" a humoru. To, že je to hit v USA a amíci sa na tom bavia to chápem, ale že niekto vyhodí peniaze za takýto odpad u nás a vydrží to seriózne pozerať až do konca, tak to sa naozaj čudujem. Sandra Bullock hrá absolútne nasilu, bez štipky prirodzenosti a čo sa týka Melissy McCarthy?..to snáď asi nemysleli vážne. Túto neherečku mali radšej poslať so šparglou v ruke na stacionárny bicykel a nie pred filmové kamery. Charaktery postáv, dej, výkony, ..no proste celé zle. ()

RAFT

Ale jo dalo se . Sice chvílemi mi to připadalo dost nudná a nevýrazná komedie .Někdy si říkám musí herečka Sandra Bullock hrát takovou blbku . ()

DadysGirl

Cokoli se Sandrou je pro mě sázka na jistotu... Melissa se taky celkem profiluje... Zápletka o ničem, ale jednotlivé vtípky pobaví... :) ()

windows odpad!

Neuvěřitelně odporná Sandra Bullock, to co má tady s tím ksichtem je humus. Druhý Jackson. Děj? Katastrofa! Nuda... ()

Axela

"Prekvapivo" predvídateľný koniec, ktorý mi bol jasný, len čo som sa pozrela na prvých desať sekúnd traileru. Má to byť -aj- komédia, ale počas filmu som sa zasmiala asi trikrát, čo je menej, než napríklad na Mortal Instruments. Nadávky si nedali pauzu ani na dve sekundy a myslím si, že scenáristka si povedala niečo ako: "Neviem vymyslieť nič vtipné, no nadávky- tie by mohli ľudí zabaviť!" A približne na tento štýl bol celý film. ()

misar3

Nadávat, nadávat a nadávat... Na tom film staví. Bohužel to není až tak vtipné, jak by se mohlo zdát, jelikož McCarthy nadává neustále a NEUMÍ TO! ()

TommyDiamond

Podle návštěvnosti v kinech jsem počítal s tím, že by mě mohly drsňačky pobavit. Ale úplně se tak nestalo. Celé mi to přišlo přitažené za vlasy a místy jsem se nudil. Příběh byl jednoduchý a přímočarý. Pár okamžiků vtipných bylo, ale to mě nijak zvlášť neobměkčí. Sandře Bullock podle mě role úplně nesedla. Nepřesvědčila mě a jsem si jistý, že víc by ji seděla role drsňačky. Na Melissu McCarthy se mi moc dobře nekoukalo, asi jako v každém filmu, kde hrála. Dávám dvě hvězdy ()

Araliya

Tych 65% si zasluzi. Miestami sa to tahalo, ale Bullock & McCarthy spolu maju chemiu a ocenujem policajny suchy humor a vedlajsie postavicky, ktore dali tejto priemernej komedii nadpriemerny sarm ;-) ()

Basso

Konečne film so Sandrou Bullock. Tento rok hneď dva a každému musí byť jasné, v ktorom zožala viac úspechu. Nechcem tým povedať, že rolu v The Heat odflákla, ale jednoducho ani jej vynikajúci výkon nepomohol k lepšiemu celkovému dojmu. Musím uznať, že subjektívne som sa na tých hláškach aj smial, ale akoby to bolo zamerané len na čiastkové scény a nie na dej ako taký. Vďaka už spomínanej Bullock a niektorým ozaj trefným hláškam je to mierne nadpriemerný film. ()

Akční (skoro)parodie pokračují

Akční (skoro)parodie pokračují

30.04.2015

Vážných akčních blockbusterů už se v Hollywoodu zase tolik netočí. Čím dál tím populárnější jsou ale odlehčené kousky, zejména ty, které si ze sebe dokáží chytře utahovat. Málokteré filmy na tuhle… (více)

Seznamte se s Krotitelkami duchů

Seznamte se s Krotitelkami duchů

28.01.2015

Třetí díl Krotitelů duchů se chystal tak dlouho, až od něj studio Sony ustoupilo a raději zvolilo cestu rebootu. K tomu se rychle dostal Paul Feig, režisér úspěšných komedií Ženy sobě a Drsňačky, a… (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni